Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Telesaade
sajandi armastus
 
küsimused neile, kes lõpuni vaadanud 13. jaanuar 2015, kl 09.31
Mõned küsimused neile, kes on sarja lõpuni või peaaegu lõpuni ära vaadanud. Kes ei soovi teada, ei pea ju vastuseid lugema.
1. Bali bei tuleb tagasi, miks, kas keegi kutsub ta teenistusse või omaalgatuslikult, kas tuleb juttu ka sellest, mis sai ta suhtest Krimmi printsessiga?
2. Ilmub keegi šahh-sultana, kas see on seesama sultani õde, kes vahepealgi figureeris ja Hatice toetas (näitleja tundus uus)?
3. lõpuosades (kuskil 120 seeriast) ilmub veel üks keskealine kaunitar, kes tundub ka sultani perekonda kuuluvat, kes too on?
 
küsimused neile, kes lõpuni vaadanud 13. jaanuar 2015, kl 10.14
3. Nüüd sain teada, et see on Fatma-sultana. Keegi Fatma nimeline sünnitas prints Mustafale lapse, aga see ei saa küll seesama naine olla - selleks liiga ilus (too Fatma oli pigem keskpärase välimusega kui ilus) ja ka liiga vana.
 
mind huvitab ka 13. jaanuar 2015, kl 16.43
Mind huvitab ka, mis edasi saab? Mis saab Sultani uuest lemmiknaisest Firuzest? Kas ta tõesti armastab Firuzet ja Hürremi vastu on tal tunded jahenenud? Keegi kuskil teadis ka rääkida, et Hürremist saab maailmavalitseja - on see tõsi? Mis üldse saab Sultani ja Hürremi suhtest? :)
 
oijummal 13. jaanuar 2015, kl 20.49
Firuse lüüakse sealt minema, sest ta on välisluure agent. Hürremi positsiooni ei kõiguta keegi. Nad elavad kõrge eani kuni üksteise järel lahkuvad elust nii Hürrem kui tema Sultan.
 
edasi 13. jaanuar 2015, kl 20.51
Fatma on vaid lapse ema aga Sultani vanem poeg armastab seda mustade juustega neidu,kellega ta jõe ääres kohtus ta toob selle neiu haaremisse ning temast saab sultani poja armastatud naine.
 
küsimused ... to edasi 14. jaanuar 2015, kl 11.20
Kui see minu küsitud Fatma on see Fatma, kellest sina räägid ja Kanal2 peal jooksvates seeriates last kannab, siis on küll sarja castingu seltskond näitleja valikuga täielikult puusse pannud, tõeline totaalne muutumine. Selle sarja kaunitarid võib ühe käe sõrmedel üles lugeda.
 
õde? 14. jaanuar 2015, kl 16.49
Ilmub keegi šahh-sultana, kas see on seesama sultani õde, kes vahepealgi figureeris ja Hatice toetas (näitleja tundus uus)?

Ei, see ei ole see õde. Sellel eelnevalt figureerinud õe mehel võeti ju pea maha, aga "uuel" õel on mees täiesti olemas ja tütar ka. Tütar elabki mehega koos.
 
to õde? 14. jaanuar 2015, kl 17.53
:DDD.
Keegi ei küsinud, kes ta pole, vaid seda, kes ta ON. Õde võis ka uuesti abielluda.
 
keegi 14. jaanuar 2015, kl 21.22
Kõik saavad surma lõpuks. Selim saab sultaniks. Valitseja tapab oma poja Mustafa ja tema poja, teine poeg Tšehangir sureb paari kuu pärast kurvastusse. Baieseti tapab Selim, et troonile saada. Selim tapab ka tema lapsed, 4 poega. Hyrrem sureb haigusesse. Seriaali lõpuks on elus ainult Simbyl, see teenija ja Mihrima.
 
küsimused neile, kes lõpuni vaadanud 15. jaanuar 2015, kl 09.18
Sari lõpeb tõesti Suleimani surmaga ja Selim (kõige vääritum, auahnem ja üle laipade minevam) saab uueks sultaniks. Viimane vastaja jättis vahele Mehmedi surma (ka tema surma taga on ilmselt Selim) või vähemalt on sarjas koht, kus ta Mehmedi surma õigustab, et sellised nõrgad s.t heatahtlikud inimesed ei sobi valitsejaks ja sellega oli ta surma ära teeninud. Mind huvitab rohkem, mida Hürrem oma laste surmadest arvas ja keda ta ise troonil nägi.
 
teine õde 16. jaanuar 2015, kl 09.35
to õde?
14. jaanuar 2015, kl 17.53
:DDD.
Keegi ei küsinud, kes ta pole, vaid seda, kes ta ON. Õde võis ka uuesti abielluda

Öeldi ju, et ei ole seesama õde. Järelikult on teine õde.
 
vaadake ise lõpuni 16. jaanuar 2015, kl 13.48
...siis saate teada ka, mis ja kes...
 
Üks 16. jaanuar 2015, kl 20.50
Ei ole veel lõpuni vaadanud, aga päris õudne lõpp on lõpuks siis...
 
küsimused neile, kes lõpuni vaadanud 19. jaanuar 2015, kl 10.35
Miks õudne? Kaks peategelast surevad vanadussurma, mis nende suurte mürgitamiste ja intriigide juures on üpris suur saavutus. Asja kehvem külg on tõesti see, et Selim on Hürremi poegadest kõige võimujanulisem, aga ka ebameeldivam (joodik), mis paneb mind tõesti küsima, et kas Suleimanil, kes lasi tappa on vanima poja, oli tõesti ükskõik, et ta riigi sellise hoolde usaldab, ja kuidas suhtus poegade võimuvõitlusesse Hürrem, kindlasti oli temalgi lemmikpoeg.
 
