Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
xyy sündroom
 
murelik 13. jaanuar 2009, kl 12.24
Kas kellelgil on avastatud lootevee uuringuga XYY kromosoom ehk üks Y suguhormoon rohkem. (Normaalne oleks kas XX tüdruk või XY poiss.) Ootan vastust neilt kellel selliste kromosoomidega laps juba suurem või täiskasvanud. Kas on olnud käitumisprobleeme või muid kõrvalekaldeid. Ettetänades kõiki vastajaid.
 
aga see on ju 13. jaanuar 2009, kl 13.04
downisündroom.
Mina sellist rasedust ei jätkaks.
Aga igaüks teeb ise oma valikuid.
 
Margit 13. jaanuar 2009, kl 13.18
See on diplo-Y- sündroom. Aga sa oled vist netist ise ka selle kohta otsinud. Lähemaid kogemusi selle kohta pole, aga netist lugedes, siis on lapsel alla keskmise IQ, nad on väga aktiivsed ja esineb agressiivset käitumist. Tundub, et saad väga raskesti kasvatatava lapse.
 
murelik 13. jaanuar 2009, kl 13.39
Olen netist lugenud ja info on täiesti eriniev. Üheskohas on öeldud et kasvult pikemad, teises kasvult lühemad. Mõnes on et norm IQ, mõnes pisut väehm kuid jääb ea kohta normidesse. Aktiivne ja agressiivne on küll öeldud paljudes artiklites.
 
? 14. jaanuar 2009, kl 09.35
Ega Sa ometi rasedust ei jätka?
 
murelik 14. jaanuar 2009, kl 10.40
Loomulikult jätan. Kuna arstid kinnitavad, et midagi hullu ei ole.
 
kata 14. jaanuar 2009, kl 11.05
Minu naabrinaisel sündis aastaid tagasi xxy-sündroomiga tütreke. laps on väga rahulik ja tasakaalukas. Tõsi, ta on aeglase mõtlemise ja käitumisega ning temaga tuleb tunduvalt rohkem tegeleda kui terve lapsega. Samuti on ta väga tihti haige. Ma olen ise selle lapsega väga palju tegelenud ja tean millised riskid kaasnevad. Samuti on ka olemas agresiivseid lapsi. Neil tuleb 24/7 silma peal hoida, et nad nii endale kui ka teistele viga ei teeks. Tihti kaasneb selle sündroomiga ka palju erinevaid terviserikkeid-üks levinumaid on südamerike. Ka on neil eneseväljendus suht raske. Minu pisike hoolealune on nüüdseks saanud 14 aastaseks ja ei räägi sõnagi. Teeb ainult häälitsusi. Aga arvutiga oskab ta väga edukalt ennast arusaadavaks teha. Varem võttis ta lihtsalt käest kinni ja viis sinna kuhu vaja oli ja tegi ka nii ennast arusaadavaks.
Igaljuhul oled sa väga vapper kui oled otsustanud rasedust jätkata. Siiski soovitan sul endale selgeks teha, mis olukorda sa ennast paned. Hea oleks, kui võtaksid ühendust Eesti puuetega inimeste kojaga ja üritaksid sealt leida vastuseid oma küsimustele. Kindlasti on seal keegi kes oskab sind aidata. Edu sulle.
 
murelik 14. jaanuar 2009, kl 11.54
Geneetik seletas et xxy ehk Klinefelteri sündroom on raskem variant. xyy sündroom-võivad olla käitumisprobleemid, IQ võib olla 15% väiksem, kuid ealises normis. Katkestada rasedust enam ei saa, sest olen üle 22 nädala rase.
 
xyy 26. september 2016, kl 14.35
Minul on sellise sündroomiga poeg.Välimuselt täiesti tavaline poiss,arengus võibolla natukene jääb maha aga käeline tegevus on super.
 
vastuseks... 26. september 2016, kl 16.37
Geneetik andis sellise info:

Liigse Y-kromosoomiga mehed (pikk kasv, raskused hariduse omandamisel, püsimatud, kontrollimatu temperamendiga, hüperaktiivsed). On viljakad, aga natuke ägedama iseloomuga mehed, kes võivad järglastena saada kergemini Klinefelteri sündroomiga (XXY) lapsi
st geneetilise defektiga mehed; suurt kasvu, mitte kuigi kõrge IQ-ga, agressiivsed, impulsiivsed.
 
murelik1 08. juuni 2018, kl 22.05
Olen teemaalgataja. Minu poeg on juba 9 aastane ja ei ole kordagi kahetsenud, et ta sünnitasin. On täiesti tavaline poiss- võibolla teistest pisut pikem(8a 145cm), väga hea õppeedukusega aga käitumiselt äkiline ja esineb agressiivsust. Teise klassi lõpetas viitega ainult käitumine oli hea. Tähed olid selged 2- aastaselt, 3- aastaselt õppis lugema ja teadis numbreid kuni 59-ni (õppis ise elektrooniliselt kellalt), 4-selt tundis kella, 5-selt arvutas saja piires. Motoorika ehk käeline tegevus on väga kehv-joonisamine ja käsitöö valmistab raskusi. Ronimine on ka kehv ja pisut probleeme sotsialiseerumisega (lasteaias ei mänginud oli vaatleja, koolis suhtleb ja suuri probleeme ei ole). Sündis kombineeritud südamerikkega ning 2-aastaselt oli südameoperatsioon. Lasteaias põdes tihti bronhiiti ja kopsupõletikku, kevadel esineb õietolmu allergia. Ühesõnaga hetkel täiesti tavaline laps.
 
