Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Hambaravi
 
Õnnetu ema 11. mai 2011, kl 10.30
Tere,

Olen väga suures mures. Minu lapsel on hambusega probleeme ja arsti sõnul läheb kogu ravi maksma umbes 1000 - 1200 €. Kahjuks pean ütlema, et see summa on minu 3 kuu palk ja ainult mehe palgast me ära elada ei suuda. Olen kogu aeg maksnud sm maksu ja mis sest siis lõpuks kasu on? Mis võimalused ja kust leida mõnda toetust?
 
liina 11. mai 2011, kl 10.39
Lastele on meie riigis hambaravi ju tasuta.
 
oh 11. mai 2011, kl 10.49
meie riigis ei ole midagi tasuta!
lastele on tasuta aukude parandamine, aga mitte hambumuse korrigeerimine. oma lapsel sama teema, oleks vaja klambrid panna aga raha ei ole. olen samuti väga ja väga pettunud, maksu ju tõesti kõik maksame. samas hambumuse korrigeerimine lapse tervise huvides on sama tähtis kui aukude parandamine, ma ei saa aru miks sellel vahet tehakse.
 
? 11. mai 2011, kl 10.50
Kas kõik on tänapäeval juba tasuta? Mina veel omal-ajal pidin breketid küll ise maksma.
 
m 11. mai 2011, kl 11.18
Minu lapsel oli hambumusega probleem. Jäävhambad kasvasid nii jubedalt suhu, et suu ei läinud kinni. Hambad olid igaüks ise suunda, etteulatuvad esihambad ja taha suunduvad alumised hambad. Saime breketid tasuta! Maksta tuli vaid 75-100 krooni lisamaterjalide eest mõnel visiidil.

Haigekassa tasub alla 19-aastaste kindlustatute hambaravi eest. Oluline on see, et hambaarstil oleks leping haigekassaga. Kui see leping puudub, siis peab lapsevanem ise maksma ning tagasi seda raha haigekassalt ei saa. Haigekassa lepingupartnerid on kirjas haigekassa kodulehel. Infot saab küsida ka telefonil 16363.

Haigekassa maksab ainult nende teenuste eest, mis on kirjas Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelus.

Haigekassa rahastab ka laste ortodontiat (sh breketid), kuid ainult teatud juhtudel. Seda tehakse järgmiste raskete diagnooside korral:
1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam;
2) progeenne hambumus;
3) lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid;
4) peetunud jäävintsisiivid või kaniinid;
5) kui puudub intsisiiv, kaniin või rohkem kui 1 hammas lõualuu kummalgi poolel;
6) huule-suulaelõhe jt näo-lõualuusüsteemi kaasasündinud väärarengud.

Muudel juhtudel haigekassa ortodontiliste teenuste eest ei tasu.

Ka siis, kui tegemist on ühe eelpoolnimetatud diagnoosiga, peab arstil olema leping haigekassaga, et viimane tasuks ravi eest. Sama kehtib ka teenuste kohta: kui see on mainitud tervishoiuteenuste loetelus, siis haigekassa maksab.

Kallid lapsevanemad, palun uurige! Käisin lapsega esmastel visiitidel Kaarli Hambapolikliinikus, kus maksin iga vidina eest. Kuna arstiga ma rahul ei olnud, vahetasin arsti ja seal sai laps breketid juba tasuta! Tõenäoliselt võib tegemist olla ka nn. topeltmaksuga. Sina loll maksad ja sama raha maksab arstile ka haigekassa.
 
oh 11. mai 2011, kl 12.47
suur tänu to:m
see info on suureks abiks, kindlasti uurin asja!:)
 
õnnetu ema 11. mai 2011, kl 13.43
Aitäh m-ile. Küsisin nõu ka enda perearstilt, kellelt sain soovituse enne tegudele asumist käia ka Maarjamõisas lõualuu kirurgi juures. Nii teengi. Tahan veel seda lihtsalt öelda, et hambaarstide puhul (võibolla ka laiemalt arstide puhul) ei ole garantiid. Alles aasta tagasi kästi teha meil pilt, kust arsti luges välja info, et hammast sellele kohale ei tulegi - mitte kunagi. Ja nüüd on ometi see hammas olemas, aga vales kohas - igeme peal, ülalapool hambarida. Hambaravi puhul peaks samuti olema garantiid jne jne - ma küll ei tea, kuidas sellist süsteemi juurutada. Aga minu mure saab lahenduse - ühel või teisel viisil... Ja teie mured samuti!!! Positiivset mõtlemist ja arutagem ikka enda jaoks võõraid teemasid omavahel - nagu näha tuleb sellisest tegevusest häid ideid.
 
