Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Reisimine
Kas keegi teist on käinud Kariibimere kruiisil???
 
teemaalgataja 12. august 2014, kl 17.17
Niisiis, plaan minna Kariibimerele kruiisitama nii nädalaks et lastest ja mehest korralikult välja puhata. Tekkis aga palju palju küsimusi ja mõtlesin et äkki keegi on nõus vastama ja oma kogemusi jagama??

1) Mis firmaga tuleb see reis kõige odavam ??
2) Milline reisibüroo korraldab seda reisi??
3) Kus need laevad peatuvad ja kui kaua on maal oleku aega??
4) Mida laeval teha saab? (eeldan et seal on ka promenaadid, pargid, kinod, jõusaalid vms. )
5) Millist tüüpi kajutit seal on?
6) Kas ma saan selle reisi 8 tuhande euroga ära teha või olete teie rohkem raha kaasa võtnud?


Nb!! Kui viitsite võite ka muid reise soovitada!
 
mr banana 12. august 2014, kl 17.28
Ei tea kas sellest kasu aga kaheksa tuhandega ei käi sa kuskil Kariibimere kruiisil ära. Mul kulub 8 tuhat eurot et teha luksuslik rootsi kruiis. Vot nii.
 
Totu Kuul 12. august 2014, kl 17.46
Kus selline koht nagu Kariibimeri ka asub, kas Saturnil? Jobukakkudele kõlbab promeneerimiseks paremini Pärnu või Haapsalu, ehk oskavad vähemalt nime õigesti kirjutada ning saavad ikka aru, kus viibivad.
 
mill 12. august 2014, kl 17.57
Milleks Kariibimere kruiis???????? Mine eestlaste tüüpilisele Rootsi kruiisile ja ole õnnelik! Kusjuures see maksab keskmiselt 100 eurot!!!!!


HEAD REISI!!!
 
teemaalgataja 12. august 2014, kl 18.00
Nagu näha pole lootustki ühelegi küsimusele vastust leida kuna kõik kes seda teemat avada viitsivad, ajavad mõtetut möla. Edaspidi ärge kirjutage kui te ei oska midagi teemakohasemat öelda!
 
mina pakun veel paremat 12. august 2014, kl 18.03
kruiis Soome, saab odavamalt kui Rootsi tripi.
Soome ilus maa veel ilusamate inimestega :-))
 
tõsi 12. august 2014, kl 18.06
Midagi teemakohasemat siis:

Olen käinud sel kruiisil ( reis kestis ikka päris mitu päeva ) . See on suht mõtetu reis. Rahvamassid, pikad järjekorrad ja lõpuks hakkab sul igav sest oled esimesel päeval kõik ,,atraktsioonid,, ära proovinud. Ennem lähen kõrbesse kui sellele kruiisile.
 
:) 12. august 2014, kl 18.09
Kas guugeldada ei taha? Neid kruiise on ju palju ja erinevaid, laevu samuti.

http://kruiisikeskus.ee/kariibi_mere_sooduskruiisid

Trip.ee foorumis on paljud inimesed sel teemal rääkinud.
 
kogu kogu 12. august 2014, kl 18.36
Mina eeldan iga kell seda tüüpilist rootsi kruiisi, sest laevadel on normaalne söök, hind on selline et pea iga kuu saan seda reisi taas ette võtta,inimesi pole massiliselt jpm.
 
baltic queeniga soome 12. august 2014, kl 18.41
Mina läheksin hoopis Baltic Queeniga ( tallinki laev ) soome kruiisile. Reis kestab kokku ca 9 tundi vist ja võid vist veel ööseks ka laeva jääda kui see sadamas seisab. Kui mingit luksust taga ajad, võta rõduga sviit ja oled nagu kuningakass.
 
oi issand 12. august 2014, kl 19.09
soome trippi võib võrrelda seaseljas Türkki.
 
Jah 12. august 2014, kl 19.49
to: mr banana

No sellepärast su nimi ongi banana...
 
