Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
Milleks on vaja möödasõidul käiku alla vahetada?
 
palun selgitust 22. jaanuar 2015, kl 22.44
Mis jama aetakse mõnes sõiduoskust käsitleva artikli kommentaarides, et möödasõidul oleks vaja autol käik alla vahetada? Milleks küll? Sõidan 5-käigulise autoga 90 km/h ja hakkan siis enne möödasõitu käiku 5-dalt 4-dale vahetama või? Mingi tobedus.
 
lollnaineroolis 22. jaanuar 2015, kl 23.17
no ei saa ju 90-ga joonelt mööda sõita, kui ees liigub aeglasema seltsimehe masin..
aa kui nähtavus hea ja kedagi vastu ei tule jne.. siis annaminna... aga sellist olukorda peaaegu pole.
enne möödasõitu läheb tavaliselt kiirus allla ja käikudega mängides saad möödasõidul parema kiirenduse lihtsalt..
aa ise tead muidugi. kui hea vedamisega auto , siis vast veab minema kahh, aga on siis vaja autut piinata.

kui ei viitsi käikudega jamada (aa naised ei viitsi/oska) siis võta automaatkastiga autu.
 
Fff 22. jaanuar 2015, kl 23.37
Naised ei oska? Jälle üks täpselt teadja siin.
 
m33 23. jaanuar 2015, kl 00.10
Kui autol on passis üle 150 kw võimsust, siis pole vaja käikude mängida, vajuta gaasi ja auto läheb. Vahet pole, kas sees 4 või 5 käik. Kui aga tegu on 1,4 liitrise mootoriga, millel 50-60 kw võimsust, siis saad 4 käiguga (või isegi 3 käiguga) parema kiirenduse.
 
Vurfa 23. jaanuar 2015, kl 01.23
Mitmete seaduste ja reeglite või nõustamiste osas olen ülbe skeptik. Neid muudetakse järjepanu, muutmiste-muutmise seadus!!!

Mina EI sõida mööda 90-nega (nii ju peaks), kui ees läheb 80-85 -ga, siis võtaks OHTLIK möödasõit mitu km.

Mina panen juurde, et minna mööda nii siva kui vähegi saab, mitte kummide suitsedes ega ka mitte 200-ga, aga mõistlikult.
 
Aa 24. jaanuar 2015, kl 00.50
milleks üldse vaja mööda sõita?Eesti teedel täiesti mõttetu tegevus tavaliiklejal,iseasi kiirabi.Ajavõit on tühine.Möödasõiduga seate ohtu enda ja kaasliiklejate elu.Oskamatu juht libedal teel lõpetab möödasõidu kraavis auto katusele keeratult,hea kui keegi sellega elust ilma ei jää.Ja siis seda itku ja hala,et kõik teised on süüdi ja tagantjärgi tarkust,et oleks võinud rahulikumalt sõita.Ja kui on kiire,alusta teekonda 15min varem-kohale saabumise aeg on siis sama.Soojalt soovitan-olen 44a kogemusega rekkamees.Kõik see tarkus on ajaga tulnud.
 
njahh 24. jaanuar 2015, kl 22.07
jajahh, jube tore on tiksuda teise auto sopas. Ja kui ees on veel kartlik juht, kes igas kurvis pidurdab, siis pole selline sabasjõlkumine üldsegi ohutu.

Madalama käiguga on mootoril rohkem jõudu vedada ja saab kiiruse paremini üles. Kui kohe hooga mööda saad, siis pole see oluline. Kui aga kiirus passimisega maha läks, siis on küll vaja käik allapoole võtta.

A ju sul siis nii võimas auto, et pole seda vaja.
 
omg 24. jaanuar 2015, kl 22.23
Ja sellised torbikud julgevad veel nimetada end elukutselisteks autojuhtideks ning märkida ära veel staažigi!!
Maaks 26. jaanuar 2015, kl 11.43
Muuseas, möödasõit ja möödasõit rekkaga on ikka täiesti erinevad asjad. Rekkadel teatavasti kiirus piiratud kusagile sinna 90alla.
 
