Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
keeleneet?
 
murelik ema 29. märts 2004, kl 17.07
Mu 14a tütar tahab endale keeleneeti. Ma ei oska sellest nagu midagi arvata, on kellegil kogemusi?
 
krupskaja 29. märts 2004, kl 17.14
minu laps lasi sama vanalt keeleneedi panna.mind see ei häiri.ta ise ülimalt rahul.
 
Pota 29. märts 2004, kl 17.29
Kui sul korralikku põhjust ei ole ja ta seda näiteks kokkuhoitud taskuraha või sünnipäevaks saadud raha eest teha tahab, siis las paneb. Suuhügieenile suurema tähelepanu pööramise seisukohalt peaks see lausa soovituslik olema puberteetikutele.
 
never_fake 29. märts 2004, kl 18.56
kui teha siis korralikus salongis, kus antakse kirjalik blankett allkirjaga....niisama jamada pole mõtet, sest kui asja oskamatult ja mustade nõeltega tehakse siis võib isegi eluohtlik olla. Samuti on üle pooltel vähemalt paari nädalane paistetus. Minul oli see ligemale kuu. Enne keeleneedi panemist võeti mult allkiri et vastutan ise täielikult augu hooldamise eest alates salongist lahkumise hetkest ja neid pole võimalik süüdistada. On olnud juhtumeid kus kõri on niivõrd paistes et võib ähvardada lämbumine... Jah siin sai nüüd see mustem pool kirja pandud, aga ise kannatasin ebameeldivused ära ja nüüd oma keeleneediga ülimalt rahul:) Põhiline on see et ennem tuleb põhjalikult järgi mõelda ja lapsele kõik nõuded ning ohud ära rääkida. Edu!
 
mait 30. märts 2004, kl 00.21
tee nii..las ootab aastakese ja kui siis ikka tahab, las teeb. aga tõesti ainult korralikus ja tunnustatud kohas.
 
neet 30. märts 2004, kl 16.05
Algul oli keel paar nädalat paks ja paistes ja neet tuli pärast paistetuse alanemist välja vahetada, kuna kinnitus hakkas loksuma, oli liiga suur. Hiljem on ok, ainult puhastama peab aegajalt, kipub katlakivi või kaltsiumi või tont teab mida koguma endale ja siis ei sära enam nii ilusti.
 
nõia-ella 31. märts 2004, kl 21.15
Irw... kui plika nii väga tahab džunglineegri moodi välja näha, eks lasku käia.
 
keelekas 01. aprill 2004, kl 16.07
pole põhjust mitte lubada minuarust. Endal see juba pool aastat olnud ja väga lahe vidin on :) Paraneb kiiresti, puhastama ei pea ja valus ka peaaegu polnud. Soovitaks teha Salocentris, neil on augustamisega väga palju kogemusi ja peale selle räägitakse enne augu tegemist väga põhjalikult kõigest mida teadma peaks. Paljudes teistes kohtades tehakse auk üldse valesti.
 
ema 05. juuni 2004, kl 23.14
Mul sama mure. Laps tuli ja teatas, et tahaks keelerõngast. Mina hirmsasti vastu, sest ninas on ja aitab küll. Kui kasvab, eks siis tehku kui tahab veel teha.
 
TüdrukKesTahabKeeleneeti. 04. oktoober 2006, kl 19.16
Kas keeleneedi tegemine on väga valus?
Tahaks aga negu eriti ei julge teha kah?
Aga kus seda saab Tallinnas teha?
Kui palju seal kohas see tegemine maksab?
 
liisa 05. oktoober 2006, kl 19.55
kas tallinnas kuskil tuimestusega saaks teha?:D

/muidu saab nt. salocentris(http://www.salocenter.ee/) ja kadriorus (www.piercing.ee)
 
Angela 16. märts 2007, kl 16.46
Kindlasti ära luba tal teha,sest pärast on ikka jube piin :(
Ma tegin endale ,aga polnud üldse valus õi midagi,aga oleneb inimesest.!
Sellepärast eii soovita.!
Las ta ütleb sulle mõni põhjus ka ,et miks ta seda tahab??
Kui ta tahab sellepärast ,et kellegil on siis ütle ei või sellepärast,et lahe välja näha siis ütle kindlasti eii.

Eii Soovita.!
Nii Noorelt veel eriti ,kuigi ma ise tegin ,kui olin 12 .
 
