Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
milline küte
 
uus maja 02. oktoober 2006, kl 16.48
Millise kütte valiksite 200 rm kahekordse maja soojustuseks?
Olen uurinud erinevaid soojuspumpasid, maakütte oma jääb rahaliselt kättesaamatuks, nende õhk-tüüpi omde kohta kahtlen kas on on meie kliimas oluliselt odavaqm kui elekter.
Pliidi ehitaks küll ja ehk ahju ka, aga sellest jääb vist väheks. Keskkütte jaoks vist liiga laisk, ja kui tihti seda kütmas käima peab? Kas keegi on ehitanud sellise värgi, et pliiti küttes saaks ka sooja vett. Või teate ehk mõnd fiirmat, kes selliseit küttelahendusi pakub?
Ühesõnaga, igasugune asjaliksoovitus kuluks ära.
 
aaaaaaaaaaaaa 02. oktoober 2006, kl 20.55
kui mul raha vähe oleks, siis valiks õhkpumba + klassikalise puidu/briketiküttega ahju. Ja soe tarbevesi ikka elektriboilerist. Kui viitsimist on aretada, siis saab seda ka pliidisoojuse arvelt kuumutada.
 
teadja 02. oktoober 2006, kl 21.31
Õhupumba peale pole mõtet ainult loota,need ei tööta üldjuhul üle -20c soovitan head ahju ja lisaks võib soojuspumba panna.Ja kui viitsimist siis ikka katlamaja.
 
Ex. 02. oktoober 2006, kl 22.20
Korralik kamin-ahi,mis kütab kogu maja ja hoiab sooja hommikuni.Kóige soodsam,aga vaja natuke vaeva näha.
 
janet 03. oktoober 2006, kl 09.48
Maaküte või tavaline kiviahi pluss elektrikonvektorid.
 
Anneli 03. oktoober 2006, kl 13.13
meil on suure maja peale hetkel suur kamin, korstnajalg kütab ülevalt ikka väga, väga soojaks. Pead leidma hea kaminameistri.
Samuti on majja ehitatud õliküttessüsteem, aga seda me üldse ei kasutagi tänu kamina heale kütmisele.
 
Annelile 03. oktoober 2006, kl 16.16
Kas teil on mõlemal korrusel ainult 1 suur avatud ruum?
 
tegija 03. oktoober 2006, kl 18.51
Korralikud ahjud on kõige parem lahendus.Suuremas majas tehakse kööki pliit ja ahjud nii,et igas toas oleks ahju.Teisele korrusele võid teha väiksema ahju.Kamin on tore asi kuid puukulu on ahjuga võrreldes suurem.Kui raha on rohkem ja ruumid on avatumad siis võib lisaks panna soojaõhu pumba(ca 25000).Sooja vee saamine eletriboilerist ja pliidiboilerist.
 
vastus 04. oktoober 2006, kl 10.23
kes see tänapäeval ahju viitsib kütta.
Jah kui pensionäär või palgatud katlakütja.
Ise küll sellist kiviaja lahendust ehitada ei laseks.
Ikka täisautomaatne katlamaja koos vesiküttega.
Vahet ei ole palju see maksab.
 
asdf 04. oktoober 2006, kl 10.36
no kuidas vahet ei ole - vahet ei ole siis, kui raha palju.
kahjuks on ka neid, kes iga väljaminekut peavad kaaluma. ise ka kütan talviti pliiti-ahju ja elektriga vahel juurde, kui aega pole. aga see on jälle elektriarvel kohe valusalt näha, nii et tihtipeale pigem kampsun ja villased sokid :-)
 
Anneli 04. oktoober 2006, kl 15.12
Meil on majas kokku 7 eraldi ruumi ja kamin on projekteeritud maja keskele, kus juurest läheb ka trepp üles, kamina asukoht on hästi läbi mõeldud. Mulle küll muret ei tee, et pean vaeva nägema puude viskamisega. Ikkagist on mõnus vaadata kaminast tuleleeke ja ka mõnus soojus on koguaeg. Maja on meil uus, seinad ei ole papist ka, on mõeldud ikkagi elamiseks. Hommikul on ikka mõnus soojus majas.
 
veelkord Annelile 04. oktoober 2006, kl 15.43
Kas neil 7-l eraldi ruumil uksed ka ees, mida suletakse? Kui toauks kinni, siis kuidas soe õhk suletud tuppa saab? Kas kogu elamine on ühtlaselt soe, ka teise korruse kaugem nurk? Kui jah, siis mis paneb õhu ringlema? Kui suur on "suur maja"? Mis kütab märgi ruume?
 
Anneli 04. oktoober 2006, kl 16.05
Miks ma peaksin kinni toa uksi hoidma? Kogu elamine on soe, kuna korsta jalg ju läheb ka ülevalt väga soojeks, siis lähebki soojus nii ühele kui ka teisele poole. Meil on suht soe maja ka, sest rõhku ongi pandud ehituskvaliteedile, et soojus majas kestaks. Maja on 154m2 suur.
Mis kütab märgi ruume?- mul puuduvad sellised ruumid...
Siiani pole mul niiskeks ruumid läinud.
 
abistaja 04. oktoober 2006, kl 16.36
Märg ruum on vannituba!
 
Anneli 04. oktoober 2006, kl 18.43
Kuna kamin vannitoa lähedal võib vahepeal ka ust praokil hoida.
 
aga.. 06. oktoober 2006, kl 19.46
...ma kuulnud, et kamin puuderaiskaja? Anneli, milline kamin Sul on? Või on tegemist siiski klaasuksega ahjuga?
 
Üldiselt 06. oktoober 2006, kl 20.59
mina ei usu varianti, kus üks ahi keset maja kütab probleemideta kogu maja. Pereliikmed tahavad ju privaatsuse nimel oma toa ukse sulgeda, kuidas siis sooja saab tuppa? Meil on suur kamin-ahi keset esimest korrust lisaküttena keskküttele. Soe õhk levib siiski peamiselt ahju ümber ja liigub ka teisele korrusele. Kuid igasse majasoppi ta küll ei jõua(elamispind 150m2). Jah, sügisel ja kevadel kasutame ainult ahju kütmiseks, sest maja on küllalt soojapidav, tarvis ainult niiskust välja tõrjuda. Pesuruumis on aga kogu aeg põrandaküte(st.keskküte) taga, ilma selleta ei kujuta ettegi, kuidas ennast jahedas ruumis pesta ja astuda külma põranda peale.Suvel on põrand minimaalselt soe seal. Et aga vannitoa saab soojaks ainult ust praokil hoides, on eriti kahtlane. Kui märjas ruumis pole üldse kütet, siis varsti läheb see hallitama.

Teemaalgatajale- ma ei saa aru su mõttekäigust -
Keskkütte jaoks vist liiga laisk, ja kui tihti seda kütmas käima peab? - tänapäeval on autoomaatsed katlad olemas.
 
Elektriahi 05. veebruar 2023, kl 14.50
https://reporter.kanal2.ee/7701234/reporteri-katse-ahjukute-tanapaeval-kallis-eralobu

Jaa ega ahju pole mõtet orjata parem keerata nuppu. Ikka elektriradika oma mitte seda mis nikastand on.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!