Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
6 kl vene keel-appi!
 
kikerikii 23. aprill 2010, kl 12.32
Muidugi mitte ei pea ma silmas hiina keele õppimise vajalikkust. Nende tootmiste ja ekspodi mahtusid arvestades, on neil vajalik üha enam osata erinevaid võõrkeeli.
Keeli peaks õppima eelkõige praktilisest valjadusest. Ja nendeks meil on siin inglise ja soome keel eelkõige. Sellele järgnevad saksa ja prantuse keel. Edasi tulevad juba keeled, mida võib lihtsalt suurest huvist õppida.
Kui nüüd keegi tuleb ja väidab, et vene keele õppimine on samuti praktiliselt vajalik, siis tegelikult ju see nii pole.
Vene keelt peame me oskama, et siinsete venelastega saaks rääkida. Elementaarne aga oleks, et siinsed venelased räägiksid meiega eesti keelt. See peaks olema neile eluliselt vajalik, mitte aga meile.
Paljud eestlased üldse elus on Venemaal käinud ja seal oma keeleoskust praktiseerinud, ma mõtlen vabatahtlikult? Väga vähesed.
 
abituriendi ema 23. aprill 2010, kl 14.16
vene keele õpetaja ütleb, et PEAB saama, seab eeskujuks tublit õpilast, kes kodus vajaliku korraks pähe TUUBIB, ja kõik. täielik hetkemälu töötab vene keeles. hull tamp viimase kolme aasta jooksul on andnud midagi, kuid seda on väga vähe. muu võõrkeele puhul oli selline tase teisel aastal, kui mitte esimese lõpus. inglise keelt valdab suhtlustasandil vabalt, nii et ei saa rääkida keele suhtes kõvast peast, muidu ka lahtise peaga.
nii et harjuge- vene keel ongi tänapäeva laste "kirstunael"...
 
to kikerikii 23. aprill 2010, kl 15.17
reisi natuke mööda ilma ja sa näed, et päris paljudes kohtades saab vene keelega hakkama. Käputäis:)))
 
kikerikii 23. aprill 2010, kl 16.19
Olen reisinud, päris palju. Ja võin teile rääkida nt Tsehhi juhtumist.
Minu sõber hakkas ühes pubis tellimust esitama vene keeles, talle keerati selg. Ignoreeiti.
Seejärel esitasin tellimuse saksa keeles, ja meid teenindati.
 
oi 23. aprill 2010, kl 17.18
Fännan vene keelt, sest armastan vene kirjandust. Fännan ka
Sojuzmultfilmi multifilme, osa neist on nagu väikesed kunsti-
teosed, muusika ja pilt tasakaalus. Venekeelseid kanaleid
mul pole, piisab youtube`st.
Osa multifilme on ajast ees, näiteks Karupoeg Puhhi esimene
osa on tehtud aastal 1969. Ja kes on maailma esimene räppar?
Eks ikka vene Vinni Puh.
 
jamps 23. aprill 2010, kl 23.54
sry, et eelmiseid kommenaatre ei lugenud, aga minu tütar teab kõikide lillede, kalade, imetajate nimetusi peast, aga elemenaarne kõneoskus on null. õp nõuab selliste sõnade pähetuupimist, mida me reaalses elus praktiliselt ei kasuta. käisin vestlemas õp, tema õigustus oli see, et programmis on taimed ja kalad. aga mismoodi saab laps taimedest vestelda, kui ta ei tea elementaarstet suhtluskeelt? õpib esimest aastat...
 
oeh 24. aprill 2010, kl 00.29
Mina alustan nn idabloki maades vestlust inglise keeles ja kui seda ei kõnelda, lähen vene keelele üles. Ei ole probleeme olnud Tshehhis, Poolas, Slovakkias ega Rumeenias, saksa keelt pole nendes kordagi kuulnud.
 
to oeh 24. aprill 2010, kl 00.55
jah, slaavlased, s.t. poolakad, slovakid, tšehhid tõesti oskavad vene keelt, kuid nad EI RÄÄGI seda. Kui sa kõnetad Poolas kedagi vene keeles, siis sa pead kõigepealt ütlema, et sa oled Eestist ja küsid, kas sa tohid vene keeles rääkida. Kui tänaval ründad kohalikku elanikku vene keeles, siis nad keeravad ringi ja pistavad jooksu.
 
oi 24. aprill 2010, kl 01.19
No tsehhidel on veel 1968. aasta Praha kevadest okas sydames.
Poolakatega on venelaste suhted peale lennu6nnetust veidi
paranenud. Jube ikka, et venelased peavad poliitika pärast
oma keelt häbenema.
 
