Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lolliklubi
Väike mediteerimis harjutus. Proovige järgi ja avaldage arvamust.
 
6petaja 10. oktoober 2010, kl 21.45
Harjutus lõdvestab pingetest aitab teha tähtsaid otsuseid aitab leida ka keerulisel ja raskel hetkel sinus sisemise jõu. ja üle üldse aitab vaimu paremaks saamisele kaasa.
Pärast seda harjutust peaksid tundma ennast värsken ja nagu uue inimesena.
Harjutus algab:sule silmad
lõdvestu,lõdvestu veel kord.
Kujuta et oled nagu pikas koridoris.
Ole rahulikult minut aega.
Alusta lugemist(aeglaselt) 1-10
kujuta et lugemis ajal vajud aina sügavamale ja sügavamale.
Nüüd loe 10-1uuesti tagasi.
Nüüd peaksid sa olema veel sügavamale vajunud.
Nüüd sa peaksid nägema mingeid kujundeid katsu määrata nende kuju umbes 3.min.
See järel katsu mõttes neid lähemale tuua ja uurida.
Vali kujunditest kõige rohkem väljapaistev välja ja uuri teda umbes 2.min aega.
Kui see kujund tundub et enam selgemaks minna ei saa et juba küllalt selge siis paki ta mõttes ära ja sinna pakendisse võid mõttes lisada asju jõudu,energiat,isegi tarkust,julgust jne.
Kui oled koos lisadega ära pakkinud siis ava silmad.

Mida kogesid?
 
E 10. oktoober 2010, kl 22.27
Hmm kuidas ma saan lõdvestunult teada mitu minutit ma mõtlen v kujutan? Aga ma proovisin nii umbes taju järgi ja oli täitsa rahulik tunne,selline vatisees :D
 
sorrike 10. oktoober 2010, kl 22.36
Mina kogesin seda, et kinniste silmadega on väga raske kirjutada.


~~~~~~~~~~~~~~

Kõigele, mida te ütlemata jätate, vaidlen vastu.
/I.Hirv/
 
6petaja 10. oktoober 2010, kl 23.14
Mul on neid igasugu harjutusi veel eks mingi aeg lisan
 
ööliine 10. oktoober 2010, kl 23.35
Mul tuli poole harjutuse pealt uni kallale
 
miamai 14. oktoober 2010, kl 22.58
ma proovin magama minnes, kui uni ei tule, huvitav, mis juhtub kui ma auku magama jään selle paki otsa.
 
skiso 15. oktoober 2010, kl 11.58
6petajale

mul on ka üks hea projekt siin. vahetame tundmusi.

arjutus üleüldse aitab igas eluvaldkonnas.
pärast seda arjutust peaksid tundma ennast uue maailmakodanikuna.

niisiis, arjutus algab:
mine tuppa. õues, eriti praegu, pole just kõige paremad tingimused õige tundmuseni jõudmiseks.
võta kasukas seljast ja vildid ning karupüksid jalast.
pane kõrva kõrvatropid vähemalt 37 dB vastavalt EN 352 ja EN 458 standardile.
lülita välja arvuti, televiisor, raadio, muusikakeskus, telfon, uksekell.
saada võimalikud olemasolevad pereliikmed või elukaaslased kusagile minema.
vähemalt kolmeks tunniks.
parema tulemuse saab koos kanepi vms sarnase toimega abiainete manustamisega. võib kasutada ka harilikku tungaltera (claviceps purpurea), teravat paljakut (psilocybe semilanceata) või punast kärbseseent (amanita muscaria).
mine horisontaalasendisse. jalad võiksid olla kõrgemal kui pea, et veri koos hapnikuga õiges suunas paigutuks.
lase abiainetel tunnikese mõjuda.
sule silmad.
lõdvestu.
lõdvestu veel kord.
lõdvestu veel natuke.
algul kujuta, et oled nagu AB Ruotsipangas. sulle pakutakse niisama kolme miljonit eurot.
ilma kohustuseta midagi tagasi maksta.
ma saan aru, et nüüd ei saa enam rahulik olla aga sa pead.
ole rahulikult minut aega.
proovi olla veel vähemalt 10 minutit.
rahulik ma mõtlen.
alusta eurode lugemist aeglaselt 1-10 tuhat ja edasi. kuni 3 miljonini.
kujuta, et lugemise ajal vajud sa aina sügavamale ja sügavamale.
nüüd loe uuesti kõik üle ja veendu, et uskumatu on tegelikult tõsi.
nüüd peaksid sa olema veel sügavamale vajunud.
nüüd sa peaksid juba aru saama, et sul on 3 miljonit euri.
nüüd sa peaksid hakkama nägema mingeid võõraid kujundeid.
