Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
Vannitoapõranda ehitamise järjekord.
 
Hakkaja 12. juuli 2015, kl 19.38
Tere!
Pikalt ei hakka kirjutama: niisiis, on vaja teha vannitoapõrand. Olemas on: penoplast, armatuurikandurid, armatuur, tsement, põrandaküttekaabel ja isevalguv segu. Aga mis järjekord peaks olema ? Kõik kanalisatsiooni ja torutööd tehtud k.a trapp.
 
parastaja 12. juuli 2015, kl 20.15
oleksid pidanud varem küsima enne kui lollilt mõttetut materjali ostsid. ise nii hakkaja, aga mitte midagi ei jaga, tuleb siit foorumist küsima. oleks siis, et uuriks poes põhjalikult või googeldaks. eks sa ise oled tark ja tubli, hiljem ei ole tarvis teisi süüdistada. kes tegi - ise tegi.
 
Hakkaja 12. juuli 2015, kl 20.31
To: parastaja.
Ega ma seda materjali oma peaga ei ostnu, mulle öeldi mida vaja osta. Miks sa kirjutad siia, et ma loll ja ei tea midagi kui selle asemel oleks võind nõu anda, aga ilmselt sa ise ka ei tea :) Mul siin selgelt kirjas, et vajan abi, mitte viitsin luged mingeid mõttetuid kommentaare :) Saa palun endast nüüd üle ja anna palun nõu või ära üldse midagi siia kirjuta siis :) Ära ole nii kibestunud või ma ei tea mis sul juhtunud on.
 
to parastaja 12. juuli 2015, kl 20.34
lappa kotte ohmoon!
 
mali 12. juuli 2015, kl 21.11
Ega sa ju ise ometi tegema hakka kui järjekordagi ei tea :) peno, armatuur, kaabel, betoon.
 
parastaja 12. juuli 2015, kl 21.15
hakake siis tegema, kotilappajad, las mina olla loll. keegi andis nõu, nüüd siin ka keegi vbla tuleb ja mainib seda, teine toda ja voilaa, tehtud see ongi :DDDDDDD
 
huvituja 12. juuli 2015, kl 21.20
mind täitsa hakkas huvitma, kuna on tegemist l o llide küsimuste konkursiga siis küsiks kas autor on naine või mees. leidub naisi kes arvavad, et mis see siis ära ei ole, kuigi ehitusest vähimatki ei jaga, muudkui aga teeme. aga küllap leidub nii sõgedaid mehigi, mis veel eriti naljakas.
 
nüüd 12. juuli 2015, kl 21.24
kuidas sa kavatsed kasutada tsementi?
 
Hakkaja 12. juuli 2015, kl 22.14
Vabandan juba ette ära oma rumala küsimuse pärast. Jah, olen naisterahvas ja ilmselgelt ma ei hakka seda põrandat ise tegema. Mulle öeldi mis ma pean ära ostma ja oleks tore teada kuidas selle tegemine TÄPSEMALT käib. Mulle endalegi jäi asi natuke segaseks. Ja tahan ikka kindel olla, et seda tehakse õigesti, seega selline küsimus. Täpsemalt oli see kuivbetoon S-100. Ja ma ei ole kuskil maininud, et mina seda tegema hakkan, kirjutasin mis on olemas ja küsisin mis järjekord. Kas siin on keegi kes jagaks oma tarkust, räägiks asjast oma nägemise järgi.
 
veel üks küsimus 12. juuli 2015, kl 22.34
missugune kaabel sul on?
 
Hakkaja 12. juuli 2015, kl 22.38
Seda ma ei oska peast öelda, aga selle ostsin ma müügimehe soovituse järgi, talle sai räägitud mitu ruutmeetrit ja kõik vajalik info. FEB-st
 
tee copy-paste, vaata 12. juuli 2015, kl 22.42
https://www.youtube.com/watch?v=7B-pDbkoKDY
 
Hakkaja 12. juuli 2015, kl 23.05
Aitäh, seda ma täna juba vaatasingi. Kui ma olin selle ära vaadanud, siis tekkisidki küsimused. Mul endal on armatuuri kandurid ka, aga selles videos neid ei olnud. Niiet neid ei lähegi tarvis, kas siis on mitut viisi võimalik seda teha või mul on lihtsalt natuke valed asjad.

Korter asub esimesel korrusel, torud ja kanalisatsioon on kõik keldri laes(enda kelder). Keldri lagi mis on ka valatud, armatuur on vahel, on suhteliselt õhuke. Kokku tuleb põrandat tõsta ca 20 cm. Millest mulle jälle öeldi, et peno võiks olla 15 cm. Et pm tervenisti uus põrand. All keldris on muidugi toestused pandud.
 
t 13. juuli 2015, kl 00.19
kui ruumi tõsta on siis pane või 50 cm penot aga 10 cm küll.
Peno peale kile (mõned panevad peno alla, erinevad koolkonnad), et eraldada betooni ja soojustuse ning on ka niiskustõkke eest. Siis laotad armatuuri ülekatetega maha ja paigaldad küttekaabli (vahe arvutad juhendis toodud valemi järgi). Ära unusta anduritoru. Siis armatuurikandurid ja betoonivalu. Keerulist pole midagi. Ainult miks seda isevalguvat veel vaja on?
 
pole tark üldse, 13. juuli 2015, kl 06.51
mul samuti I korrus ja oma kelder all.
minu dušš+wc põrand täideti keramsiidiga (et oleks kerge ja ei karda tuld), mis segati enne paigale "raputamist" vedelama seguga.

Tuli meelde, kui penost lugesin. Ega ma ei tea, misasi õigem-parem on. Naisena usaldan keramsiiti plastmassist rohkem.
 
Vannitoameister 13. juuli 2015, kl 20.25
Kõik ju õige ja küllap oskajad mehed teavad, kuidas see kraam paika panna ja millises järjekorras. Kile käib siiski peno peale ja aluspind ei tohiks olla liiga ebaühtlane. Vajadusel tuleb liivaga tasandada (peno alla). Kui kasutusele tuleb küttematt, siis võib betooniga teha alusvalu ja küttekaabel selle peale, isetasanduvaga tasaseks.
Viimase kommenteerija tehnoloogia on samuti OK, ainult see tulekindluse jutt...Vannitoa põrand?
 
üks tarkur 13. juuli 2015, kl 21.47
Telli ikka töö oma ala meistrilt ja ära unusta, et sapaka rahaeest mersut ei saa.
 
pole tark üldse, 14. juuli 2015, kl 01.14
Vannitoameister'ile, aga meil on palk- ehk puumaja ja keldrilagigi puust, siit tulehirm.
Kalev Kaev 14. juuli 2015, kl 09.08
Isevalguva segu peale paned veel niiskustõkke (ka seintele) ja siis hakkad plaatimaa. Loomulikult mõtled ventilaatori asukohale ja elektrijuhtmestikule (põrandaküte)
 
ei 14. juuli 2015, kl 13.11
veetõkke
 
ehitusinsener 21. juuli 2015, kl 16.35
mitte niiskusetõke, vaid korralik hüdromastiks http://www.bauhof.ee/media/catalog/product/cache/1/image/3900e1d2a53ccf3e1cb1857fe0020e7e/1/4/140372.jpg
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!