unustage see keel! 24. aprill 2010, kl 12.23
vägisi ei saa ega pea keegi seda oskama! kohalikud venelased õppigu eesti keel selgeks, seda on neil teha ka palju kergem, sest elavad eesti keele keskkonnas,

head vene kirjandust saab lugeda ka eesti keeles...

inglise keel õpitakse selgeks ruttu, sest on huvi ja võimalus kuulda seda iga päev...
 
martha 24. aprill 2010, kl 12.29
to oeh-iga nõus. isegi lätis-leedus pead kõigepealt mõista andma, et sa ei ole venelane ja alles siis võid kasutada vene keelt, kuigi nüüdsel ajal noored teenindajad üldjuhul oskavad inglise keelt ja vene keelt samuti ei oska-taha rääkida nagu meie nooredki. vahel piisab "mõista anmisest", et pole venelane isegi sellest, et ütled pöördudes selgelt tere! eesti keeles ja vaikid viivu oodates kõnetatu reaktsiooni...
pöördudes tagasi vene keele õpetamisele meie koolides tundub tõega, et programmid on liiga kiired ja ülepaisutatud. võiks rõhuda rohkem igapäevastele väljendusoskustele, mitte venemaa ajaloo tundmisele.(gümna kl.), kus ajalugu võiks jääda vene süvaõppe klassidele. ja tõesti kahe-kolme tunniga nädalas keelt ära ei õpi, eriti kui puudub praktiseerimisvõimalus!
 
mina 24. aprill 2010, kl 14.44
Kus koolides on head vene keele õpetajad?
 
õp viimasele 24. aprill 2010, kl 18.34
No ja sinu teooria järgi teeb HEA õpetaja sinu kupli lahti, paneb vene kele sinna sisse ja oledki tark !!
 
kah reisinu 24. aprill 2010, kl 19.41
aga selliseid kogemusi, kus rahvas vene keelt kuuldes jooksu pistab, pole olnud. Asjaajamistes kasutatakse pigem siiski vene keelt, sest inglise keelega on sealsetes riikides- Tsehhi, Poola jne, kehvad lood.
 
vene keele õpetaja 24. aprill 2010, kl 20.06
olen ka ise lausa ahastuses- no ei jää see vene keel lastele külge. Kuna õpetan ka inglise keelt, siis on võrdlusmoment olemas. Ootan huviga edasist arutelu ja ettepanekuid, millele tänases päevas, kus vene keelt taustakeelena tõesti vähe kuuleb, õpetaja peaks rohkem tähelepanu pöörama.
 
eks 26. aprill 2010, kl 14.13
Meil koosnesid vene keele tunnid ainult grammatika õppimisest. Soovitaks õpetajatel grammatikale vähem tähelepanu pöörata ning pidevalt arendada vestlusi, lasta vene keeles jutustada. Mis siis, et kõik ei ole päris õige.
Kuulun nende hulka, kellele koolis õpetati vaid grammatikat. Jah, selgeks sain selle küll, kuid mis kasu mul on grammatikast, kui ma ei tea sõnu?
 
mee 09. jaanuar 2011, kl 15.44
usu mind , see ei ole sinu lapse viga , ma hetkel käin kaheksandas klassis ja ma ei oksa lauseid moodustadaja mul on kuskil 40-50 sõna vb peas .
Käin gustav adolfi gümnaasiumis. Ja ma ei ole ainuke , põhimõtteliselt on terve klass selline 4-5 inimest saavad venekeel 4 .
 
endine õps 09. jaanuar 2011, kl 18.15
appikene kas ikka veel kasutatakse selle Manguse õpikuid?
 
sama 10. jaanuar 2011, kl 09.13
siin. Tuubime ja tuubime, keel külge ei hakka. Sõnad peas, aga grammatikat õpetaja selgeks teha ei suuda:(( Tunnistuse rikub ära vene keel. Viimasele osale võtsin lausa tuttava venelase appi. Lausete määramine. Kirjuta lause tahvlile ja hakka määrama, alus, öeldis, laiend jne. Loomulikult seda kõike vene keeles. Tegu siis 7 klassiga.
 
