Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
töövihikute raha vol . 10
 
siku ( seekord tige) 01. september 2003, kl 17.00
Tean ,et seda teemat on puudutatud siin sadu kordi .Suhtusin üleolevalt ,et noh antakse ju lapsetoetust 450 eeku ja paljukest see raha ikke olla võib.Täna sain aga paugu 470 eeku 2 klassi lapse töövihkute raha.No tere tulemast ja kohe homseks vaja.Olin varunud umbes 300 eeku algseteks makseteks.Lisaks veel nädala jooksul klassi remondi raha ja ringide rahad umbes 500 eeku.

Tere palgapäev -tule ruttu!
PS.tegu on täisesti tavalise Tallinna kooliga.

Ootaks vastuseid teiste 2.klassi lapsevanemate käest-palju teie vihikuteraha oli ja mida selle eest sai?
 
ka tige 01. september 2003, kl 17.05
Minu teise klassi lapse tv-d 416.- Mina aru ei saa, kas odavamaid tv-d ei saaks osta, õpetajate valik pidi olema. Õpetajad on ju ise väikesepalgalised,miks nad siis nii kallid tv-d valivad?????????
Ja ärgu lastetud öelgu midagi -kord kui nende lapsed (kui neid tulebki) suured on, nutavad veel rohkem.
 
pralle 01. september 2003, kl 18.08
Olen õnneks veel pimedusega löödud, kuigi esimese klassi neiu klassijuss ütles, et umbes 270 eeku. Vanema numbrit õnneks veel ei tea. Arvata võib, et tonn tuleb kõrvale panna, siis ehk tuleb välja omadega. Niikuinii on juba ostetud röögatu summa eest igasuguseid värve ja pabereid ja muud pahna. Ja olen püüdnud osta ikka odavatest kohtadest ja hindu võrrelnud, et ei maksaks kaks-kolm korda rohkem, kui teises kohas saaks odavamalt.
 
. 01. september 2003, kl 19.37
"Ja ärgu lastetud öelgu midagi -kord kui nende lapsed (kui neid tulebki) suured on, nutavad veel rohkem."
Äkki seletaksid selle lause lahti, ei saa mõttest aru.
 
Õpetaja 01. september 2003, kl 19.44
Õpetajad valivad töövihiku selle järgi, mis seal sees on. Lapsed ju tahavad, et oleks mitmevärviline ja kirjastajad kasutavad seda ära. Töövihik peab kattuma ka õpikuga, muidu pole asjal jumet. Ärege pahandage õpetaja peale, ega tema hindu tee. Töövihik on hea abivahend õppimisel.Olgem mõistvad, 1 X aastas tuleb selline summa vaja maksta.
 
2 koolilapsega 02. september 2003, kl 07.52
Saan aru , et 1 kord aastas aga see septembrikuu on ju niigi ainult üks suur väljaminekute jada ,lihtsalt raske on kõike seda korraga välja käia.Lisaks kõigele ei tööta terve esimese nädala meil ka koolisöökla,nii et lapsele aga rohkem nutsu pihku ja vahetunni ajal poodi krõpsu-cocat ostma !( ei ole küll tige ,kuid suht närviline,eriti kui mõelda,et järgmise palgapäevani on veel terve igavik )
 
eit 02. september 2003, kl 08.39
nii see elukene on:
töövihikud
söögiraha
jne jne jne
ja töövihikuid tilgub ju terve aasta juurde tulla.
 
aya 02. september 2003, kl 09.27
Esimese klassi lapsele küsiti 170EEKu,
viienda piigale siiamaani kulunud 313, aga tal ei ole kõik vihikud veel käes.
 
emmeliine 02. september 2003, kl 09.34
Mina maksin 1 klassi töövihikute raha 280.-Aga õnneks juba suvel ,sest septembris on niigi palju väljaminekuid.
 
mai 02. september 2003, kl 09.35
eelmisel aastal oli minu lapse 2.-se klassi TV-de raha midagi 250.- krooni kanti.
 
nanduk 02. september 2003, kl 10.00
Mnjah, siis on minu noorem "gimnasistka" küll odavalt läbi saand seekord - 270EEK töövihikutele, kohe tänaseks olgu toodud; söögiraha 230, kapiraha 70, koolist olgu päevik ostetud(kooli oma päevik, kohustuslik välja osta, kasutamine pole kohustuslik!). Nädala lõpus laekub suurem "gimnasistka", eks ta toob siis oma arve.

Hihii, ma tõesti vana eit, teistel siin polegi nii vanu lapsi! Aga jah, küsimus oli tegelikult ju 2.klassi maimukeste vanematele. :o)
 
Lotte 02. september 2003, kl 10.27
10. klass 101.-. Esialgu, hiljem vist tuleb midagi juurde. Toiduraha ei maksa, sööb kooli baaris, kapi raha 70.- tuleb maksta.
 
kassy 02. september 2003, kl 10.56
Minu poisi töövihikud 3 kl lähevad 440 ,algul oli summaks485 sis muudeti ümber ,lisaks siis söögiraha 42 krooni.Ma ei saa aru miks ei võiks olla need hinnad ühtsemad ,tehku siis vihikud kõik ühesugused ja käive tõuseb lähevad vihikud ka odavamaks.
 
anni 02. september 2003, kl 11.21
Huvitav mis maks on kapi raha.Ja kas praegusel ajal maksavad vanemad ka veel kooli remontimise eest. Naljakad lisamaksud igal juhul.
 
vv 02. september 2003, kl 11.27
1-4 KL. on lõuna tasuta.
 
