Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
raseduse esimesed tunnused...?
 
uudishimu pole patt 14. november 2007, kl 10.36
kuidas saite aru, et olete rase? milliste sümptomite või käitumise põhjal? kui kaua olite rase olnud selleks ajaks?
 
123 14. november 2007, kl 10.44
mul oli koguaeg halb olla ei jõudnud midagi teha,pea oli uimane,meeleolu 0,rinnad jupp aega valutasid ja olid suurenenud-aru sain sellest,et tagin testi,muidu olin kindel et mul on kallal mingi tõsine haigus.Selleks ajaks oli mul juba oma 4nädalat rase oldud.
 
muska 14. november 2007, kl 10.52
Mul tuli autoroolis uni peale, mida mul muidu pole juhtunud. Ja seda mõlema rasedusega, enne testi tegemist :) Muid tunnuseid polnud.
 
sipsik 14. november 2007, kl 10.59
väsinud, kurnatud ja unine olin (selle tõi hiljem välja viimasel vindil beebiootel olnud kolleg, kellele olin neid asju kurtnud ;))
päevadest oli möödas 3-4 päeva iivaldama ajas, mitte oksele ja rinnad olid lausa kasvanud ja valulikud suurenemisest, nagu õhku täis oleksid olnud, valus oli rinnakat ära võtta (muidu C korv)

kui mees seda ka märkas käskis testi järgmine hommik ära teha ja vuollaaa!
 
zuki 14. november 2007, kl 11.48
Rinnad olid valusad
 
kati 14. november 2007, kl 12.18
Minul 5-s nädal ja mitte midagi ei saa aru. Test oli positiivne, muidu ei usukski. Väsimus on võibolla ainuke tunnus.
 
Kai 14. november 2007, kl 12.23
Mina tundsin kõhus seda päevade eelset ebamugavustunnet/valu. Ja kuna päevad peale seda tunnet ei alanud, siis kahtlustasin.
Olin pillid lõpetanud 2 kuud tagasi ja esimesed päevad oli ka 34 päeva tsükliga ja siis mul just oleks pidand ka hakkama, aga juba venis 36ndale päevale tsükkel, siis kahtlustasin.
Rasedust oli siis umbes 4 nädalat.
 
kadri 14. november 2007, kl 12.33
rinnad jäid mega valusaks, uni oli ja juba enne päevade oletatavat algust oli natuke paha olla, tegin testi üks päev enne päevade algamist ja oligi positiivne. nüüd jookseb juba 21.nädal
 
v 14. november 2007, kl 12.37
kõige kindlam tunnus on ikkagi päevade ärajäämine
 
rase 14. november 2007, kl 13.00
Minul ei jäänud päevad ära olin lihtsalt väsinud ja rinnad olid ka veits valusad igaaastast kontrolli tehes minnes arst avastas,et juba 8 nädalat rase. nüüd olen juba 11 nädalat.Lõpuks jäid ka päevad nüüd ära.
 
d 14. november 2007, kl 13.15
päevad jäid ära ja palavik tekkis, selleks ajaks olin 5+3 nädalat rase
 
14 14. november 2007, kl 13.36
Mul ka kõigepealt olid valud, nagu hakkaksid päevad, aga ei hakanud... ja peale seda alles, kui olin testi teinud, tuli algul jube uni, midagi teha ei jõudnud... siis läks see nagu üle, siis ajas iiveldama (mitte oksele), rinnad ka valusad.
 
jansa 14. november 2007, kl 13.52
kõigepealt kohutav väsimus ja väike palavik. mõtlesin kah, et olen vist raskesti haige. Ja ebatervelt paanikasse kippusin minema kergesti...no ja siis tegin testi:)
 
tele2 14. november 2007, kl 18.05
mul oli nii paha olla, et arvasin et suren ära. tösiselt! pea löhkus, köht oli lahti, suur väsimus, syda paha.ei jaksanud hommikul riidesse panna, ega tööle minna.
juhuslikult tegin testi(ennegi päevad ära jäänud). testil olevaid rasvaseid triipe ei uskunud. läksin apteeki ja ostsin igalt firmalt veel teste. ja nii ta läks. shokk oli algul suur, mitte et ei tahtnud last, vaid nii ootamatu ja harjumatu avastus oli. olen rase, olen rase-muutkui kordasin endale. poest ostsin kohe köikvöimalikke raseduse-teemalisi raamatuid ja lugesin korraga läbi.
nyyd, 20nendal nädalal olen harjunud, et olen RASE.
 
loen ja imestan 14. november 2007, kl 22.34
küll praegu on rasedatel muresi. Omal 4 last ja loen, et kõigil nii raske see raseduse algus. Arvan, et see koguaeg nii olnud, aga varem pole sellest eriti räägitud ja kirjutatud ja ega nõukogude naine tohtinud millegi üle kurta. Ja veel pani mind imestama, et rasedusel loetakse ka päevi. ( nädalad + päevad).
Oli selline küsimus, sain mina ka targemaks.
Minu laste ajal loeti rasedust kuudes, viimase ajal räägiti ka nädalatest 1990.a. kirjutan seda selleks, et kui kiiresti kõik muutub, arusaamised ja hoiakud, aga elame ju infoühiskonnas.
edu teile praegused emmed,kõi need probleemid ununevad.
tervitab 4 lapse ema ja peagi 5 kordne vanaema.
 
