Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
medikamentoosne abort
 
siil 14. juuli 2009, kl 13.21
Ma olen teinud tabletiga.Kõige jubedam kogemus mu elus.Valud olid väljakannatamatud.Alguses polnudki midagi nagu ja küsisin arstilt,ehk mul polegi vaja haigla jääda.Arts soovitas ika veel oodata ja siis see hullumaja hakkas,ma ei suutnud käiagi.Palusin valuvaigistit(sain mingi tableti),mitte midagi ei mõjunud.Väänlesin haiglavoodis ja oigasin nagu viimne päev oleks tulemas.Lõpuks olin palatis põrandal pikali,ei suutnud rääkidagi ja arst soovitas mingit süsti (valuvaigistav)ma ei tea kuhu ta selle tegi,kusile selga vist.See oli igatahes tugev kraam ja ma jäin suht kähku magama.Ärgates olin ika suht läbi,nii vaimselt,kui füüsiliselt.Eks jah,see ole igaühel erinev aga mul oli rasedus juba päris kaugel,vist oligi viimane nädal,kui oleks saanud aborti teha.Aga ütleme nii,et see oli hea kogemus mulle,kuna olin selle ära teeninud ja peale seda enam ma pole niisama voodisse roninud vaid ika mõelnud ka rasedusest hoidumisele.
 
? 01. august 2009, kl 16.58
kas keegi on teinud aborti (meditsiinilistel põhjustel) ka hiljem, kui nädalaid üle 20 (hetkel 23).
Millist meetodit kasutati ning kuidas see kõik välja nägi üldse?
 
lilleke007 02. august 2009, kl 17.55
Ma ei tea osa rahvast kirjutab siin suht utoopilisi asju. Ma ise tegin medikamentse ja elan n[[d 2,5 aastat hiljem õnnelikult edasi. Ja seda et mingid põrguvalud või asjad olid, seda kohe kindlasti mitte. Väike kihelus oli seal allpool ja natuke rohkem veritses ka ja muud mitte midagi. See et ära surra võib see on pigem kirurgilise abordi teema.... Ja eks äpardusi juhtub ikka....see et ühel juhul 1000-st võib keegi surra ei tähenda seda, et keegi koguaeg sureb ära ja mingid tüsistused tulevad. Kuid seda ütlen ma külll...ennem kui teete mõelge kas on ikka vaja. Sest kui ma praegu rasedaks jääksin , jätaksin lapse kindlasti alles, sest nad on maailma armsaimad olevused, ja kellele muule siis veel oma armastust jagada , kui mitte talle. Oma kutile, kes vedelaks lööb, kui teada saab, et hakkab papaaks saama? Ta ei ole nagu seda eriti väärt. Ma kuangi ütlesin mina ei sünnita mitte iial, 9 kuud võin ära kanda, aga keegi teine sünnitab. Nüüd ma mõtlen, et tegelt pole see midagi ikka... Pole ise sünnitanud veel, kuigi ma lohutan ennast sellega, et kui paljud naised on selle üle elanud, siis elan ka mina, kas 10 tunni valude või 1 tunni valuga või üldse ilma. See asi on kinni vägagi palju mõtlemises. Ja ma kujutan, ette et pajudel sünnitajatel on esimene sünnitus nii hull, sest on sellest närvipingest krampis ja siis ongi valus. Tuleb positiivselt mõelda ja võimaluse korral laps alles jätta. Ma tean mida ma räägin.
 
oi 06. august 2009, kl 16.44
lilleke, see, et sul valusid polnud, ei tähenda, et teistel ei olnud. mul olid. aga palatis teistel tundus, et oli olukord ok.
 
ootab ees 07. august 2009, kl 10.12
Lähen ise ka haiglasse paari päeva pärast. Mis tuleks haiglasse kaasa võtta? Arst ei rääkinud ja ise ei taipand kohe küsida. Kas kõik naised kes palats on teevad tableti aborti? Hirm on suur eesoleva ees.
 
