Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
medikamentoosne abort
 
teele to xyzw 18. november 2009, kl 18.48
loen ja imestan. teemast teemasse käib mingi jutt lapsetapmisest. aborti tehakse reeglina esimese trimsetri jooksul, aga samas - statistiliselt 50-70% kõigist rasedustest (tuvastatud ja tuvastamata) katkevad spontaanselt. ilmvõimatu on öelda, kas abordi tagajärjel eemaldati elujõuline loode või üks neist paljudest hukkumisele määratutest. seda esiteks. teiseks, esimese trimestri loode pole kindlasti mitte elus laps, ta on küll võimalik tulevane laps, aga siiski praegu veel vaid loode. miks ei loe ma samasugust kisa naiste pihta, kes rasedana suitsetavad, alkoholi tarbivad, arstirohte tarbivad, kemikaalidega töötavad, vannid või saunas käivad, kohvi joovad? kõik nimetatud asjad (ja paljud veel) võivad põhjustada raseduse katkemist. kas sama teema - kohvijoomine=lapsetapp? loll jutt. kindlasti ei ole abort meeldiv, kindlasti ei peaks teda võtma kui rasestumisvastast vahendid, aga kui seisad silmitsi väärarenenud loote raseduse lõpunikandmisega, kas siis mõtled ka, et raseduse katkestamine on lapsetapp? kas downi sündroom on piisavaks põhjuseks, et aborti eetilis-moraalselt õigustada? aga vägistamine?
 
Erika 19. november 2009, kl 18.17
Terekest kõigile!Olen täna läbinud selle protseduuri.Kaks nädalat tagasi ostsin testi ja sain teada , et olen rase.Ehmatasin väga , sest üks kord juba olen abordi teinud, see oli kirurgiline.Aga nüüd oli suur hirm uuesti elada need õudsad hetked haiglas.
No nii ,peale tewsti tegemist , helistasin kohe numbrile 1900 (ITK) ütlesin , et on vaja abordi teha, sain siis kohe aega arsti vastuvõtule Tõnismäe polikliinikuse.12 november läksin sinna, ütlesin , et mis mul vaja , ja saadeti mind analüüsi tegema , öeldi ka , et kui põletiku ja haigusi pole , teisipäaeval 17 novebril saab juba esimest tabletti.
Sain siis tabletti koju kaasa, pidin võtma väikese koguse veega ja olla rahulikult kodus , et eriti midagi ei juhtu , võib ainult määrima hakata.Nii oligi , kõht valutas ka.Järgmine kord pidin tulema 19 november ITK vastuvõtule juba, kus sain 4 tabletti tuppe, ja ühe valuväigisti.Öeldi , et pean kindlasti minema koju , olla poolteist tundi pikali ja pärast võib kõndida natuke , et verd hakkaks tulema.
Tegin , kõik nagu öeldi , valud olid ikka tugevamad , kui mentsi valud, aga ma sain arstilt retsepti ravimi Diclofenac(valuväigisti küünlad)Aran , et need kõige rohkem aitasid mul , tund aega umbes istusin WC-s , midagi eriti ei tulnud, verd ainult , ka mitte palju , pärast kõhuvalu hakkas kaduma , läksin jälle voodisse, ja jarsku tundsin , et verd hakks hirmsasti tulema, läksin tagasi WC-sse , ja nüüd hakkasidgi tükid tulema , üks oli väga suur , arvatavasti see oligi see õige asi.Peale seda valud hakkasid kaduma.Nüüd möödas 3 tundi peale seda , sain tunnikese ka magada.
Ja kallid tüdrukud , me kõik peame tedama seda, et see on iga inimese oma otsus ja oma põhjus , miks ta nii teeb!!!
 
lilleke 19. november 2009, kl 23.24
Tervist ka minu poolt!Ka mina läbisin täna tableti abordi,elus olen aga jah mis hinnaga...minul oli kuidagi raskem see kui teistel tundub:(teisp sain esimese tableti,samal päeval polnud midagi aga järgmise päeva õhtu poole hakkasid valud ja verd jooksma...täna hommikul läksin haiglasse sisse kus sain veel kaks tabletti suu kaudu ja ühe tableti tuppe.haiglas veetsin 6 tundi ja mul olid koguaeg jubedad valud...kui koju lasti küsisin valuvaigisteid veel juurde...kodus ka olid valud edasi ja siiamaani olen koguaeg valuvaigistite mõju all...need kes olid minuga palatis,neil tundus nagu kõik palju parem olevat...ei kurtnud valu ega midagi,tublid eesti naised aga ju siis mina olen nõrga valuläviga...olen ennem korra ka ammu teinud kirurgilist aborti ja oleks teadnud,et tabletikas niimoodi mul on poleks ma selle kasuks otsustanud...aga iga inimene on erinev ja otsuse teed ikkgi ju sina!minu lugu oli selline lihtsalt.päikest ja ole tubli!
 