Aa 26. jaanuar 2015, kl 22.42
to njahh-aga miks tiksud teise eesliikuva auto sopas?kas tõesti pole eelnevalt näha/aru saada et eesliikuvale järele jõuad?Hakka hoidma varakult sobivat pikivahetja lase lollakatel kihutajatel ülbikutel minna-nad jõuavad vaid 3min varem Tallinna linna alguse 1.punase foorini.Ma annaks sellistele "tublidele"esimestena punase tule taha jõudnutele lausa diplomi"elu suurima saavutuse"eest.Edu lendamisel.
 
Aa 26. jaanuar 2015, kl 22.59
to "omg".Kahjuks jh on meie arusaamad elust väga erinevad,sest nagu aru saan,oledki ennast täis"profisõitja"hommikul tööle,õhtul koju,vasaku käega vilgutad kõigile eesliiklejatele kaugtulesid,hoiatades "hoidke eest,ajudeta juht on rooli taha pääsend" ja parema käe kesksõrme pikkusega uhkeldad kõigile seda vilkalt näidates.Kahjuks on terves euroopas sinusuguseid "proffe",aga õnneks kutsub peetrus sellised veidi varem enda juurde teise ilma.Aga kui muudad oma suhtumist liiklusesse ja teistesse kaasliiklejatesse,siis ehk õnnestub sul nii vanaks elada,kui seda on minu autojuhi kogemus.Aga edu sulle mürgi pritsimisel ja pane aga ohtrasti nüüd salvi oma "konnasilmale".
 
to Aa 27. jaanuar 2015, kl 17.48
Sa oled ju täis taun. Võta oma reka ja sõida sillalt alla, saab õhu puhtamaks!
 
maailma parim autojuht 27. jaanuar 2015, kl 17.52
Mina kasutan möödasõiduks R(ralli) käiku.
 
teadja 27. jaanuar 2015, kl 21.09
Aa kasutab ka...
 
Aa 27. jaanuar 2015, kl 23.07
Teada värk juu,et kiunatab see peni,kes kiviga pihta sai.
 
to Aa 28. jaanuar 2015, kl 12.08
Just, lõpeta see kiun siin!
 
njahh 31. jaanuar 2015, kl 00.36
ahah, et siis üks jobu tiksub ees 85-ga, mina pean pikivahet ja hoian kiiruse nii 80-peal ja siis koguneb meie taha mõnus kolonn, kes meeleheitlikult möödasõiduvõimalust ootavad. Või peavad nemad ka siis vahet hoidma ja omakorda kiirust vähendama? Huvitav, milliseks saba viimase kiirus ka kujuneks ja milliseid möödasõite seal tegema hakataks?

Kui oled kutseline, siis võiksid ju teada, et teedel on hulk ebakindlaid juhte, kes igas kurvis pidurit tallavad, et siis sirgel jälle gaas põhja vajutada. Jube mõnus on selliste tolade taga sõita, eks?

A ilmselt oled sa, Aa, selline rekka-ahv, kes nimelt telgjoonel sõidab ja sihilikult ohtlikke olukordi tekitab. Ise aga arvad, et tegeled hullu kasvatustööga ja tambid endale rusikaga vastu rindu, kui kõva vend sa oled...

Õnneks on enamik rekkamehi hoopiski viisakaks muutunud ja annavad suunatulega märku, kui tee vaba. Tänud neile selle eest.
 
xy 31. jaanuar 2015, kl 01.51
Nüüd mul hakkab kohale jõudma miks meie liiklus nii p.....on.
Üks tädi, kes ei tea kuidas load sai algatab teema ja teised pooletoobised kirevad takka. Madalalama käiguga sõidetakse selleks ikka mööda, et autul rohkem hetkeks võimsust oleks ja saaks kiiresti oma ritta tagasi reastuda. MA LOODAN SIIRALT, ET TEEMAALGATAJA MEIE LIIKLUSES PÄRISELT EI OSALE! Viimane lootus on, et tegemist on libateemaga. NII LOLLI LUBADEGA SÕITJAT EI SAA JU OMETI OLEMAS OLLA, KUI TEEMAALGATAJA!!!!
 
