Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
nimesid tüdrukutele
 
jana 25. september 2003, kl 13.59
kui juba eespool nimedest, siin kohal aga poiste nimedest, juttu tuli, siis, mis ilusalt tüdrukutirtsudele võiks nimeks panna
 
Väldi: 25. september 2003, kl 14.47
Anette nime- viimasel ajal tundub, nagu muud tüdrukunime ei eksisteerikski! Endal teada 8 Anettet, vanuses 0-4 a.
 
nakk 25. september 2003, kl 15.11
Sara, Helis, Lisette, Karmel
 
... 25. september 2003, kl 15.31
minu tytre nimi on Siiri.minumeelest ka ilus nimi.Mia on ka ilus.
 
123 25. september 2003, kl 17.04
mul kaks tytart,Melissa js Anita.pakuks veel näit.Mona,Viktoria
 
birgit 25. september 2003, kl 17.46
kendra, emily
 
sonja 25. september 2003, kl 21.28
mul plikal nimeks Heldin Robin, meeldisid veel Hellika, Hellike, Haldja
 
oky 25. september 2003, kl 21.41
plika nimed,antselika,merli,geter.anna-marie,getter,
 
L. 26. september 2003, kl 09.03
Helle, Maarika, Moonika.
 
jep 26. september 2003, kl 09.52
Pange jah eesti tüdrukutele nimeks getter, kendra, emily. Krdi originaalitsejad. Eestis on piisavalt ilusaid tüdrukunimesid (näiteks L. pakutud variandid), lisaks veel heleri, liis, helen, helene, maire, maarja, kerli, maria, kristi, kristel, siiri, sirli, eve, kersti, kadri, mariliis. Või on need liiga tavalised nimed teie originaalsetele ja ainulaadsetele lastele.
Vahel on küll tunne, et vihaga panen om alastele nimeks Krõõt ja Pearu.
 
kriibu 26. september 2003, kl 10.16
minu tirtsu nimi on Karmen
toredad on veel Kati , Marin , Helene jne....
 
mida veel? 26. september 2003, kl 10.46
laste nimed on t6eliselt absurdikaks Eestimaal muutunud! siin m6ned pakutud on veel k6ki-m6ki v6rreldes sellega mida pidevalt ajakirjandusest loed - k6ik need mitmete y, c ja h ja a'la kolm ggg+ 3 nime lapsele ja siis veel totrused, mis on seebikatest kuuldud ja inimesed ise hääldada ei oska - t6eline tsirkus!
Tulge m6istusele, emmekesed!
 
birgit 26. september 2003, kl 13.52
To jep: mis vahe on emilyl, kendral, getteril või sinu pakutud nt. helenil, helenel - need polegi eesti nimed, kuid loetakse nii nagu kirjutatakse ja pole nii originaalsed midagi. Sina võid ju lapsele nimeks krõõt panna, kuid inimesed kes käivad ja ka õpivad mujal kui ainult eestis, siis need eelistavad kindlasti nimesid kus puuduvad õ,ä jne.
 
mida veel? 26. september 2003, kl 14.21
nii et ikka parem panna rikkalikult "Y" ja igasuguseid kombinatsioone ch, chc, sch, gy jne.??? Tegelikult polegi meil eriti palju nimesid, kus lõputult neid kardetud täpitähti...aga n6medik on see, kui lapsel võõrapärane nimi, mis kirjutatud häälduse järgi... ja see ei ole sugugi erandlik vaid lausa massiline nähtus.
Ja purjetage selle nimega välismaale... .
Ja siis tullakse siia foorumisse ja küsitakse, kuidas ma pean oma lapsele pandud nime hääldama???
 
m 26. september 2003, kl 14.48
võib panna rahvusvaheline nimi anna või maria või anne-maria
või mari-ann.
Nii palju veel ilusat nime:Diana,Kristiina,Mariliis,Liis,Elisabet,Viktoria,
ja tegelkt ka eesti tava nimed on kaa väga head:kardi,kadi,malle,
ave,ene,luule,reet,sirje,kersti,mare,mari.
Kõige jubedam nimi mis ma olen kuulnud Gätlin.
 
k 26. september 2003, kl 17.38
Kas Kendra on ikka inimese nimi ?Igaüks on vähemalt
kuulnud kui mitte ei tea mõnda Helenit/Helenat,aga
Kendra ?
 
