Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
Arenguvestlus lasteaias
 
Angelika 20. mai 2011, kl 13.46
Tere kallid emad! Kas kellegil veel on sellist asja olnud nagu kirjalik arenguvestlus,st.et õpetaja annab mulle koju küsimused ja ma siis vastan ja viin lasteaeda tagasi?Kus juures küimused on umbes sellised,mida te kodus tete,kas kodune režiim on ka kodus ja kuidas last karistate? jne.Lasteaia poolt ei ole mingit tagasisidet,mida laps lasteaias teeb,mina ju ei näe seda.Kas see nõme ei ole teie arust? Minu arust tähendab arenguvestlus just vestlemist! Mida peaks tegema,kas minna juhatajaga rääkima või...?
 
=) 20. mai 2011, kl 17.08
Minul on olnud küll, küsimused on tuttavad.Kuid meil lasteaias anti need küsimused arenguvestlusel ette (mõnele ka koju,kes tahtis enne vestlust n.ö ette valmistuda).Ja seal samas andsid nad ise ka tagasisidet kuidas laps lasteaias hakkama saab jne...kuna mul laps on vaid pool aastat käinud, siis ei õnnestunud kasvatajatel mulle ka kõikidele punktidele vastata.
 
=) 20. mai 2011, kl 17.09
Unustasin veel lisada, et usun et peaksid küsima, et kas vestlust kui sellist ei toimugi.
 
Angelika 20. mai 2011, kl 17.10
No vot,aga meie jälle kasvatajatelt üldse midagi ei saa,ainult meie käest küsitakse!!!
 
leenu 20. mai 2011, kl 20.38
Meil oli ka mingi küsitlus ja kodus täitsin ära,pärast kasvatajaga arutasime need punktid läbi ja küsisin kõike, mis teada tahtsin,kasvataja rääkis kuidas lapsel läheb,mida teeb,näitas õppevahendeid,hästi palju kiitis mu last,mingi 40 minutit läks.Käisin õhtul kui teised lapsed olid juba koju läinud.
 
Pille 20. mai 2011, kl 23.52
to Angelika
See on tõesti nõme. Juhatajaga rääkimine siin ei aita, soovitan teha avalduse politseile ja las nemad uurivad lasteaias toimuvat.
 
ooooo 21. mai 2011, kl 20.10
on küll ,tavaliselt märtsi kuus.
 
Angelika 22. mai 2011, kl 10.49
Ei usu eriti,et politsei sellega tegeleks!!!
Tegelikult käisin kasvatajatega rääkimas,et ei ole sellise asjaga nõus ja sooviks ikka vestlust ka! Kus juures me saimegi selle vestluse!!!!Reedel läheme siis rääkima.Aga ütles,et mõnda vanemat ei huvitagi üldse selline asi nagu arenguvestlus.Vot sellest ma ka aru ei saa! Meil rühmas tegelikult ongi sellised vanemad,et omavahel arutavad asju umbes 7-8 inimest (vahetame e-meile),näiteks kui kasvatajale mingit kingitust teha või mingi üritus organiseerida,ülejäänutel ei ole üldse mingit arvamust,nagu lambakari jookseb järgi.Vastik on nii suhelda!
No jah,aga hea seegi,et meie saame oma arenguvestluse ikkagi vesteldes tehtud :)
 
! 22. mai 2011, kl 16.53
Tavaliselt on emmed aktiivsed oma esimese ning ainukese lapse puhul(nii oli ka minuga)Sest kõik tundub uus ning huvi keskendunud vaid oma lapsele.Kui kodus ikkagi veel koolilapsi ei viitsigi emad enam üliaktiivsed olle,sest peale lasteaeda on poole tähtsam eluetapp!
 