oldschool trucker 31. jaanuar 2015, kl 07.08
Asi on lihtsalt selles, et vanasti oli vaja osata autot juhtida ja pidi roolikeeramisega tegelema ning rekkamehed ikka viitsisid peeglisse vaadata, mis nende taga toimub ja lasid kiiremad väikesõidukid mööda, kas suunaga märku andes ja vajadusel hoogu aeglustades või üldse korra bussitaskusse tõmmates.
Tänapäeva rekkad on lihtsalt niivõrd mugavad ja sujuva minekuga, et paned püsika peale, tee on niikuinii pähe kulunud, võtad tahvlika ette ja loed uudiseid ning sadagu seljataga või pussnuge. Ja kui mõni sellest tingitult ohtliku möödasõidu teeb, siis saab kohe mugavalt seda filmida, üles laadida ja kurja kommentaari juurde lisada...
 
Aa 31. jaanuar 2015, kl 13.17
Siinse foorumlaste kiusuks ma kiunun veel.Kuna Eestis on ka rekadel lubatud sõita 90km/t,siis mis möödasõidust saab juttu olla väljaspool kiirtee lõike,kus on väikestel kiirus lubatud suurem?Se tähendab,et väikse autoga kloun pärast möödasõitu jääb suurele ette pori akendesse tõstma.Küsiks milleks?pärast möödasõitu ju pole nagu enam kuhugile kiiret?On muidugi igasugu sjöfööre ka rekaroolis,kes suudavad sõiduajal zaitungit rahuga lugeda.Need sellised kahjuks pensioni ikka ei jõua.Kui siin varasemalt avaldasin ma kahtlust möödasõidu mõtekusest,siis pidasingi silmas seda,kui seda möödasõitu tehakse sel põhjusel kui keegi eesliikleja sõidab kuni 5km aeglasemalt.No ja mis siis?Kas on keegi teist jälginud seda aega,mille see möödasõidu sooritanud võidab?Se aeg on nii tühine 1-3min isegi siis kui se möödasõitnu on jõudnud kaugele silmapiirile teist ette.Laiuksid Eesti piirid tuhandetesse kilomeetritesse,oleks sel möödasõidul ehk mingi mõte,aga Eesti piiride vahe on alla 300km.Rekamees võib sõita jutiga vahepeatust tegemata max 4t 30min.Selle ajaga jõuavad teatud väiksed autod teha samast rekast 3-4möödasõitu,st.teevad vahepeatusi.Mis mõte on sellisel möödasõitmisel/tõmblemisel kui sihtkohta jõutakse üheaegselt?Ja veel-Tallin-Tartu maanteel pidevalt sõitvad klounid on meelde jätnud "paparatsode"asukohad ja nende vahelisel ajal siis antakse tuld ja nüüd kui keegi reeglite järgi sõidab,siis vaadatakse tema peale nagu debiilikule.Küsiks milleks?Krt kui kihutada tahad,siis milleks on vaja seda teha argpüksi moodi 2,3-5-10km lubatust kiiremini?siis anna juba tuld 250km/t nii et ikka tunda on,nagu mõningad sõidavadki.Sellistele ei maksa ei enda ega teiste elud midagi.LE on minu meelest ikka loodud selleks,et me kõik,inimesed,teedel ellu jääksime ja loodud kellegi elukaotuse hinnaga. Lööge mind nüüd "risti".Tean et se minu arvamus ei sobi põmmpeadele.Aga olge mureta.Jatku on tulemas.
 
to Aa 31. jaanuar 2015, kl 14.35
Kle sa hakkad siin vaikselt juba tüütuks muutuma. Ole nüüd täitsa ja ära oma molu siia enam näita ning lase normaalsetel suhelda!
 
tšukts 31. jaanuar 2015, kl 15.10
Poleks uskunudki, et meie naisjuhtide seas selliseid platnoi sõnavaraga tegelasi on. On ju siin vist delfi Naisteka foorum, mis naistele mõeldud?
 
tšuktsile 31. jaanuar 2015, kl 18.00
Pese kõrvad puhtaks ja mine seisa näiteks 5 minutit kesklinnas trollipeatuses. Eided vannuvad nii et küla voorimees ka punastaks...
 
