Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
nimesid tüdrukutele
 
sõnatu 03. oktoober 2003, kl 15.12
mida te virisete ja ohite, et mis nime küll keegi paneb ja mis on ilus või kole!!? MAITSE ÜLE EI VAIELDA JU!
 
piibe 03. oktoober 2003, kl 16.31
mina lugesin just kuskilt, et ühe naisterahva nimi on Gurly. ei, ma ei eksinud, mitte Gerly, vaid Gurly. et siis midagi kuri ja karli vahepealset minu meelest. ja no Ceitlin - a miks siis mitte juba Girwes või Zigalindh...
 
p 04. oktoober 2003, kl 20.14
Vaarika,Esmeralda,Lüürika
 
kassy 05. oktoober 2003, kl 17.34
Maitse üle ei vaielda.Eelmisi kommentaare lugedes tõdesin.Minu tütre nimi on Diana,lapsel oma nime ütlemine ka selge .Meil oli nii,et kui laps sündis siis arst ikka haiglas küsis kas nimi mõeldud,puiklesin otsese vastusega ja ütlesin lihtsalt ,et midagi ikka on.Siis ta soovitas,et pange Maria või Diana ja see nimi oligi ka meie mõttest läbi käinud.Sobib ka hästi perekonnanimega.
 
be 06. oktoober 2003, kl 10.39
Minu tütre nimi Triin, ilus ja selge nimi ja üsnagi eestimaine (vist mitte küll algupäraselt). Lapsel omal ka hea lihtne öelda. Lugesin just "Näkimadalaid" ja hakkas meeldima nimi Getter.
Maitse üle küll ei vaielda, aga jäägem nimedega siiski mõistuse piiridesse!!!
 
Britt 06. oktoober 2003, kl 14.20
mina olen enda nimega väga rahul kuigi see rootsi nimi...
oma detsembris sündivale titale panen kas Oliver või Stiina, ma ei tea kumb tuleb... :)
tüdrukute nimesid oleme veel mõelnud ja võimalik et ei pane tegelt kumbki aga need on nagu praegu sellised mis mõlemile väga meeldivad, lihtsad ja ilusad nimed....
päris Krõõt või Pearu kah oma lapsele nimeks ei paneks - juba praegu mõnitatakse lapsi koolis nende nimede pärast, ei ole vaja nende elu keerulisemaks teha. kuigi ka eestipäraseid nimesid on ilusaid nt Liisa, Kadri, Moonika, Kerli jms
 
Victoria 06. oktoober 2003, kl 20.42
Minu kahekuuse tirtsu nimi on Tigris.Algul oli suur soov panna Carmen-Christella.Ilusad on ka Anette,Michelle,Marielle.
 
irw 07. oktoober 2003, kl 07.00
HELI l2bistas mu k6rvu, kui paranka ehk BIANKA lapsele kurku j2i. LISA tuli ka teiselt poolt, kui TIGRIS v6i tiigrikutsu katlasse (loe: GETTER) hyppas. ja seda veel, et VAARIKAs sai oma esimese klistiiri ehk KERLIIN'i vaarikaussi poolt.
ehk keegi leiab veel ilusaid nimesid, mis t2nap2eval pannakse. 2kki saab ka m6ne s6imus6na juurde.:)))
 
xxx 07. oktoober 2003, kl 13.39
erin, karen, beatrice, kelly, andrea
 
siss 08. oktoober 2003, kl 17.10
Grete,Maria,Stiina,Kaisa,Kertu
 
mili 09. oktoober 2003, kl 10.00
To Victoria: mhh, kes see Tigris sul siis on, poiss või tüdruk?
Igav küll , kui igalpool jookseb ringi lapsi nimega Martin ja Katrin, Liis ja Triin. Ise eelistaksin nimesid nagu Elisabeth, Johanna, Pauliine jms. Oma lapsele sai Alice nimeks pandud, ilus nimi küll , aga ei sobi ikka siia Eestimaale, kus enamus inimesi ei tea ,et mõnda nime lihtsalt ei hääldata nii nagu kirjutatakse.
 