mina 20. november 2009, kl 15.33
Eile elasin mina ka selle tableti abordi läbi. Sain viimased tabletid, läksin palatisse, tundus, et okei on. järsku tundsin, et kõht läks lahti, siis läksin medõe kabinetti, sain kaks valuvaigistavat süsti. Siis oksendasin ja olin üle keha märg. Läksin pikali, aga ei teadnud kuidas olla. Valud olid veel pikka aega päris tugevad. Kuid siis jäin magama, ärgates olid valud läinud. Tundsin vaid, et verd tuli väga-väga palju ja juba kolme tunni pärast võisin riided vahetada ja koju minna. Veidi on valusid, kuid muidu tundub,et kõik on korras, verd tuleb palju.
 
hele 22. november 2009, kl 00.52
ei saa aru kuidas inimesed ennast ja oma tervist hoida ei oska,on ju igasugused võimalused olemas,et hoiduda rasedusest
 
Erika 22. november 2009, kl 02.31
Minul , näiteks, juhtus nii , et kasutasin pharmatexi ja menstruatsiooni ajal jäin rasedaks, koos selle pharmateksiga.Selline lugu.
 
Siiri 22. november 2009, kl 11.07
Mina näiteks praegu mõtlen ka, et kas võin rase olla. Terve elu olen kondoomi kasutanud või pille võtnud, aga kui tegin viimastest pillidest pausi(hakkasid jubedalt tervisele), siis tekkis mingi imelik määrimine enne päevi ja kokku päevad koos määrimisega kestsid 8-10 päeva. Ja nüüd arst soovits uuesti pille võtma hakata ja kuna küsisin, et millal siis võtma pean (kunagi varem pole ju nii olnud, et määrib alguses ja alati olen alustanud õigesti esimesel päeval pillisega) ja ta ütles, et siis kui määrima hakkab. Ja hakkasingi võtma pille siis kui määrima hakkas.Määrima hakkas umbes nädal enne oodatavaid päevi. Määris ainult kaks päeva ja päevi ei järgnenud ja alguses mõtlesin, et pole hullu, et ju siis peabki nii olema ja võtsin pille edasi ning olin 10 päeva hiljem vahekorras, sest arvasin et mul on pillide kaitse. Kuna hakkasin hiljem kahtlema ja igaksjuhuks saatsin ühele arstile küsimuse, et kas on mingi oht. Ja see arst vastas mulle nii hilja, et polnud enam võimalust SOS-pilli võtta. Ja nüüd ootan, et 10 päeva mööda läheks, et testi teha. Ja teate ma üldse ei imesta, et naised aborti teevad, sest nad ei saa ju näiteks isegi õigel ajal oma küsimustele vastuseid kusagilt küsida. Ja ausalt öeldes iga arst läheneb asjale oma nurga alt ja info on täiesti vastuoluline.Näiteks minu juhtumi puhul kirjutas arst mulle, et jah vabalt võite rase olla, sest tundub et alustasite pillidega ilma päevadeta, aga samas lugesin eile ühest foorumist, et võib küll ka suvalisel päeval (ilma päevadeta) pillidega alustada, aga peab lisaks 7 päeva kondoomi kasutama. Olen haritud ja korraliku kasvatuse saanud naisterahvas ja oma partneriga koos elanud kolm aastat ja olnud ülimalt ettevaatlik, aga ikkagi võib juhtuda, et pean ka selle jubeda teekonna ette võtma. Kui kellelgi äkki on sarnane olukord olnud ja on kokkupuudet olnud pillidega alustamisel ilma päevadeta, siis võiks mulle siia kirjutada, et kas tõesti on siis nii suur võimalus rasedaks jääda või kuidas see ikkagi on:)
 
to Siiri 22. november 2009, kl 12.03
Pillide võtma hakkamine võib päevad kiiremini ära küll lõpetada. Miks sa arvad, et kindlasti jäid? Mingid raseduse sümptomid tekkisid?
 
kats 22. november 2009, kl 15.30
Tere!

