Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
Pidurid
 
maša 08. veebruar 2008, kl 15.06
Kas ise on võimalik kuidagi teada saada, kas pidurid ikka on korras. Täna hommikul maja juurest välja sõites, Pidurdasin, sidur põhjas, 1. käik , auto hakkas nagu kiiremini veerema korraks, kohkusin ja vaatasin, et kas mul ikka pidur või gaas, no oli piduripedaal, miks ta nii tegi, pärast kõik korras, muidugi sain pidama, aga mure jälle juures. Kuu aega tagasi oli ka, Sidur põhjas, teine käik, veeres jälle ristmikul, aga sain jälle pidama. miks mu auto võis nii käituda, kas libedusest, vahepeal ikka iga päev hommikul pumpasin pidurit enne sõitu, vajutasin mitu korda põhja, probleemi ei olnud. Töölt tulles kõik jälle normaalne. ma tean jah, et talvel sidurit ei kasutata eriti, aga ma olen autokoolis harjunud ja mul on seda väga raske ümber õppida, aga pidama peaks ikka saama. Ei taha kohe teenindusse joosta, võib- olla polegi asi nii hull.uurin enne siit maad.
 
mees 08. veebruar 2008, kl 15.42
/...Ei taha kohe teenindusse joosta .../

Piduri murega KINDLASTI JA KOHE korralikku töökotta !!!
Pole nii tähtis, kui hästi mootor töötab, aga PIDURID PEAVAD KORRAS OLEMA !!

KAS JÕUDIS KOHALE !!

Edu
 
maša 08. veebruar 2008, kl 16.59
Jõudis jah kohale. Aga see on mulle ka kohale jõudnud, et kõik töökojad polegi nii ausad ja heatahtlikud, panevad ei tea mida kirja ja suravad suure arve kaela, kolleegil oli nii, et auto ei läinud käima, otsiti viga, mis hirmus ja arve oli 600.oo ja tegelikult selgus, et viga oli akus. Sellepärast uuringi enne siin, ega ma reede õhtul ikka töökotta ei lähe, homme. Mis viga see võiks olla, sõitsin ju kuu aega , ei miskit viga, tulen suurest mäest alla, pidurid töötavad ristmikul, hommikul korraga selline jama
 
jorss 08. veebruar 2008, kl 17.15
Klotsid ja kettad/trumlid märjad ning jäätunud.
 
maša 08. veebruar 2008, kl 17.21
No see jutt juba läheb, seda ma usun
 
Grauberg 08. veebruar 2008, kl 17.24
Ah ei jäätu siin linna soojas midagi. Ka öösel mitte. Midagi lekib. Kõige õrnemad kohad on sadulate juures olevad pidurivoolikud. Torud niisama ei hakka päris tilkuma. Pidurdad, aga ei peatu - õhk torustikus pakun. Kui pumpamise peale paremaks ei muutu, siis on midagi muud või väga suur õhk sees. Üldiselt - kui klotsid hakkavad ära lõppema, on seda tajuda pikema pedaali vajutamise "teekonnaga". Ja kui ka klotsi pealt on nakkekiht kadunud, on juba kuulda ragin-krigin-käruksumist kui metall vasta metalli lohiseb.

Aku on ka kahtlane asi veidi kahtlustada. Kas tänapäeva pidurivõimud jm. pidurisüsteem siis töötavad otseselt nüüd elektri jõul?
 
maša 08. veebruar 2008, kl 18.58
Aku on uus.Äkki ongi õhk, rõhutan, et see oli ainult korraks, pidurdasin , 2- 3 m auto jooksis, siis sain pidama. Pärast kõik ok. Mingit kolksumist ei kuule
 
Grauberg 08. veebruar 2008, kl 20.34
Noh ega kulunud piduriklots ei kolksugi... ta kohiseb-kragiseb üsna käälekalt. Metall vasta metalli - nagu ikka. Ei oska teisiti seletada. Peab ise kogema, et sellest aru saada.