arenguvestlus 22. mai 2011, kl 18.19
meil oli samuti see arenguvestlus, tõeline naljanumber. nimelt lapsel ei meeldi lasteaias käia ja siis ta ka ei osale seal kõigis õppetöös. siis selguski, et arenguvestlusel need õpetajad kasvatajad kritiseerivad mind ja last. eelnevalt muidugi täitsin ka selle ankeedi, selle vastu nad huvi ei tundnudki. lasin neil miski 10 minutit rääkida, siis tegin asja lihtsalt ja selgelt selgeks, et kõiki teie poolt tehtud teste oskab mu laps juba ammu.oma viga kui pole lapsega usalduslikku sidet loonud ja laps teie teste teha ei taha.õpetajad kasvatajad vaid ohkisid, nende autoriteet jms,
igatsusega ootan aega, kui lasteaedadesse kaamerad pannakse, siis tuleb täieline tõde nendest institutsioonidest välja, näeb kuidas need õpetajad käituvad, miks lapsed ei taha lasteaeda minna, järsku probleem hoopis nendes kasvatajates.
 
Angelika 23. mai 2011, kl 00.21
Sellepoolt olen ma ka,et kaamerad üles pandaks.Tahaks kohe näha,kuidas need kasvatajad siis käituvad.Meil rühmas on üks eriti kuri kasvataja,ma ikka temaga tülitsen vahel (olen otsekohese ütlemisega,aga kes muu minu last kaitseks),lapsest on kahju,kui tema peale see viha välja elatakse!!! Muud probleemi tegelikult ei saagi olla ju,kui kasvatajates!
 
Kasvataja õpetaja 23. mai 2011, kl 00.33
Teate, kallid lapsevanemad! Õppige teie enne õigekiri selgeks ja tulge siis lasteaeda ja ''kasvatajaid õpetajaid'' hukka mõistma. Mis väljend see selline üldse on? Lasteaias ongi ainult õpetajad, kui teada tahate! Ja kui minu töökohta ehk lasteaeda võiks teie arvates kaamera üles panna, siis sel juhul hakkavad kasvatajad sama nõudma ka kodudesse ja teie töökohtadesse, võite selles kindlad olla!
 
Angelika 24. mai 2011, kl 01.08
Vahet ju ei ole kuidas me teid kutsume kas kasvataja või õpetaja!
Probleem oli ju selles,kuidas arenguvestlust tehakse.Kas te tõesti väidate ,et see on õige,et ainult minu käest küsitakse mingeid nõmedaid küsimusi ja ise mingit vastust ei annagi või?
Ja kaamerate kohta ka ikka nii palju,et te olete ju riigiasutus kus võivad kaamerad vabalt olla!!! Mida teil seal varjata on? No mida tõesti,kui minu laps on teie hoole all,mida ma siis näha ei tohiks?Teie last ju minu kodus ei ole,miks te peaksite siis minu kodu vaatama? Vanglates näiteks on küll kaamerad ja isegi töötajatel!
Mina ju maksan teie palga kinni!
Või oli midagi valesti?
 
klähvija angelikale 24. mai 2011, kl 17.25
Töötan lasteaias ja ootan neid kaameraid! Siis ometi saavad lapsevanemad OMA SILMAGA näha, kui "kukununnukesed" nende võsukesed on!

Meil on kahjuks enamasti arenguvestlused sellised, et õpetajad räägivad. Mulje jääb, et lapsevanemad tunnevad oma last veel vähem kui õpetajad.

Lasteaias ei meeldi nendel lastel, kes saavad kodus kõike, mis pähe tuleb või mida nad tahavad.
 
