Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
Pottsepa töötunni hind ja ahjude maksumus
 
Angela 12. august 2011, kl 20.39
Kas oskab keegi öelda, palju peaks maksma keskpärasele pottsepale Lõuna-Eestis töötasu tunnihinde näol?

Sain pakkumise väikese ahju ehitamiseks 1,2 x 1 m x 2 m kõrge (punane tellis), kus tööraha tahetakse vanas rahas 40 000 krooni, ehk 2556 eurot. On see normaalne?

Samas huvitav tähelepanek, Tulikivi ahi Eestis 2700 EUR Soodushinnaga!,

Soomes täpselt sama ahi 1700 EUR tavahinnaga. Kuidas kommenteerite?

Ette tänades!
 
eks 13. august 2011, kl 08.19
otsi ikka teisi tegijaid ka ja Soomes ju suhkur ka poole odavam. Mis siin imestada. Igaüks küsib, mis sülg suhu toob ja kui müüb sellega, pole midagi.
 
pottsepp 13. august 2011, kl 09.41
Krt, sellest rahast peaks saama sellise ahju koos materjalidega ja raha jääb ülegi. Kui just uks kullast ei tule. Nende mõõtmedega ahi, kui on tellistest ja erilisi nikerdusi, nišše ei ole, läheb maksma ca. 2200-2300 eurot.

Tulikivi ahju hind soomes nii palju odavam? Sellejuures peab vist mingi konks olema.
 
kole palju 22. august 2011, kl 00.40
No seda raha ei maksa küll välja käia, on ikka oluliselt odavamaid ja samas häid tegijaid.Otsi ja uuri veel.
 
Tip-top 22. august 2011, kl 06.25
Vaata mõni rida altpoolt. See potseppoisi töö ei ole kallis ja töö on igati tip-top.
 
logimata 25. august 2011, kl 16.14
Meile ütles üks pottsepp, et tahab saada ahju ja pliidi eest koos materjalidega 80 000EEK. Tema võib nii palju küsida, sest on nii hea.
 
zz 25. august 2011, kl 22.24
Ahju ladumine on 2-3 päeva töö. Kuna järjest laduda ei ole soovitav, siis aega kulub nädal.
Kui 3 päeva eest 40 tuhat, so kuupalgaks 240 tuhat puhtana, normaalsusest on asi kaugel.
Aga küsida ikkavõib, äkki makstakse. Peab ikka kergelt raha tulema, et sellist summat oldaks valmis maksma
Üks tuttav maksis ka midagi 40 tuhat, aga oh jama, ahi ei funka ja poisse see ei koti ka.
Maksa mis maksad, aga leping sõlmi kindlasti. Ja kui lepingut ei ole nõus sõlmima, siis jutt lühike.
Osta valmis ahi, 10 tuhandega saab juba valida. Kasutatud saab juba 5-ga.
Ka soojuspump on lahendus, räägi sõpradega.
 
kristel.m 27. august 2011, kl 11.57
mina tean pottseppa kes teeb ahju 700 euri eest valmis:)2000 eur ladumise eest paneb mind kergelt öeldes üllatama:))
 
no 02. september 2011, kl 19.46
40 tuhhi tuleks töö ja materjal, tahmavaba klaasukse ja võrukividega ,mingi tingimis varu ka .
 
Majapreili 05. september 2011, kl 07.52
Minu valge pottahi läheb maksma 70 000.- eek vanas rahas.
Ja see on pottahi glasuuritud valge. Ega vaatasin ka neid valmisahjusid, aga too pole too. Need on metallsisuga. Korralik ahi maksab korralikku hinda.
See hind , mis ütlesin on koos materjaliga.
aaa..uks ja tuhatoosid tulevad kuldset värvi, topeltuksega (klaasuks seega all).
 
njaa 07. september 2011, kl 07.50
Minul on küll suht väike ahi, aga maksma läks koos materjalidega alla 20 000 EEK-i. Materjali ostsin ja vedasin kohale ise. No ma ei tea - pottsepp sai töötasuks 9000. Minu arvates seda 5 päeva eest väga vähe küll ei ole. Kui ta teeb iga nädal ühe sellise ahju valmis, siis on ju kuupalk päris korralik. No ma ei usu, et 40 000-ga teeb keegi seda tööd niivõrd paremini, et sellist raha küsida. Mina olen oma ahjuga väga rahul - ilus väljanägemine, tõmme hea, soojaks läheb korralikult,no mida veel vaja.
 
Pott 13. september 2011, kl 09.46
Ahju hind sõltub palju materjalist. Mõni laob punastest tellistest (odavad), mõni pottidest (glasuuritud) , mõni laob tellistest ja siis katab ahju glasuurplaatidega nagu vannitoa seina. Päevatasu algab 1000.- (64 €). Korralik pottsepp räägib oma eelmistest töödest ja näitab pilte (mõni teeb). Kindlasti tasub tausta uurida.
 
vaim 14. september 2011, kl 21.07
Kõige odavam tuleks 1000 euri koos tööga,sõltub tarvikutest.Võin saata pilte tehtud töödest ja soovitusi.
Info meililt gamla.restaurering@gmail.com
 
K 02. märts 2012, kl 11.55
TO VAIM! Sooviks saada pilte näha. Kuna meil soov saada pliit punasest tellisest ning koos soemüüriga ja kui kaua see aega umbes v6taks.
 
