Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
kuidas kaitsete lapsi külma eest
 
kai 24. jaanuar 2007, kl 20.54
soe pesu, pikad särgid, sukkpüksid, mida ja kui palju suudate oma lastele selga saada
 
Kizz 24. jaanuar 2007, kl 21.23
Ngau juba paar teemat allpool sai öeldud,siis mina oma 16 a tütrele midagi selga ei sunni.
Kannab stringe,sukakaid ei kanna,pikki särke ka mitte.
Aga haige pole kordagi olnud ei sel ega eelmsiel talvel.
Seega ei näe põhjust sundida.
 
miss moorag 24. jaanuar 2007, kl 21.44
kallid emmed
muidugi ei pea 16-aastasele selga ajama karupükse ja pikka villast pesu. kuid pikkade pükste all võiks kanda kasvõi kõige õhemaid sukkpükse. kuna stringid ja teksad vms ainult on ikka natuke liiga kasin meie hetkese kliimaga. eestlased on siiski põhjamaa rahvas ja talvel peaksid ikka natuke teistmoodi riides käima, mitte nagu nabapluuside jms käivad itaallased ntks. ja see, et ei ole veel terviseprobleeme olnud, ei tähenda veel midagi. neeru -ja emakahaigused löövadki hiljem välja. ja need ei ole mitte head :/..
mõelge nooh..10 kraadi külma ja selg ja kõht välguvad jope alt. ja muideks: see koht mis on jope alt näha..paljas siis, seal hakkab hoogsalt vohama rasvkude, kuna kaitseb keha külma eest. ehk siis: tekib väike päästerõngas ;) vot nii
olge tublid ja terved ning nautige talveilma :)
 
Inimene arst 24. jaanuar 2007, kl 21.44
paistab, et sina vanaemaks ei saa. Luba ikka rohkem paljalt väljas käia, küll varsti on sinu teismelisel munasarjad haiged ja viljatus silmade ees.
 
Kizz 24. jaanuar 2007, kl 22.18
öelge ,KUIDAS ma ütlen talle,et pangu selga?Olen teinud selgitustööd,käskinud,meelitanud-no ta EI PANE ju:(
 
inimene arst 24. jaanuar 2007, kl 23.50
Kas ta käib tööl? Kes ostab talle riideid? TEIE!!!!!
Peitke kõik stringid ära, jätke ainult normaalne pesu. Sõpradega välja ja shoppama ei lähe kui sukapüksid all ei ole jne. Teie olete vanem, teie olete see kes teda toidab ja riietab. Kui talle ei kõlba mingu tööle ja vot siis käigu või alasti!
 
to Kizz 25. jaanuar 2007, kl 01.27
olen 17, kandsin stringe, ja ausaltöeldes kahtsen. ei, ma ei jäänud haigeks, selg on siiski kaetud. aga stringe kandku ikka yle kahekymne aastased. 16 aastasele see on litsakas. vabandust väljendite eest, aga nii see paraku on. kahju on vaadata tydrukuid kellel koguaeg ka stringid näha on pykste alt(yldiselt neil kes stringe kannavad on näha), ja siis kõik saavad näha inimese privaatset pesu. see on ju enese mitte austamine.
 
fizz 25. jaanuar 2007, kl 08.08
sukkpüksid teksade alla (vastuvaidlemisele ei kuulu) fliis, korralik jope, kindad, sall, müts.
poiss 3 kl ja kuulab küll
 
ei pane 25. jaanuar 2007, kl 08.36
no minu pois on 4.klassis ja sukpükse ei pane teksade alla juba vähemalt 2 aastat. tressipluusile ei pane peale lühikese pluusi midagi alla, samuti kampsunitele (lihtsalt T-särk ja dressikas või kampsun). Villaseid sokke talvesaabastes ei kanna. Samuti ei õnnestu pakse froteesokke jalga meelitada (kui siis ainult õue mängima minnes, siis paneb jalga ka paksud tunkepüksid). Sunida ei ole vist mõtet, kui ei taha siis ei taha. Tegelikult väga külmadel ilmadel õnnestub ka õhem pluus kampsuni alla saada.
 
memme 25. jaanuar 2007, kl 09.06
1. klassi poiss õnneks vastu ei hakka. Kardab hoopis ise külma ja kipub muretsema, et äkki on külm.
Sukkpükse ei kanna, sest need on ebamugavad. Kannab sooja pesu, mis on vinge kujundusega ja seetõttu täitsa hea meelega kantav.

