Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Päkapikkude olemasolust
 
liis 28. november 2005, kl 11.27

Minu 7 aastane poeg ütles eile, et tegelikult polegi päkapikke olemas ja emad ning isad panevad komme susside sisse. Mina muidugi eitasin seda, aga ta palus, et ütleksin ausalt. Muutsin jututeemat, sest ei teadnud kas rääkida see asi ära või mitte..
Arvan, et koolis keegi on talle seda väitnud. Ma ei tahtnud tõtt rääkida, sest mul on ka üks 5 aastane laps, kes siiralt usub päkapikke. Vanem poeg jõuluvana veel usub, aga päkapikke...
Mida teie teeksite?
 
?????????? 28. november 2005, kl 11.32
7-aastasele ei või ausalt öelda, et päkapikke pole??????? Ta satub ju koolis naerualuseks, räägib seal ka kõva häälega, et "päkapikud tõid kommi", pärast terve klass naerab. Kas Sul oma lapsest kahju pole????
 
blah 28. november 2005, kl 11.34
7-aastane ja ei tohi päkapikke uskuda??
???? sa oled mingi imelik või?
meil koolis kyll enamus 1-klassi juntusd usuvad ja keegi ei naera, isegi 4-klassi lapsed räägivad, et näed päkapikk tõi mulle kommi.
 
zewa softis 28. november 2005, kl 11.41
mina rääkisinlapsele, kui ta hakkas "päkapiku east" välja kasvama, et on küll, aga alati nadlaste juurde ei jõua ja siis vanemad aitavad...
tein evariant on see, et lase tal endal ise selle küsimuse peale vastata, et mis ta arvab, kas on või mitte.
Mõni usub ju täiskasvanuna veel jumalat, miks siis mitte päkapikkudesse uskuda.
 
to blah 28. november 2005, kl 11.45
4-ndas klassis võib rääkida küll, et päkapikk tõi, aga nad ise ju TEAVAD, et neid pole; aga kui 1-ses keegi USUB, siis on ta väga LOLL ja paras, kui teised irvitavad (sest enamus ju TEAB, et pole päkapikke).
Mul omal ka algkooliealised lapsed, tean väga hästi, mis koolis räägitakse ja kuidas teised mõnitavad.
 
Vastikutele vanainimestele 28. november 2005, kl 11.45
VENNAS ÜTLES, ET JÕULUMEEST POLE
JA ET USKUMA KÕIKE EI PEA.
AGA MINA JU KUUENE OLEN,
KÜSIMATAGI ÜHT-TEIST TEAN.
KASVÕI SEDA, ET JÕULUMEES ASUB
KAUGEL LAPIMAAL LUMISES LOSSIS
JA ET OODATA TEDA EI TASU
LASTEL, KES ALATI TURRIS JA MOSSIS.
 
emps 28. november 2005, kl 11.50
Seletasin oma jõmmidele kunagi, et on nii , nagu tahad uskuda. Et kui usud, et haldjad on olemas, ehk ongi. Või usud jõuluvana.

Või et kui usud, et oled hea inimene, et siis oledki, ikka peab ju uskuma, ka endasse, ja miks mitte imedesse.

Egas see, et enamus meist täiskasvanuna ei usu, veel asju lastele olematuks tee.

p.s. VAT teatril oli kunagi üks vahva muinasjutt, kuidas Peeter, kes tahtis ikka päris päkapikku näha, pani sussi sisse lõksu. Et kui on õige mees, siis näidaku ennast, miks ta ainult hiilib ööseti.