KM 12. august 2014, kl 19.58
Minu tuttav pensionär käis mingil nädalasel Bahama kruiisil. Jäi oma sõnul väga rahule. Lapsi kellest puhata tal pole, lihtsalt läks sinna koos ühe teise pensionäriga :)
Ööbisid kaheses rõduga kajutis. Nägin pilte ja nende järgi hinnates tundus küll väga vinge. Laev oli suur ja tõesti olid seal kõikmõeldavad lõbustused ja meelelahutused olemas. Igatahes sellele prouale meeldis.
Ise sellisele kruiisile praegu ei läheks, aga kunagi, ehk nii 60-sena kindlasti.
 
* 13. august 2014, kl 13.46
Aga alausta nt Estraveli kodulehelt, nemad vahendavad ka kariibi mere kruiise. http://www.estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=1415,4202,137
Sellelt lingilt leiad niipalju infot küll, et mingi aimdus nendest kruiisidest saada.
 
n46 14. august 2014, kl 18.40
ei läheks ka siis sellisele kruiisile kui peale makstaks. 3000 kuni 5000 inimest ühele laevale nagu lambakari kokku aetud, enamasti usa penskarid või niisama tüütud lärmajad. mingist privaatsusest või reisi nautimisest pole juttugi. mõne päeva merelloksumise ajal tehakse ka paar peatust kusagil ülerahvastatud kuurordis, kus kohalikku elu ja kultuuri näed sama palju kui oma kõrvu peeglita. siis kähku laevale tagasi ja varsti kohvrid näpu otsa ning kodu poole.
sellist infot on edastanud mitmed tuttavad, kes taolistel ujuvatel massturismigigantidel nii kruiisitanud kui töötanud. nii et kohe üldse ei tõmba.
soovitaks hoopis lennukiga näiteks Cancuni lennata ja veidi omal käel ilma avastada. Mehhikos viivad kõigi mugavustega luksbussid igale poole, seega transpordimuret poole. kui raha liiga palju ja aru napib, võid ju ka privaattaksojuhi palgata. Cancunist kolmveerand tunni laevasõidu kaugusele jääb Isla Mujeres, kus vapustavad vaated Kariibi merele, delfiinid, kilponnakasvandus, igasuguseid põnevaid nurgakesi ja loomulikult vapustavad rannad! Playa del Norte on parim, ei pea ujudes hiigellainetega võitlema nagu Kariibi randades kipub olema. Ülimalt chillid ööbimiskohad on samuti olemas, ainult mõttekas ette broneerida.
Supermulje jäi ka Mehhiko suurimast saarest Cozumelist, kus snorgeldamiseks-sukeldumiseks vinged rannad ja ka kalda ääres saab kristallselges vees kalaparvede keskel ujuda. Hinnatase suht kõrge ja turiste palju, aga saar on piisavalt suur, et motikaga mõnele metsikule rannale sõites end täiesti privaatselt tunda, kahekesi Kariibi merega.
kui sul seiklusvaimu rohkem, tasuks Belize saartega tutvust teha. seal on saari, kus puuduvad nii autod kui asfaltteed, randades pelikaniparved, öösel krokodillid, baarides mõnusad reggae-bändid, igal teisel tüübil rastapatsid, kookospähkleid saab otse palmi otsast ja kogu elustiil ülimalt relaxed. ainult väldi "La Isla Bonitat". Ambergris Caye, mille Madonna kunagi kuulsaks laulis, kujutab nüüd endast usa penskarite golfiväljakutega ääristatud kolooniat. kui nii kaugele sõita, siis võimalusel peaks ikka miskit ehedamat ka kogema.
 
viimasele 14. august 2014, kl 20.05
No tore, et oled viitsinud kellegi reisiblogist selle teksti siia kopida, aga äkki pysiks teemas?
Teemaalgataja ilmselt tahaks sellele kruiisile minna ja las ta siis läheb. Kui sulle ei meeldiks, siis temale ehk sobib selline reisimisviis. Mina ei läheks iial bussireisile, aga maha ma seda ka ei teeks. Igayhele oma. Kui neen kruiisid nii nömedad oleks, siis poleks ju ka nad nii populaarsed.
 
