Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lolliklubi
nüüd siis ...
lollipopu 26. oktoober 2013, kl 14.13
... on suvi läbi.

ta ongi käes!
see tõene sügisnägu.
nii koltund-raagus
halli taeva all.
kui tuultes lendleb
kuivand oksarägu
ja muru katab
paksult lehesall.
vihm piitsutamas
loodust tormirajus,
õhk vettind-märg
ja siiski, pisut soe.
ma jalutan
se's sügisvihma sajus.

üks vaikne nukrus
hinge sisse
poeb.
 
Kesklinna tšikk 26. oktoober 2013, kl 19.10
Lollipopu, pole hullu! Praegu on ju NII ILUS! Käisin täna olude sunnil korraks metsas (no tuli pika sõidu peale vajadus pisut jalgu sirutada). Sammal on paks, vettinud ja kohev. See on kaunistatud punaste ja kollaste lehtedega, sekka üksik pohl ja kõrreke. Õhk on niiskusest raske ja lõhnab imehästi. Lisa sinna veel edeva kummiku all krudisev metsatee liiv ja ... noo ... perfect, ma ütlen. Ma'i tea, kas hakkan vanaks jääma, aga mulle sügis meeldib!
 
von Freen 27. oktoober 2013, kl 12.26
popu, hull lugu jah! praegu on NII kammaijaa tõeste! käisin täna olude sunnil korraks metsast väljas (no tuli pika töötamise peale vajadus vahepial habet ajada). sammal on märg ja vettinud. kumparid vajuvad põlveni mudamülkasse, mis on maskeeritud punaste ja kollaste lehtedega, sekka üksik pohl ja kõrreke. ülevalt tuleb kogu aeg vett juurde. kui võssa lähed saad pool ämbert vett krae vahele default ilma edasikobisemisõigusteta. õhk on niiskusest paks ja nina on vesine. lisa sinna veel kummide all ära vajuv metsatee pori ja ... noo ... perfect kinnijäämine, ma ütlen. ma tean, et olen liiga vana juba selliste asjade jaoks, aga juurosid on vaja teenida!

tea mis veel talvel saama kõik hakkab jälle!



Hall on taevas ja must on maa.
Sajab ja sajab lõpmata.

Udusse upuvad sihid kõik eel,
haige on süda ja väsinud meel.

Ah, kui nii palju, ni palju ei sajaks,
tuul selle udu kord laiali ajaks!

Ilm aga sumestub hääletu.
Sügisepäev jõuab õhtule ju.

Kuhu küll lõpeb rändaja tee?
Öö tuleb, pime ja pilkane.

Ah, kui nüüd taevatähtigi oleks,
kui veel see öögi nii otsatu poleks?

/Gustav Suits/
 
Kesklinna tšikk 27. oktoober 2013, kl 14.58
Freen, kas mina peaks siinkohal ninasõõrmeid kikitama ja sarkasmi haistma? No ei tunne, värske kõrvitsapüreesupp muskaadiga lõhnab siin laua peal nii hästi, et miski ei suuda sinna vahele end toppida.

Tegelikult mul on tunne, et sinul on praegu võrdsetes osades sügismasendust ja seda, et sa käisid lihtsalt valel ajal vales metsas. Kui tahad, ma viin su sinna oma metsa? Sa kukud vaimustusest ristseliti maha! Kummikud lendavad laias kaares üks itta ja teine läände ja sa ise ei suuda muud, kui vaimustusest mõmiseda (lebades samblal, mis on pehmem Dormeo madratsist ja olles kaetud kirevatest lehtedest päevatekiga).

Kinni me ei jää, ole mureta. Vōi kui hakkame jääma, siis ma lükkan meid välja.

A talve ma ootan küll õudusega. Ega siis tšikk autot ostes muud peale värvi ei vaata. A nüüd meeskolleegid hirmutavad, et madal on see auto ja jääb kohe esimese asjana hange.
lollipopu 27. oktoober 2013, kl 16.43
Hall on murul ja must on meel.
Kumparid libedad, heinasel teel.

Silmade värvil udune läik,
südamel verstadest väsinud käik.

Ah, kui nii palju mind metsa ei ajaks
juuru, et seda taevast vaid sajaks!

Ilm aga sumestub hääletu.
Sügisepäev jõuab õhtule ju.

Kuhu küll lõpeb Freenikse tee?
Öö tuleb, pime ja pilkane.