Sulla 07. august 2009, kl 15.11
Natuke meditsiinilist juttu ka siia hurjutamise vahele. Medikamentidega esile kutsutud abort näeb välja selline: lähed günekoloogi poolt saadetud kliinikusse, kõige toredam ja toetavam personal on Pelgulinna haiglas. Esimesel päeval antakse sulle tablet, selle võtad sisse, lähed koju. Võib juhtuda, et tekib juba samal päeval veritsus, see pole siiski raseduse katkemine, kindlasti tuleb järgmisel päeval tagasi minna. Järgmine päev lähed haiglasse(kaasa võta sidemed, sussid ja hommikumantel), osakonnas antakse sulle sisse veel üks tablet, siis oled umbes 2 tundi voodis ja siis istud tooli ning tuppe pannakse purustatud tugevatoimeline ravim, mis põhjustab emakakaela avanemist. Seejärel jääd umbeks viieks tunniks haiglasse järelvalve alla. Kõige intensiivsem valu kestab umbes 15-20 minutit. Valuvaigistit antakse ka, aga mitte palju, sest see pärsib emakakaela avanemist, see on aga vajalik lootekobara väljutamiseks. Midagi hullu seal ei ole, valus on, aga kannatab ära. Kui kõige hullem mööda saab, siis emakas pulseerib ja tekitab ebamugava valuaistingu, aga see on samasugune valu nagu menstruatsioonil. Poole päeva ajal saad koju. Mida väiksem on rasedus, seda vähem veritsust ja hiljemat kõhuvalu.
Kirurgilise abordi vastu niipalju, et igasugune kirurgiline protseduur on suurem trauma, kui tabletiabort. Tabletiabort on suuremale osale inimestele talutav olnud, ning vaid vähesed kannatavad natuke rohkem. AGa sellega peab arvestama, kui ei soovita rasedust lõpuni kanda. Mingeid süümepiinu pole vaja tunda, kuna see on iga inimese oma valik, ning ANNA OMA LAPS HEASSE PERESSE- see on väga rumal ja silmaklappidega inimese jutt. Eestis adopteeritakse väga vähe lapse, enamus sotsiaaltöötajaid on täiesti ükskõikes suhtumisega, ning sa ei saa kindel olla, et selle lapsega kasupere juures hästi käitutakse. Ma ei soovita muidugi seda, et nüüd kõik laske käia ja keppige ilma kondoomita, aga igal inimesel juhtub äpardusi, ja parem on see laps mitte sünnitada, kui tuua ta siia jõledasse perverssesse maailma kannatama. Uskuge, see laps pole selle eest hiljem teile tänulik, et te saite ta lihtsalt -ilma armastuseta on lapsel hullem kasvada. Aga nii just väga tihti juhtub, kui saadakse mittesoovitud laps.
Steriliseerimisest- selleks peab olema väga mõjukas meditsiiniline põhjus, või sa oled 35 aastat vana ja sul peab olema vähemalt 3 last. Lihtsalt sellepärast, et sa tahad seda ise...arst naerab sulle selle peale näkku.
 
... 10. august 2009, kl 00.48
Peale tabletiaborti, öeldi et 14 päeva jooksul võib esineda veritsust. Aga kas peale seda, või selle 2 nädala jooksul võib tarbida alkohooli või tubakatooteid? Sellekohta küll keegi midagi ei maininud
 
... 10. august 2009, kl 00.52
alkoholi*
 
öö 10. august 2009, kl 14.49
a mu meelst on pull, kuidas xyzw kohandub - kui on nüüd olemas tabletiabort, mille ajal naine on teadvusel ja näeb, et no midagi erilist ei juhtugi (jah, kole, aga nii on), siis kohe kohandus ja võttis süümeka teema tükkideks rebimise ja korjuse väljumise teema asemele. sest ta ei saa enam korjusest rääkida, teadvusetu olnud naisele saab jama ajada, kes teadvusel ja teab, mis oli-juhtus, ei saa. toon ka tal kohe tunduvalt jõhkram ja vihasem.

haiglasse kaasa suurt midagi pole vaja -sussid, millega koridoris käia, võiavd ka paksud sokid olla. öösärk antakse selga, sidemed kaasa. naised, kes palatis on ka tavaliselt aborti tegemas, ise olin erahaiglas, voodite ette andis kardina tõmmata.
 
xyzw 10. august 2009, kl 15.31

1) Mõiste "aborditaja" olemusest ja sisust:

Suits - suitsetaja.
Abort - aborditaja.

