Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
ülekäigurada
 
Kats 15. november 2006, kl 17.09
Kuidas on õige reguleerimata ülekäigurajal käituda, kui vastassuunas on tee ääres jalakäija ja vist hakkab teed ületama, kas pean peatuma või sõidan edasi, mina ju teda ei takista ja tema mind ka mitte, kui ta oleks juba teel siis loomulikult seisma. Aga nii ei teagi, seisma jääda pole raske, aga põhjuseta ka pole mõtet. Kuidas teie kogenud juhid teete, ma alles õpin , igasuguseid küsimusi tuleb ette.
 
noh 15. november 2006, kl 18.33
Mina sõidaks edasi, sest on tulnud ette juhuseid, kui jääd viisakalt seisma, aga jalakäija ei mõtlegi üle tee minna ja sedasi seisame siis kahekesi.Samas kui ARK-i eksamit teha, siis peaks küll
seisma jääma.
 
j 15. november 2006, kl 19.00
ma olen seisma jäänud. samas juhus, kus kaks baabat võtsid sisse lobamiskoha just ülekäiguraja ääres. see selgus alles minut hiljem
 
kkt 15. november 2006, kl 19.17
ma sain ARKi eksamil pikki pead selle eest et tahtsin jalakäijat üle tee lasta. jalakäija seisis vastassuunas tee ääres (mõlemas suunas 2 rada) ja mina sain sõimata selle eest et niisama seisma jäin "jalakäija ei puutu ju minusse kui ta seisab teisel pool teed" (õpetaja ütles hiljem et õigesti tegin sest viga se pole aga kui vaja norida siis läbi saaks kukutada)
eksamil kohtasin ka inimesi kes niisama seisid ülekäiguraja juures ja üle ei tahtnud minna
 
... 15. november 2006, kl 19.43
vajuta gaas põhja...
 
kiu 15. november 2006, kl 21.52
mina ei pidurdanud, ning sõiduõpetaja ütles, et oleks pidanud. ise mõtlesin, et õigem oleks peatuda siis, kui on kindel et vastassuunast tulevad autod ta läbi lasevad.
 
Käsna Kalle 15. november 2006, kl 23.16
Praktikas reeglina sel juhul autot ei peatata.Eks enne peab peatuma vastassuunast lähenev auto ja kui too on peatunud ja jalakäija astub teele,siis on sinu kord seisma jääda.
 
aga 16. november 2006, kl 10.53
kui vastassuunast autot tulemas pole?
 
rl 16. november 2006, kl 14.57
siis mina jääks seisma...
 
Käsna Kalle 16. november 2006, kl 15.56
Kui aga vastassuunast autot ei tule,peaks jalakäijal olema nii palju oidu,et ta hakkaks teed ületama.Küll siis peatun ka mina (või minuga ühes suunas liikujad)
 
lihtsalt Mart 16. november 2006, kl 19.41
Kui jalakäia on astunud ülekäigurajale, tuleb auto seisma jätta ja lasta inimene üle tee, ma ei saanud rootsis kõnniteel ülekäiguraja kohal veel õieti seismagi jääda kui kõik autod juba peatusid et mind läbi lasta, ma ei plaaninudki üle tee minna, ootasin vaid õde järgi ja selline autode peatumine õpetas mind ruttu ülekäigu koha lähedal mitte niisama passima jääda.
 
maie 17. november 2006, kl 19.27
seda, et tuleb seisma jätta, teame me isegi, aga on erinevaid nüansse selle asja juures. Täna oli ,selline juhus mul, et lähenesin aeglaselt ülekäigurajale, seal inimene, nii, kui autot nägi, ca 20 m kauguselt , ma juba plaanisin peatuda, kui just sel momendil, kui ma peatusin, ta keeras tagasi, läks tänava äärde ja keeras mulle selja, saa siis aru, mida need inimesed tahavad, või mõtlevad. Ei saanud ma enam käega viibata, et mine üle ega midagi, kui olin möödunud, siis asus samamoodi autosid passima. Ta vist tahtis siis tänavat ületada, kui pole ühtegi autot silmapiiril, no andke andeks, ma ei saa ju ka 100m enne rada autot peatada, reguleerimata ülekäigurajad on väga raske pähkel autojuhtidele, igas linnas vist pole, Otepääl on hea, pole probleeme olnud, kõik oli arusaadav, tuli jalakäija, peatusin, läks ära, aga minu kodulinnas on küll tegu, et taibata, mida nad mõtlevad ja lisaks kõigele on rajad väga raskete kohtade peal, suurtel tõusudel.
 
kuri- muri 17. november 2006, kl 20.00
Olen nüüd eesti liiklust näinud ja see pole liiklus ega midagi, kui mulle iga nädal paar korda ette sõidetakse , siis mis enam tahta, inimesed, autojuhid, ei vaata enne liikuma hakkamist mitte kuhugi, muudkui lähevad, teisi nagu polekski olemas. Seatakse ohtu enda ja teiste elusid. Siin tuleb lihtsalt sõita, vaadata, et su teel kedagi ees pole , kui on, siis temast kuidagi mööda saada, just nimelt kuidagi, sest sellega võib kaasneda ka sada ohtu , jalakäijad on ka suht ebaviisakad, pakud teed, ei lähe, puurivad sind veel kurja silmaga, ehk on ka ära hirmutatud, ei imesta , ütleks küll, et ega keegi otsa ei sõida, aga meie liikluskultuuri juures seda kahjuks öelda ei saa. Mine sa veel tea, istub roolis seeni pruukinud autojuht, hallutsinatsioonid ja räiged värvid silma ees, naudib viimast heaolu...Kurb on, võiksime kõik saada paremateks inimesteks, kui tahaksime. Ega see ka meeldiv pole, kui peatud ja tagant otsa põrutatakse, igatpidi on kahtlane see meie liiklus.
 
FCS 18. november 2006, kl 07.09
minu praktikas on väga palju ette tulnud selliseid olukordi, kus mõlemas suunaS on üx rida ning jalakäija ootab vastassuuna tee ääres.rõhku tuleb panna sellele et ootab kuna autojuhid ei soostugi teda üle laskma.. sellistes olukordades jään alati seisma, vbl sellega äratan ka vastutulevate tähelepanu ja häbitunde..üldjuhul on toiminud..
ülekäiguraja ees peatumine tundundub kuidagi nii loogiline, et kui ikka inimest näen, siis alati lasen üle..ja ses suhtes mind jätab suht külmaks kui tagumine auto selle pärast oma väärtuslikud neli sekundid kaotab :P
 
k 21. november 2006, kl 14.40
mina kukkusin sõidueksamilt läbi sellepäraast, et jalakäija hakkas teiselpool teed sebrale lähenema, kuid ma ei peatunud ...eksamineerija oli ilmselt pahas tujus :(
 
Foorimees 03. oktoober 2019, kl 15.21
https://forte.delfi.ee/news/auto/eesti-idufirma-avas-tallinnas-nutika-ulekaiguraja-mis-saastab-elusid-ja-robotite-aega?id=87633735

Raisk need viimased kommid oo head
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!