sa peaksid nägema egiptust ja püramiide või vilcabamba templeid.
türgi, hispaania või rio de janeiro on ka OK.
katsu määrata sealset kliimat umbes 3.min.
tunneta seda. onju soe?
see järel katsu mõttes neid lähemale tuua ja uurida.
vali kujunditest kõige rohkem väljapaistev välja ja uuri seda umbes 2.min aega.
kui see kujund tundub et enam selgemaks minna ei saa, et juba küllalt selge, siis paki oma asjad mõttes ära ja sinna pakendisse võid mõttes lisada asju jõudu,energiat,isegi tarkust,julgust, lennukipilet, kohaliku kinnisvara ostu- müügileping ja oma 3 miljonit eurot ohvkoos.
kui oled koos lisadega kõik ära pakkinud siis ava silmad.
tõuse aeglaselt voodist püsti ja mine lõdvestunult akna juurde.
vaata välja.
NÄTAKI !!

Mida kogesid?

_____
mul on veel palju selliseid harjutusi ja ma hakkan võibolla neid ka edaspidi nüüd koguaeg siia panema.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati skiso 15.10.2010 12.05.
 
m 15. oktoober 2010, kl 13.21
....proovisin skiso harjutust
kogesin....tõelist NÄTAKINÄTAKINÄTAKI, lennukipilet
maailm jäi vaikseks
ma ei tunne ennast enam maailmakodanikuna
 
skiso 15. oktoober 2010, kl 13.53
onju.

aga tundub, et olen võlgu väikese kohustusliku selgituse, mis puudutab seda, et
"maailm jäi vaikseks" ja "ei tunne ennast maailmakodanikuna"

maailm muutub vaiksest uuesti lärmakaks, lausa hirmus lärmakaks, kohe peale seda, kui sinu arjutuse ajaks ärasaadetud võimalikud pereliikmed või elukaaslased 3h pärast tagasi on.

a see lärmakuse tugevus oleneb muidugi ka sellest, milliseid abiaineid sa arjutuse tegemiseks kasutasid ja kui tihti sa nüüd, pärast esimest kogemust, seda arjutust kordama hakkad. soovitan jätta need EN 352 ja EN 458 standarditele vastavad 37db tropid ka peale arjutust seniks kõrva, kui võimalikud pereliikmed või elukaaslased on maha rahunenud või siis jäädavalt ära kolinud.

ja alles siis, kui sa näed, kuidas sinu arjutused hakkavad ümbritsevatele kaaskodanikele mõjuma (vahel piisab esimesest ja ühestainsamast korrast. vahel, kui kaaskodanikud on jäärapäised ja ei saa kohe millelegi pihta, siis pärast korduvaid arjutusi), hakkad sa ennast uue, suure ja puhta maailmakodanikuna tundma.

vajalike tulemuste saavutamiseni aga, tunned sa ennast mingi aeg veel eesti pisikese räpase kodanikuna.

_______________________________________
võttis aasta, nüüd on asi selge:
ei saa sapakale panna bemmi velge!
 
m. 15. oktoober 2010, kl 19.18
miks mitte proovida
http://www.transpersonaalne.ee/?str=53
 
skiso 15. oktoober 2010, kl 20.05
umm.

irvine'i ülikooli proffessor dr. walsh on muidugi kõva sõna. queenslandi psühhiaater, filosoof ja antropoloog ühes kehas. eriti filosoof. niimoodi, oma raamatutes filosofeerides, jõuab ta ka ise tõdemuseni, et erinevate religioossete rituaalide mõju, eesmärk ja tulemus on üks ja seesama: tekitada inimeses meelerahu ning omapäraseid tunde- ja teadvuseseisundeid.
psühhiaatrina on ta ju teadlik inimese psühoosidest ja segastest meelteseisunditest ning nende tekitajatest. samuti sellest, mis meelerahu ja kaifi toob.

eriti meeldib mulle, kui skisole, tema lause: "vaimuhaiged võivad siseneda teistesse teadvusetasanditesse, kuid nad on pigem abitud ohvrid kui teadlikud selliste tasandite esilekutsujad" ehk siis lollid on mõtlemisest looduse poolt vabastatud (mediteerima - mitte mõtlema) ja ei pea ise pingutama, et meeltesegadustesse ("teistesse teadvusetasanditesse") laskuda. mõni vbl ütleb, et tõusta. mina ütlen, et laskuda. seega on nad meeltesegaduses sunniviisiliselt mitte vabatahtlikult. sellepärast ka ohvrid.