Lugesin seda foorumit ja tekkis vastikustunne mõne inimese vastu.
Ise elasin läbi väga jubeda kogemuse mõned päevad tagasi.olin 2 kuud rase ning väga õnnelik.hommikul wc-sse minnes vaatasin et voolus on roosakat värvi. läksin arstijuurde ning seal selgus et lootel süda ei löö enam. pidin samuti tegema aborti, kuna peetunud rasedus ei pruugi ise välja tulla. Miks mõistavad siin mõned abordi hukka. Mina ei tahtnud aborti teha, kuid see oli paratamatus.need kritiseerijad hoidke oma suu kinni kui te inimese tausta ei tea, miks ta aborti teeb.ise otsisin infot netist, kuna tahtsin ka teada teiste kogemusi ja läbielamisi, et saada vastused mõnele küsimusele.
ise läksin täna erakorralisse, kuna mõni päev peale tabletide võtmist tekkis taas suur valu ja verejooks.tundus ebanormaalne minujaoks.kartsin et tekkinud on põletik või midagi taolist. selgus et kõik oli norm ja nii võibki olla.igaks juhuks kirjutati põletiku rohud kaa.
 
Erika 22. november 2009, kl 17.38
Mul on täna kolmas päev peale abordi , aga kõht ikka valutab,isegi tugevam kui päevade ajal.ja eile palavik oli 37,2.Mu mees helistas arstile, arst ütles , et nii võib olla.Aga tundub kuidagi imelikult, halvasti tunnen end.
Kuidas teistel on olnud need päevad peale medikament.abordi???
 
Siiri 22. november 2009, kl 18.36
Otseselt raseduse sümptomeid ei ole tekkinud, kuigi rinnad näiteks on veidi valusad, aga see võib ka pillidega alustamisest olla.Lihtsalt see arst vastas mulle, et jah vabalt võis nii juhtuda, et pillide kaitset polnud vahekorra ajaks tekkinud ja soovitas SOS-pilli võtta. Aga kuna vastuse saamise ajaks oli SOS-pilli võtmise aeg läbi, siis ma seda enam ei võtnud. Hirm raseduse ees on suur, sest last me mehega kindlati hetkel ei suudaks saada. Liiga vähe veel koos oldud ja majanduslikult ei saaks ka hakkama.
 
teele to kats 22. november 2009, kl 21.31
Minu kaastunne. Looduslik valik on karm asi, aga statistika näitab, et kui pole olnud korduvat katkemist, siis tõenäoselt on edasised rasedused edukad.
 
tiksi 01. detsember 2009, kl 21.08
jätsin pillidele kuuajase pausi, kuna noormees on mul sõjaväes. läksime siis kondoomide peale üle, aga nüüd on mul päevad juba nädal hiljaks jäänud. ei teagi, kas olen rase, kuna kondoomide kasutamisel läks midagi viltu või lihtsalt pillide ärajätmisest muutus menstruatsioon ebaegulaarseks. teen homme testi. ilmselt kui olen rase, teen aborti, kuna ei ole veel lapsi planeerinud. pole ise oma eluga veel järje peal - haridust pole, tööd pole. sellel lapsel poleks mingi elu. aga sünnitada ja ära anda - mitte iial! siis ma ilmselt oleksin oma lapsesse juba niipalju kiindunud et ei loovutaks teda mitte kunagi. aga algstaadiumis abort pole minu eetika kohaselt midagi väära. loode on laps alles siis kui ta on võimeline siia ilma sündinuna arstliku abiga ellu jääma. enne seda on ta kõigest loode, mitte inimene. ta on lihtsalt osake minust.
oeh, ma tunnen, et see on mulle tegelikult väga raske otsus. ootan homse testi tulemuse ära ja siis räägin ka oma poissõbraga asjast... :/
ema oleks mul muidu valmis vanaemaks saama...
 
Hmm 02. detsember 2009, kl 10.23
Mina tegin kuu aega tagasi abordi, tablettide variandi siis.
JA kui aus olla, siis seda kogemust ei taha ma enam mitte kunagi!
Mitte, et oleks olnud piinavad valud, või midagi, ei üldsegi mitte, kõik oli kiire ja üleelatav, kuid see kuidas sa selle teadmisega edasi elad, see on palju raskem kui abort.
Mina näiteks olen juba 2 aastat last tahtnud, meeletult, kuid siis oli ebaõnn ja nüüd kui rasedaks jäin, ei olnud jällegi midagi lapsele pakkuda, kuna isegi ei saa ära elatud.