Ah, kui nüüd taevatähtigi oleks!
Muudest tähtedest kõik muutund koleks.
lollipopu 27. oktoober 2013, kl 16.44
loodan, et Gustav andestab!
plagiaadinduse.
 
Kesklinna tšikk 27. oktoober 2013, kl 17.01
Lollipopu, paha oled! Pidid sina nüüd ütlema seda, et tegemist on plagiaadiga. Mina juba unelesin siin sohval, veiniklaas käes, ja kujutasin ette, et suhtlen virtuaalselt Päris Poeediga.
lollipopu 27. oktoober 2013, kl 17.08
no kui sa Freeni kirja vaatad, siis ju kumab läbi.
see sarnane rütm, mõned sõnad vahetuses.

esimene, see on oma.
päris poeedist/poetessist on asi kaugel. oma sahtel on ligemal ;)
 
Kesklinna tšikk 27. oktoober 2013, kl 17.12
Aahh, vahet pole. Ma teen ikkagi näo, et ei tea midagi. Hoopis hullem on see, et Freen on nüüd kadunud. Tea, kas läkski, hulluke, jälle üksi metsa sammalt katsuma?
lollipopu 27. oktoober 2013, kl 17.17
selles, et Freen metsa läks, ei pea sa kahtlema. suurema osa oma teadlikust elust ta seal veedabki.
niisugused on minu teadmised. Kas need ka tõele vastavad, ei saa ma vastutada.
lollidel teadupärast puudub vastutustunne. ja kuna olen klubi täieõiguslik liige, siis ...........
 
Kesklinna tšikk 27. oktoober 2013, kl 17.34
Sa ei ole loll, sa oled nunnu. Mitu korda ma pean seda korrutama siin eri inimestele ja eri versioonides?

Freenist: olgu sammal talle pehme.
lollipopu 27. oktoober 2013, kl 18.01
tumenev taevas
tulede üle.
pimenev õhtu,
ööks saamas pea.
tuul tuiab,
avali tormine süle,
lennutab lehti.
kuhu? ei tea.

aeg läheb rutates
mõnedest läbi.
mõnedest mööda.
mõneisse jääb.
mõnedest sõnadest
vahest on häbi.
armsatest ...
südames sulaneb jää.

tumenev taevas
tulede üle,
pimenev õhtu,
ööks saamas pea.
sirutan keha
aseme üle

ase ei peta.
ase on hea.

:D
 
Kesklinna tšikk 27. oktoober 2013, kl 18.20
Ohh, tšiisas kraist. Viimati ma luuletasin gümnaasiumis, kui kästi kirjutada üks neetud haiku. A no heakene küll:

Lehti siin, kesklinnas, eriti pole-
kojamees usin on, ehkki on kole.

Pime ja öine on küll,
sellest saab aru ka loll*.

Üks mure on tšikil ka-
ega ometi Freen metsas külmeta?

*loe: nunnu
lollipopu 27. oktoober 2013, kl 18.59
ah et

lehti kesklinnas eriti pole?!
siis ju see kesklinn on täiesti kole

pime ja öine mul linnagi servas
uni on silmas ja unelaul kõrvas

asjatu mure sul, kesklinna tšikil
Freen teeb nii sageli kadumistriki

*lugesin: nunnu
 
salasilm 27. oktoober 2013, kl 19.21
Eh, ärge muretsege, ei külmeta teie Freen kuskil metsas, aitab hoopis sõbral antenni meisterdada.
Mul oli sealkandis asjatoimetusi ja siis heitsin talle ka pilgu peale.
 
NUMMIKAS 28. oktoober 2013, kl 21.38
Salasilma sõnum peaks olema piisavaks ohumärgiks- kui antenn on kokku kombineeritud, siis hakatakse seal samblases metsas vastu võtma kõiksugu (eriti sugu) signaale, mida saadab chicken tsentralnõi gorodist. Mnjaa, vat siis on kõrvitsasupil kriips peal- see pidavat eriti ebamääraseid helilaineid väljutama ;)
 
von Freen 06. november 2013, kl 19.47
nii. antenn valmis. jäänud on pädeva kronsteini leiutamine, millega selle antenni KAHRU pibo külge saab panna. aga saime üle koera sabast, saame üle ka kassi kõrvadest elik viimane on juba pisitehniline kökimöki.

kadumisetrikiga on praega sedaviisi, et ei leia üles.
muidu teeks küll.

et metsas külm ei oleks, tuleb minna kuuse- kase- männi- tamme- pärna- õunapuu jne metsa asemel sooja metsa.