Küsimus naistele - kas teie mehed kannavad sukkpükse, et te neid oma poegadele jalga topite?
 
vapsik 25. jaanuar 2007, kl 09.46
Irw at memme "mehed sukkpükstes" ;)
Endal II klassi poisil ka soe pesu pükste all.
Üleval pool siis triiksärk ja puuvillane kampsun (või fliis) + spordijope. Loomulikult ka sall, müts ja kindad :)
Täna neil kehalises kelgutamine. Pani siis pükstele lisaks ka oma mäesuusatamise traksipüksid peale.
Jalas Columbia saapad, paksemat sokki ei ole veel vajanud.
 
jaa 25. jaanuar 2007, kl 10.25
teismeline tütar kannab iseenestmõistetavalt pakse sukkpükse teksade all, külma ilmaga paneb isegi mantli selga, samavana poiss aga käib tossudega koolis, sest keeldub talvesaapaid kandmast. kuigi korralikud saapad olemas. pikka pesu ka ei kanna, õnneks kindad ja müts, samuti kampsunit kannab.
 
z 25. jaanuar 2007, kl 10.59
õnneks kooli 2 minuti tee ja sellepärast pole vaja sooje asju alla toppida.samas, koolis võib ju selle sooja pesundusega palav hakata
 
arstitädi 25. jaanuar 2007, kl 13.31
Armsad lihtsameelsed emad,
kes kirjutavad, et lapsed käivad poolpaljalt ja pole haiged olnud. Selliste külmetamiste tagajärjed annavad end tunda hiljem, sageli mitme-mitme aasta pärast.
Lugege kasvõi siinsamas foorumitest: aina põiehädad, naistehädad, seljavalud. See ongi noorpõlves külmetamise tagajärg (stringid, paljad seljad-kõhud jope alt välkumas jne).
 
yks emme 25. jaanuar 2007, kl 15.05
Vabandab eelkõige, et sekkun teiste ellu, aga kui ikka 16 aastane ei allu lapsevanemale, siis tuleb viga otsida just lapsevanemast.
Kui laps muidu ei kuula, siis tuleb ta kuulama panna. Internetis on väga palju sellealast infot ja materjale, mida võib kaasa tuua just käte ja jalgade külmetamine. Tagajärjed võivad olla kurvad, aga siis on hilja kahetseda.
Minu oma sõbranna nüüd selle hilberdamise ohver....tõeline tragöödia:(((
Palun sundige kasvõi (kui muidu ei saa) oma lapsi korralikult riietuma. Stringid ja paljad kõhud jäägu suve ootama.
 
:) 25. jaanuar 2007, kl 15.38
minu tütar 15. kannab teksapükse, sukke üldjuhul alla ei pane, kuna ta ütleb, et tal pole külm. sunniviisiliselt ma neid jalga toppima talle ei hakka.
üleval pool on tal kas mõni kampsun või jakk, kus all siis mingi pluus veel.
jope on pikemat sorti. tänaseni käis palja peaga, aga vist ei kannatanud rohkem.
kindad-sall on juba väga pikka aega olnud.

käib tossudega, kuna tema jalale pole saapaid leida ja noh, noorte asi, igasugust saabast ka jalga ei pane.
 
emm 25. jaanuar 2007, kl 16.34
Ostsin 9a poisile mõnusad sooja voodriga püksid (suusapüksid või midagi taolist) traksidega. Poiss küsis hiljem õe käest, ega teda nende trakside pärast narrima ei hakata. Vot nii.
 
KIzz 25. jaanuar 2007, kl 16.59
Minu tütar ei ela minuga koos.Ta elab teises linnas koos oma poisiga.(Käib seal heas gümnaasiumis).Mina annan talle kuus 600.-.Kui selle andmata jätaksin,ei jätaks ta kindlasti stringe ostmata.Poiss tal 20,käib tööl,ja teenib ilmselt hästi,sest kodu neil päris kena.
Et mismoodi ma siis ütlen enamvähem oma elu elavale tütarlapsele,et ära kanna stringe,need on litsakad?
 
klei 25. jaanuar 2007, kl 17.34
Ma ei saa aru, mis emad need on, kes oma lapsest jagu ei saa. Ise veel pubekad või? Laps ei taha? No taevas appi, kumb siis peres täiskasvanu on? Laps peab kuulama oma vanemaid seni, kuni ta vanemate ülalpidamisel on ja punkt.
Kui laps käib gümnaasiumis, siis elab ta ju vanemate rahast. Järelikult tuleb ka vanemaid arvestada. Muidugi oleks pidanud juba palju varem lapselt õiget tervisekäitumist ja riietumist nõudma , nüüd on jah hilja. Kui laps kuulab ema väikesena, kuulab ta suurena ka. Kui suurena ei kuula, on lapsena ema oma töö tegemata jätnud.
Ja tõsiasi, et ta juba selles eas ilma regulaarse seksi ja meheta hakkama ei saa, ei ole hooplemise asi. Minul näiteks oleks jube häbi, kui minu tütar nii elaks. Aga kui ema seda toetab ja isegi rahaliselt kompenseerib, siis ei ole mul lihtsalt sõnu. Oma elust on siin ju asi kaugel.
 
n 25. jaanuar 2007, kl 17.38
ei ole need stringid midagi litsakad! loll jutt. praegu kannavad juba 14-15 aastasedki neid ja paljud ütlevad, et stringid on mugavamad kui tavaline pesu. mõnes mõttes on ka mugavamad, tavalised püksid hakkavad vahest kiskuma, eriti ebamugavad on need õmblusteta püksid minu arvates.. ja ega eriti vahet pole ka kas stringid, või tavalised aluspüksid, kõik nad on õhukesed.
 