n46 -le 14. august 2014, kl 21.43
eriti tore, et öösel ikka krokodillid );
 
n46 15. august 2014, kl 11.56
ei copynud midagi, ainult paari sõnaga kirjeldasin oma reisikogemust selle aasta alguses. blogi ei viitsinud seekord teha, ehk kunagi peaks midagi kirja ehk panema. 3 kuud Mehhikos ja Kesk-Ameerikas pole vast piisav raamatu kokkuklopsimiseks, kuigi põnevat juhtus selle aja sees mõndagi.
vabandust, et teemast kõrvale kaldusin. aga lihtsalt kahju inimestest, kes raha raiskavad mõttetutel kruiisidel ja nii paljust ilma jäävad. küsiti maaloleku aja kohta. no seda on tavaliselt paar-kolm tundi, mille jooksul n-õ kohustuslikud kohad tuleb läbi käia ja siis kähku koos tuhandete inimestega laeva tagasi. penskaritele see enamasti sobib, sest ise ei pea miskit mõtlema ega organiseerima.
mõtlev inimene saaks selle nädalase kruiisi-raha eest kuu või rohkemgi kuskil Kariibi saarel kohapeal naudelda. kruiisihinnad algavad vast paarisajast eurost ja muidugi võid maksta ka paartuhat või rohkem, sõltuvalt kajuti valikust.
aga krokodilli nägime tegelikult ka päeval meie saarekesel, ühe vaiksema ujumiskoha läheduses:) isegi pildile sai jäädvustatud ja agressiivne ta ei tundunud. Kariibi saartel on need loomad üsna tavalised, kuigi mulle oli üllatuseks, et krokod ka soolases vees elutsevad.
 
Helenavanje 22. august 2014, kl 09.38
Kuule teemaalgataja, ma ei tea kas sa eksisid nulliga või mis, aga 8000€ see reis küll ei maksa. Ega sa ümhermaailmareisile ei lähe.
 
n46 22. august 2014, kl 10.59
noh, kui üürida kruiisiks pirakas luksusjaht personaalseks kasutamiseks, võib kergesti ka 80 000 kulutada:p
veidi vaesemal ja nutikamal ränduril on loomulikult odavamaid võimalusi. meie maksime näiteks ühel fantastilisel Kariibi saarel 9 euri ööpäevas kahe inimese eest, seda tipphooajal, veebruaris. soe dush ja tasuta wifi olid külalistemajas olemas ning kookospähklipurustaja samuti:)
 
septs 23. august 2014, kl 10.11
Oleneb, mis su eesmärk on. Kui tahad võimalikult palju mingit maad näha, siis tõesti kruiis pole see õige valik. Aga kui inimene tahab lihtsalt puhata ja et ei peaks ise midagi sebima, orgunnima, et oleks soe, ookean, lilleline suvekleit, mõnus laisk õhkkond, siis sobib kruiis suurepäraselt. Kui mingi paik lahe tundub, siis saab ju kunagi hiljem põhjalikuma reisi ette võtta.
 
vot nii 23. august 2014, kl 10.17
Alati ei peagi olema eesmärgiks võimalikult palju näha. Ühte kohta võib ju elus korduvalt minna. Välja puhkamiseks ei sobi intensiivne matk ja tuubil täis reisiplaan, et sinna, sinna ja sinna tuleb jõuda. Siis oled ju koju naastes seiklustest ja muljetest väsinud. Pead nn puhkusest välja puhkama. Kruiis on lebotamine ja turvaline ajaveetmine, mille lõpuks tunned, et sai tõesti puhatud.
 
n46 23. august 2014, kl 16.57
kui tuhandeid lärmakaid ja ringisagivaid inimesi täistuubitud laevas leiad võimaluse rahulikult lebotada ja puhata, siis miks mitte. kes veidigi privaatsust ja tõelist puhkust soovib, eelistab ilmselt muid variante. meie reisiplaanis jagus ruumi mitu nädalat Cancuni erinevate randade nautimiseks ja kuuajalisele idüllilisele Kariibi saarel lebotamisele, mis kohe üldse ei väsitanud. vastupidi, andis tohutult energiat, fantastilisest kogemusest rääkimata.
aga eks igaühel oma arusaam lõõgastumisest.
 
