Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
elektriküte
 
minake 03. jaanuar 2004, kl 23.49
Mure selline, et sain päranduseks kahetoalise korteri, mis on aga ahjuküttega. Plaanis on minna sinna kahe väikese lapsega elama ja nüüd olen probleemi ees kas lasta ehitada sinna elektriküte ja palju see tulevikus ka rahakotti hakkab mõjutama, ning kas eelistada põrandakütet või põranda- ja laekütet, või mis varjandid veel oleks. Ei taipa sellest elektri värgist kohe midagi. Kes oskaks anda asjalikku nõu?
 
onu 04. jaanuar 2004, kl 00.17
ah,et elektriküte? No ma ei tea nüüd.Oled sa pangas tööl või ajad äri? Elektriküte on inimestele,kes on suht rahakad.St.on raha ka maksta sellise asja eest.See pole nii,et saad kusagilt mingid puud odavalt ja ise löhud,raiud,tassid tuppa ja saad niiviisi odavalt. Elektriga makstes tahetakse raha saada ja palju.
 
ehitaja 04. jaanuar 2004, kl 01.56
Mõlemasse tuppa radikad= 2000.- kaablite vedamine, automaadid 500.-
Kui viitsid ahju kütta, lülitab radikas ennast välja, kui ahi maha jahtub, lülitab radikas ennast sisse. Lähed reisile, keerad temperatuuri maha. Valged inimesed niimoodi elavadki. Loomulikult on ahiküte soodsam ja mõnusam, aga kombineeritult elektriküttega toimib paremini. Põrandakütete ehitamine palju kulukam, mujale, kui vannituppa ei soovita.
 
kuu 04. jaanuar 2004, kl 21.11
Elektriküte on väga kallis ja kallimaks läheb veelgi. Igakuine kulu elektrile vist ca.2000.- Kui ahjud on korras, siis võiksid siiski puuküttele jääda.
 
minake 04. jaanuar 2004, kl 23.02
tänx kõigile kes viitsisid vastata, peab vist jah mõtlema selle puukütte peale.
 
Roosike 05. jaanuar 2004, kl 09.09
kui sul lapse tervis kallis on, siis jäta puuküte!!!!! see on kõige tervislikum! pluss veel see muidugi, et hoiad raha kokku!
 
sonja 05. jaanuar 2004, kl 11.20
Kui sa pole puuküttega korteris elanud ... siis tea, et puude vedamine, lõhkumine, kütmine on aeganõudev ja must töö. Raha hoiaksid vast tõesti kokku, aga talvel tuleb kütta kaks korda päevas ... kui maja pole soojapidav, siis läheb ruttu jahedaks ja muud sada häda.
Samas elektrikütet ma samuti ei soovitaks, liiga kalliks läheb. Vbla saab gaasiküttele üle minna.
 
Naine 05. jaanuar 2004, kl 15.47
Mul 4 toaline elektriküttel ja kasulikum igatahes kui samas majas olev teine 4 ne mis on üldküttel. Eelmisel kuul radikad keskmiselt 4 peal ( temperatuur 20 kraadi, mis on minu jaoks normaalne), lisaks veel boiler, telekas jm elekter - maksin 700 ringis. Ei arva, et kallis, sest teine maksis lihtsalt sooja eest paar sada rohkem. Soovitan jätta ahjud ja muretseda ka puud aga panna elekter ka. Oled näiteks nädalavahetuse ära, väljas ca 15 kraadi külma - koju tulles istud pool päeva kasukas enne kui normaalseks läheb. Oled haige ei jõua kätte ega jalga liigutada, hädavaevu jõuad lastele süüa anda, no kes kuuri puude järgi läheb? Puude muretsemine on ka omaette raske - tuuakse kalli raha eest täielik praht, korralik puu aga jube kallis, kas oskad silma järgi mõõta kas said ikka sellise koguse mille eest maksid- mina ei oska!

Veel- kui vanad ahjud on? Kas siibrid peavad, korsten puhas, soojaks lähevad jne jne - kutsu teadja vaatama. Vaata üle pööningul korstna ümbrus, korsten ise tervikuna, mitte ainult jupp mis katuselt paistab- sa ei taha ju maja maha põletada ega end ja teisi peavarjuta jätta. Nii et spetsialisti abi vaja - soovitan elukogenud ehitajat pottseppa kuula maad äkki mõni pensionärist kuldsete kätega naabrimees olemas.

Nii ja elekter! Kui uus või vana on majas ja korteris elektrisüsteem - jälle tulekahjuoht!

Jõudu ja jäksu - ehitamine on tõeline tedus!

NB. kirjutasin vaid enda kogemustest.
 