Seega jahh, need kes kritisserivad, hoidku mulk kinni, kui ei tea miks seda tehakse!
Ja Teie naised, keda ootab see ees, pidage vastu!!Iga kogemus siin elus teeb meid tugevamaks!
 
trints 08. detsember 2009, kl 19.24
Tere!sooviks teada mitme nädalani tehakse kirurgilist abort?
 
to xyzw 09. detsember 2009, kl 01.08
Tegelikult väga õige jutt. Eestis on väga vähe lapsi, keda saab üldse lapsendada ja tõesti, need kasuvanemad, kes ise lapsi ei saa, on tegelt supervanemad. Ühes uurimuses tehti kindlaks, et kasuvanemed tegelevad oma kasulastega palju rohkem kui tavalised vanemad oma lastega. See on tingitud sellest, et nad arvavad, et pole nii head vanemad ja sellepärast siis tegelvad ja räägivadki oma lastega rohkem.
 
M. 13. detsember 2009, kl 18.43
Mina tegin 2 päeva tagasi antud abordi. Raseduse suurus oli 7 nädalat. Päris ausalt, kõik, kes kaaluvad antud võimalust, ärge tehke seda endale. Mina siiani kahetsen. Alates hetkest, mil mulle teine tablett sisse anti algasid meeletud valud. Ja need kestavad siiani, olenemata tõsiasjast, et ma olen võtnud 2 valuvaigistit, ei suuda mitte kuidagi olla. Ja pärast teise tableti võtmist kukub loode sinu seest välja ja sa päris kindlasti näed seda ja see ei ole midagi, mida üks naine tahaks kogeda ja mäletada.

Kirurgiline abort on kõige turvalisem ja parem.
 
lasenza 14. detsember 2009, kl 20.26
Minul oli ka raseduse katkemine, olin ka 2 kuud ja nata peale rase. Tehti kirurgiline abort, kuid nädal peale seda selgus, et ohhhooooo... päevad vä? meeletult tuli verd ja jubedad valud... läksin siis erakorralisse ja tuli välja, et uuesti opile .. midagi hullemat pole kunagi ette kujutanud kaa..:S
 
Meribel 14. detsember 2009, kl 20.53
Mina tegin 3 kuud tagasi kirurgilise.
Ei olnud peale seda valusid ega mingeid tüsistusi ei tekkinud. Aus olla siis imestasin,et kuidas see protsetuur nii lihtsalt sai minna.
 
lugeja 16. detsember 2009, kl 13.15
Lihtne oli see sinu jaoks, sest sa magasid sel hetkel.Kahjuks medik. abordi puhul naine on ärkvel ja tal on võimalus aduda täiel määral,mis tglt toimub.Võite ju leida tuhat põhjust ja eneseõigustust,ent teie alateadvuses on suur jõud. Selline valik on naise enda otsustada. Aga loota,et asi peabki teie jaoks saama sobiva lahenduse ilma,et te ise peaks vaeva nägema...no tõepoolest lapsik suhtumine. Saan aru kui juhtub korra.Aga käia oma lühikese fertiilse ea jooksul kaks või kolm korda aborti tegemas?!
 
mina 12. jaanuar 2010, kl 01.04
Täna just kogesin läbi..7 nädalat muidu.. Ma imestusin selle lihtsusest :O
Kõik räägivad,et kui valus jne.. ma ootasin,et no millal mul nüüd see valu hakkab.. ja ei hakanudki. vb selline tavaline menstruatsioonivalu mõned korrad nagu oli.. ja sellega piirudski.Verd muidugi tuleb palju..aga no see käib nii abordi kui ka sünnitusega kaasas. Ei teagi, kas see nüüd üldse mulle mõjus, sest ilma igasuguse valuta?? Aga eks ole kahe nädala pärast kontrollis näha.
Soovin edu kõigile. Ja ei tasu üheski foorumis üksteist maha tegema hakata, igal ühel omad põhjused ja ei ole ilus laita:)
 
to xyzw 13. jaanuar 2010, kl 15.37
Täiesti hull oled! Ise vist aborti teinud ja nüüd ära keeranud.
 
lapsetapjad 19. jaanuar 2010, kl 12.54
tablettpuhastust kasutatakse ka juhul kui loode on juba ise hukkunud,st peetunud raseduse puhul
 
mnjjaa 23. jaanuar 2010, kl 15.27
Mina tegin alles ja ei midagi hullu polnud.Valusid polnud.Kuidagi lihtsalt käis ja väikses kohas tegin ja enne ei saanud haiglast välja,kui kontrolliti kas seest tühi.
 