... 14. november 2007, kl 23.02
Rasedustestile tuli kaks triipu!
 
kats 15. november 2007, kl 09.56
loen ja imestan
jajah vanasti oli taevas sinisem ja rohi rohelisem, sa oleks võinud oma vanasse aega jäädagi kui ei oska uuendustega kaasa minna. kõik inimesed on erinevad ja täitsa normaalne, et on paha olla ja oli vanasti ka naistel paha olla. sa mingi ime inimene vä? a la küll ikka mina olin kõva eit! äkki ikka kommenteerid teemat mitte ei kiida ennast.

teemaalgatajale
kõige pealt rinnad olid valusad ja imelik tunne oli, nats paha ja paljud lõhnad hakkasid vastu.
 
koll 15. november 2007, kl 13.11
Loen siit, et kõigil ei jää päevad ära. Mul on mingi imelik seis hetkel. Päevad käivad suht regulaarselt (30-36päevaste vahedega, mul on alati kõikuv tsükkel olnud) aga nn sümptomid on augustist saadik. September oli suht ok, oktoobris hakkas tööl nii paha, et viidi arstile. Diagnoosiks oli üleväsimus, aneemia. Välistasin raseduse ja elasin reipalt edasi. Arst kirjutas B vitamiini ja rauda, sain vere korda. Oktoobri lõpus olid päevad ja kõik peaks olema ok. va see, et kõht kasvab ja nii hullusti, et keskkohta enam pole ja isegi kodused lötakad riided ei mahu varsti selga. Täitsa veider lugu. Käin regulaarselt trennis ja mingeid söömaorgiaid ei korralda. Rinnad on valusad ja kolleegide uued lõhnad tunduvad nagu oleks keegi Natasha odekolonni peale pannud :P.
Arstile lähen järgmisel nädalal, eks siis selgub.
 
kats 15. november 2007, kl 15.01
kas oled rasedustesti teinud? see peaks kindlasti ära näitama kui sul juba nii pikalt rasedus on.
 
to kats 15. november 2007, kl 17.08
Pfui, kui ebaviisakas ja kole vastus, mille sa kirjutasid imestavale lugejale. Sorry, lihtsalt jäi silma ja hakkas häirima.


ps. kõige alt ei olnud rinnad valusad? muhahhaaha
 
koll 15. november 2007, kl 21.04
3 testi olen teinud, ei miskit.
 
lizzie 19. november 2007, kl 20.02
eks ikka päevad jäid ära ja rinnad olid suuremad ja valusad. see tekitas kahtluse ja saingi kohe positiivse testi :)
varsti peale seda, u poole nädala pärast läks enesetunne ka hullemaks, st hakkas iiveldus ja isukaotus.
lõhnatundlikuks muutusin mina kusjuures palju hiljem :D
 
hellu12345 10. august 2011, kl 11.25
tervist mure siis selline et kas rasedusega kaasnevad ka kõrvetised???
 
ANn 11. september 2011, kl 23.14
Võivad kaasneda jah...
 
inna 04. märts 2012, kl 22.21
kas rasetus võib põhjustada palaviku ja suure peavaluga juba 3 nädalat ?
ja kogu aaeg nii väsinud ?
 
kiisu 18. veebruar 2013, kl 15.31
mis on esimeste päevade sümptomid mille järgi saad aru et rase? kui on u 1-2 päeva möödunud.
 
vbn 20. veebruar 2013, kl 08.43
Mina ei saanud küll midagi aru,ainult päevad jäid hiljaks .Olin ise pillide peal ka veel,täna sellele mõtlesin et midagi on lihtsalt väga nihkes.Tegin teste , negatiivsed, mõtlesin ja mõtlesin mis kurat nüüd on .Päevi ei tulnud ja testid ikka negatiivsed.siis mingi nädal enne arsti juurde minekut hakkas iiveldama koguaeg ja jubee magusaisu ..siis juba mõtlesin et no nii, magusat muidu üldsee ei söö.ja olingi siis juba kaks kuud rase olnud.Kummaline oligi see, et 3 testi ja kõik negatiivsed.ja nagu tunnet ka ei olnud seda, et oleks ise kohe nüüd teadnud , et olen kindlalt rase.Aga ei, uudis oli hea ja nüüd juba 5kuud :)
 
Gr 25. veebruar 2013, kl 21.29
Kahtlane tundus kõigepealt see, et sain gripi vm ja siis tekkis veel mingi allergia - korraga mingi väga kehv immuunsus. Enne päevi on tavaliselt olnud rinnad õige natuke tundlikud ja päev või paar tuikamist alakõhus ja -seljas, nüüd olid aga rinnad väga tundlikud ja tuikamise asemel mingi kahtlane nakitsemine siin-seal allpool. Tegin täna õhtul testi, sest kaks päeva tagasi oleks võinud päevad hakata. Ja test näitas ikkagi mulle ootamatult kaht triipu.
 
evelin 12. november 2013, kl 19.24
Mu esimeseks tunnuseks oli päevade ärajäämine siis hakkas halb olla ja rinnad valusad.
 
killu 17. november 2013, kl 10.03
Mina ei saanud midagi aru algul aga järsku hakkas ninast verd mitmeid kordi päevas isegi jooksma ja ma olin juba paanikas, et mis toimub?Jube väsimus rinnad imelikud kuidagi.Viimasel ajal koguaeg ja eile tegin suure surmaga siis testi ja no nii tumedat triipu esimese rasedusega isegi polnud:D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!