20A 05. jaanuar 2004, kl 19.32
Väga odav on see elektriküte eelkirjutajal küll?:)
Tegelikult uskumatult odav....
Ei hakka parem oma numbreid kirjutama, ehmatate ära:)))
 
Kw/h 05. jaanuar 2004, kl 20.28
Kui el. süsteem ei vaja väljavahetamist, siis tasuks investeerida korteri soojustamisele. Eraldi pole mõtet elektriküttele raha kulutada. Seda paar el radikat saab alati juurde panna. Ahiküte igati tervislikum - nii soojuse kui füüsilises mõttes. Pole see nii must töö midagi. Elektri hind kerkib suvel veelgi....
 
wil 05. jaanuar 2004, kl 22.35
Jäta kindlasti ahi alles, aga võid panna paar radikat juurde, mis vajadusel hoiaksid temperatuuri, kui eemal oled või ei saa mingil põhjusel kütta. mina teeks nii.
 
Lilleke 06. jaanuar 2004, kl 11.40
Arvan samuti, et peaksid ahju alles jätma, kuid võid ju mõelda põrandaküttele...või siis gaasiküte, see on uus ja popp kütteliik, paigaldamine on küll kallim, kuid ülalpidamine tunduvalt odavam.
 
Ave 06. jaanuar 2004, kl 11.47
Kui sul on kaks tuba ja ahjusüsteem sees,miks sa siis kaminahju ei tee?
Meil on oma maja ja kolm suurt tuba ja selle kütame kõik kaminaga ära.Lastetuppa on juhitud vastav toru ja ikka jube ruttu läheb soojaks küll.
Tean sulle head kaminameitrit ka soovitada,kes hinda kohutavaks ei aja.
Kui oled huvitatud,meili mulle.
 
:) 06. jaanuar 2004, kl 12.02
see kamin on ka hea mõte,tõesti, uuri järgi.
 
minake 06. jaanuar 2004, kl 20.26
On endalgi see kamina mõte peast läbi käinud, kuid olen kuulnud, et kaminaga ei saa eriti tubasi soojaks, aga võibolla asi selles, et kamin ja kaminahi kaks erinevat asja , siis peab vist küll selle kasuks otsustama. Tõsi ju seegi, et paar elektriradikat saab alati tuppa pistikusse pista.
 
c 07. jaanuar 2004, kl 02.04
To Ave:
Palun räägi lähemalt oma kaminahjust. Meil praegu prooviks kamin, mis peaks õhkküttega toad soojaks kütma. Samas - kui kaminas tuli kustub, siis mõne aja pärast on majas juba jahe. On küll elektriradikad täiendavalt, aga eesmärk oleks neid võimalikult vähe kasutada. Kas teil on siis nö. kaminahi? Kui tihti kütate ja kaua sooja annab?
 
DALIA 07. jaanuar 2004, kl 13.07
tere,
tahaks ka kaminameistri nr. saada

Dalia
 
Mömm 09. jaanuar 2004, kl 10.10
Meil ka elekter(hetkel põhiline) ja pliit (vahel juurde) ja plaanis juurde ehitada ka õhkkütte kamin. See küll eriti sooja hoidma/salvestama tõenäoliselt ei hakka... Kas kaminahjule saab ka seda õhkkütte süstemi juurde panna? (õhkküte seetõttu, et siis saab ühe koha kütmisega terve maja soojaks).
70m2 majale kuskil 20 kraadi hoidmiseks kogu maja elektri arve kuskil 1400 (kuskil 900-1000 sellest küttele)
 
Ave 10. jaanuar 2004, kl 12.30
Ei saanud siia foorumisse ennem pihta,kuid nüüd püüan vastata oma kogemustele toetudes.
Kui on kaminahi,siis sinna juurde ei ole vaja enam mingeid sooja kappe ega juhtimis süsteeme,sest ta on ahi.
Kütte kaminal on aga peal niiöelda soojakogumis kapp,mis on siis vastavalt ära soojustatud ja seda saab reguleerida vastava klapi abil,kui palju sa tahad sellesse tuppa soojust juhtida.
Kuna suurt tuba kütab juba iseenesest see kamin,siis meil on see rest tavaliselt kinni ja kogu soe sealt kapist edasi läheb vastava toru kaudu laste tuppa.
Ja see kui palju miskit soe seisab ,sõltub kuidas on teil maja soojustatud ja sama on ka ahjuga,kütad ära ja kui seinad ei pea ikka sooja,on see kohe läinud.
Ja osad kaminasüdamikud on mõeldud iluks ja ei tohigi palju kütta ja teised on kütmiseks.
 
ehhee 12. jaanuar 2004, kl 10.32
kui rahakott lubab, siis paneks ahjule lisaks ikkagi el radikad ka mugavuse pärast, aga täielikult el kütet panna pole mõtet vanasse majja kui ei tee korralikku soojustust ...elektriga õue kütta läheb tõesti kulukaks...
 
Elektriahi 05. veebruar 2023, kl 14.30
https://reporter.kanal2.ee/7701234/reporteri-katse-ahjukute-tanapaeval-kallis-eralobu

Jaa ega ahju pole mõtet orjata parem keerata nuppu. Ikka elektriradika oma mitte seda mis nikastand on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!