Teemast 07. juuli 2018, kl 06.53
Tere teemaalgataja!

Ka meie peres on xyy -poiss. Tema rääkima öppimine oli veidi aeglasem, ja seetöttu uuriti kromosoomid, ning tuli välja pöhjus. Tavaline poiss, käib tavalises koolis, spordib kövasti, et oma energiat välja elada, on Sinu poisist veidi vanem. Teda vaadates mötlen sageli, et igas inimeses peitub enda unikaalne geneetika, mis määrab iseloomu, välimust, andekust, seda mis meeldib ja mis ei. Ja see, milline keegi meist on, ei söltu vaid vanematest, vaid ka juhusest. Meie poisid on samasugused arukad, tundlikud inimesed nagu xy-mehed vöi xx-naised. Keskmisest aktiivsemad, aga täiesti tavalised.
 
Teemast klinefelter 2020 26. oktoober 2020, kl 23.20
Kirjutan, et kui keegi veel sel teemal infot otsib, siis siin oleks ka rohkem näiteid, mida lugeda.
Meie tutvuskonnas on samuti üks xyy poiss. Nüüd siis ikka mees juba. Lapsepõlv oli igati normaalne. Poiss pigem väga rahuliku loomuga ja tülidesse ei sattunud ei lapsepõlvest ega nüüd ka täiskasvanueas. Kooliteed sai käidud igati korralike koolipoisi hinnetega ning nüüd on oma töökohal hinnatud töötaja.
Lepliku iseloomuga ja väga heatahtlik inimene.
Välimuselt on väga pikka kasvu ja habet just väga paksu ei kasva aga samas on tema suguvõsas väga palju pikki mehi ja naisi.
Xyy ei ole kindlasti põhjuseks, et rasedust katkestada! Kui info tuleb juba raseduse ajal, siis on ju võimalik ennast koolitada ja harida antud teemal juba varakult ning kui vajadus tekib, siis oskate õigete viisidega lapsele parimat tuge pakkuda. Kui xyy diagnoosiga kaasneb nt ATH v tähelepanuhäire vms neuroloogiline häire, siis ka sellele saab abi ja toetust. Järjest enam osatakse neid lapsi ja noori toetada.
Vajadusel tuleb abi otsida ja alati oma lapsele armastust ja hoolt pakkuda.
Meie tutvuskonna xyy on olnud küll suurepärane (noor)mees ja igati särav täht! Tal on alati olnud sõpru ja kui ei teaks, et xyy on, siis nende osade internetist leitavate kirjelduste järgi küll kuidagi seda diagnoosi talle panna ei saaks.
Olulisim on ikka see, et pere on lapse ja noore jaoks olemas ja vajadusel otsib abi professionaalidelt. Kõik lapsed vajavad armastust, hoolt, mõistmist ja kannatlikkust, ükskõik mil moel need kromosoomid seal järjestuses on.
 
Oi ... 27. november 2020, kl 16.51
murelik1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen teemaalgataja. Minu poeg on juba 9 aastane ja
> ei ole kordagi kahetsenud, et ta sünnitasin. On t
> äiesti tavaline poiss- võibolla teistest pisut pik
> em(8a 145cm), väga hea õppeedukusega aga käitumise
> lt äkiline ja esineb agressiivsust. Teise klassi l
> õpetas viitega ainult käitumine oli hea. Tähed oli
> d selged 2- aastaselt, 3- aastaselt õppis lugema j
> a teadis numbreid kuni 59-ni (õppis ise elektrooni
> liselt kellalt), 4-selt tundis kella, 5-selt arvut
> as saja piires. Motoorika ehk käeline tegevus on v
> äga kehv-joonisamine ja käsitöö valmistab raskusi.
> Ronimine on ka kehv ja pisut probleeme sotsialise
> erumisega (lasteaias ei mänginud oli vaatleja, koo
> lis suhtleb ja suuri probleeme ei ole). Sündis kom
> bineeritud südamerikkega ning 2-aastaselt oli süda
> meoperatsioon. Lasteaias põdes tihti bronhiiti ja
> kopsupõletikku, kevadel esineb õietolmu allergia.
> Ühesõnaga hetkel täiesti tavaline laps.

... kui tore seda lugeda oli! Tublid olete! Järelikult tegid väga õige otsuse.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!