Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
SOS pillid ei mõju
 
T.T 04. märts 2009, kl 15.43
Kuidas on ikka võimalik rasedaks jääda kui sa võtad sos pilli ja kas see kuidagi rasedust ei mõjuta.
Kõikaeg on iiveldus, mis aitaks selle vastu?
 
Kle 04. märts 2009, kl 15.57
sa testi ikka tegid? Miks arvad et oled rase? iiveldus üksi ei näita veel rasedust!!!
 
T.T 04. märts 2009, kl 16.21
test on tehtud ja see oli positiivne.
 
kukimuki 04. märts 2009, kl 17.04
Ma võtsin ka SOS pilli, tulemus (juba päris suur teine) magab teises toas oma pealelõunast und :D SOS pillid on veel vähem usaldusväärsed, kui keskmised ras-vastased vahendid (mis on ka 99%). Mida hiljem võtad, seda väiksema mõjuga need pillid on.

Nüüd oled igatahes rase ja pead mõtlema, mis edasi saab.
 
ko 04. märts 2009, kl 18.02
see on ju infolehelgi kirjas, et rasestumise tõeäosus on täiesti olemas.
 
Margit 04. märts 2009, kl 18.12
Oleneb, kas võtsid SOS pillid täpselt nii nagu ette oli nähtud- õigel ajal ja õiges koguses. Pealegi- rasestumise tõenäosus on alati olemas.

Mis aitab iivelduse vastu- kas abort või siis ootad kuni 12-15 nädalani, siis läheb iiveldus tunduvalt väiksemaks või kaob üldse ning saad rasedust nautima hakata.
 
T.T 04. märts 2009, kl 18.43
see rasestumis oht oli jah 2% aga see nii väike et praktiliselt olematu. võtsin kohe hommikul nii nagu pidi ja mõtlesingi et kõik on korras. päevasid kah ei hakanud nagu oleks pidanud,rinnad olid jubedalt valusad ja päris pikalt, kuna võtsin seda esimest korda mõtlesin et see läheb mööda aga kui pidid päevad hakkama aga ei hakanud siis hakkasin kahtlema et olen rase, mõtlesin et see ei ole võimalik.
 
ko 04. märts 2009, kl 19.08
2% on ju ka oht. st 2 naist 100st jääb rasedaks - see ei ole ju olematu risk. praegusel juhul oled sina üks nendest.
 
Kle 05. märts 2009, kl 07.35
sellest alustanud, et test positiivne :D
Aga eelnev jutt on muidu tõsi küll. Mul selline SOS ristitütar aastaseks saab varsti :D
 
... 05. märts 2009, kl 08.00
Ma pakun, et olid enne sos pillide ja enne seda vahekorda juba rase - aga palju jaksu ja edu!
 
omg 09. märts 2009, kl 14.57
ma mõtlesin, et minul ainus SOS laps on :)
 
jaa 10. märts 2009, kl 20.47
ise olen ka sos lapse ootel.
 
T.T 12. märts 2009, kl 10.48
ma ei uskunudki et neid on nii palju, mõtlesin et ainult mina olen sos lapse ootel.
 
k 12. märts 2009, kl 22.25
seega kasutage edaspidi kindlamaid vahendeid
 
T.T 13. märts 2009, kl 13.42
aga kui nii juba rääkima hakata et mis on kindel siis ei ole midagi kindlat sest need tabletid mida saab retseptiga, need on veel vähem kindlamad ja kondoom võib kah katki minna.
 
k 13. märts 2009, kl 20.31
retseptiga väljastatavad hormoonvahendid on 98-99% kindlad.
kondoomi katkiminek on vähemtõenäoline, kui seda õigesti peale panna ja kasutada.

http://www.meelespea.net/ee/kontracepcija/patikimumas
 
D. 24. aprill 2010, kl 13.00
nii...SOS pillid ei mõjunud....aga kas need võivad kuidagi last kahjustada?
 
meedik hariduselt 24. aprill 2010, kl 18.51
SOS-pillid takistavad munaraku eraldumist munasarjast, munaraku viljastumist ja/või viljastatud munaraku kinnitumist emaka limaskestale. Seega mõjuvad ainult siis, kui rasedust ei ole veel tekkinud.

SOS-pillid tagavad rasestumisvastase kaitse kuni 95% juhtudest. Mida varem pärast seksuaalvahekorda SOS-pille võtta, seda kindlam on rasestumisvastane toime.
Kui 3 tunni jooksul pärast SOS-pillide tarvitamist esineb oksendamine, siis tuleb pillide võtmist korrata.

Kui menstratsioon on hilinenud, tuleks enne SOS-pillide tarvitamist olla veendunud, et ei ole tegemist rasedusega. Raseduse puhul SOS-pillid ei toimi.