Öösel kostus hirmus röögatus ja kui tuli põlema pandi, oli sussi juures isa, lõks näpu küljes. Ja Peeter oli tige, et miks isa tema komme pätsamas käib :) Mis isal ikka öelda oli... :))
 
ema 28. november 2005, kl 12.31
Mina aga muretsen , et minu 9 aastane poeg nii siiralt päkapikke usub. Ma kardan , et ta saab koolis naerualuseks. Niigi see õrn teema meie peres. Samas aga purustada lapse unistused....
 
blah 28. november 2005, kl 12.51
tead ??????? (või kesiganes) mul on tõesti kahju su lastest, et neil nii alaarenenud ema on.
 
be 28. november 2005, kl 13.10
Minu üheksane tütar usub siiralt nii päkapikke kui jõuluvana, arutab juba vaikselt, et ei tea milline jõuluvana sel aastal tuleb. Ma ei mõtlegi mitte tal seda rõõmu ära võtta, las usub kuni usub ja mis selles halba on? Ta on küll eelmistel aastatel uurinud, et kas päkad ikka on olemas või mitte. Tellisin talle kunagi ka Lapimaalt jõuluvana kirja ja see tuli nii täpselt õigel ajal, et igasugused kahtlused hajusid. Ja ei karda ma sugugi, et klassikaaslased narrima hakkavad.

to???????: tunnen sulle sügavalt kaasa, muud ei oska midagi öelda.
 
7-aastase poisi ema 28. november 2005, kl 13.25
mina ei tea, kas päkapikud ON olemas. Mina neid näinud ei ole. Aga äkki ON nad siiki olemas??? Aga kui ma arvan, et neid ei ole, siis nad ei tule ju minu juurde. Parem ikka arvata, et nad ON olemas. Siis nad ka käivad minu juures :)
 
liizu 28. november 2005, kl 14.25
palun mind mitte maha lüüa, aga mind on ikka hämmastanud see, kuidas me ootame oma lastelt ausust igas asjas, aga samas võtame endale õiguse valetada (näiteks päkapikkude kohta) lihtsalt selle põhjendusega, et me ise arvame, et see on hea eesmärgi nimel. aga kui laps valetab enda meelest selleks, et teile rõõmu teha (emme ma sain viie, emme naabrionu ütles et sul on ilusad silmad), kas see oleks siis õigustatud?
tean kindlalt, et väga paljud lapsed saavad suure pettumuse osaliseks, kui neile viimaks tõde kohale jõuab.
 
jaa 28. november 2005, kl 14.37
seda tulebki öelda, et päkapikke on ju vaid 7, lapsi aga mustmiljon, ja et mõni HEA laps kogemata kommita ei jääks, siis emme peabki aitama päkapikke
 
Norija 28. november 2005, kl 16.05
Noh, kui laps juba lausa küsib, siis tuleks talle ikka mingi mõistlik vastus anda.
Muinasjutte ta ju ikka veel loeb? Äkki sobikski seletada, et eks nad ole olemas ikka, nii nagu ka Punamütsike ja kolm põrsakest. Eks kunagi tuleb õppida ka väljamõeldud asjadest rõõmu tundma ja eks ole ka väljamõeldud asjad ikkagi kuidagi olemas.
 
nõme 28. november 2005, kl 16.28
Vanaisa ütles mulle, et jõuluvana ja päkapikud ei ole päris, enne kooli algust suvel, kui olin just 7ks saanud- nutsin hüsteeriliselt vähemalt nädal aega.
Peale seda sain aru, et neid ei ole, aga 1. klassis kõik uskusid, et on.. ja kui ma rääkisin et ei ole, pidin vahetunni ajal õpetajate toas klassijuhatajale lubama, et nüüdsest räägin kõigile, et on olemas ja nägin õp. toas ühte.
 
. 28. november 2005, kl 16.36
Päkapikud on ju nii helged olevused, kellesse uskuda. Ei võtaks küll lapselt seda rõõmu. Eks nad hakka vaikselt ise avastama, et äkki ei olegi ja siis hakkavad jälgima, kes ikka sussi kallal käib. Aga see variant, mida ma siit lugesin, et päkapikke vähe ja lapsi palju ning emad peavad aitama on küll väga tore. ma lausa usun seda.
 
