Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
Erineva võimsusega LED lambid jadamisi
 
Autor LED 11. september 2019, kl 10.06
Ostsin hiljuti korteri ning seal esikus ja vahekäigus ripuvad kipslaest kokku 4 juhet välja, et lambid panna. Need juhtmed on jadamisi. Kui sinna 4 8W LED lampi panna, siis lambid virvendavad. Kui jätta 3 lampi, siis on korras. Ma pakun, et 4x8W virvendab sellepärast, et kuskil on mingi võimsusega trafo ja see vool ei ole nii võimas, et 4x8W varustada (LED´id virvendavad ehk siis vahepeal koguvad energiat ja siis jälle süttivad ülilühikest aega). Kas see toimiks, kui paneksin üheks lambiks 5W LED lambi? Ma ei tea, kas siis see 5W LED lamp saab pudelikaelaks ja siis teised jadamisi olevad 8W lambid ka saavad vaid 5W ning see ei toimiks enam. Keegi oskab siin nõu anda?
Kalev Kaev 13. september 2019, kl 10.03
Need Led lambid ei ole ühendatud jadamisi vaid paralleelselt. Arvatavasti olid seal enne halogeenlambid. Led lampidel on spetsiaalne nn. trafo/adapter. Halogeenlampide adapter ei pruugi alati sobida. Rusika reegel on 5 W Led lamp võrdub 50 W halogeeniga adapterit ostes.
Lahendus oleks osta uus 32 W Led lambi adapter ( poemüüja ei tohi Teile halogeeni adapterit müüa! aga oskamatuse võib). Variant B panna 1 Led lambi asemel halogeen nt. 20 W vahetevahel see toimib. Variant C on panna 8 W asemel 2 või 3 W Led lambid, kuid kõik sõltub adapterist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!