trull 23. august 2014, kl 18.24
Eks see reis sinna 2000 kanti ikka maksab, aga muidu ju toit ja kõik muu hinna sees. Nb!!! Soovitan nädal aega kestvat kruiisi Allure Of the seasil. Minu oma tütar läks paar päeva tagasi sinna.
 
teemaalgataja 23. august 2014, kl 18.29
Nii, otsustasin et võtan 3 sõbrannat kaasa , ( nad maksavad enda eest ) aga kas see reis on ikka hinda väärt??? Meil tuleb ju lennukipiletid ka osta ning tekkib kahtlus et 8000 on liiga vähe nelja peale kui veel kuskil süüa ka tahame enne ja peale laevareisi. No ja lisaks veel hotellid ja me ikka tahame midagi osta ka!!!!
 
just just 23. august 2014, kl 18.37
Olen käinud sarnasel kruiisil ja no ma pole oma elus hullemat asja näinud!!!! Tohutud rahvamassid ( jube mõelda et seal neid 6000 oli! ) , siis kohutavalt palav ja ventilatsiooni kusagil polnud , ja no süüa ka kuskil polnud sest absoluutselt kõik söömis kohad olid massiliselt inimesi täis ja mis kõige hullem see 9 päevane reis läks kokku maksma üle 10 000 euro ehk siis poole rohkem kui plaanisin. Aga kui tahad seda reisi teha , pead ette broneerima ca 2 aastat.
 
sattusin 23. august 2014, kl 18.51
Mul tuli selle teemaga meelde kuidas me mehega 2 nädalat mööda ookeani kruiisitasime. Meil oli see tõeline katastroof!!!!!!! Kui me laevale jõudsime, selgus et laev on täis ja rohkem peale ei võeta. Ma oma tagasihoidlikkusega hakkasin minema aga mees ikka päris kaua seal midagi pusserdas ja lõpuks öeldi et ah, tulge peale. Muidugi oli laev ääreni inimesi täis ja isegi hingeõhku jäi väheks. Õhtul selgus et ka tuba ei saa kuna kõik on välja müüdud. Ma ei saa aru kuidas meid siis üldse peale võeti aga nii see oli. Pidime siis öö istetoolidel veetma! Järgmine päev kui laev peatus, ütles mees et lähme ära aga ma ei olnud nõus sest see maksis ikka päris palju!! Õnneks saime järgmistel öödel ikka oma toas olla ja kui aus olla, siis me enamus reisist istusimegi rõduga kajutis. Andsin vande et enam ühelegi laevale jalga ei tõsta ja pole siiani laevaga sõitnud!!!
 
viu viu 23. august 2014, kl 20.34
Kaks viimast pole küll mingil kruiisil käinud ja muidu ka natuke viltuse kupliga
 
n46 24. august 2014, kl 10.51
no kui süüa ka veel tahate, eks võtke siis kodust konservid kaasa- tuleb odavam:D
 
olen käinud 24. august 2014, kl 16.42
Mina olen käinud Kariibi mere kruiisil algusega Floridast ja RoyalCaribianiga. Kestis nädal ja külastasime Jamaicat, Caimani saart, Mehhikos Cozumeli saart ja Haiitit. Reis iseenest ei ole kallis, kui osta see soodukaga ja samas ka lennupiletid saab mõistlikiui hinnaga kätte. Meil läks see maksma ca 1500 euri kahe peale, seda siis koos lennupiletitega. Laevas on kõik söögikorrad hinna sees ja laev iseenesest on ikka megasuur. Seda peab ise kogema. Kuigi inimesi on laeval palju, siis kusagil ei olnud mingeid ummikuid või järjekordi.Mina soovitan igaljuhul minna. Nii pikka reisi ei tasu ainult kruiisi pärast ette võtta, me kolasime Ameerikas kuu aega ja lõpus siis nädalake Kariibidel.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!