mängime 28. november 2005, kl 16.51


kui 7astane kahtlema hakkas,ütlesin,et see on mäng.sel aastal palus 6aastane,et isa päkapiku mütsi pähe paneks,kui ta öösel ringi hiilib,et oleks nagu päris.ja eelmisel aastal tegi 9aastane jõuluvana.väiksemad olid vaimustuses ja mängisid rõõmuga kaasa...sel aastal on 8ne tüdruk jõulumees...keegi pole kurb
 
blah 28. november 2005, kl 17.04
eks paljud teavad et vanemad teevad aga mul siiani isa r22gib p2kapikkudest. aga ole aus .ytle t ta vennale lihtsalt ei r22giks
 
lapsevanem 28. november 2005, kl 17.59
meie mängime päkapikumängu edasi, kuigi lapsed tevad kes tegelikult sussi sisse maiustusi panemas käib. alle nad mul siin naersid et kuidas keegi tüdruk vaidles koolis sel teemal et kas päkapikud on olemas või mitte ja et see tüdruk tõesti USKUS et päkad käivad sussi sisse kommi toomas. tegemist siis 10a lastega. mina küll ei valetaks oma lastele, kui nad juba küsivad selle teema kohta
 
!!! 28. november 2005, kl 18.04
ma vihkan oma valetavaid vanemaid

Piibel ütleb, et kes ustavusetu on väikeses asjas, see on ustavusetu ka suures
 
kkk 28. november 2005, kl 18.27
ma olen 16 ja mul käivad päkad ka :D
 
uskuja 28. november 2005, kl 18.38
Mina olen 15 ja ei saa küll kindlalt väita, et neid ei ole või, et nad on;)...See on samamoodi nagu paljudel kristlastel, kes usuvad, et Jumal on olemas. Kuid samas on inimesi, kes ütlevad kindlalt, et mingit Jumalat pole olemas. Minule endale meeldib siiski päkapikkudesse vahepeal uskuda:)
 
rott 28. november 2005, kl 19.17
9-aastane küsis sel aastal esimest korda, et kas on või ei. Ei tahtnud lausa valetama hakata. Ütlesin, et oma ihusilmaga ühtegi näinud pole, kuid tean, et kes neid usub, sellele tuuakse sussi sisse nänni. Vanem poiss avastas 10-aastaselt päkapiku lao. Tema oli küll solvunud:"Kuidas sa võid oma väikesele lapsele nii valetada?". Probleemi lahendasime nii, et sõime ühiselt lao tühjaks ja leppisime ära. Viha pidama ei jäänud.
 
malle 28. november 2005, kl 19.39
nu lapsed ju kasvõi tulevikus ikka teevad vahet, mis on halb vale või mis mitte. seda, kui ema 7-aastasele ütleb, et on olemas, seda küll keegi suurena miskiks hirmsaks pettuseks ei pea. saate ju isegi aru, et ema tahtis rõõmu teha.
 
laura 28. november 2005, kl 21.09
mina ka ütlesin lastele, et kui usuvad siis on. mina ei tea. vastus oli jesuiitlik, sest nad ei küsinud, kas mina panen kommi vaid, kas päkakad on olemas. kui küsivad otse, et kas mina panen kommi, siis tuleb vahest tunnistada, et on ette tulnud.
jumalat ju pole ka keegi näinud aga paljud usuvad, mis need päkakad siis teisiti on. mõned isegi usuvad nõidu ja käivad nende juures needusi maha võtmas ja on ka täiskasvanud inimesed. kui täiskasvanud võivad päriselt nõidu uskuda siis päkapikud on päris kindlasti olemas.
 