Üks 19. jaanuar 2015, kl 18.35
Muidugi on õudne, kui isa tapab poja ja vend venna.
Aga kõik need inimesed olid sellies olukorras millest neil ei olnud väljapääsu. Ibrahimil ehk oli, aga ta ei läinud kaluriks enam. Midagi peab tema vennaga ka veel olema seotud. Või on see filmitegijate fantaasia.
Üldiselt on hästi tehtud film, peaosatäitja on väga õnnestunud näitleja - kõik need nägude tegemised ja välimus, nii ehtne.
 
küsimused ... to Üks 20. jaanuar 2015, kl 09.02
Õudne on see tänase päeva kontekstis, 16.-17.sajandil oli see tavaline, no võtke või veidi varem elanud Henry VIII ja veidi hiljem elanud Katariina II.
 
naine 21. jaanuar 2015, kl 16.06
no sultanil on nö terve kari õdesid, üks tuleb teine läheb ja nii lõpuni välja. Päris tüütuks läheb, kõik õed on ka vastikud. Film on sellest mõttes vastik, et kurb on vaadata kui tobedas olukorras see sultan pidevalt on ja kui palju seal lihtsalt tapetakse, kõigi käed on verised, läbinisti head kuju selles filmis ei olegi. Ahjaa võibolla poeg Mustafa kelle isa nö ära koristab, temast oli küll tõiseselt kahju ja muidugi ka teistest vendadest peale Selimi.
 
naine 21. jaanuar 2015, kl 16.09
no kuidas siis sultanil ükskõik oli kes riigi üle võttis, tal ei jäänud ju enam valikut, kõik pojad olid lõpuks tapetud. Hürremi lemmik poeg oli esimene Mehmed kelle mahidevran ära koristas, seat edasi teine valik oli Baiesit kelle Selim omakorda ära koristas kogu perega, ainult tütred jäid vististi järgi.
 
.. 21. jaanuar 2015, kl 19.08
Aga keegi siin ikkagi ütles, et Sultani uus lemmiknaine oli spioon või (riigi)reetur? Mul on ka tunne, et päris õilsate mõtetega, st südamest tulenevate tunnetega Sultani vastu, ta ei ole.
 
Üks 22. jaanuar 2015, kl 22.21
Selles asi ongi, et inimesed ei saa aru tegelikult mida nad teevad - aegade algusest peale, nagu Kain ja Abel.
 
oijaaa 23. jaanuar 2015, kl 13.19
Sultanil on temast järgmine laps- õde. Seesama, kelle mees tapeti riigireetmise ja ahnitsemise pärast.Teine õde on Hatice.
 
oijaaa 23. jaanuar 2015, kl 13.21
Ainut üks tütar Suleimanil ja Hürremil oligi, ka tema on juba suureks kasvanud.
 
kss 24. jaanuar 2015, kl 00.17
oijaaa
23. jaanuar 2015, kl 13.19
Sultanil on temast järgmine laps- õde. Seesama, kelle mees tapeti riigireetmise ja ahnitsemise pärast.Teine õde on Hatice.

Ja kes on siis see šahh-sultana, kes õige varsti ka meie ekraanidele ilmub? Sultana - järelikult ikka sultani õde ju!
Aga eks vaadake ise. Sellist tiitlit saab kanda ainult kas sultani õde (sest tema isa oli sultan) või sii sultani naine.
 
viimasele 24. jaanuar 2015, kl 15.41
Sultanad on kõik naised,kes on temale lähedased nagu lapse emad, õed ja oma ema. Lisatakse sultana, st sultani lähedane naine.
 
kss 25. jaanuar 2015, kl 01.11
Sultani ema oli ju ka sultani (olgu küll, et eelmise) naine:) Nii et ikka - kas eelmise sultani tütar/praeguse õde või sultani naine. Kas seaduslik naine või ebaseaduslik -seal maal sel suurt vahet tollal ei olnud.
 
no 26. jaanuar 2015, kl 00.23
Vaadake vikipeediast. Lisaks Haticele,on Suleimanil veel 2 õde. Üks on hästi ilus ja nooremapoolne, teine see, kelle mees ära tapeti.
 
küsimused neile, kes lõpuni vaadanud 26. jaanuar 2015, kl 10.55
No näed, tänu ingliskeelsele Wikipeediale saingi vastuse, et too kaunitarist Fatma on Suleimani kolmas õde. Samas on seal ka lause prints Bayezidi taga, mille võiks tõlkida, et ta tapeti sultani teadmisel ja heakskiidul. Kas ajalugu ja sari sealkohas kattuvad on omaette teema? Tundub, et räägin iseendaga, sest kõik tõelised huvilised on siit haihtunud ja mõni räägib ainult rumalusi.
 
nooo 26. jaanuar 2015, kl 12.41
Just praegu vaatan, kus Suleiman räägib oma teisele pojale, Mehmedile( tema ja Hürremi esikpoeg), et nägi unes,kus Mehmed beebina magas Suleimani troonil. Ja siis andis käsud mehmedile õpetada kõike ,mis vaja.
 
viimasele 26. jaanuar 2015, kl 13.57
Mis on su kommentaari mõte?
 
kas keegi tean 26. jaanuar 2015, kl 15.10
Kas keegi teab öelda, miks Helena ära saadetakse? Kuskil oli kirjas, et Ibrahim veenab Mustafad, et see Helena ära saadaks? Miks küll? Nii ilus paar on nad, et lausa kahju on, neid on kena koos vaadata :D :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!