Kui sa teed kasvõi ühe suitsu, siis oled suitsetaja.
Kui sa teed kasvõi ühe abordi, siis oled aborditaja.

Nii nagu saab olla ahelsuitsetaja (suits suitsu järel), nii saab olla ka ahelaborditaja (abort abordi järel, nagu mõni aborditaja siin aegajalt kelkimas käib).

2) Sõltumata selles, millist abordi meetodit kasutatakse, on hingelised piinad ja kahetsus kõige tähtsamad "probleemid", mida aborditaja arvestama peaks oma lapse abordiga tapmise juures.

Aborditableti korral "juhtub" LAPSE SURM (kuidas te saate väita, et midagi ei "juhtu", kui teie enda laps surma saab).

Lisaks tõmblevad ja krambitavad paljud tabletiaborditajad, kuna valud on väljakannatamatud.
 
... 10. august 2009, kl 17.53
ma ei saanud ikka oma küsimusele vastust, et kas siis pärast medikamentset abort on alkoholi tarbimine lubatud või on see mingi aeg keelatud?
mitte et muresid uputada ja süütunnet alla suruda, lihtsalt joomise mõttes.
abort jah on ''loomuvastane'', aga sa mõted ka kui iga noor inimene kes 'kogemata' rasestub jätaks lapse alles ja annaks teise perre? inimesi pole nii palju kes lapsendaks, vanemateta laps on hullem kui mitte üldse laps minu arust. Tabletiga abordi tegemine ei vähenda võimalust uuesti rasestuda, seepärast on see igaljuhul loomulikum kui kirurgiline. Iga laps peaks ikka sündima perre kus ta on tahetud. Enam ei ole mingid 40ndad kus abort on tabu vms. See on suhteliselt loomulik, muidu neid protseduure ei tehtaks ju seaduslikult.
 
n 10. august 2009, kl 18.44
Ma ei usu, et see lubatud on. Kui võtad antibiootikume, siis kindlasti mitte (ilmselgetel põhjustel). Aga ka muidu mitte vast. Emakas on ju suur haav mis su sees veritseb ja haavadega enamasti ei lubata vöhemalt käärinud asju tarbida, "läheb mädanema". Suitsetamine vaevalt su emakat mädanema paneb. Suitsetamine vaevalt haavale midagi teeb.
 
xyzw 10. august 2009, kl 19.46

1) Tohutu palju on peresid, kes lapsendaks vastsündinud beebi (elust rikkumata puhas leht) - juba aastaid pole Eesti lastkodudes olnud ühtegi beebit, keda lapsendada saaks (enamus lastekodude lapsi on joodikute omad, kes ei loobu vanemlikest õigustest, kuna nad jäävad nii sotsrahadest ilma - kui kunagi aastate pärast tuleb kohtulahend, mis võtab asotsiaalidelt lapse ära on laps juba kooliealine ja piisvalt väntsutada saanud ja selliseid tõesti eriti ei taheta).

Seega ei saa aborditajad ennast lohutada teadmisega, et minu soovimatu beebi jääks lastekodusse virelema - ta saaks kohe hoolivasse peresse ja endiselt oleks lapsendada soovijatest järjekord uksetaga.


2) Formaalselt võib iga täiskasvanu viina juua, suitsetada ja aborditada palju tahab (seega võid peale aborditamist ennast lampkasti juua, või segaseks suitsetada - seadused seda ei keela - asotsiaalid on elavaks näiteks sellise elustiili võimalikusest).... eraldi küsimus on selles, kui mõistlik selline enda hävitamine on.

Normaalne on see, kui inimene ei tarvita üldse alkoholi, ei suitseta, ei abordita (nagu mina näiteks) - mõni aga "käriseb" igast õmblusest ja raginal (aborditajad näiteks) ...
 