Angelika 24. mai 2011, kl 18.34
Seda ma usun ka tegelikult,et on igasugu ära hellitatud lapsi,kellele kõik lubatud on.Seda ma küll ei poolda.Ise ma ei ole oma lapsi nii kasvatanud,mul üks tüdruk 5 aastane ja teine 2,5 aastane,tavaliselt üksikud lapsed on rohkem egoistid.
Aga ikkagi,kui mõnda lapsevanemat ei huvitagi arenguvestlus,vestlus kui selline,siis võiks vähemalt seda vanemate käest küsida,meie näiteks tahame õpetajatega rääkida!
meil näiteks on sellised küsimused: Kuidas te last kodus arendate,kas see on teie arvates piisav? (minu arust on!)
Siis kas kodus on päevarežiim,millega kodus tegelete?
Kuidas last karistate?
Kuidas olete lapse arenguga lasteaias rahul? Kuidas ma saan sellele vastata,kui ma pole õpetejatega rääkinudki? Ja äkki tahaks ma ka teada,kuidas minu last lasteaias karistatakse?
Meil üks kasvataja üldse minu arust lastega ei tegele,ta lihtsalt on seal.Lapsed on kõik nii vaikselt rühmas,lausa sosinal peaaegu räägivad,lausa kahju lastest.See õpetaja on pensionäär.
Teine on tore muidugi,saan aru,et tema ka kõike ei jõua,alati on tema kuskil käinud,joonistused on alati seinal kui tema tööl on,tore õpetaja.
Ja minu seisukoht on ikkagi,et arenguvestlus peab olema just dialoogina läbi viidud!!!
Või mida teie õpetajad ja vanemad veel arvate?
 
17.25 lapsevanemana 24. mai 2011, kl 19.58
Loomulikult on arenguvestluse eesmärk KAHEPOOLSELT asju arutada. Vestlus ju ei ole ühe inimese jutt, üks inimene räägib, siis on monoloog:)
Olen enda lapsed suureks kasvatanud, viimased isiklikud kogemused arenguvestlusega on koolidest. Ikka mõlemapoolne jutt, ja arvamused.(Koolis on laps ka juures). Selge, et dialoog peab see olema, muul viisil pole mõtetki. Siinkohal ongi moment, et lapsevanemad lasteaias kole kidakeelsed....istuvad ja kuulavad. Aga me ei saa päriselt nii teha, et kui ei taha, ära tule, sest meilgi on ettekirjutused....
 
lasteaialapse ema 24. mai 2011, kl 21.16
Pole küll teemasse, aga väga vale on ühel lasteaiaõpetajal enesekindlalt väita, et "lasteaias ei meeldi lastel, kes saavad kodus kõike, mis pähe tuleb".

Minu lapsele ka ei meeldi lasteaias ja sugugi mitte sellepärast, et ta kodus kõike saaks, vaid tema rühmas üks õpetaja lihtsalt alandab paha tuju korral lapsi, aeg-ajalt lubab politsei kutsuda??? ja minu laps sõna otseses mõttes kardab teda. Nii et paluks mitte lahmida oma arvamustega, lugupeetud lasteaednikud.

Aga arenguvestlus oli meil teise õpetajaga, väga konstruktiivne ja meeldiv arutelu. Tunduvalt sisukam kui näiteks teise lapse koolis.
 
to lasteaialapse ema 25. mai 2011, kl 14.31
Sinu laps on üks erandeist. Meie lasteaias näeme lapsi rohkem, kui sina. Seega järelada saame ka tõesemalt- Sina toetud enad ja vb veel paari sõbranna kogemusele, meil neid kogemusi palju aastatega. Enamasti siiski peitub lasteaia mittemeeldimise põhjus just selles, et lasteaias on reeglid, mida tuleb järgida. Laps, kellele muidu on kõik lubatud, loomulikult ei taha teha midagi, mis talle ei meeldi.
 
meta 25. mai 2011, kl 15.59
lasteaiaõpetajad on inimesed st. ka nemad ei suuda oma tööd alati teha perfektselt. mind isiklikult kurvastab see, et vahel mõni seda ei püüagi teha.
kaamera on maailmas lasteaedades tavaline ja ootan, et see ka lasteaedadesse jõuab
 
leene 25. mai 2011, kl 16.57
Päris kummaline on lugeda neid mõtteid siin. Kui inimene on niivõrd verine oma lapse õpetajate peale, siis peab midagi väga viltu olema. Muide, laps haarab õhust vanema suhtumise ja võtab alateadlikult samasuguse hoiaku.
Paraku tajun Angelika postitusi lugedes niivõrd negatiivset suhtumist, et konstruktiivset koostööd siin luua on ilmselgelt võimatu. Kulla ema, mida Te sellise suhtumisega saavutada loodate?