Taavi 18. juuni 2012, kl 13.51
Tere!

sooviks teada kui palju on hetkel eestis pottsepa kuupalk?
 
Mul praegu ehitatakse uusi koldeid. 01. juuli 2012, kl 00.22
Pottsepad ei tööta üldiselt "palgaliselt" vaid teevad tükitööd kokkuleppe hindadega.
 
ahjuomanik 12. juuli 2012, kl 20.26
Minule ehitati aasta tagasi punastest tellistest ahi,enam-vähem samad mõõtmed,mis teemaalgatajal. Ahi läksmul maksma umbes 1000 EUR-i (materjali organiseerisin ise kohale). Ahi on ilus ja tuba talvel soe.
Pottseppad teevad ju tööd üle terve Eesti,miks sa pead just nimelt Lõuna-Eestist sellise pöörase hinnaga pottseppa palkama. Ja enne tasuks ikka uurida, mis tööd see pottsepp selle raha eest ka teeb.
 
ja veel 12. juuli 2012, kl 20.29
Ahju ehitamisel ei peaks küll tunnihind olema.Kindlam on ikka kokku leppida kindel summa ahju eest.
 
annu 12. september 2012, kl 01.08
tean ka ühte kes soodsalt teeeb .ahju,korstnaid,pliite...
 
Ise meister 12. september 2012, kl 09.04
Mida nutate, et hind kõrge. Tehke siis ise!
 
Reelika 13. september 2012, kl 12.40
to ahjuomanik...
kas avalikustad ka ahju laduja kontaktid, oleksin huvitaud endale ka ahju ja pliidi laduda laskmisest.
(Objektid Harjumaal, ca 40km Tallinnast)
Tänud ette!
 
Reelika 13. september 2012, kl 12.42
to Annu...
Kas Sinult saaks selle pottsepa kontaktid.
Vaja lasta pliit ja/või ahi laduda.
Objekt asub Harjumaal, ca 40km Tallinnast.

Tänud ette!
 
Meelis 01. oktoober 2012, kl 14.16
Tere.
Loen ja imestan....1000 eur ahi koos materjalidega.
Klaasuks koos luukide jmss. poes ca. 450 eur. Shamott...200 tk.x1 eur,kivid,segu villad jmss juurde.Palju siis töörahaks jääb? Kui töö on u.kaks nädalat (va. ndl vahetused)siis sellest nn.palgast ju ei jäägi midagi alles. nii,et kui töö on valmis ,siis ka palk on ära kulunud ja mida siis koju viia?)))
 
vaim 01. oktoober 2012, kl 20.45
Vaata Ameti Teenus,see vana tuletõrjeühing,seal hinnad üleval kõik,üldiselt teeb mõni ka odavamalt,kuid see nii öelda harju keskmine
 
vaim 01. oktoober 2012, kl 20.49
pottseppade kohta on palju kodulehti,kui võtad Neti,ehitus pottsepatööd,sealt leiad oma kodule ligemal oleva,sageli pildid ka üleval....
võite ka mulle kirjutada aadressil gamla.restaurering@gmail.com, ainult enne juunit pole lootustki
 
poltergeist 03. oktoober 2012, kl 14.10
vaim Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> pottseppade kohta on palju kodulehti,kui võtad Net
> i,ehitus pottsepatööd,sealt leiad oma kodule ligem
> al oleva,sageli pildid ka üleval....
> võite ka m
> ulle kirjutada aadressil gamla.restaurering@gmail.
> com, ainult enne juunit pole lootustki
gamlal pole enne juunit vist amet selge või lihtsalt laia mölaga vend nagu suurem osa kiviladujaid.
ahju saab vabalt 1000-ga valmis ainult maksuvabalt ja ilma igasuguste klaasusteta.klaasuksed ei pea käima igalepoole on ka ahjudele mõeldud uksi..eriti pliitadel raharaiskamine.
 
vaim 03. oktoober 2012, kl 14.58
tundub,et poltegrist ei suuutnud süveneda juttu,esiteks ma soovitasin teisi,teiseks kas mul on amet selge enne juunit ei oma ka tähtsust,kuigi ma arvan,et olen pool sinu elust ahjusid teinud,vaadates sinu sõnavara kasutust.
 
sa meelis vaiksaar mine õige 04. oktoober 2012, kl 10.13
vaadake ausat pottseppa. läheb hulgisse ostab poole odavamalt ja siis näitab kliendile kõige kallimat poodi. ja nii viskabki 3000 eurose ahju pealt ainuüksi materjalidega äritsedes 700-800 € vasakult. mina nimetaks seda varguseks
 
vaim 05. oktoober 2012, kl 14.29
kes tahtis pilti pliidist,sooviks siis meiliaadressi
 
vaim 05. oktoober 2012, kl 19.34
igaks juhuks lisan,et valesti aru ei saada,see mis ma rääkisin 1000 euri,kehtib pliidi kohta,seda juhul,kui saab kasutada vanu ääre ja siserauda,ust,jne.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!