... 11. august 2009, kl 02.21
Ma saan su mõtteniidist aru küll jah, aga ma arvan et see foorum siin delfis ei muuda inimeste arvamust abordi tegemisest.

Normaalne on ka seks ainult sugu jätkamise eesmärgil. Oled puhas-poiss?

Kui sa nii tark oled, äkki juhenda siis teisi õigele teele pidades jutlusi kuskil avalikult või esinedes meedias, siin see just eriti laia haardeline kuulajaskond pole. Need paar kes tulevad siia otsima informatsiooni abordi kohta ja selle tagajärgedest (füüsilise seisuni kohapealt, mitte psühhilise) ei loe isegi neid pikki jutte abordi mitte-tegemisest läbi ma arvan.

(muideks: ei ole ise ka aborti kunagi teind)
 
naiska 19. august 2009, kl 00.32
Vaakumaspiratsioon KASUTAGE RASESTUMISVASTASEID VAHENDEID!!


Antud meetodit kasutatakse peamiselt 1. trimestri abortide tegemiseks, ent seda saab kasutada kuni 16 nädala vanuse loote aborteerimiseks. Enamik Eestis tehtavatest abortidest viiakse läbi sel meetodil (vt statistika).



Emakakaela süstitakse valuvaigistit ja emakakaela lihast hakatakse erineva (kasvava) paksusega pikkade koonusekujulise raudinstrumentidega lahti venitama. Emakakaela lihast venitatakse seni, kuni ava on piisavalt suur abordiks vajalike instrumentide emakasse sisestamiseks. Tavaliselt hakkab laiendamise ajal emakast verd erituma.



Seejärel viiakse lahtivenitatud emakakaela välisava kaudu emakassse vaakumsond (toru, mille otsas on ava). Vaakumotsik ühendatatakse elektrilise vaakumpumbaga, mille tulemusel rebitakse beebi tükkideks. Emaka sisepind hakkab kohe veritsema. Vere ning loote kehaosade segu kandub kummitoru kaudu vaakumi mõjul vaakumaparaadi anumasse. Loote lõhutud kehaosi (luud, sisikond, jäsemed) näeb günekoloog vaid siis, kui rasedus on kestnud vähemalt 10 nädalat (embrüol luid ei ole).



Kui emakast hakkab erituma puhast verd (ilma koetükkideta), kontrollitakse emakaseina küreti ehk pika varrega instrumendiga, mille otsas on terava servaga ling. Selle abil õnnestub tavaliselt emakaõõnest eemaldada sinna jäänud suuremaid koetükke. Kogu protseduur toimub emakakaela välisava kaudu, ilma visuaalse kontrollita, tunde järgi.
 
Mnjjaaa 21. august 2009, kl 15.12
Haige värk,aborditajad ja mitte,asi mille üle vaielda.
Ka mulle on tehtud abort,küll emakavälise raseduse tõttu-ent siiski.
Ma ei mõista üldse hukka inimesi kes teevad aborti.
Kõigil oma valikud ja see lapsendamise teema on jamps.Tead ka kui palju peab teed nö käima kui saad alles teada kas Sa oled pädev vanem. Pole see üldse nii kerge,lihtsam on juba ise laps teha kui ...
Tahad pakkuda lapsele kodu aa saad igasugu posu ametnikke jne kaela. Hull poliitika,kunas mul üks laps omal juba kodus on-tahtsin teise lapsendada. Aa ei lõime käega,ma mõistan küll tuleb kontrollida-kunas ma ise olen lastekodu endine kasvandik-tean mida mina oleksin soovinud.
Siin on oluline mingi raha jama jne.
Samas veider,et mul on kodus oma pea kohe 4 aastaseks saav laps ja kedagi ei huvita mis elu ta elab.Pole mu kodus ükski ametnik käinud,ega pole asigi. Samas on vanemaid kes oma lapsi väärkohtlevad,lihtsalt võiks siis kodu lapsi ka kontrollida ju vahel.Ahh ok segane jutt!!!
 