üks ema 02. september 2003, kl 11.27
5 kl. töövihikute eest küsiti 228.- (Tallinnas)
 
Lotte 02. september 2003, kl 11.46
Kapi raha on igakuine summa (meie koolis 70.- kuus)kapi üürimise eest. Garderoobist kipuvad asjad kaduma, nii ongi siis parem üürida kapp, mille võti lapse käes ja kuhu ta siis saab oma riided, vahetusjalatsid, õpikud, mida pole vaja pidevalt vedada jne luku taha panna.
 
nanduk 02. september 2003, kl 12.24
Just nii, kui Lotte ütles... Ainult selle vahega, et kapp sõbrannaga kahe peale ja maksavad pooleks ja nii ikkagi 70.-
 
birgit 02. september 2003, kl 12.36
8.klass 347 krooni (makstud juba kevadel) ja 10. klass 275 krooni...hinnad sisaldavad ka päevikut...kas kuuldus vastab tõele, et töövihikute rahast pidi saama tulumaksu tagasi ? mida selleks tegema peab ja kes tsheki annab ?
 
mari 02. september 2003, kl 13.08
225.- (5.kl töövihikud + päevik)
muidugi tuleb veel maksta kindlasti mõne inglise õpiku eest ja vene keele õpiku eest 62.-
söögiraha 238.-
võib-olla tuleb veel midagi
eelmine aata olid töövihikud 159.- päevik 25.-
400.- pole küll kunagi maksnud töövihikute eest
 
ema 02. september 2003, kl 13.36
gag- 2.klass - 165.-
 
to birgit 02. september 2003, kl 13.41
vähemalt keeltekooli õpikute ja töövihikute pealt küll tm tagasi ei saa, kuigi koolituskulult saab.
arvan, et sama ka nende tv-ga. võib-olla keegi teab täpsemalt?
 
nanduk 02. september 2003, kl 13.53
Kuulge, aga see on ju hea mõte, kui saaks tv-rahast tulumaksu tagasi... Tundub liiga ilus, et olla tõsi. Äkki tõesti keegi teab täpsemalt?
 
Mai 02. september 2003, kl 14.29
kassy: kuidas nii palju 3.-nda kl vihikute eest?!. Minu lapsel (ka 3-s kl) oli 350.- krooni. Lisaks suurema tüdruku 7.klass, kus on ainult 219.-. see on juba normaalne, aga 440.-. No kuulge!!!
Kuulsin, et Tartus ühes koolis ei anat ennem kellelgi tv-kuid kätte, kui KÕIK lapsed ei ole maksnud. Meil on juba vihikud käes, ja maksma peame selle kuu lõpuks, aga mida varem, seda parem.

vv: Jah, algklassidel on lõuna tasuta 10.- krooni ulatuses. Kui lõuna on kallim nt 12.- krooni, maksavad vanemad juurde. Vähemalt Tartus on see nii (lehest lugesin, ise ei tea, sest meil lõuna 10.- krooni)
 
ema 02. september 2003, kl 14.39
siku,
kas rääkisid õpetajaga või on see ainult lapse öeldud summa.
ehk on õpetaja lisanud sinna ka nt. klassiaraha vm, et kogub kogu vajamineva raha korraga kokku? 470.- on ju väga palju võrreldes meie 165.- ga.
Eile anti kätte matemaatika (tööraamat= vihik+õpik ühes), emakeele (Adam ja Anna), loodusõpetuse, inimeseõpetuse ja muusikaõpetuse tv. Täna oli antud ka miski prantsuse keele värk (pole veel ise näinud).
Mida siis teil huvitav rohkem on?
 
siku 02. september 2003, kl 17.58
meil oli 1. september lahtine klassijuhataja tund koos vanematega ja seal hõigati summa maha.Vihikud ka samad: lisaks veelkontrolltööde ja mingi majanduse vihik,ristsõnad.Kas teil anti ka 1 ja 2 osa kätte?
Plaanin poodi minna ja vihikute hinnad üle kontrollida.vaatan,palju ise kokku saan.
 
0/0 02. september 2003, kl 18.27
I klass 300eek ja II klass 215eek.
 
Triin 02. september 2003, kl 19.13
Käin üheksandas... Ma ei tea, miks need tvd teil nõnna palju maksavad. Meil mõned töövihikud on ja no heal juhul mingi 150.- tuleb kokku... :S
 
pii 02. september 2003, kl 21.41
See on kooli valik, summa on pisut suur, alati võib kooli raamatukogust järgi küsida.
Aga - mõelge, mille peale te vahel 400.- ära kulutate, kas siis on ikka terve aasta õppevara eest see nii suur summa.
Muidugi on lihtsalt raske korraga seda välja käia.
 
kapitagune 02. september 2003, kl 23.05
kapi raha 70 krooni KUUS? huvitav, minu poeg maksis 100 krooni terve aasta eest ja aasta lõpus pidi veel 25 tagasi saama...
aga töövihikute raha on jah üle mõistuse suur, liiatigi kui aasta jooksul selgub, et nii mõnigi õpetaja laseb töövihikust ainult mõned üksikud ülesanded teha...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!