5.klass 28. november 2005, kl 21.31
Täna oli see teema üleval 5. klassis ja on nendegi hulgas neid, kes jõuluvana muidu ei usu, aga SEE PÄRIS SEAL SOOMES LAPIMAAL... käib ikka läbi. Nii et veel 11- 12 aastastelgi pole täit selgust.
 
liisile 28. november 2005, kl 21.49
minu 2.kl poiss ka kahtleb,kas on päriselt olemas(kindlasti kellegilt kuulnud)Õhtul pani jõulusoki aegsasti ukse külge ja hommikul padinal vaatama,oligi talle ja suurtele vendadele(peaaegu täismehed)toodud nänni.
Õpetaja küsis ka lastelt,et kellel juba käivad päkapikud ja pooltel oli käinud.
Panen paremaid näkse,mida tavaliselt ei raatsi pidevalt osta.Suurtel ka lõbus,vhel panen kogu perele.Eks nad koolis ikka aruta ja kindlasti mõni suur ütleb tõtt,aga kes kommi tahab,see pangu suss valmis.meil käivad päkad,kes lapsega suhtlevad kirja teel.laps küsib nime ja vanust ja muud.Telekas näitab ka juba jõuluvanasid ja nad on ju täitsa elus. las lapsel olla ilus lapsepõlv,usun,et koolis ei norita,kui ta just suurte ees eiseleta. Klassikaaslastel käivad ju ka ja sa ei taha ju,et sinu laps räägib teistele,et minu ema ütles,et pole olemas.Heldet päkapikku sinu lastele.Kui ta enam ei usu, siis ütle ,et väikevenna päras peame saladust hoidma.
 
mari 28. november 2005, kl 22.14
Meie suurtel lastel kui koju tulevad ,käivad ka päkad, sest see on üks soe jõulutunne.Küsijale algklassilapsele tuleks asi siiski kuidagi soojalt ära selgitada.Eitamine on ikka juba valetamine.Saab ju selgitada, et tegime ise jõulumuinasjuttu jne. Lisada saab ju, et ära siis koolis sellest nii väga jutusta.Laste maailm on tegelikult julm ja laps võib tõesti pikaks ajaks titakeseks ja naerualuseks saada.Kommi võib ju aknale edasi panna.Tema ise võib ju ka päkapikk või punane müts peas kodus kuuse all pakke jagada ja salmi küsida.Meie kodus eriti vanemale pojale oli teada saamine ikka paras katsumus ja suurte kavalustega sai teda sellest üle aidatud.Usaldus on kiire kaduma, aga oi kui raske tagasi võita...
 
Kadri 29. november 2005, kl 08.03
Ma ei tea kuidas, aga meil on päkapikuteema kuidagi valutult uskumisest kaasa mängimiseks välja kujunenud. Päkapikud käivad ja hambahaldjas ka (piimahambaid veel pudeneb), tüdruk 10-ne.

Tütar küll teab, et mina seda rolli täidan, aga mängib kaasa, ma ei usu, et ta kedagi seepärast noriks, et too päriselt usub päkapikke. Ja õigupoolest, seni kuni pole tõestatud, et päkapikke pole olemas, usun mina ka neid ;)
 
Regina 29. november 2005, kl 10.13
Ka minu 8a poeg küsis eile ,emme naabripoiss ütles,et päkapikke pole olemas,et emad panevad komme,kas siis ei olegi või?Mul käis jõnks kohe südamest läbi,sest eile alles lugesin siin neid komme ja nii äkki kohe mu oma laps küsis.Jah ma valetasin talle,ise silmad maha lööödud,seletasin kiiresti,et minu arust ikka on,et need kes usuvad nende juures käivad ja võibolla kõigi juurde nad ei jõua ka ja siis panevad vahel ka emad komme.Lisasin veel,et paljud usuvad ju jumalat ka ja paljud ei usu,nii on ka päkapikkudega.Ma ei suutnud talt võtta ära seda rõõõmu,sest ta nii siiralt usub.Ütlesin vaid veel,et ära seda siis teistele kes ei usu räägi,et sul käivad päkapikud,olgu see saladus.Mul on 11a poeg ka ,temalgi käivad päkapikud,aga õnneks pole ta kunagi küsinud,kas nad ka päriselt olemas on ja väiksemale vennale pole ta selgitustööd teinud.Võibolla usub temagi veel,ei tea.Ilusaid saabuvaid jõule teile ja rohkem usku iseendasse ja oma lastesse,las jäävad meile ikka väikesed imed alles.:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!