? 10. oktoober 2003, kl 09.06
no aga mis siis teha, kui inimesed ei tea, kuidas teie võsukese nime hääldada?????? Eestimaalt ära kolida? panna nimi, mille hääldusega probleeme ei teki? panna nimi, mis kirjutatakse nagu hääldad? edasi elada ja mitte kõigele sellele tähelepanu pöörata?
 
piibe 10. oktoober 2003, kl 18.22
ma juba kujutan ette, kuidas Tigrise ja Ceitlini perekonnanimi on midagi nii eestlaslikku nagu Mägi või, jumal hoidku Nõmm...või äkki Pukk? ei usu, et Eestis nii väga sama kõlavaid perekonnanimesid liigub. jaah - võtame vahelduseks mõned muud nimed - Beatrice Saabas...Maribell-Tšikaatšua Pidur...Charlize-Bellanova Paukson...kuidas tundub?
okei, tõmban uttu, rohkem ei nõmita siin teid, mine tea, äkki lähen ka peale lapse sündi peast soojaks ja panen vaesekesele nimeks mõne nimevärdja a la Elektra-Ekaterina-Eleonora, Naksi-Nisse-Nikander, Peetre-Parabas-Pantaleemon...
 
laura 12. oktoober 2003, kl 23.31
Minule meeldib tüdrukute nimedest Laura- kuidagi väga armsalt kõlab, aga viimasel ajal on ta ka üsna popp nimi. Mul on omal poeg ja tal on ka väga lihtne nimi. Kui ta sündis, siis mees ütles et ei mingeid x ja y - ja laps peab oma nime oskama hääldada ja ka kirjutada.
 
laura 12. oktoober 2003, kl 23.35
ah jaa, Loore, Luisa ja Helen on ka ühed armsad nimed mis mulle meenutavad kohe hästi armsat lokkis patsidega tüdrukutirtsu
 
killu 14. oktoober 2003, kl 13.32
Getter muideks on väga vana nimi ja pole mingi originaalitsemine.lugege Herman Sergo "Näkimadalad" ja vot sealt leiategi sellise nime.Raamat ise räägib väga vanadest eesti aegadest. see minu lemmiknimi ja veel ka Alice (on minu vanaema nimi)
 
helen 15. oktoober 2003, kl 12.13
Maitse üle tõesti ei vaielda tõesti.
Mäletan telesaadet KAHVEL, kus saatejuhid tõid näiteid "ebaharilikest" nimedest, mis eesti lastele pandud.
Mõnda nime hääldati ja venitati meelega, sealhushas ka nime Hart. See jäi kõrvu, sest mu enda poeg on ka Art. MINU MEELEST lühike, arusaadav ja vabalt ka hääldatav.
Selle teema puhul oli vist üks saatejuht unustanud oma nime - Kiur.....
Seda nime ka tõesti oma lapsele ei paneks, samas ei peaks suurema üldsuse ees ka teiste nimesid kritiseerima. Nime valik on ikkagi vanemate vaba valik.
 
mari-liis 15. oktoober 2003, kl 20.43
panen enda lapse nimeks Anni-Liis:) Mulle väga meeldib.
igatahes eelistage ikka eestipärasid nimesid:)
 
hele 15. oktoober 2003, kl 22.52
minu tütre nimi Hanna Laura ja ma leian, et se on väga armas nimi.veel meeldib Jana, Kristel, Grete
 
Tuuli Roosmaa suur fänn... 16. oktoober 2003, kl 19.40
Madonna-Angelyna

Caddilac

Chraysler

Tead ärge hakake ütlema ,et need on nõmedad Te ei tea keda te
solvate.
 
veel 17. oktoober 2003, kl 09.39
autofirmat vast solvaksime...
Beemvee - ilus nimi ja ilus eestimaine kirjapilt!
 
Tuuli Roosmaa suur fänn... 17. oktoober 2003, kl 16.54

To veel.

Kujutad ette ,et auto firmat
jah ,nimelt Toyotat ja Lexust .


Ma arvan ,et Shannon ja Eliise on ilusad.
 
irw 18. oktoober 2003, kl 01.22
kas Bemari on poisi v6i tydruku nimi?
 
Tuuli Roosmaa suur fänn... 18. oktoober 2003, kl 19.41
 
:) 18. oktoober 2003, kl 20.55
elen, kindlast elen :) mulle meeldib.
 
Kersti 19. oktoober 2003, kl 11.38
Olen kolmandat kuud rase ja mõtlen vaikselt nimede peale.Olen kindel,et on tüdruk.Tahaks panna vanaema nime, aga need on ka maru kahtlased-Rosalie ja Armilde on vist väga vanamoodsad, aga Austra-Laura ja Alise on ilusad.Ja üldse pandi vanasti ka päris omapäraseid ja isegi imelikke nimesid.
 
mulle... 20. oktoober 2003, kl 16.50
... meeldivad Josefin ja Agnes
 
irw 20. oktoober 2003, kl 21.21
tuulile: be-mari poisile nimeks?! ei paneks seda isegi kassile.
 
Tuuli Roosmaa suur fänn... 21. oktoober 2003, kl 19.42
Ega see pole be -mari vaid Bemari või Bemaris.
 
irw 22. oktoober 2003, kl 18.59
mis see tuuli on siin mingi ajukääbik vä?-:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!