Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
Juuatäis peaga rooli, kui lähedane suremas
 
lammas 10. märts 2012, kl 12.47
tohib seda teha kui kiirabi jaoks aega pole ja kannatanu vaja kiiresti haiglasse viia, tohib purjus peaga siis sõita ?
 
oled tõesti lammas 10. märts 2012, kl 12.53
kiirabi on selleks, igasugu vabandused purjus peaga sõitmiseks pole aktsepteeritavad ja saad täie rauaga. kui seda surejat ja ennast surnuks ei sõida. võiksid muidugi.
 
Ei tohi 10. märts 2012, kl 12.57
Surm on elu paratamatu osa ja see ei ole piisav vabandus juua täis peaga rooli istumiseks. Selleks on kiirabi.
 
ei 10. märts 2012, kl 13.00
Ei tohi, sest poole tee peal haiglasse võid surnuks sõita nii selle sureja kui ka iseenda kui ka mõne õnnetu jalakäija või mõnes teises autos olijad.
 
äärmuslik juhtum 10. märts 2012, kl 13.14
kui on tõesti äärmuslik juhtum siis kiirabi kutsuda ja politsiele teada anda - politsei tuleb ja trantspordib ise või siis vajadusel korraldab eskordi.

ise olen meedikuna kasutanud kaks õlut joonud autojuhti kui oli tegemist lapse õnnetusjuhtimiga - kukkus kõrgelt alla ja oli teadvusetu.
Surele teele jõude sjuba politsei ootas ja korraldas eskordi- sest oli vaja väga kiiresti Tartusse opile jõuda ajuverevalumiga. Poolele teel ejõudis kiirabi vastu ja siis paigutati laps ringi.

Kui äärmine vajadus siis kindlasti politseisse helistad aja paluda nende abi
 
alex 10. märts 2012, kl 14.48
Võib ja tulebgi teha. Kui pole endal kogemust, siis ise lambad(vabandan tarkade loomade ees).
 
jee 10. märts 2012, kl 15.15
selliste arvamus, kes kirjutatavad räigete kirjavigadega (tulebGi, irw), on küll väga vähe väärt.
 
to äärmuslik 10. märts 2012, kl 15.33
Ma arvan, et mingit eskorti keegi sellisel juhul ei tee. Kui ikka kaine politseinik on juba kohal, siis küllap ta ka istub selle auto rooli, millega sõita on vaja.
 
b 10. märts 2012, kl 20.56
miks peaks pol kellegi teise autoga sõitma?
Maaks 12. märts 2012, kl 12.38
Infoks niipalju, et vastavalt liiklusseadusele ei tohi Eestis autot juhtida joobeseisundis ja PUNKT! Mitte ühtegi erandit!
Mitte kedagi ei huvita kas su lähedane/sõber sureb parajasti janusse või nälga või mingi muu asja kätte.
Kujuta nüüd ette, et sõidad oma 83a vanaemaga haigla poole ja ühes kurvis õige pisut hindad oma võimeid üle (kiire ju) ja kaldud väliskurvi ja nagu kiuste (elu on ebaõiglane) tuleb samal hetkel täiesti juhuslikult vastu 15a vana "opelastra" mille roolis noor ema koos oma 3a lapsega. Kas lähed pärast seda kohe puu taha ja lõpetad oma mõtetu eksistentsi siin maal või ootad et seda teised teevad?
Opelastra = siis tavaline, mitte üüberturvaline sõiduauto.
 
jorss 13. märts 2012, kl 23.55
Miks, miks peavad inimesed sõna võtma ja targutama kui ise absoluutselt teemat ei valda? Oleneb kannatanu seisundist ja vigastuste suurusest ning ohust elule, samuti juhi joobeastmest/adekvaatsusest, aga on võimalik joogisena seadusega pahuksisse sattumata rooli minna.
 
to jorss 14. märts 2012, kl 08.50
"on võimalik joogisena seadusega pahuksisse sattumata rooli minna."

räägi asjast konkreetsemalt
juhindudes mõnest § või kohtulahendist
hetkel tundub sinu jutt targutamisena
 
Märkus 18. märts 2012, kl 14.34
...kui teemaalgatajal pole juhtimisõigust, siis ei anna selleks luba isegi juua täis pea..:-)
 
mina 18. märts 2012, kl 17.56
oleneb. üldiselt mitte. aga - kui ma olen oma maamajas ja sealt on suurele teele 10 km lausmetsa, kus võõras lihtsalt ära eksib ja tegemist on minu mehe, laste või vanematega - siis sõidaksin suurele teele kiirabile vastu. ma ei joo kunagi nii palju, et ma adekvaatne pole - seega jõuaksin väga suure tõenäosusega ka kenasti kohale.
 
Märkus 19. märts 2012, kl 03.28
To mina.
Kui igaüks hakkab siin endast kirjutama, siis samapalju leitakse ka põhjusi, miks keegi võiks purjus peaga sõita. Aga sina ei ole teemaalgatajst lammas, kes kui juba võtab, siis korralikult juua täis:-)Ja praeguse libedaga metsateel oleks koos oma mehe, laste või vanematega esimeses puus kinni ja suure tõenäosusega kenasti liiva annuse juures kohal:-)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!