nüüd edasi on asi individuaalne, kuidas keegi meeltesegadustesse laskuda suudab.
kas kasutab selleks vastavaid drooge (psühhedeelikuid, nagu walsh ise ütleb), trummipõrinat või mitte mõtlemist e. meditatsiooni. droogide kasutamine on meil tegelikult keelatud ja seega ebaseaduslik. et mitte sedust rikkuda, tuleb trumme põristada või mediteerida ja teha igasuguseid vingeid "arjutusi".

kui sa tahad teada, mis "teistes teadvusetasandites" toimub, samas jällegi pole ühtegi guru kohe tagatoast võtta, siis võib küsida ka mõne lsd või koka (loe: yage ehk "suure ravimi") laksu all lollakalt naeratavalt kodanikult. sealt saab ammendava vastuse otse allikast.

aga seadusekuulekad kodanikud peavad jah arjutusi tegema, et samale tasemele ilma yage sarnaste psühhedeelikuteta jõuda. šamaanid ise ka ei jõua ilma yageta muuseas.

et kui sa nüüd ise kah mõttega ikka welshi raamatud läbi loed, siis saad aru küll misasja ta räägib.

_______________________________________
võttis aasta, nüüd on asi selge:
ei saa sapakale panna bemmi velge!
 
m. 15. oktoober 2010, kl 20.53
hästi arutletud. tead midagi rohkem rääkida? kogemusi?

aga kodus ei tasu proovida või siis arsti järelwvalve all, kohe kindlasti.
mul onu on rääkinud, et mõni ei tulegi tagasi. päriselt ka. süda ei pea vastu.
 
Põlluloll 18. oktoober 2010, kl 18.02
no vot proovisin aga ma vist ajudeta hullumajakandidaat:
Lõdvestusin kohe mitu korda ja lugesin kõik numbrid ära aga laskuda polnud pikas koridoris kuhugi, mõtlesin põrandale luugi, avasin aga seal trepp ja trepi all kanalisatsioon, väk, panin luugi kinni. Keerasin selle pika koridori püsti ikka üks ots üles ja teine ots üles aga kummaski otsas olid uksed kinni, vaatasin siis seal koridoris kujundite järgi ringi, ei midagi pole pakkida. Mul pole mingeid Eesid, et abiks võtta, gurut ka pole, nohh kuidas ma oma kosmilise nänni kätte saan?
lollipopu 18. oktoober 2010, kl 19.25
no ma hakkan ka sama harva siin käima kui põllukas.
on mul ka siis midagi öelda. tuumakamat.
 
skiso 18. oktoober 2010, kl 21.29
põllukas, kelle arjutust Sina tegid?
Sina tee seda minu projekti arjutust.
olulised pisiasjad on seal:
*kõrvatropid vähemalt 35detsibelli
*kõik tuleb minema saata vähemalt kolmeks tunniks. kui ei lähe, siis välja visata.
*kanep, teravat paljak, tungaltera või kärbseseen on kohustuslik, sest ma arvan, et Sa ei oska veel niihästi trummi põristada või mitte mõelda. seda oskavad vaid vähesed ja nemad on gurud.
*lugeda tuleb eurosid mitte numbreid !!!! pühadevahe küll!

ja mis koridorid? sa ei saanudki eestist kaugemale või? kus seal kanaaridel või rio de janeiros need koridorid on? sa puhta vales kohas sipled ringi.

ja ainus luuk, mille sa endale mõtlema pead on kassaluuk. vahet pole, all, keskel või üleval, peaasi, et ruotsipangas. ja uksed ei lähegi lahti enne, kui sa oled oma eurod kätte saanud. vot siis on kõik uksed valla igas otsas. ja siis on ka mida pakkida.

ausõna ma ei tea kohe

tulemused?

_______________________________________
võttis aasta, nüüd on asi selge:
ei saa sapakale panna bemmi velge!
 
põlluloll 18. oktoober 2010, kl 22.35
no ok akkan seda skiso arjutust tegema, pidasin nõu ja üteldi, et kui mõtelda, siis sada miljonit, vähemaga ei mängi välja, no mul saavad enne elupäevad otsa kui selle ükshaaval kokku loen, ma ütlen need mediteerimisõpetajad on hullud, mul käed tööd täis ja te tahate, et ma oma aega raiskaks mingi raha lugemisele, ma na noor veel, elada tahaks, põrgu need arjutused.
 
Vindikeeraja 18. oktoober 2010, kl 22.55
Krt. Ommikul proovisin. Panin vaimu valmis ja akkasin lugema. Seejärel tuli lõuna peale. Mõtlesin, et teen väikse seenesupi vahepeal ja pärast jätkan. Peale söömat - mida näen - põlluloll va karnivoor minu eurude kallal. Pistis kohe plagama. Nüüd olen targem. Võtan enne rahalugemismasina kaasa. Ilmselt jäi põllulollgi sellest ilma kuna see slaavi mutt säält selgenägijate saatest tormas põllukale järgi. See vene mutt töötab samas asutuses, aga tema võib ka väljas käia.