KR 10. jaanuar 2011, kl 18.22
Jah, nõus, et vene keelt on raske õppida. Samas, selle vajalikkuses ma ei kahtle. Praeguseid vene keele õpikuid ma näinud ei ole, aga ise kooliajast mäletan, et meil oli klass jaotatud kahte gruppi, millest üht õpetas eestlasest õpetaja ning nende tund koosnes põhiliselt sõnade töödest, käänetest jm grammatikareeglitest, teist, ehk siis meie gruppi õpetas venelannast õpetaja, meile loeti ette, esitati küsimusi, jutustati, peeti lihtsalt vestlusi suvalistel, igapäevastel teemadel, väga tihti oli pähe õppida luuletus või laul, mida siis koos lauldi. Nii tuli aga välja, et meie grupi rahvast pool ei teadnud käänete nimetusigi, aga käänas lauset moodustades sõnad õigesti; teise grupi omad taas teadsid reegleid, lause moodustamine aga nii ladusalt ei käinud.

Muidugi, ma ei tea midagi õpetamise metoodikast, aga ka minu oma lapse näitel, kes vene keelset juttu tihti kuuleb ja hea meelega venekeelseid multikaid vaatab, tahaks väita, et just LÕBUSAMALT edeneb paremini... ja ma olen täielikult SÕNADE PÄHE ÕPPIMISE vastane. Sõnast on vaja aru saada, aga mitte eestikeelse tõlke pähe õppimise, vaid kas pildi või samas vene keeles seletuse teel - toimib palju paremini.
 
ka vene keele õps 16. jaanuar 2011, kl 11.47
Kallid lapsevanemad pole sellel Inga Manguse õpikul häda midagi, minge vaadake teisi õpikuid!!!. Jah, õpetajast oleneb väga palju(aga lapsevanemad kontakteeruge õpetajaga, käige koosolekutel, kus saab aineõpetajatega kohtuda jne.kui teie ei nõua, midagi ei muutu) ning tuleb arvestada, et praegu on vene keelt raskem õppida, sest suhtlemist pole, saated ei huvita jne. Lisaks üleüldine suhtumine vene keelde(ja venelastesse)!!! ja polegi üldse huvi õppida. Paljudes koolides on gümnaasiumis vene keel valikaine, otsige selline kool oma lapsele. Tulekul ka uus õppekava, midagi muutub lihtsamaks, midagi muutub keerulisemaks.
 
Matsiste 16. jaanuar 2011, kl 17.23
Koolis tundides tõesti tehakse palju huvitavat aga mitte õppimist.
Kõige kindlam ja lihtsam viis keel ära õppida kui see kodus tarvitusele võtta.
Hakaku isa ja ema kah omavahel vene keelt rääkima ning ei saa enam lapse eesti keelset jutus aru! Kolme kuuga peaks keel selge olema.
 
vene keel 24. jaanuar 2011, kl 14.14
VENE KEEL

* Õppida võib mistahes tasemelt kuni soovitud resultaadini.
* Pole vaja oodata grupi kogunemist.
* Õppimist võib alustada igal ajal.
* Õppematerjal on hinna sees.
* Igakuine õppemaks.
* Proovitund tasuta.

- Ettevalmistus eksamiteks
- Vene riikliku testimise süsteemi sertifikaadid kõikidel tasemetel

Maksumus
Rühmas: 78 EUR / kuus
Individuaalselt: alates 16 EUR / ak.tund

Tulumaksu tagastus 21%

Lisainfo: virestpro@neti.ee, www.virestprof.ee, tel. 6408730, 5146738
 
Mia 24. jaanuar 2011, kl 22.31
Mul kuidagi vedas vene keelega, telekast sai selgeks (aga olen ka lahtise peaga keelte osas). Inglise keeles olen iseõppija, vaadates TOEFLi testi tulemusi, siis suurepärane iseõppija :)

Aga jah, vene keeles mingeid välismaa multikaid ma tõesti ei viitsiks vaadata. Mulle meeldisid igasugu vene filmid a la Kolm Musketäri, Külalised tulevikust (Alisa ja melafon, mäletate), Elektrooniku seiklused ja mitmed veel. Kohe oli põnev. Natuke vanemana Gardemariinide seiklused ja meie oma Lembit Ulfsakiga Kapten Granti lapsed. Mary Poppins, Pippi Pikksukk :) Praegu vaatan vahetevahel seda uisusaadet (sarnane nagu Tantsud tähtedega) ning vene estraad on ka päris hea (palju nalja tehakse). Mingi vene keele fänn ma ei ole aga aru saan väga hästi ja räägin ka hästi. Lugemine on nüüd juba natuke raske kuna ei ole harjunud neid tähti enam vaatama (võtab kauem aega neid vene pikki sõnu kokku lugeda). Tööl on ka vene keelest pigem kasu kui kahju. Ma saan aru, et Eestimaa ja eesti keel aga meil on näiteks rahvusvaheline ettevõte ja pool tööd on üldse inglise keeles, seega ei sega ka vene keele oskus, ikka on kasuks. Sissetulekutele mõjub vene (nagu ka inglise või soome) keele oskus ainult positiivselt.