MINA 15. september 2009, kl 00.27
Nii kui siin keegi nüüd peaks minema aborti tegema tablettidega siis ütlen mina nii palju. Olen pidanud kaks korda aborti tegema.esimene oli medikamentoosne see oli vist aastal 2005 sain tableti suu kaudu,kolm päeva hiljem läksin tagasi ja pandi mingi paar tabletti tuppe.paari tunni pärast hakkasid valud mida ausalt vaenlasele ka ei soovi,see oli lihtsalt nii valus ma nutsin mingi paar tundi jutti ja minu kõrval olev noor tüdruk karjus valude käes. aga kui see hullem osa möödas oli taandus ka valu ja järgmine päev oli ainult nagu tavaline päeva valu.
nüüd paar päeva tagasi pidin seda uuesti kordama, sain esimese tableti suu kaudu ja 36 tundi vähem veel läksin tagasi ja sain kaks tabletti suu kaudu(need tabletid sisaldavad valuvaigistit) ja tulin koju. sest enam ei jäeta sisse,võtad tablettid sisse ja võid koju minna.kaks tundi peale tablettide sisse võtmist hakkasid väikesed valud mis aina suurenesid aga mitte midagi hullu tavaline päeva valu,ühe korra käis selline tugevam ja valusam valu ja siis tundsin et nüüd tulebgi välja see oli vist siis mingi 4 tundi peale tableti sisse võtmist.
peale väljumist kadus valu ja jäi lihtsalt veri.
nii et ärge kartke selle valu suhtes,rasedus ei ole nii kaugel ja see ei ole igastahes valusam kui sünnitus. olen ise sünnitanud.
nii et jõudu ja jaksu kõigile kes peavad selle üle elama sest emotsinonaalselt on see igastahes raskem kui füüsiliselt!!!!
 
hhh 15. september 2009, kl 08.18
xyzw on haige inimene.... HAIGE
 
Külaline! 15. september 2009, kl 08.37
Aina rohkem ma veendun, et see Delfi on tõesti üks töötute ja klatsijate pärusmaa. Siin on ikka igasugu imelikke kokku sattunud! Jõudu ja jaksu teile üksteise mõnitamisel ja tagakiusamisel!
 
irw 15. september 2009, kl 08.46
eelmisele: aga näed... oled ka ise kohal :D IRWWWW
 
kiku 07. oktoober 2009, kl 19.25
Olen teinud 2 aborti. Esimene oli kirurgiline, viimane tabletikas. Olin täiesti kindel, et tableti oma ei saa hullem olla. Kahjuks oli. Kirurgilisega oli suts ja valmis. Tabletiabort on 6 tunnine piinlemine. Mina võtsin 4 tunnil julguse kokku ja küsisin valuvaigistavat süsti, mis aitas palju. Inimlikum tunne oli. Kindlasti nõudke süsti, pole mõtet valude kätte surra.
 
riina 07. oktoober 2009, kl 22.46
olete ikka r6vedad aborditajad. see on häbiasi, mitte mingi ohh jahh, elus juhtub k6ike...
see on mingi sisemise arengu värk- sellest aru saada, mis on 6ige ja mis vale. okei, kui mitte kuidagi ei saa last ilmale tuua, kuidas siis on ikkagi v6imalik, et naine selle teadmisega edasi elab? peaks tegema harakiri, kuna häbi iseenda ees on m66tmatu. aga selgrootutele lojustele ei j6ua see kohale.
xyzw-le: kuidas sa jaksad uskuda sellesse, et sa midagi muudad? see on sama töö, kui minna rentslisse ja hakata rääkima inimestele, et nii sitaselt ei saa elada ja see on ebanormaalne...nad lihtsalt ei kuula sind, naeravad välja ja tembeldavad puhtusefriigiks, sest nad polegi inimesed, vaid lojused.
 
