Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
laps kaotas raha ära, süüdistab mind.
 
emake 28. juuli 2014, kl 21.49
Tere,mul lootusetu olukord. Nimelt minu laps kaotas ära 6 aastat kogutud raha- 300 eurot. Laps ise 16 ja on üli vihane ning süüdistab selles mind ent mina ei tea sellest mitte midagi. Olen nõutu sest ta lihtsalt ei kuula mind ja kõik. Pakkusin et sõbrad võtsid aga tema ütles et kuidas ma julgen ta sõpru süüdistada. Nüüd käsib ta mul raha tagasi maksta sest tal oli plaan osta normaalne telefon ( iphone ). Vabandan kui iphonei asi teid häirib kuid tõesti on tema jaoks ainuke telefon iphone. Muidugi on ta ses ise süüdi et raha sahtlis hoiab ning ta näitas isegi oma neiule kus raha hoiab. Kahtlane on see et peal raha kadumist ei võta see neiu minuga ühndust. Mida teha?? Keda kahtlustada?? Palun abi!!
 
soovitus 28. juuli 2014, kl 21.57
tehke politseisse avaldus raha kadumise kohta.
 
emake 28. juuli 2014, kl 22.06
Maksin lapsele enda rahas selle kinni. Tõesti ei tea kuhu kadus aga noh politseisse läheks kui laps ei ajaks kord üht kord teist juttu.
 
kõigepealt loe seda artiklit 28. juuli 2014, kl 22.10
http://perejalaps.delfi.ee/lasteaialaps/miks-lapsed-varastavad-ja-kuidas-sellele-reageerida.d?id=68727641

ja seejärel anna seda lugeda ka oma lapsele, siis las tema saadab ise selle oma sõpradele laiali ja siis arutage seda kõik koos rahulikult, et mida keegi sellises olukorras teeks
see oleks nüüd ideaal - ma ei tea, kas sul õnnestub seda kõike korraldada
politseisse ära küll esialgu pöördu
 
kullapai 28. juuli 2014, kl 22.10
Su laps ehk kulutas raha ära ja süüdistab sind??? Mul oli omalajal selline probleem. Kusjuures laps vaidles ja vaidles... Nii häbi oli nende ees keda süüdistasin ja ähvardasin politseiga.
 
BFF 28. juuli 2014, kl 22.16
Kuidas laps oma rahast ei hooli??? Miks sa pole talle pangakaarti teinud?? Teadagi et tänapäeval vargaid kõik kohad täis. Absoluutselt kõik kohad. Kui laps iphonei tahab, miks sa ei osta talle siis?? Näiteks kasutatuid saab ca 200 euriga ja siis osta veel normaalsed kaaned ja telefon missugune!! Igatahes edu otsingutel!!
 
emake 28. juuli 2014, kl 22.19
Ma kahetsen et lapsele selle kinni maksin. Nüüd ta ei õpigi raha hoidma vaid loodab et ma kõik kinni maksan.. krt küll
 
vaalake 28. juuli 2014, kl 22.22
Kahju on sust sest eeldan et sina andsid talle enamus 300-st eurost. Need lapsed ju ei tee kogumiseks mingit tööd vaid nõuavad vanematelt raha sisse.
 
hmm 28. juuli 2014, kl 22.43
mul varastas parim sõber raha ära. Kusjuures ta oligi kleptomaan, vanemad temaga suhelda enam ei lubanud, aga arvan, et oleks võinud asja rahulikumalt lahendada, sest ta ei suutnud ka muidu näppamisele vastu panna ja üritas veel paar aastat minuga suhelda.
Võib olla võimalik, et laps ise kulutas (ja ta tüdruk teab ning ei oska valetada) või siis tüdruk varastas. Võimalik on ka mingi eriline juhtum, nt oldi kellelegi võlgu, pidi autot parandama, trahvi maksma vms.
 
Trulla 28. juuli 2014, kl 23.10
Muti, kui su katus parasjagu ei sõida ja sa juhuslikult ei luuluta, siis jookse nüüd ruttu mingisse hotelli ja anna mõnele välismamehele korralikult n i k k u ja saadki oma 300€ tagasi.
 
njahh 28. juuli 2014, kl 23.44
mis see siin nüüd siis oli - mingi jaburdus? Ma tahaks tõsiselt näha 16-aastase ema, kes valib omale nimeks emake ja kelle laps võtab ema varguses süüdistada.

Tegemist on igavleva teismelise järjekordse fantaasiasünnitisega, millele teised emakesed tulihingeliselt kaasa elavad.
 
polli 29. juuli 2014, kl 15.06
noh, on miski ülekäte läinud latseke, mida imet? ma juba üle 25, aga mäletan minagi selliseid ülbeid lapsi, kelle vanemad jooksid ja orjasid neid. vanaduses muidugi istvad üksi, lapsel pole aega nende jaoks.
 
liba ju! 31. juuli 2014, kl 10.41
Absurdne kirjutis! Ei kujuta ette nii rumalat ema ja nii kasvatamatut last.
Ilmselgelt on kuumus kellegi ajule liiga teinud.
 
hm 05. august 2014, kl 16.47
vaheaeg ju
 
Ei Mõista 08. august 2014, kl 11.34
Tegelikult ei ole nii absurdne midagi.
Kui laps on mõnuaineid proovinud, siis neid uuesti tahtes võib ta täitsa vabalt oma emagi raha 'kaotuses' süüdistada.
Kui see raha uuesti ära 'kaob', siis ongi teada.
Muidugi on üsna 'geniaalne' hoida 300 € sahtlis ja külalistele näidata, kus ja kui palju tal raha on.
Nii etvõib vabalt ka plika võetud olla. Ja ega ometi poiss oma armatatud siis süüdistama ei hakka.
Kõige põnevam on aga see, miks ikkagi laps oma ema süüdistama hakkas. Kas emal on kombeks lapse asju võtta? Trimbata?
Igal juhul on ema lohakas, et last ei õpeta rahaga ümber käima.
 
autorile 09. august 2014, kl 11.42
sita politseiis avaldus, et sinu kodust kadus selline summma raha.
sul on selleks õigus.
paned kirja kes sellel perioodil on käinud teiekodus.

las politsei kuulab ja võtab seletused - vb oligi plika varas...

ja su poeg näeb, et asjad käivad teiisiti
eid_1519c7f1ea1ab2 11. august 2014, kl 15.09
16a mängib titat ja sina paned veel lutipudeli talle suhu?
 
Jambolaya 21. august 2014, kl 19.10
Tegelikult see sõltub lapsest - kui tõesti keegi varastas ära ja nüüd hakata last süüdistama, siis rikub see ju suhted pikaks ajaks...

Muidugi õppetund edaspidiseks - suuremad summad ikkagi pangakontole ja pole vaja sõprade ees bossata oma rahaga... Või näidaku pangaväljavõtet kui muidu ei saa ;)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!