Ja no dostoprimechatelnosti peterburga on ju ka väga uhked :)
 
nanny 25. jaanuar 2011, kl 16.21
vabandage, aga arutelu keeleoskuse vajalikkuse üle ei oma lapsevanema ega lapse seisukohalt mingit tähtsust! programmis on, hinnatakse tulemust- järelikult ongi vaja õppida. kus siin see vaba valiku koht on?
lapsevanemana avastasin, et mu tütar ei oska vene keele tähtigi 10.klassis! tänaseni ei tea, kuidas põhikoolis viied tulid... neiu luges ühel õhtul ette väidetava harjutuse sissejuhatuse ja küsis, et mida ta peab tegema. no jumala eest- vene keel see küll pole vaidlesin mina vastu. temal õigust ülegi, et no näed, isegi sina ei oska ja meil jäeti kodus õppida! võtsin siis õpiku ja uurisin asja- oli küll vene keel, minu oivik ei osanud lihtsalt õigesti hääldada ega rõhke panna. sellest siis alustasimegi, et õpik (jms) hariliku pliiatsiga rõhumärke täis, tähestik pähe õige hääldusega, teksti lugemine õige hääldusega. igal õhtul umbes 10-15 min minuga koos, siis teist samapalju õppis ise. ja nüüd ongi jälle viieline, seekord teenitult. mis programmi puudutab, siis gümnaasiumis on venekeelne kultuurilugu, ajalugu jms päris keeruline tekst. tuleks ikka mingigi põhi enne luua.
abikaasaga oleme praktiseerinud venekeelset vestlust kui ei taha, et lapsed aru saaks millest jutt. see enam ei tööta :)
veel- lapsed on tõesti inglise keeles tugevamad, sest internet, muusika jms on enamasti selles keeles.
 
meie 26. jaanuar 2011, kl 14.38
teeme kodus vene keele päevi sõbranna soovitusel. Mõjub päris hästi. Terve päev patrab terve pere vene keeles. Keel on vaja selgeks saada. Pole parata, tööturul eelistatakse siiski neid noori, kel vene keel suus.
 
ootan 30. jaanuar 2011, kl 15.52
seda päeva kui venekeele oskus ei oma mingit tähtsust tööturul. Elame siiski Eestis. Kui huvi, on alati tore erinevaid keeli osata, kuid et peab oskama, see on vale. Eesti keelt saab rääkida ainult Eestis ja siin me seda rääkima peamegi igal juhul. Ja arvan, et kui nii edasi läheb, siis 10 aasta pärast ei nõuta tööturul enam venekeele oskust, sest olgem ausad, 60% aktiivsetest inimestest ei oska, tegelikult ei saa vene keelest isegi aru.
 
24 30. jaanuar 2011, kl 20.14
Ma tõesti ei tea kus teie elate, aga mina ilma vene keeleta hakkama ei saa.
Ja ei ole ma klienditeenindaja, kes venelastega suhtlema peaks.
Rahvusvahelises ettevõttes töötades peab suhtlema väga paljude erinevate inimestega erinevatest maailmaotstest ning just siis on tihtipeale vene keelt vaja.
Väide, et vene keelt räägib maailma mõistes vaid käputäis inimesi, on pehmelt öeldes absurd.

Sellest, mida koolides vene keele pähe õpitakse, pole ma siiani aru saanud.
Lapsena olid mul naabriteks venelased, seega 6. klassiks olin omandanud väga hea suhtlustaseme, aga olgem ausad, enamus lastel seda ju pole.
Kui mina sain neist jutustustest kuidagigi aru, siis ülejäänud kontingent tuupis sõnad järjest pähe, arusaamata millega üldse tegu
 
ЖЗCЦЧШЩ 30. juuli 2019, kl 20.15
Kui inimkond on ahvist arenenud siis venelased sellest maost kelle pärast Aadam ja Eeva paradiisiaiast välja saadeti
 
B Ladimir 02. september 2020, kl 19.28
Me elame Venemaal. Te ei teadnudki, et vene keel on kohustus, Vene keelt ei oska, tööd ei saa.
Sellepärast koolides eesti keel kohustus ei olegi.

Valige Märt Sult, mõ sdelam, oni obesjat
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!