-U- 13. veebruar 2010, kl 19.24
Tegin mõned päevad tagasi medikamentoosse abordi. Teisipäeval võtsin esimese tableti ning neljapäeval saadeti haiglasse. Protseduur iseenesest polnud väga piinarikas, kuid südamevalu mis sellega kaasneb on kirjeldamatu. Kas teha abort või sünnitada on iga naise enda valik, kuid vähimagi kahtluse korral peaks veelkord kõiki tegureid hoolikalt kaaluma. Endal mul praegu kahjuks valikuvõimalust polnud, see oli ilmselt lapsele parim mida teha sain. Haiglas olles väga piinarikkaid valusid polnud, kuid mis mind hirmutab, on praegune veritsus. Arsti jutust sain aru, et hilisem veritsus peaks pisut väiksem olema. Kahe nädala pärast on kontroll, vajadusel võtan arstiga varem ühendust.
 
eerika 15. veebruar 2010, kl 14.31
tegin ka eelnimetatud abordi reedel. kolmapäev võtsin esimese tableti sisse. siis nagu ei mõelnud, et nüüd taganemisteed pole. kõik oli okei, kuni neljap õhtul hakkasid valud ja iiveldustunne ning määrimine. siis mõistsin, et ma teengi aborti. poleks seda endast kunagi uskunud. :S läksin reedel haiglasse ja sain hommikul 2 tabletti tuppe ja pärast seda hakkasid säänsed valud, et jube kohe. kuigi kannatasin välja, ei tahtnud valuvaigistit ka, mõtlesin, et ise ma tahtsin aborti teha ja seega ka kannatan kõik välja nii hull, kui see ka poleks. olin siis kolm tundi pikali ja verd ikka ei hakanud tulema. läksin vetsu ja kus siis hakkas lahmama. aga nii kui pikali sain, siis jälle verd ei tulnd. kuigi sõbrannadel on olnud, et nii kuidas sa ka poleks, ikka tuleb verd. kõik on üleelatav, aga siis mõistad, et ma lasen oma lapsele ju vee peale ja see on nii kohutavalt masendav.
ja pärast seda tuleb kohati päris kõvasti verd, kuigi pidi ainult määrima, aga no ma ei tea. ja kõhuvalud on ka.
kuigi, füüsiliselt polnud mul midagi hullu, siis siiski, ei soovitaks sellist kogemust mitte kellelegi.
kasutage kaitsevahendeid ja kui juhtub, et läheb näpust, siis kaaluge ikka laps alles jätta. mõtlesin ka nüüd, et kui selline asi peaks uuesti juhtuma, siis enam ma kindlasti aborti ei teeks.
 
eelmisele 15. veebruar 2010, kl 18.45
no kuule mida räägid : laps alles jätta, tont võtaks, sünnitamine on ju palju hullem õudus ja enesepiinamine, kui mingi väike abort. kas see on siis parem kui käid moondunud kõhuga ringi nagu mutant ja pärast piinled ning alandad ennast ja lased lõhki rebendada. no tänan, aga kindel ei. olen alati enne abordi poolt.
 
... 15. veebruar 2010, kl 18.55
mina tegin selle ja oli hea kergendus, et sellest raipest vabanesin. ei kahetse küll midagi.
 
eelmisele 15. veebruar 2010, kl 22.27
Väga tubli oled, et abordi tegid, sest lapse allesjäämise puhul oleks mul tast küll VÄGA kahju hakandud !!
Nii südametu ikka poleks !
 
Käts 25. veebruar 2010, kl 15.43
Põhimõtteliselt medikamentoosne abort polegi kõige hullem . Täna sain teised tabletid,mis pidin saama . Kuskil 5-10 minutit peale tablettide saamis hakkas alakõht valutama ( mul oli umbes selline valu nagu päevade ajal aga veidikene tugevam) kuskil 20min oli tugev valu ja siis hakkas tasapisi vaiksemaks pausidega ja õrnemalt valutama , mingi 30min peale tablettide saamist jäin suht magama ja mingi tunnikese magasin,tõusin üles korra , vaatasin kella ja jäin uuesti magama . Kõhuvalusi nagu polnudki . Haiglasse läksin 9.15 , 10.00 sain tabletid kätte ja kuni kella 14.00 olin haiglas,siis küsisin ise koju kuna mul hakkas juba suhteliselt igav . Nüüd juba tund ja 40minutit kodus vedelenud voodis.
Räägin omast kogemusest ,et hullu pole midagi ja verd küll palju ei tule , mul vähemalt mitte pole tulnud siiani . Nõrk võib olla , soovitaksin vastu endale kutsuda kellegi kui haiglast välja saad .

Mitte,et ma ei poolda aborti aga kui see on ainukene lahendus siis soovitan medikamentoosnet , kuna su laps kes su sees elab ei tõmmata ribadeks . Kirurgiline on ohtlikum ka aga valutum . Kuigi ega see tabletiga abordi puhul olev valu veel ei tapa . Arst annab 2 valuvaigistit ka muidu .
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!