Pidurite õhutamine on muidu väga lihtne, küll aga tuleks eelnevalt likvideerida viga, mis süsteemi õhu sisse lasi! Muidu ei ole asjas suuremat mõtet.

Kui pidurisüsteemis ka on õhk sees on see kergelt tuvastatav. Lase autol seista näiteks öö läbi. Hommikul sõitu minnes proovi võtta hoog sisse ca 20 km/h ning vajuta üks kord pidur põhja. Kui reageering pidurite poolt ei ole nii äkiline, et sa nägupidi klaasi lendaks või ABS ragisema hakkaks (kui ABS muidugi on), proovi uuesti - uuesti hoog sisse ja pidurda siis. Kui samal katsel II või III korral siiski toimub äkkpidurdus või ABS rakendub, võib olla üsna kindel, et pidurivoolik või toru on katkenud ning tuleks viivitamatult lasta auto transportida teenindusse.

Torud või voolikud on odavad osad ja ka kõige levinumad, mis järgi annavad survele ning kliimale. Võib olla ka midagi kallimat, eriskummalisemat - peasilinder näiteks või sootuks õlipaak.
 
maša 09. veebruar 2008, kl 12.58
Juba kõik ok, oligi õhk vahel, töömees reguleeris kõik ära ja sättis pidurisüsteemid nii korda, et kohe hea on sõita, algul arvas, et regulaator vaja vahetada aga ei olnudki, alati tasub uurida, ja siis töökotta minna. Pidurid peavad korras olema, iial ei tea muidu, kui ikka seal pidama ei sa, kus vaja siis on jama majas. Aitäh kõigile vastajatele.
 
Grauberg 09. veebruar 2008, kl 18.23
Pigem ma tänan Jumalat siinkohal, et üks liiklusohtlik element teedelt jälle likvideeritud.

Ning ka - hea meel et sain abiks olla ;) Ütle ka siinsetele, mis säärane lõbu sul kõik maksma läks ning kus sa seda õhku lasid välja lasta. On hiljem siinsetele hädalistele hea öelda :)
 
eksamineerija 09. veebruar 2008, kl 18.39
talvel vajuta tütreke enne pidurit ja alles siis sidurit, pidurdab etemini :)
 
maša 09. veebruar 2008, kl 19.59
Jajah, eks ma ikka püüan enne pidurit vajutada. aga see lõbu läks maksma ainult 150. eek. seekord sai sedapidi. Ma elan väikelinnas ja vaevalt, et teie sealt olete, aga kohalikus autoteeninduses sai asi korda, pool tundi ainult läkski. Mul töötab seal üks tuttav inimene.Käisin juba Otepääl vahepeal ja tee peal proovisin kõik läbi, äkkpidurdused ja muu, pidurid võtavad väga hästi. Eks nad võtsid enne ka, aga 2 korda tegid imelikku asja jah, õnneks sain mõlemal korral ikka pidama , kuid hirmu võttis naha vahele küll.
 
PBiider 20. märts 2020, kl 20.28
Vaat kui on ilma vahegaasita automaatkäigukast siis peab olema käsipiduril helisigna. Raisk ei tunneta muudkui vajutad gaasi. Ma räägi käisin Selvehallis Rappeli keskus tegi mo tengelpungale arapi nii et närvilisuses unus ära. No tulin siis Maarjamaa poole mõtlesin et panen sirge peal rullnokka kurrat mis jama on 240 jääb 140 puudu. Vaatan okulaarist mida tagant ka peegeldab raisk tuli rummus niikui tankil suitsukate. Jagasin matsu pointiks tõmbasin kärrsari pealt oo seier kukkus kohe 140 peale. Igaks juhuks sportkäiku ei hakand automaadil sisestama tea kui hulluks asi oleks läind sest peale sellist loomkatset olid tagumised suportid nullis.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!