Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
Autoõnnetused ja kannatajad
 
tudeng 24. aprill 2005, kl 22.41
Seoses kooli lõpetamisega ja seminaritööga mida teen, otsin ma inimesi, kes oleksid viimase 1-2 aasta jooksul läbi elanud raske liiklusõnnetuse. (raske liiklusõnnetus on see, milles sai keegi füüsiliselt viga, parklas tehtud plekimõlkimised jms jääb välja.) Kui tea teate kedagi, või olete ise elanud läbi liiklusõnnetuse, siis oleks väag tore kui te leiaksite veidi aega panustada sellesse uurimusse. Uurimuse eesmärk on leida, kas ja kui palju on liiklusõnnetus mõjutanud inimeste igapäevast elu, nende toimetusi (töö, kool, pereelu) mõtteid (elust, endast, teistest).
Hiljem võib uurimusest olla kasu, et pöörata rohkem tähelepanu liiklusõnnetuse läbielanutele, nii nagu seda tehakse alati suuremate katastroofide puhul.
Kui kellegi on mõtteid ja ideid, kust ma võiksin uurimusse inimesi leida, siis andke teada.
Minuga saab kontakti zuzlik00@hotmail.com
 
ootan suve 25. aprill 2005, kl 01.23
eelmisel kevadel sai kahjuks üks avarii üle elatud - kahjustused olid mul peapõrutus ja verevalum peas, sinikad e verevalumid jalgadel, lapsel peapõrutus ja verevalumid kehal, lisaks muidugi úokk.
Kui need kehavigastused peaks aitama Sind uurimusel, olen täiesti nõus osalema
 
carry 25. aprill 2005, kl 12.30
Kui sul nii suur asi, nagu lõputöö, siis võiksid materjali hankida:

- Sõites kaasa kiirabi või päästemeeskonnaga. Võid sattuda tunnistajaks, kuidas maanteel mõnesaja meetri ulatuses inimesi ja autojuppe kokku korjatakse.

- Veeta mõni hetk taastsuravikeskuses, kus põetajad ajukahustusega inimesi sugulaste käest päästavad ja vastupidi.

- Loomuliklt püüa rääkida ka inimestega, kelle autoistmel kokkupõrke ajal puudus peatugi ja kes nüüd tulevikuplaane peavad muutunud vaatenurgast - ratastoolist.
 
Enna 26. aprill 2005, kl 13.57
Otsija kirjutas: Uurimuse eesmärk on leida, kas ja kui palju on liiklusõnnetus mõjutanud inimeste igapäevast elu, nende toimetusi (töö, kool, pereelu) mõtteid (elust, endast, teistest).
----
Seega pole mõtet kiirabiautoga kaasa sõita, kuna peale sündmuskoha ei saada ju kannatanutega enam kontakti. Ja kui küsidagi, et kas sellise uurimuse raames oldaks nõus hiljem kohtuma, siis kujutage peale rasket avariid (kui sinu või lähedastega midagi rasket ja negatiivset juhtunud, oled ise shokis) kedagi endalt midagi sellist küsimas.

Ilmselt soovib teemaalgataja kontakti ikkagi inimestega, kes ei viibi otseselt taastusravikeskuses, vaid on pöördunud n.ö. ühiskonda tagasi, lihtsalt nende elu on mõjutatud sündmusest (avariist) ning selle sündmuse mõju teemaalgataja üritabki uurida.

-----

Olen eelmisel kuul avarii läbi elanud, kuid peale sõiduki mahakandmise (sõideti maanteel külje pealt sisse) polnud ühelgi asjaosalisel füüsilisi vigastusi (nojah, emotsionaalselt shokis ehk küll). Seega uuringu subjektiks ei sobi:)
 
carry 27. aprill 2005, kl 14.26
Loomulikult ei pea kiirabiautoga kaasa sõitma. Ja ei pea shokis inimesi intervjueerima, kindlasti mitte. Kuid ka sündmuskohal elatud hetked on inimese elu. Ja taastusravikeskus on mõne jaoks osa kogu edasisest elust.
Et teemast mitte pealiskaudselt üle käia, peaks nägema ka äärmusi. Kui nii karm teema juba ette võetud on.

to tudeng - Sa ei pruugi siit leida inimesi, keda otsid. Muidugi on hea leida otsekontakt, kuid võid ka proovida ametnike kaudu ja pöörduda asutustesse, kus kannatanuid sotsiaalselt ja füüsiliselt ravitakse ja nõustatakse.

Või saata küsimus mõnele ühiskondlikule organisatsioonile (näiteks elil.ee), kes selle oma listi kaudu edastab.

Või kirjuta foorumis auto24.ee, seal on väga palju lugejaid.
 