Ja veel - lasteaed pole vangla. Taevas hoidku, milleni inimesed küll jõuavad. Aga lohutagem ennast mõttega, et rumalust on alati olnud ja paraku paistab see kohe välja. Jõudu õpetajatele ja lapsevanematele!
 
Angelika 25. mai 2011, kl 17.03
Hei! Mis mõttes mina küll negatiivne olen? Hallo?
Kas sellepärast,et tahan õpetajaga lapsest rääkida? Ja üks õpetaja meil on halb,seda ütleb isegi tema paariline! Ja kui ma kaamerat tahan olen rumal? Ise te ei tahaks või?
Mõelge nüüd ise ka ,mida kirjutate? Mida rohkem õpetaja kaamerat ei taha,seda vähem ma seda õpetajat usaldan!!!
 
üks-kaks-kolm 25. mai 2011, kl 19.05
Aga miks sa ilma igasugu totaka ette nähtud vestluseta pole viitsinud õpetajatega juttu ajada?
Mind küll huvitas kohe mis-kes-kuidas jne.
Minu meelest ei pea selliste juttude rääkimiseks mingit vestlust ootama.

Kaameraid pooldan ka mina - loomulikult pole need kuskil online ja keegi neid stabiilselt ei jälgi aga kui on probleem saab järele vaadata mis tegelikult juhtus. Seetõttu näen kaamerates pigem õpetaja liitlast kui vaenlast.
Olen koolis kaameratega kokku puutunud ja ikka jube hea kui selline võimalus olemas on - ei mingeid spekulatsioone, puhtad faktid!
 
kulla lasteaiaõpetajad 25. mai 2011, kl 21.19
keegi siin kritiseerivatest emadest pole teie vaenulikud, vaid vastupidi me oleme oma lapsesõbralikud. aga väga raske on saada kohta aeda ja veel raskem sõime tallinnas. ja kui sa lõpuks saad, avastad, et õpetajal pole aega sinuga rääkida, veel vähem sinu lapse probleemi süveneda, minul näiteks on kogemus, et õpetaja põgeneb pidevalt minu eest- ta lihtsalt ei taha vestelda minu lapsest:(( ta ei oska minu poolt esitatud küsimustele vastata. ta ei tea, kas laps sõi, kas laps magas, mida päeval tegi. kuulen vaid, et lapsi palju ja küsigu kellegilt teiselt:)) kuidas me siis saame koostööd teiega teha lugupeetud õpetajad.
 
mõte 25. mai 2011, kl 23.12
On emasid, kes tahavad IGA PÄEV peensusteni teada, mida sõi, kui palju, kas sukapüksid olid jalas, kas kakal käis, kas magas, miks ei maganud, kas mängis, kellega mängis, kas laulmistunnis laulis, kas joonistust tegi kaasa, kas õues kiikus ka, jneeee. MA KA PÕGENEKS!!! Hallo, 20 lapse puhul POLE VÕIMALIK meelde jätta peensusi!
Ropp-Raivo 26. mai 2011, kl 23.01
Sa Angelika oled selline närviline ja negatiivselt meelestatud. Kindlasti elad sa mõnes väikelinnas või suisa alevis. Kooliharidust sul ka väga palju pole ja ilmselt olid ka hinded omal ajal viletsad. Selle tulemus on nüüd näha.
Minu arvates pole kaameraid vaja, ole ise avatud ja positiivne ja siis on kasvatajad ka sinuga sõbralikud. Ja oma väikese palgaga (mina maksan kasvataja palgad) ei ole ka sünnis kiidelda.
 