m 11. mai 2011, kl 16.32
Tore kui sain oma kogemusega aidata.
Selles suhtes on õigus, ka hambaarst peab oma töö eest vastutama! Minu lapsel rikkus sossepp hambaarst, kes nimetas ennast ortodondiks (ei olnud Kaarli Hambapolikliinikus) lapse suu totaalselt ära. Õnneks Tallinna Hambapolikliiniku arst võttis oma tööd südamega ja nüüd on minu tütre hambad korras!
Samas kui mu õe laps ei oleks saanud tasuta breketeid, ei oleks ma osanud uurida ega otsidagi paremat arsti.
 
klge 11. mai 2011, kl 19.48
tartlased, minge oma lastega hambapolikliinikusse. Seal saavad teie lapsed kõige adekvaatsemat ravi ja keegi ei ürita topeltmaksustamist.
 
K 12. mai 2011, kl 13.45
Minu poiss sai tasuta breketid, kuna tal 2 ülemist esihammast jäidki tulemata, teised see eest olid laiemad. Käisin temaga Kaarsilla Hambaravis Saale Kaasla juures. Midagi ei pidanud ise juurde maksma, kõik tehti haigekassa kulul.
 
tirtsik 18. mai 2011, kl 17.04
m Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tore kui sain oma kogemusega aidata.
> Selles suh
> tes on õigus, ka hambaarst peab oma töö eest vastu
> tama! Minu lapsel rikkus sossepp hambaarst, kes ni
> metas ennast ortodondiks (ei olnud Kaarli Hambapol
> ikliinikus) lapse suu totaalselt ära. Õnneks Talli
> nna Hambapolikliiniku arst võttis oma tööd südameg
> a ja nüüd on minu tütre hambad korras!
> Samas ku
> i mu õe laps ei oleks saanud tasuta breketeid, ei
> oleks ma osanud uurida ega otsidagi paremat arsti.


Minu lapsega juhtus kahjuks sama asi et arst rikkus lapse suu ära.Oli vaja ülemist lõualuud laiendada aga arst laiendas selle nii suureks et lapsel hambad turritasid suust välja.Nüüd sellest möödas kolm kuud kui lasin aparaadi ära võtta.Lõualuu on küll tagasi vajunud aga külgmised hambad kontaktis ikka ei ole.Nüüd homme lähme teisele ortodondile näitama.
Aga jubedus kuidas arstid ikka käituvad.See on minu jaoks olnud üks õudne aeg,ma olin algul ikka närvivapustuse äärel,ma ainult nutsin päevad läbi,et lapse suu sedasi ära rikuti.Öösiti ei saa siiamaani korralikult magada,sest hambad peavad ju ka ikkagi kontakti minema.Kui klamber suust ära võeti siis oli nii et kui laps hambad kokku pani siis alumine hambakaar jäi täiestu ülemise sisse,et tal olid hambad kõrvuti mitte üksteise peal.
Nüüd kirun siiamaani ennast et usaldasin arsti ja lasin selle aparaadi panna.Las oleks siis parem tulnud hambad puseriti ja hiljem miskit ära tõmmatu.Aga sellist aparaati enam iial ei julge lasta suhu panna.Sellist asja ei osanud isegi unes karta et tehakse.
Meie arst muideks tõnismäe polikliinikust.
 
tirtsik 18. mai 2011, kl 17.05
Minu lapsega juhtus kahjuks sama asi et arst rikkus lapse suu ära.Oli vaja ülemist lõualuud laiendada aga arst laiendas selle nii suureks et lapsel hambad turritasid suust välja.Nüüd sellest möödas kolm kuud kui lasin aparaadi ära võtta.Lõualuu on küll tagasi vajunud aga külgmised hambad kontaktis ikka ei ole.Nüüd homme lähme teisele ortodondile näitama.
Aga jubedus kuidas arstid ikka käituvad.See on minu jaoks olnud üks õudne aeg,ma olin algul ikka närvivapustuse äärel,ma ainult nutsin päevad läbi,et lapse suu sedasi ära rikuti.Öösiti ei saa siiamaani korralikult magada,sest hambad peavad ju ka ikkagi kontakti minema.Kui klamber suust ära võeti siis oli nii et kui laps hambad kokku pani siis alumine hambakaar jäi täiestu ülemise sisse,et tal olid hambad kõrvuti mitte üksteise peal.
Nüüd kirun siiamaani ennast et usaldasin arsti ja lasin selle aparaadi panna.Las oleks siis parem tulnud hambad puseriti ja hiljem miskit ära tõmmatu.Aga sellist aparaati enam iial ei julge lasta suhu panna.Sellist asja ei osanud isegi unes karta et tehakse.
Meie arst muideks tõnismäe polikliinikust.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!