Liisu 27. aprill 2005, kl 21.11
Olen ka raske liiklusõnnetuse läbi elanud, kuid seda 4 aastat tagasi.
Täpselt ei mäleta siiamaani, mis juhtus, kuid teiste juttude järgi olime teinud avarii suure palgiautoga. Mina olin neljast autosolnud inimestest ainukene, kes ellu jäi. Kukkusin läbi esiklaasi autost välja, peadpidi vastu asfalti.
2,5 kuule haiglaravile, millest esimesi nädalaid ma samuti ei mäleta, järgnes palju pikem kodus taastumise periood, tänagi veel ei julge öelda, et kõik korras on. Seda mitte füüsiliselt, vaid pigem emotsionaalselt.
Praeguseks on juhtunut meenutama jäänud arm peas, mis ei kao kunagi, pidevad kimbutavad pea- ja seljavalud. Pikka aega süüdistasin end selles, et ellu jäin, teised ju said surma. Kartsin ükskõik millisesse autosse istuda, ise sõitmisest rääkimata. Tänu pere ja sõprade toetusele olen nüüdseks sellest hirmust üle saanud.
 
tudeng 28. aprill 2005, kl 11.33
Tänan Carry't soovituse eest, et ametnike kaudu. Ma olen juba püüdnud läbi haiglate ja erinevate organisatsioonide seda teha. Vastu tuleb aga paljudes kohtades andmekaitseseadus, mis ei luba anda edasi nimesid ja inimeste kontaktandmeid.
Palju ei ole mul uurimuse jaoks inimesi vaja.
Otsin tõesti epamiselt just neid, kes on tavaellu tagasipöördunud ning ilma suuremate füüsiliste puuetega. Sest et kui matahan näha kuidas autoõnnetus mõjutas inimese elu, siis füüsiline puue sealjuures võib pildi väga sassi ajada. tegemist on esimese selle laadse tööga Eestis ja seepärast tuleb võtta seda veidi umbmäärasemalt, et hiljem saaks vajalikes kohtades ning asjades, mis uurimuses välja tulevad, põhjalikumalt edasi uurida.
 
tudeng 28. aprill 2005, kl 22.06
Üks osa minu uurimuses ongi see, et kuidas peale õnnetust on kannatajad suutnud uuesti autos istuda, kas neil on mingeid hirme seoses auto sõiduga.
Liisu õnnetus oleks väga hea (vabandan sellise sõnakasutuse pärast) minu uurimuse jaoks. Kuid ajapiir on peal ning seetõttu ei saa seda selles konkreetses uurimuses kasutada.
Liisu on aga tubli olnud, et hirmudest on võitu saanud :)
 
Amatöör Luulutaja 17. september 2019, kl 13.38
tuleb Kasukäbi autol kasutada teipi
natuke pahtelt ja meiki
Kolla sõi palvemajas suppi
ta pojuke lendas autoga uppi
ei ta enam tee Jupale tuupi
supiköögis palju suppe
avariis seal lendas juppe
mats oli sedaliiki
et saatis Jansa ööbikuteriiki
lepatüvi see sai löögi
lepaladvas vait jäi ööbik
ööbik ehmatas endal roosi
romula sai hea noosi
lepatüve jalamil
hambad valust irevil
keha pikka sirevil
haavatu seal röökis
teda vahtis ladvast ööbik
röökis hirmsa häälega
ei ma teind seda meelega
juhtis seda autot Fred
maksimaalne oli speed
pärast seda avariid
muutus auto gabariit
mootor lepalatvas kõrgus
veri mööda tagi nõrgus
see surmasõit peaaegu veeres põrgu
mootor kõrgus lepalatvas
lepatüve rusud katmas
juht peaaegu hinge jätmas
küll on suur rusuhunnik
mis teha läks kraavi sunnik
juhil tuli berssest zitahunnik
poisil nüüd on ajud nihkes
sest see mats oli tihke
pärast seda pauku
oli Jankal mälu aukus
ette jäi see lepakaigas
põrutas tal ajud paigast
ette jäi see kepp
päris jäme lepp
oli ta mitu päeva koomas
Pikkblond altari ees roomas
ta palvetas elu eest
et poju hing ei läheks seest
Võltsblondiin põlvitas palvelas
et teekond ei lõpeks manalas
läks lömmi see troika
sest kohtas ta roigast
seal küll laipu põlnd
kuid lössis oli tõld
katki läks see autoosa
tõmbas ratta loha
kui läks kraavi see krusa
siis verine oli pusa
siks kimas vastu puud
juhil silmis virvendasid kuud
kui sa vastu puud lähed
silme ees siis kuud ja tähed
kui sõiduga sa vastu puud lähed
on peagi sul silme ees tähed
tuleb juht süüdi lavastada
et ei saaks õiget isikut tuvastada
siis sai ta Audi
ka sellega kaua sõitu ei naudi
pani ta teisele tagant raundi
nii et võib vaja minna kirstulaudi
tal käsi on kindel
sõidustiil on vinge
sohioeg lendas lennuga
sest suurvend sõitis innuga
ei surmasõit
ole ajavõit
vanasõna ütleb kõik
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!