Kizz 25. jaanuar 2007, kl 17.42
Mida ma kompenseerin?
Ma annan 600.-(!!!)
sellest saab helajuhul kolm korda kuus koju ja tagasi sõita,kui sedagi.Seal ta elab ju ikkagi oma poisi teenitud rahast.No käib ise ka tööl,aga seal teenib vaid natukene.Kui tuleks minult rohkem raha küsima,siis paluksin koju tagasi tulla.Aga seni kuni hakkama saab,hinded ka viied,miks peaksin keelama?
 
njaa 25. jaanuar 2007, kl 18.05
16 aastane ja elab juba oma kutiga, eraldi?....Ma parem ei ütle rohkem midagi.
 
elust 25. jaanuar 2007, kl 22.43
ära ütle jah, näedki targem välja!
 
ise ka tütre ema 26. jaanuar 2007, kl 01.31
No 16 aastasele plikatirtsule oma kutiga elamine ikka ilmselgelt vara. Koolilaps ju veel! Ja selge "siht" silme ees, kui kutt 20 aastane, teenib hasti - seega koolis ei kai, mis eeskuju? arvad, et kutile meeldiks kui sinu tydruk ylikooli tahaks minna? julgen kahelda:( Ja kuidas sa tead, et su lapsel selle kutiga nii hirmus hea ja tore on elada? Kuidas sa selles kindel saad olla????
Mina oma 16 aastast kyll veel 20 aastasele mehele magatada ja sokke pesema teise linna ei saadaks:( isegi mitte ilusasse kodusse! Elaks ikka laps kodus, saaksin ise oma lapse koolitamisega hakkama(mitte ei loodaks mingi kuti peale) ja hoiaks teda hellakest veel:)
Aga eks emasi on igasuguseid.
 
ehhe 26. jaanuar 2007, kl 09.23
kanakari leidis jälle vaese õnnetu vastaja, kelle kallal ilkuma hakata.
 
n 26. jaanuar 2007, kl 13.39
nõmedad ilkujad jah, inimesed on erinevad, mõni 15-aastane on palju vastutustundlikum ja arukam kui teine 19-aastane. elage oma elu ja laske teistel elada.
 
käbi ei kuku... 26. jaanuar 2007, kl 20.57
Ei näe ma neid vastutustundlikke pubekaid kusagil, kui ennast külma ilmaga isegi riidesse panna ei oska. Ja paistab, et nende emad ei ole ka targemad. Tegid lapsed valmis ja nüüd laiutavad käsi - ei mina saa midagi teha, las aga külmetab palja tagumikuga õhukeste puuvillaste teksaste sees. Ei mina saa vahele segada, ta ju suur laps juba. Ei saagi aru, kummal seda aru vähem on.
 
anna 27. jaanuar 2007, kl 19.48
riietumine on suuresti enesehinnangu küsimus. õnneks on meie noortel enesehinnag piisavalt kõrge, ning külma ilmaga naeravad iseenda üle ja panevad selga/jalga kasvõi vanaisa kapist leitud soojad hilbud, peaasi et soe on.
 
kahe poja ema 27. jaanuar 2007, kl 20.54
Poisid 11 ja 13, olen muretsenud neile sooja aluspesu, mis on mehelik- st. hea firma oma ja mugav. Ning oleme asjad selgeks rääkinud- pesu ei paista ju teiste riiete alt välja, milles üldse probleem?
 
olin ka kunagi 16a.ema 28. jaanuar 2007, kl 01.01
Kuulge targad emmed.Mis te isrisete siin.Igaüks kasvatab oma lapsi nagu ise tahab ja kui laps elabki oma kutiga mis teil sellest.Mina alustasin oma elu ka siis kui olin 15.Läksin kodunt minema mehe juurde ja olin 16 kui sain ise juba emaks.Aga olen suutnud omale luua kindla kodu.Samas jäin üksikuks kui oli 17.Lapse isa ja mees kes oli põhiline pere ainus toitja,hukkus autoavariis.Aga olen suutnud kooli lõpetada ja kodu eest hoolitseda,lastel pole millestki puudus(mõlemil oma tuba arvuti ja telekaga.Korralikult riides)Kas ma olen siis nüüd halb kui kunagi jäi kool pooleli ja sain lapse ja elasin armastuga koos?Mõelge enne kui kedagi maha teete.Samas mõni haritud ema ei oska oma lapsi üldse kasvatad.
Alati ei ole haridus see mis näitab inimlikkust.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!