Riinale ja xyzw'le 08. oktoober 2009, kl 00.50
Riina,mida sa hurjutad, iga naise oma otsus.Ja pole see miskit nii häbiasi, kellele neid õnnetuid soovimatuid lapsi vaja, lastekodud on niigi täis.
Olen teinud abordi ja sünnitanud.Pole süümekaid abordist ja rohkem lapsi lihtsalt ei taha, parem annan ühele lapsele täisväärtusliku elu. Nii et suurema kõhkluseta valiksin abordi,võin neid pildikesi abordist vaadata aga see igapäevane trall lapsega kallutab kahjuks (vajaduse korral) kaalukausi abordi suunas.
 
Ene 16. oktoober 2009, kl 13.07
Mul oli raske haigus ja pidin võtma tablette, mis olid kahjulikud lootele. Ja ootamatult jäin rasedaks.
Soovisin ka medikamentooset aborti. Läksin Fertiilitasse.
Kõik läks nagu hästi. Paari nädala pärast läksin kontrolli. Minu arst oli dr. Kindlam. Ta ütles ka et kõik on korras.
Kuid paar nädalat hiljem tekkis kohutav verejooks tupest. Verd lausa voolas suurte klimpitena välja. Verejooks hakkas öösel. Nii et ma ärkasin vereloigus. Kutsusin kiirabi. Kuna olin Tartu lähistel sain abi Tartu Naistenõuandlas - tehti emaka puhastus. Sealsed arstid ütlesid ka, et Fertiilitases oleks pidanud põhjalikumalt kotrollima, kuna osa lootest ei olnud eemaldunud.

Müüd ma enam Fertiilitasse ei lähe ja ammugi mitte dr. Kindlami juurde.
Ma ei usalda neid enam. Seal koheldakse sind nagu klienti,mitte nagu patsienti.

Aga nüüd ma olen terve ja 3-ndat kuud rase.
Soovin kõigile naistele jõudu ja püüdke ikka oma tervist hoida, see on kõige alus.
 
kiisu 16. oktoober 2009, kl 16.46
Kirurgiline abort on palju ohtlikum ja võimalus viljatuks jääda on ka suurem.. seega,kui on vähimgi võimalus(ehk kui rasedus pole kestnud üle 63 päeva), siis soovitavad arstid ikka medikamentoosset aborti.
2 nädalat peale aborti minnakse taas arstikontrollile ja seal vaadatakse kas kõik loode on ikka välja tulnud. Juhul kui eiole , siis tehakse puhastus .
 
r 18. oktoober 2009, kl 22.26
Olen teinud, eks see on individuaalne, tugevamad valud kestsid minul kuskil 1 tund, peale seda lihtsalt veritses palju. Polnud midagi jubedat.
 
to Ene 18. oktoober 2009, kl 22.43
ära siin sõima midagi arsti, järelkontroll ongi alles paari nädala pärast ning siis selgub- kas on vaja puhastus teha või mitte. Ilmselt sul oligi kõik korras, siis kui peale raseduse katkestamist kontrolliti, aga protsess ju kestab veel edasi paar nädalakest.
 
Ene 02. november 2009, kl 17.42
Minu kirja oli eelkirjutajal vist raske lugeda?
Teen siis mõned täpsustused:
Ühegi sõnaga ei ole kedagi sõimatud(ei saa aru millisest sõnast sõim välja loeti?!)

Rasedusekatkestust kontrollitakse vahetult peale katkestamist ja paar nädalat hiljem tehakse järelkontroll.
Antud juhul oli järelkontroll lohakas.
Eelkõneleja jutu järgi peaks protsess vist siiani kestma?
 
triin 11. november 2009, kl 14.38
Tere,

Ma sain aru et haiglasse ei pea üldse enam jääma,pannakse tabletid ära ja siis koju....
 
Äsjane 18. november 2009, kl 10.32
Kõik oleneb, kuhu lähed aborti tegema. Ida Tallinna keskhaigla saadab sind koju aga pelgulinna ei saada. Eks see on individuaalne aga mina oleksin soovinud sisse jääda seni kuni. Kahjuks on ITK kodulehel vale informatsioon nagu kõik toimuks päevastatsionaaris.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!