Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lolliklubi
mis asi on
 
huviline 23. jaanuar 2016, kl 03.08
maailmavaade? kui kahel inimesel on erinev maailmavaade, siis vähemalt üks nendest on väärakas, seega kuidas saab tolereerida erinevaid maailmavaateid jäädes seejuures tõele truuks?
 
kuidass 23. jaanuar 2016, kl 03.11
mul saab olla poliitiline seisukoht, kui ma ei jaga poliitikast essugi.
 
kas see 23. jaanuar 2016, kl 03.12
et ma valima ei lähe pole juba seisukohavõtt omaette.
 
väärtushinnangud? 23. jaanuar 2016, kl 03.15
mõni leiab et penskarid on oma aja ära teeninud, mõni leiab et ei ole. mida mida. loed kommentaare ssin ja mujal, ainult loll jutt, igal teemal, enamasti.
 
inimestele 23. jaanuar 2016, kl 03.17
nagu meeldiski, selle asemel et asju välja selgitada, teemade ümber jahuda..
 
tead 23. jaanuar 2016, kl 10.30
absoluutset tõde pole olemas kui kaks lolli vaidlevad, ei saa kõrvaltvaataja aru, kumb lollim.
Igal ühel oma arvamus ja tõde on kusagil vahepeal.
Kuulad ära teise aramuse ja ongi kõik, oma tõde teisele peale ei suru, nii teeb targem.
 
minu seisukoht 23. jaanuar 2016, kl 14.04
"Mis asi on maailmavaade? kui kahel inimesel on erinev maailmavaade, siis vähemalt üks nendest on väärakas, seega kuidas saab tolereerida erinevaid maailmavaateid jäädes seejuures tõele truuks?"


Mitte kahel inimesel pole erinev maailmavaade, vaid enamusel inimkonnast, sest igal on oma minevik, oma eelistused, oma arusaamad.
Suhtluseks oleks hea teada teise inimese seisukohti:
konservatiivile pole arukas peale käia lakkamatute uuendustega; looduslähedasele pole mõtet "viska ära!" ja "osta uus!" öelda; aktiivsele ja kärsitule pole tark seletada, et tuleb olla kannatlik, kõike kaalutletult ja rahulikult toimetada, jne.

Ei saa olla üks väärakas (oma seisukoha tõttu), ei ole olemas (ühte ja ainust) tõde, millele truuks jääda, sest kõik on suhteline ning muutuv nii ajas kui elus eneses.

Mõistlikuks kooseksisteerimiseks tulebki pidevalt kaaluda, valida, õppida ise juurde, leppida ka teiste maailmavaatega ning valida enda ümber inimesi, kellega on võimalik ühist keelt leida. Kelledega on seisukohad vastandlikud, tuleb leida piirid-reeglid, mille põhjal saab toimuda rahulik kooselu planeedil Maa.
 
vaade puu otsast 23. jaanuar 2016, kl 15.49
võta nüüd kinni kumb oli-on areng, kas inimlooma ammune puu otsast allatulek või tänapäevane sinna haljale oksale tagasi ronimine?
 
pärdiklane 24. jaanuar 2016, kl 00.50
haljale oksale tagasi koos maja-auto-luxkaatriga.
 
Gunnar Aarma on öelnud 30. jaanuar 2016, kl 22.46
et asjaolude sunnil, sai ta pulmareisile oma abikaasaga minna Egiptusesse 60 aastat hiljem planeeritust. Kuid arvestades seda, et püramiidid on seal seisnud 4000 aastat, pole sellel 60-aastasel viivitusel eriti suurt vahet.

Ahvina puu otsas enne või haljal oksal nüüd ...
Arvestades 13 miljardit Universumi olemasolu ajaga - pole sel ahv-inimene ajavahemikul mitte mingisugust tähendust.

Vaid tilgakene vett suure ookeani kõrval. ;)
 
te 02. veebruar 2016, kl 15.55
olete nii kuradi vastikult lollakad, et te (kaasaarvatud minu idiootne teema) ei vääri isegi minu kommentaari.

kas te peale ringlemise veel mõnda liiklusliiki tunnete?
 
häbi 02. veebruar 2016, kl 16.07
on teie pärast jumala ees. sedasi ennast üleval pidada. <peksab raevukalt kaardikepiga näppude pihta>
 
mina3 02. veebruar 2016, kl 16.18
jumala asemel vajuksin maaalla sellist häbiväärset monstrumit nähes. apokalüps kõlaks juba leevendusena
alissandra 03. veebruar 2016, kl 13.30
Peakski puu otsa tagasi kolima, oleks igasugu jama palju vähem.
 
aga haruta sõlm lahti 03. veebruar 2016, kl 18.38
teemaalgataja. Mida sa siis päriselt teada tahad?

Mis on maailmavaade?
Minu maailmavaade on minu tõlgendus maailma toimimisest ja minu seisukohad (millega nõustun - millega mitte) eelöeldud tõlgenduse alusel.

EKSS ütleb: põhimõtete, veendumuste ja ideaalide kogum, mis määrab inimese suhtumise tegelikkusesse ja tema peamised tegevussuunad.
 
hmm 19. veebruar 2016, kl 23.59
maailmavaade? kui kahel inimesel on erinev maailmavaade, siis vähemalt üks nendest on väärakas
-----------------
oled kuulnud lugu, kuidas neli pimedat elevanti kabistasid ja mida nad temast siis arvasid? millisel neil neljast oli väärakas elevandivaade ja millisel mitte?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!