Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
kasutatud auto ostmisest
 
naine ja veelkord olen naine 21. detsember 2009, kl 18.38
Leidsin müügikuulutustest sobiliku auto ning loobusin kinnisideest, et kindlasti uus auto. Kui kasutatud auto on ratsionaalsem ost siis miks mitte. Pealegi on auto väga hästi hoitud ja korras.
Edasi tegelesin hoogsalt liisingu teemaga kuni panga esindaja mainis, et kas ma olen ikka teadlik - kolm aastat vanal autol on ka 3 liikluskahju. Loomulikult automüüja seda mulle ei maininud ja tundus, et see tuli ka tema jaoks vist üllatusena. Jälgi ajada õnnestus ainult ühe "kahju" puhul - tegemist seal ukse vahetamisega ja värvitöödega.
Ma ei oskagi enam mõelda, et kas loobuda liisimisest ja võtta uus auto, mille puhul on "valge leht" või siiski torkida ja otsida välja kõik "õnnetused", et teaks, mis autoga ikkagi tehtud.
 
kamill 21. detsember 2009, kl 19.10
Mingit infot annab ju ka kahjusumma. Minu ostetud autol oli olnud avarii ja kahju oli 8000 krooni - otsustasin selle auto ikkagi ära osta. Väga suurt detektiivitööd ei viitsinud teha. Fakt on see, et auto ostmine on alati loterii - ka tutika puhul! - ja see, kas auto on hea ja vigadeta, selgub alles sõites. Ehk, nagu minu mees ütleb - kõik tuleb oma p.erse peal ära proovida!
 
ha ha 21. detsember 2009, kl 19.56
hea mees siis, et veel naist peab oma p.. p.. :)
kasutatud auto on nagu kasutatud elukaaslane, iialgi ei tea millal mõni sigadus avalikuks tuleb
mina isiklikult ei sooviks 3a kasutatud masinat liisida, siis juba ostaks uue
aga mina vaena rott, kes ei taha kaskot maksta, sõidan vanade pannidega, mida ise putitada suudan
 
alu 21. detsember 2009, kl 21.43
aga mis te sellest arvate, kui näiteks värvipaksust mikromeetriga mõõtes selgub, et uuel ja veel registreerimata autol on värvitud terve kylg, seejuures on yks ustest ja tiib vahetatud? põhjuseks myygile ettevalmistamisel juhtunud väike apsakas, kus töömees auto vastu tõstukiposti ära nihestas...selliseid juhuseid on ja piisavalt. pealeselle läbivad autod teel eestisse päris pikki vahemaid erinevate transportidega-ikka juhtub. mõistagi ei räägi juhtunust esindused jättes reklaamidega uuele omanikule mulje, et auto otse konveierilt ja klient näeb seda esimesena lina pealt tõmbamise järel.

yldiselt tasuks iga auto ostmisel lähtuda sellest, et palju tast järgi on. igas mõttes. ja palju ta hinnast järgi on aasta pärast-tavaliselt sest piisab, et loobuda uue auto hinna ja registreerimistasude kinni tagumisest.

seega antud loo peale oleks minu soovitus-täpsustada avariidest saadud kahjustuste ulatus ja alles seejärel otsustada loobumisest. mingi ukse vahetus ja värvimine, kui asi on toonis-kökimöki. heal juhul õnnestub veel hindagi kaubelda, kuna on argument, et autol on olnud ju avariisid. ehkki selle peale myyja esitab kaaluka vastuväite-aga auto on korralikult korda tehtud. ja kui on, polegi vahet. ainult märgatav hinnavahe uuega.
on ainult aja kysimus, et millal tuleb kusagilt taas värvida ja pamper välja vahetada.
 
muna 22. detsember 2009, kl 17.43
soovtaks esinduses lasta üle kontrollida või ikkagi uus osta. Avariide tagajärjel võivad olla puudu turvapadjad.
 
vana uus 27. detsember 2009, kl 21.24
Alati ,kui auto ostad,peab hinna-kvaliteedi suhe olema barlanksis.Ehk auto peab olema sellise hinnaga,et ei oleks kahju,kui ära aetakse,või teel ratas alt ära jookseb. Spidomeetri läbisõitu ja maakleri mesijuttu ei maksaks kunagi uskuda. Soovitav on enne ostmist esindusest ajalugu uurida ja ülevaatuspunktist enne läbi sõita.Muidu ostad ja hakkad kohe remontima. Uue auto liisimine on ka kulukas,need on kontrueeritud ainult garantiiaja läbielamiseks.Kui garantii läbi,hakkavad remonti tahtma. Aga remondiga peaks tegelema teadja meesterahvas.kui autost mittejagav naisterahvas läheb remonditöökohta ja ütleb ,et midagi all koliseb.Siis kolistatakse päris kõvasti tema rahakoti kallal,sest mida see naisterahvas pärast ikka aru saab,mis vahetadatud ja mis oli vaja vahetada.
 
ekantaa 06. november 2018, kl 06.13
http://tonzes.com/sellcaree.htm on Eestis ainulaadne teenus autorahaks parima hinnaga.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!