Pee Ees!
chickentsentergorod, võid akata signaali andma. võtan vasta. side lõpp (marli otsas).
 
Tšikk kesklinnast 06. november 2013, kl 20.04
Tähelepanu, tähelepanu: piippiippiippiiiiiiip.

Noh, tuli läbi või? Vabandan, signaal võib olla nõrk, kuna kõrvitsasupil pole enam seda va pauerit, et signaale väljutada. Bensiin otsas, noh.

Aga kronsteini koha pealt mina tahaks ette panna, et selle saaks asendada värvilise niidiga ja antenn pibo külge kenasti hoopis tikkida. Kahru müts on ju selline rariteet, et selle sisse augu tegemine on pühaduse rüvetamine et mitte öelda surmapatt.
 
skiso 07. november 2013, kl 09.49
tuli läbi neh.
signaal on nõrk jah, aga seeeest antenn on mul võimas!
http://2.bp.blogspot.com/-FCBEPxyRp9A/USBWW00kFM...
kõrvitsasupi asemel tuleks signaali paueri tugevdamiseks edasipidi kasutada ernesuppi ja eegeldada omale siuke müts
http://img0.etsystatic.com/006/0/6162882...

aga KAHRU pibo on rariteet jah. ma oian seda turvakapis kolmekordses RE "Tegur" Vigriga polümeeri kilekotis, koos triibulise Luhta pusa, nailonist Montana sviitri ja Tartu tossudega (ametlik nimetus "jooksukingad"), milled mina kohe pärast hankimist sinna turvakappi ära panin.

tikkimise mõte tundub ahvatlev!
kui keskil on ära anda https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?14773 , siis võtan lahkelt.

_______________________________________
võttis aasta, nüüd on asi selge:
ei saa sapakale panna bemmi velge!
 
Tšikk kesklinnast 08. november 2013, kl 20.46
Hernesupi panin algava nädala menüüsse. Aga vot tikkida mina tegelt epi oska. Pead ikka ise õppima.

Mmmm... Vigriga kott!

Muide, kas mina olen ainus, kes neid va olümpia- ja muid meene(metall)rublasid kogus?

Mul oli lapsena emaga kokkulepe, et kui nädal aega venda lasteaiast koju toon, siis saan ühe. Olin usin, mul oli neid lõpuks terve karbitäis.
 
Budu 08. november 2013, kl 23.50
No ei olnud sa ainus mündikoguja.:)
Mul on ka väike peotäis, sh 5 olümpiamünti.
Aga neid liikus harva, kust su ema neid sai? Lihtsalt vahetusrahana või töötas ta kusagil, kus raha käsitsemisega tegemist?
 
Budu 08. november 2013, kl 23.52
...5 erinevat olümpiamünti.
 
von Freen 14. november 2013, kl 18.29
ma tean mida sa tunned!
vigride kotte vaadates on jah mmmmmmmmmm......


mul venda lasteaias põld ja seepärast münte kah netu a issi käis Kalevi vaberikus miskipärast ja tõi üüberdefkat Kalevi nätsu. appplesini ja kohve nätsu padjakesed. viisteist kopkat pakike. Polümeeri kilekott oli pooltäis. sis ma käisin lõugulaksutades laiamas õuepeal. sellest ajast piale mul lõuad kinni enam ei seisagi.

* teised närisid (nigu minagi enne papa Kaleviskäiku) pomoriniga maitsestatud ehituskitti
 
peakas 15. november 2013, kl 10.48
Et siis metsast rääkides......
ma plaanin igatahes minna kallil lauba varahommikul seenele. Kasutaks võimalust nii kaua kui saab. juba sportlikust huvist. Naised saunas rääkisid, et üks tädi olla jõululaubani seenel käind, äkki õnnestub üle trumbata.
 
von Freen 19. november 2013, kl 16.20
VOT õige tegu!
respect!

kus see saun asub, kus naised räägivad?
kas nemad räägivad palju ja kas nemad on ka ilusad seal?
ma tuleks vabakuulajaks kohe, kui see niiviisi oleb

kellele nad seal ikka räägivad, kui sina metsas seenel oled eksole. kahju oleks raisku lasta.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!