Kui oled tarvitanud SOS-pille ja siiski rasestunud, pole raseduse katkestamine vajalik, sest pole tõendeid, et pillid ohustaksid loote arengut või raseduse kulgu.
 
p 25. aprill 2010, kl 05.02
issand mis maksaved veel! Jube , Inglismaal on tasuta need muideks, Eestis 250 eeku, aasta tagasi olid 70 eeku :s oskavad ikka k;sida sealt kust v[tta pole. Inglismaal on k;ll tasuta
 
k 25. aprill 2010, kl 10.14
kui ma u 4 a tagasi ostsin, maksid alla kahesaja midagi, aga nüüd juba 250? kohutav!
 
spott 25. aprill 2010, kl 11.30
Ka mina jäin nii rasedaks. Pille võtsin 12 h peale vahekorda. Ja päev peale seda hakkasin Yasminelle pille võtma 21 tbl.
Mingi aeg tekkis jube väsimus ja keha juba üritas mõistusele teada anda...
Jaanurari alguses kui pillide 7 päevane vahe pidi olema ei old päevades piiskagi. Tegin testi...Ja veel kaks.! Siis ei old muud kui tunnistada endale et jah RASE. Ega see tunnistamine just kergelt ei tulnud ka. Arstil käisin ära siis oli küll jälle et noh ei ma ei tahtnud ju seda. Aga otsustasin ikkagi sünnitada kui kõik korras on. Kuuelt arstilt käisin küsimas et ega see sosi ja pillide asi lootele siis kahju ei tee. Kuuest 5 ütles et nende kasutamine ei tohiks seda mõjutada.
Praegu rasedust 22 nädalat ja ei kahetse. Junior hakkas poolteist nädalat tagasi endast ka liigutustega märku andma.:P

Sosid on tõesti kallid. MIna maksin 210.- .
 
H 08. jaanuar 2011, kl 17.56
Vötsin SOS pille ca 8-10h hiljem kaitsmata vahekorda... Täna on terve päeva kõhus keeranud ja söök hakkab väga vastu ning hetkeks olid nagu "päevade valud"... On vöimalus, et ma olen siiski rase? Rasedustesti on vara veel teha ja arst on puhkusel.:(
 
rase 09. jaanuar 2011, kl 19.28
Issand, ma 2 korda jäänud nendest rasedaks :D Aga ma ei võtnud ka kohe peale vahekorda neid, vaid veidikene hiljem...
 
N 09. jaanuar 2011, kl 20.15
On kellegil olnud mensese kõhuvalud peale pilli võtmist aga mens pole hakanud ja hiljem rase???
 
to rase 09. jaanuar 2011, kl 20.23
kui palju hiljem võtsid SOS tabletti? olid mingid kõrvalmõjud ka tabletil? nt kõhuvalu või iiveldus?
 
rase 09. jaanuar 2011, kl 21.11
No ma arvan, et 48 või natuke rohkem tunde hiljem. Ei olnud kõhuvalu, ega iiveldust peale tableti võtmist. No mingi aja pärast jah ainult tekkis kahtlus, et ikka rase. Ja olingi!
Aga ennem seda ka võetud mõned korrad ja siis tekkis päevade taoline verejooks.
 
Eks-paks 05. mai 2014, kl 16.30
On oht, et ülekaaluliste puhul on suurem oht, et SOS pillid ei mõju

http://edition.cnn.com/2013/11/25/health/emergency-contraceptives-weight/

(CNN) -- An emergency contraceptive manufactured in Europe will come with a new label in 2014, warning that the pill may not be effective for women over a certain weight.

The same may be true for emergency contraceptives in the United States.

Mina olen ehtne tõestus :)Olin ülekaalus, kumm purunes, sõitsime otsejoones valveapteeki ja vähem kui 30 min pärast õnnetust võtsin sisse 2 SOS tabletti. Välja ei oksendanud ega midagi. Tulemus: rase
 
Eks-paks 05. mai 2014, kl 16.30
"On oht, et ülekaaluliste puhul on suurem oht, et SOS pillid ei mõju" tuli nüüd superlause :)
 
Mõeldav 24. juuli 2018, kl 00.05
Eks-paks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> On oht, et ülekaaluliste puhul on suurem oht, et S
> OS pillid ei mõju
>
> http://edition.cnn.com/20
> 13/11/25/health/emergency-contraceptives-weight/
> >
> (CNN) -- An emergency contraceptive manufact
> ured in Europe will come with a new label in 2014,
> warning that the pill may not be effective for wo
> men over a certain weight.
>
> The same may be
> true for emergency contraceptives in the United St
> ates.
>
> Mina olen ehtne tõestus :)Olin ülekaa
> lus, kumm purunes, sõitsime otsejoones valveapteek
> i ja vähem kui 30 min pärast õnnetust võtsin sisse
> 2 SOS tabletti. Välja ei oksendanud ega midagi. T
> ulemus: rase
Eehm ega kahte ei tohigi korraga votta see isegi paberi peal ju kirjas,et peale seda pead poorduma arsti poole
 
Thea 01. september 2018, kl 11.01
Kondoom päris maha ei tulnudki ega katki läinud. Välja tõmmates avastasin, et ei ole lõpuni peal, poole peale libisenud. Panin kohe tuppe Pharmatex kreemi ja hommikul võtsin SOS pilli, aga ikka jäin rasedaks. Ka nii võib juhtuda...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!