 
pinnaltuputaja 19. oktoober 2010, kl 01.48
mulle pikad textid ei meeldi, eriti pimedal ajal.
mulle meeldib mediteerida meidikas ühes ja kidra teise käes.
no ja väike õlu aitab vereringet toetada.
aga jah..pikk jutt, si... jutt
aga muidu elu ilus.
 
pinnaltuputaja 19. oktoober 2010, kl 01.50
medikas, ikka medikas, krt aeg hiline ja öösel ikka hitti ei tule
lollipopu 19. oktoober 2010, kl 11.25
et siis laiskus kondiites, pinnaltuputaja? vanaks hakkad jääma, vanaks.
ja näib, et uputad nüüd vaid kärbseid õlle sisse.

*mõte iseenesest hea, saad two in one ;P
 
ööliine 19. oktoober 2010, kl 12.11
Muidu on ühes õlles kaks kotletti, nüüd veel mõningad kärbsed ka, täitsa kuninglik söömaaeg, peaks ütlema :PP
 
-poolloll- 19. oktoober 2010, kl 12.36
ma nüüd tööl ei saa eriti mediteerida, nii kui silmad kinni panen ja lõdvestun, siis tuleb keegi ja tahab midagi või on hoopis üliosavõtlik ja küsib, et ega mul paha ei ole.
seega tööajal jääb ära.
peale tööd hüppan punase jalgratta selga - siis on lihtsalt ohtlik silmad sulgeda.
jääb ära.
jõuan poodi, aga kinniste silmadega ei näe ma osta paraku..
jääb ära.
siis tuleb teine 4km kojusöitu - jälle turvalisuse kaalutlustel silmi kinni ei pane (aga sellest see kogu pull ju peale hakkaski!).
jõuan koju ja nüüd oleks potensiaalne võimalus wcs mediteerida, aga vaese inimesena on mul elamises vaid 1 wc ja 3 + 1 pereliiget, kes ka ilmtingimata just sel kellaajal sooviks prillauda kaunistada (see +1 pereliige ilutseb küll oma liivakastis, aga ruumi jagame ikka koos).
seega - jääb ära. veel ka sel põhjusel, et nüüd läheb maru rutuu pimedaks ja kui ma KOHE kepikönnile ei lähe, siis on lootusetult hilja ja mina jänespüks kardan kolle, mis pimedas ligi tulevad ja talla alt kõdistavad.
seega - pole aega.
kepikalt tulles peab dushi alla minema. ainus mõeldav hetk oleks siis! aga see haakub eelmise teema ehk wcga, sest sansõlm on meil kõik ühes suures ruumis ja mis siis saab, kui kass tahab hädale? seega pole aega juulitada. välja siit!
no ja siis tulevad kodutööd, selle hulgas ka õhtusöögi tegemine, mida pole hea kinnisilmi teha, sest siis võib soola liiga palju minna või kartulid potist mööda kallata.
ehh...jääb ära.
ja kui kõik on õnnelikult lõppenud, nõud masinas pesemas, täistangitud kered sohvasid rõõmustamas, siis tuleb juba automaatne silmad-kinni olek, ainult et ega siis mööda koridore enam vantsida ei viitsi.

kas kuidagi lühemalt/ lihtsamalt ei saaks Nirvaanas ära käia?
lollipopu 19. oktoober 2010, kl 13.01
saab, poolikas - mine kohe panka!!!
 
-poolloll- 19. oktoober 2010, kl 13.40
suur aitähh sulle, popu kallis! ma vaevlen ja vaevlen, aga näe - lahendus niisamalihtne ongi!
lollipopu 19. oktoober 2010, kl 13.55
nojanoh, räägi INIMESTEGA ;P

onju.
 
-poolloll- 19. oktoober 2010, kl 14.39
just, ja testi oma meelerahu!
 
Manka 19. oktoober 2010, kl 15.38
ma käisin nirvaanas, täitsa kipavärk! Proovige järele ;)))

Põllukas, oled ikka kodomail? Tahaks mõni hetk silma nuumata ja lobisemishimulist mängida ;))))
:P
 
põlluloll 19. oktoober 2010, kl 18.02
olen kodumail, mõni päeva I pool oleks sobilik,
poolloll sa mediteeri avatud silmadega, mana ette klaasistunud pilk ja ära suhtle (keegi ei tahagi sellisega suhelda) minu probleem ntx polnud üldse silmades.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!