Angelika 27. mai 2011, kl 10.48
No mida iganes "ROPP-RAIVO"!!! Sa kindlasti tead,oled kindlasti ju üks nendest
"selgeltnägijatest" kes kuulsust ihkavad!!!! Ja sõna võtad ju ka vales kohas.
Me kirjutasime siin ju ARENGUVESTLUSEST!!! Tead,mida see tähendab?
Tead,siin on veel üks foorum:Lase aur välja ja seal on Lolliklubi,kuhu saavadki kõik kirjutada.Miks sa sinna ei proovi?
Ropp-Raivo 27. mai 2011, kl 11.54
Ma võtan sõna õiges kohas Angelika. Sinu hüüumärkide korduv kasutamine on tegelikult märk sinu närvilisusest, ebakindlusest ning ka vähesest kooliharidusest. Reeglina väikese haridusega inimesed ongi maailma peale tigedad, sest nende palk on väike ning see teeb nad närviliseks. Seda valatakse siis välja näiteks lasteaiaõpetajate peale ning nõutakse mingeid kaameraid. Mida tähendab arenguvestlus, tean, sest laps käib lasteaias. Millises foorumis ma sõna võtan, seda otsustan mina, mitte aga sina Angelika. Loodan, et sa said oma arenguvestluse peetud.
 
õpetaja 28. mai 2011, kl 18.13
Lapsevanem: Ühe õpetaja tööoleku ajal on alati laste joonistused üleval.

Kui lapsevanem oleks suvatsenud süveneda, siis ta teaks, et õpetajad viivadki läbi erinevaid tegevusi. Mina olen näiteks siis see paha õpetaja, kes tegeleb peamiselt keele ja kõne ning matemaatika valdkonnaga ja meie tegevuse tulemusena tõesti pole enamasti laste joonistusi üles riputatud.
 
Emps 01. juuni 2011, kl 17.35
Mu laps käib väga toredas lasteaias ja õpetajate kohta on mul öelda vaid häid sõnu. Ka meil on iga kevad arenguvestlused, aga kuna leppisime kasvatajatega kohe alguses kokku, et nii kui kummalgi meist on midagi lapse kohta rääkida, teeme seda kohe ning seda me ka teinud oleme, jooksvalt. Õnneks on mu laps ka nende sest, kelle arenguga probleeme pole ning ka muidu on kõik hästi. Seega ei ole ma näinud kordagi vajadust minna sellele spetsiaalsele arenguvestlusele, oleme teinud nii, et õpetajad on näidanud lihtsalt lapse mappi ja täidetud arengutabeleid. Jääb alles nii minu kui õpetajate aeg! Tean, et sarnaselt talitavad rühmas ka mitmed teised lapsevanemad ning keegi ei kurda.
Leiangi, et mõistliku lapsevanema eest ei jookse ükski õpetaja ära, aga kahjuks need, kelle eest põgenetakse, ei saa iialgi aru, et põhjus on neis....
 
Angelika 02. juuni 2011, kl 15.54
Meil ikka ka kasvatajad räägivad,eriti kui midagi halba tegi,nt,et täna kakles sellega,täna ei kuulanud sõna jne,aga kahjuks ei kuule kunagi mingit kiitust.Jah ma võib olla ei tea,milline minu laps on,aga no ma ei usu,et halb! Ma pole neid nii ära hellitanud ka,et kõik on lubatud või kõike võib teha.Üks kord oli selline juhus,et me tulime hommikul lasteaeda (ju nii tasakesi tulime),kasvataja ei teadnud,et me koridoris oleme ja karjus ühe lapse peale: Pane oma suu kinni!!! Kas see on siis teie arust normaalne?
Mina tahaks ikka teada,kuidas laps lasteaias arenenud on? Olen ka küsinud,siis tuleb teine lapsevanem veel ja tahab ka rääkida,hoopis teisel teemal näiteks ja me ei saagi vesteldud.Ma ei taha kodus küsimustele vastata,tahan ka kasvatajatelt tagasisidet!
Minu arust on see ju igati põhjendatud!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!