Aa 01. veebruar 2015, kl 00.11
to to Aa.Aga ikkagi ju loed,mida kirjutasin.Tähendab läheb"korda".Noortel ongi raske aru saada vana arvamusest ja kõige lihtsam on saata se "vana"kus kurat,kujutades ette,et see"vana"on debiil.Olen jah mees"vales"rubriigis st.naistekas.Aga selliseid noori teepeal olijaid,kes endast kujutavad ette,et nad on "proffid",suudan ma "tappa"moraalselt küll ja küll.Kogu minu jutt teel tegutsejatest,on suunatud ikka sellele,et tulge inimesed mõistusele.Miks ei mõelda näiteks sellele,et kui hea on sõita omas autos,nautida vaatamisväärsusi ja mugavust,võrreldes bussis sõiduga?Miks on vaja ajada taga"sekundeid/minuteid ülbitsedes/tundes,et oled"parem"autujuht?See enesepettus on juba praegu läinud maksma paljude inimeste elukaotusega.On seda vaja?Siin keegi pani kahtluse alla minu staasi ja pikaajalise sõidukogemuse.OK.Aga kui minu 44aastase kogemuseni keegi siin olijatest ka kunagi jõudma peaks,on hea,kui ta selle aja jooksul ei tee ühtegi"kõksakat".Olen ise loogiliselt olnud kunagi noor/uljas kihutaja.Minu kõrvalt on selle aja jooksul mitmed kaotanud liikluses elu.Tagant järele on küss,miks?Elu on karm.Siin noored uljaspead soovitavad mul olla vait.Võin ju ollagi ja tean,et see minu"moraalilugemine"on kurtidele kõrvadele.Aga ehk siiski leidub ka neid,kes võtavad arvesse vanema kogenud juhi soovitusi.Ma ei ole neid asju ise välja mõelnud,vaid olen selle sees iga päev 9-10tundi,nagu seadus lubab.
 
Moderaator 01. veebruar 2015, kl 06.26
Kasutaja Aa, see on teile viimane hoiatus. Kui Te ei lõpeta siin jama kirjutamist, siis sulgeme teie IP ja teenusepakkuja ligipääsu foorumile.
 
Aa 01. veebruar 2015, kl 14.31
laku la panni isekeedetud moderaator
 
to Aa 01. veebruar 2015, kl 15.04
Kahma lutti ohmoon!
 
tuletaevasappi 01. veebruar 2015, kl 20.50
mul on hirm. tõsiselt.
selliste hulludega liikluses..
kas tõesti meelitatakse arkist miskitmoodi load välja, et siis teepeal debiilitseda??

ja siis veel see nn moderaator??
bloki peaks tema lubadele panema koos telfi kasutamisega.

loodan südamest, et aa-ga peab siin sellist nõmedat dialoogi vaid üks...
 
hirmus 02. veebruar 2015, kl 10.28
Pigem on hirmus, et maanteel sõidab selline jobu rekkamees, kes peeglisse ei vaata ning oma kõvatamise ja isehakkaja liikluskasvatajana ilmselt nii mõnegi avarii või surma põhjustab.
 
Aa 02. veebruar 2015, kl 21.31
Just nii suhtutaksegi rekameestesse teepeal,nagu siit näha on-nad on kõikide vaenlased,igal pool kihutajatel jalus.Ma ei väidagi,et kõik rekamehed on"tegijad"sest ka nende hulgas on algajaid ja selliseid algajaid,kes selle ameti on endale valinud alles peale 30.vanaks saamist.Tänapäeval on ju nii kõvad"koolitused"olemas,pole vajagi eelnevalt 3aastat sõita soolo veokaga,nagu seda vanasti nõuti. Aga siin ülbitsejatele tattnokkadele soovitan soojalt-liiklege ettevaatlikult ja meeles pidades,kas ikka on vaja alati tuisata,kas on ikka tegelikult kiire kaa,või on vaja taga ajada adrenaliini,ülbitseda kaasliiklejatega,aga mis siis kui tulebki kellegilt tagasitegu ja valus?Siis on kusi ahjus ja emme appi?Minu oskustes pole teil mõtet kahelda,näen igale poole reka ümber igal ajal. Ja kui on juba seda teemat lugeda "hirmus"siis soovitangi sõita bussis ja pole vaja tulla teepeale kakerdama.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!