kukimuki 26. september 2003, kl 22.19
Osad lapsevanemad panevad muidugi oma võsukestele lausa jaburaid nimesid, aga samas tuleks ka mõista inimesi, kes tahavad oma lapsele sellist nime, mida igal kolmandal lapsel ei ole. Martin tundub olevat juba paarkümmend aastat poiste nimede pingereas esimese kolme seas. Jama ju, kui lasteaiarühmas või klassis on neli Martinit. Muidugi võib ennast lohutada sellega, et venelased on veelgi vaimuvaesemad. Pole mingi ime, kui klassis on 15 tüdrukut, neist 5 Natašad, 5 Veerad ja 5 Ljudad. Igav ju.
Üks tuttav käis lapse nime vahetamas, sest lapse nimi oli Liis ja tänaval, kuhu nad kolisid, elas peale tema veel kolm Liisi. :(
Üks võimalus lapsele nime saada on lugeda nimederaamatut. Nimi, mis on ilus, hakkab kohe silma. Mina leidsin oma lapse nime just nimederaamatust. Oli kohe selline hea ja ilus minu jaoks. Aga seal on ka minu meelest tobedaid nimesid. Näiteks Üde. Aga see on ainult minu arvamus.
Ilusate tüdrukunimede hulka kuuluvad minu meelest näiteks Katrin, Indra, Estelle, Sandra, Aleksandra.
 
kiisuke 26. september 2003, kl 22.58
Minu tütre nimi on Bianka veel meeldib mulle Eliise
 
Merili emme 27. september 2003, kl 16.29
Aga minu pisikese nimi on Merili! Ja ta täpselt Merili nägu ka :)
 
jep 29. september 2003, kl 17.17
Eliise ja Merili on ilusad. Aga selles suures Euroopa vaimustuses (ise hääletasin EL poolt) võiks mõelda, ka sellele, et näiteks norralased panevad ikka oma lastele nimesid nagu Olof, Thor, Odd-Björn, Tore jms, mis on kindlasi ameerklasele raskemad hääldada, a eestlastel on mingi imelik kadakasaksluse vaim peal, kirjapilt on uhke aga ise ei mõista hääldadagi. Pnnakse lastele igasugu roppusi nimeks. Siin väljapakutud ei olnudki kõige jubedamad (va Kendra). Aga ei mõista ma kah, miks peab toppima nimedesse tähti nagu y, c, z, w jne.
 
11 30. september 2003, kl 16.19
meie tirtsu nimi on Ceitlin. kodus kutsume ceituks
 
Triin 30. september 2003, kl 21.36
Kusjuures Triin on üks ilus nimi, aga kuna siin kõik on nii natsionaalsed, siis see jääb mängust välja, kuna seda ei saa hääldada. :S

Aga ilusad nimed on: Maria, Anna, Svea, Katharina, Ja siis Kelliki

:)
 
ilusad 01. oktoober 2003, kl 00.06
Kristin ja Mariella
 
k 01. oktoober 2003, kl 12.10
Yoko ja Marin
 
Kärt 01. oktoober 2003, kl 14.26
Minule küll meeldib, et minu nimes on täppidega täht. Igal ühel ju pole. Ise olen ühe-kuuse beebi emme. Leidsin ka nimede raamatust. Panin Sireta ja olen väga rahul. Tahtsin ka Rika panna.
 
kiisuke 01. oktoober 2003, kl 23.58
mulle meeldib tydruku nimedest Kelsey,sandra,erin,geilin, geily, rahel,lisanna...
 
jaanika 02. oktoober 2003, kl 11.50
Mida harimatum perekond seda imelikumad nimed lastel tulevad.
Need võõrnimed võivad küll ilusad tunduda, aga eesti kontekstis ei anna need mingit efekti - ausalt!
Ma ei palugi teil panna lapse nimeks rein või maret 8vabandan, kui solvasin), aga imeilusaid nimesid leidub ka meil eestis.
Lõppude lõpuks peab laps oma nimega elulõpuni elama, seega olge palun nii kenad ja mõelge eeskätt lapse peale.
 
appppi 02. oktoober 2003, kl 13.31
haa, mulle just tundub, et mida HARIMATUM perekond, seda hullem. kes ikka keeli õppinud inimene on, see teab, et y ja c ei tee nime rahvusvaheliseks... kelsey ja geily ja ceitlin - andke andeks..... kuidas te seda viimast siis näiteks hääldate seal kodus (tseituke kallike vä :-) ha ha lubage naerda
 
sos 02. oktoober 2003, kl 14.24
Just tänane teade delfis: augustis pandi perekonnaseisuametis tüdrukutele HARILIKUMATE seas nimeks Aaria Lee, Aglaia, Betty Jacklin Jennifer, Bika, Carmely, Emmelgelina, Irisa, Keitlin Kerliin, Kleer, Ljusjena, Malia Kaur, Mette, Niah Isabel ja Saana Johanna
Jeeeeesuke, mõelge natuke!
 
aqua 02. oktoober 2003, kl 15.29
Klassikalised ja ajalooga nimed on ilusad. Kui endal tütreid oleks, siis oleksid nad Olivia ja Natali (viimane ka vanaema nimi). Nüüd nagu noortel vaimuvaesus peale tulnud, paar ülipopulaarset nime, esinemissagedus väga tihe või siis mingi mehhaaniliselt loodud nimemonstrum, millega hiljem kõigil ainult häda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!