. 25. detsember 2007, kl 13.29
las teeb! kui tahab siis las teeb, tema keel. ma ise olen 14 ja mul on keeleneet, kui tegin olin 13. Kui emale rääkisin ütles ta kohe, et ennem hinded korda jne. Kui isale rääkisin siis ta suht sõimas mind tolguseks ja punkarihakatisiks vms. Nagu väga haige.
Isa pärast ema enam ei mõlenudki sellele, ja ütles kohe, et ärgu ma ka sellele ültse mõelgu, et see on kole asi ja ainult vaimupuudega inimesed tahavad sellist asja. Mul pole vanemtega absaluutselt vedanud, nad on väga vanaaegased ja nad suht isegi ei tea, et pm pooltel tänapäevanoortel on mingi neet. Isa aksepteerib vaevu kõrvarõngaid, ema oleks veel nõus mõne ekstra kõrvarõngaga, aga needid pole tema teema. Mu vanem õde on eluaeg viieline olnud, ja nüüd õpib ülikoolis. Täielik nohkar. Ma pole ültsegi temamoodi, mulle meeldib lõbutseda, mul on palju sõpru ja hindedki pole päris korras. Olen ka eluaeg tahtnud saada kulmuneeti, ma ei tea ühtki inimest peale mu vanemate, kes poleks öelnud, et mulle sobib kulmuneet rohkem kui kellegile teisele ültse. Istusin ükapäev arvutitaga ja rääkisin sõbrannaga msn.is, et nagu fakk mu vanemad on nagu ..ja kõik kõige ropumad sõnad... Siis tõin peegli, ja väikese kuldse haaknõela. Ma tahtsin endale kulmuneeti teha, hakkasin haaknõela läbi kulmu suruma, PRAKS ja läbi, valus polnud, verd ei tulnud ÜLTSE ja paistetust ka polnud. Ainult ise passisin šhokis natuke aega ja vahtisin ennast peeglist ja mõtlesin,et appi mul on kulmuneeet!jei! , siis läkin alla vesinikku tooma, et puhastada seda. Ema kohe nägi. Tal oli suhteliselt hea tuju ja ta ainult ütles OHH ja naeratas mulle. Kui isa koju tuli siis omg, nagu. Ta käskis selle ära võtta, ta sõimas mind, ja kui ma poleks seda ära võtnud siis ta oleks mind majast välja visanud. Ta peab ennast kõige targemaks, mõnitab kuulsaid inimesi eputajateks jne. Ta elab endaga alles mingis nõukaajas. Haige inimene, ilma temata oleks mu elu 100x parem. Mu iseloom ei luba sellist asja, et ma ei saa mida ma tahan ja, et keegi tuleb mind käsutama, eriti veel mingi paks vanamees...ma hakkasin emalt väljapressima, et ta isaga räägiks keeleneedist, emaga vaidelesime pikalt. Ta lubas sellele mõelda. Ta siis ta tuli mu juurde ja ütles, et "Ei, mulle see ei meeldi ja sina ei saa!" , t** no minu keel ju. Ma läksin kodust ära. Mu sõpradel on ka vanematega tihti probleeme ja nad tulevad ka tihti kodust ära, mina olen ikka esimene inimene kellele loota. Mu sõbrad elavad alalõpmata minujuures, ja kui koju tagasi lähevad, siis on vanemad "uiuiui tibuke, ära kunagi enam nii tee, eks, ma muretsesin sinupärast, tule läheme poodi ostame sulle uusi asju!" proovisin siis ka. Olin kuskil nädal aega erinevate sõprade juures. Kui koju läksin, ütlesin, et lubad mul keeleneeti teha või sa ei näe mind enam kunagi. Ja kohe anti mule 500 eeku ja "mine mine, ära sa ainult kaua ole, kakuke!"
 
MakeItSure 20. veebruar 2008, kl 17.46
ma ise tahan kh keeleneeti!!
mina soovitan lapsel lasta teha maka umbes temavanune!
ja paelegi me elame ühe korra..ja tuleks lasta proovida..
ja kui ei meeldi saab ära ka võtta..
mina pooldan tegemist!!
 
Liisu 20. august 2008, kl 10.38
ma arvan et kui te keelate seda siis teeb ta selle ikkagi aga salaja...kui tal nii suur tahtmine on seda teha(ma tean seda kuna olen ise nii teinud)
 
XX 15. september 2008, kl 18.16
tahaks ka ag nh mul vanemad raudselt ei luba.
 
kiisu 03. november 2008, kl 03.40
muidu hea koht on Tallinnas paldiski mnt 33
ilusti tehakse seal auke mul endal ka seal tehtud needid odav ka
 
maria 27. november 2008, kl 15.45
Tegin täna ära, kõige valusam osa oli see, kui ta võttis tangidega keelest kinni:D, need tangid on üpriski hirmuäratavad, vähemalt minul oli, aga augu tegemine polnud valus. Kindlasti tuleb enne tegemist süüa,omad kogemused ütlesid seda. Kui ei söö, siis võid pärast end väga halvasti tunda. Aga olen rahul. Selline väike kaunistus keeles :). Tahtsin seda umbes 2 aastat, aga uurisin selle kohta tõsiselt palju ja küsitlesin augu tegija ka pm surnuks:D. Lõpuks tegin ära ja ei kahetsegi :)
 
