Autoabi
Pidurid ütlesid üles linnas.
 
cxv 25. mai 2007, kl 12.59
Keset tallinna linna hakkasid pidurid imelikke asju tegema .Varem oli pidurdamiseks vajalik ainult nõrgalt vajutada piduri pedaalile järsku aga see ei toiminud ja alles piduripedali põhjani vajutamisel hakkas auto pidurdama.

Jätsin auto mitmeks tunniks nurga taha siis seisma ja uuesti kasutamisel töötasid pidurid jälle normaalselt.Nüüd ei ole paar nädalat piduritega probleeme olnud aga hirm on sees, et äkki kordub see jälle.

Millest selline asi võiks tekkida, ei oska ka autoteeninduses midagi küsida, sest praegult nagu pidurid funktsioneerivad.
 
l 25. mai 2007, kl 13.38
no krt, mine teenindusse, räägi oma jutt ära ja lse pidurid üle kontrollida. Kui on korras, siis on korras ja endal ka süda rahul. Kui ei ole korras, siis lase korda teha. Pidurid ei ole naljaasi!!!

Mul ütlesid pidurid ükskord keset tipptunni liiklusummikut järvevanas sisemises reas üles... oli ikka tükk tegu, et autoga teepeenrale pääseda ja siis autoabi ootama jääda. Jumala õnn, et kedagi ära ei mõlkinud. Veel parem, et see suurtel kiirustel ei juhtunud, olukorras kus inimene teele hüppab ja kiiresti reageerida on vaja vmt

Pärast selgus ka viga... kuna olin kunagi ka mingi sarnase juhtumi (et korraks kadusid pidurid ära, aga tulid suht kohe tagasi) tähelepanuta jätnud, siis läks seal midagi väga katki ning oli vaja ära vahetada terve hunnik juppe ning remont läks maksma ligi 20000eek. Oleks ma kohe reageerinud, oleksin paarisajaga pääsenud

Nii et mine kontrolli need pidurid üle, see väike väljaminek võib päästa sinu ja su kaasreisjate elu! Ja isegi kui ei ole midagi viga, saad tagasi teadmise, et võid oma auto pidureid usaldada.
 
meedik 26. mai 2007, kl 03.34
20 tonni on ikka töesti väike väljaminek:))
 
bv 26. mai 2007, kl 11.21
äkki l tegi kirjavea 2000 hoopis 20000 asemel
minu auto ei maksa ka niipalju
 
kelluke 26. mai 2007, kl 14.35
lase pidurivedelik ära vahetada.palju pidurdades kuumenevad piduri klotsid ja läbi nende ka vedelik,kuni aurumiseni,ja siis kaovadki pidurid ära.lisaksin,et see võib olla üheks reaalsemaks põhjuseks ,teiseks soovitatakse pid.vedelikku niikuinii 2-3 aasta tagant vahetada.
 
Au to Juht 26. mai 2007, kl 23.20
Pidurivedelik seob õhuniiskust ja selle pärast tuleks teda paari aasta tagant vahetada. Kui ei vaheta, siis võivad pidurisilindrid ja kolvid kinni jääda (pidurid jäävad peale). Pidurivedelik keema ei lähe. See oli väga vana probleem nõukogude autodel kui pidurivedelikuks oli BSK ja sõideti mägedes mäest alla piduritega (mitte mootoriga) kiirust hoides. Kardan et kirjeldatud juhtudel oli kas pidurdusjõu regulaatori viga või jamas ABS süsteem.
 
nb 27. mai 2007, kl 20.30
kas selle pidurivedeliku ja õlifiltri vahetamisega saab tavainimene ka hakkama või tuleb minna teenidusse.
 
maaks 28. mai 2007, kl 11.35
Pidurivedeliku ja õlifiltri (aga see ei ole piduriõli filter) vahetamisega saab tavainimene, kellel ei ole pöial keset pihupesa, küll hakkama. Samas ei soovita esimesel korral kohe ise tegeme hakata, kui enne teinud ei ole. Nimelt on pidurite juures palju selliseid detaile, mis kinni on roostetanud ja seetõttu kipuvad avamisel murduma.
Mis pidurite kadumisse puutub, siis autode pidurisüsteem on sektsioneeritud: ühe sektsiooni moodustavad üks esimene ja diagonaalis risti üle tagumine ratas. Kui nüüd mingi pidurivoolik või mansett kusagil ära kooles, siis hetkeks pidurid kaovad, järgmmise vajutusega taastuvad terve sektsiooni pidurid, mistõttu tundub nagu oleks pidurid tagasi tulnud.
Tavaliikluses on pea võimatu piduriõli keema saada, kui just ilge rullnokk ei ole!
Ja nagu öeldud tuleb pidurivedelikku vahetada, aga see ei väldi keemaminekut, vaid talvel võib õhuniiskusest tingitud vesi jäätuda ja pidurid ütlevad töölepingu üles.
 
Biider 20. märts 2020, kl 20.24
Vaat kui on ilma vahegaasita automaatkäigukast siis peab olema käsipiduril helisigna. Raisk ei tunneta muudkui vajutad gaasi. Ma räägi käisin Selvehallis Rappeli keskus tegi mo tengelpungale arapi nii et närvilisuses unus ära. No tulin siis Maarjamaa poole mõtlesin et panen sirge peal rullnokka kurrat mis jama on 240 jääb 140 puudu. Vaatan okulaarist mida tagant ka peegeldab raisk tuli rummus niikui tankil suitsukate. Jagasin matsu pointiks tõmbasin kärrsari pealt oo seier kukkus kohe 140 peale. Igaks juhuks sportkäiku ei hakand automaadil sisestama tea kui hulluks asi oleks läind sest peale sellist loomkatset olid tagumised suportid nullis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!