Krist 11. mai 2009, kl 13.13
Tahaksin teada kus kohas on Tallinnas k6ige odavam ja parem teha keeleneeti?
 
asdf 11. mai 2009, kl 14.23
Olen 19 ja tegin selle kui olin just 15 saanud.
Tegemine ise pole eriliselt valus, aga peale seda kui keel paiste läks(umbes 15 min. peale tegemist), siis oli valus (max4 päeva). Sain häda pärast söödud jogurteid jms.


Mingit erihooldust kyll teinud ei ole, kui neeti vahtanud siis puhastan seda ja k6ik. Tahtsin, tegin ja siiani pole ära tyydanud. Hambad on ka terved. Siis muidugi poleks, kui metallneediga kogu aeg vastu hambaid kl6ibitaks.
 
ae 11. mai 2009, kl 19.07
Isiklikult arvan, et keeleneet on ülimalt rõve. Kui laps väga tahab, siis kindlaksmääratud ooteaeg tundub mõistlik ja loomulikult ise kogugu raha. Kui salaja suvatseb panna, siis lahkub see neet keele küljest kiiremini, kui tekkis.
 
asdf 11. mai 2009, kl 20.34
to ae

Rebid küljest kui ta ise ära ei võtaks?
 
ae 12. mai 2009, kl 12.34
"asdf"

Eks igaüks mõtleb enda rikutuse tasemel. Aga piisavalt valuliku protseduuri leiaksin küll. Õnneks ei ole pidanud praktikas rakendama, minu tüdruk pisut mõtles järele ja tuhin läks üle.

Sinusugusele aga soovitaksin ilmtingimata proovida ka pärasoole-rõngast ja kurgumandli-rõngast ja mida iganes veel :-D
 
einoh 12. mai 2009, kl 12.54
hakkab peale.....
kuidagi nagu raskusi tekitab sulle normaalselt vastata, ae? Ikka vaja labasusi loopida.
 
irw 12. mai 2009, kl 13.12
Ah ae on ise selline a) rõve õllekõhuga keskealine kiilanev jorss, b) kiitsakas vinninägu. Naine on tal siis vastavalt harju keskmisest tunduvalt koledam voldikestega mammi ja kuna ae-le viinamarjad on hapud, teeb ta kõike uut ja teistsugust maha :)) Lapsed kasvavad tal samasugusteks alamõõdulisteks ja poolearulisteks.
 
ae 12. mai 2009, kl 13.17
"irw"

Lapsed on mul juba suht üles kasvanud ja on päris täiemõõdulised, ning sinusugusest arenemata poolpõrsast kindlasti tunduvalt targemad.

Võiksin ju loetleda üles kõik omadused, mis sinusuguse seedimisjäägi kohta võiksid sobida, kuid ei taha liialt rõvetseda.
 
lapsel lapse aru 12. mai 2009, kl 13.35
Laps ei taha midagi - saagu täiskasvanuks ja hakaku siis tahtma. Ilmselt on ehk tal täiskasvanuks saades mõistus peas ja tänab ema, et see lollusi ei lasknud teha. Aga kui emal ka veel täiskasvanu mõistust pole, siis lugu kurvem jah.
 
hm 12. mai 2009, kl 22.11
Viimane, minu ema oli üle 50 aasta vana, kui ma keeleneedi tegin. Olin 15 ja see oli üle kuue aasta tagasi. Ta küll ei teadnud, et ma selle salongis teha lasin, aga ära võtta ei käskinud. Praegugi on keelneet mul alles ja ma tänan oma ema, et ta oli (on siiamaani) äärmiselt arusaaja ning tolerantne isik. Mul oli ka muid neete, aga need on tänaseks ära võetud (välja arvatud nabaneet, mille tegin kaheksa aastat tagasi). Ma ei kahetse mitte ühtegi tehtud otsust.
 
hm 12. mai 2009, kl 22.10
Ahjaa, lisan veel, et ka isa aktsepteeris mu otsuseid.
 
. 14. mai 2009, kl 13.02
tahtsin ka 15 aastaselt igasuguseid neete...keele, naba, nina jms...JUMAL TÄNATUD et minu ema ei lubanud...ütles, et kui 18 saad, siis tee mis tahad...nüüd olen 20 ja ei taha mitte kuhugi ühtegi neeti. oma lapsele ka ei kavatse lubada sellist nalja.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!