Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Telesaade
sajandi armastus
 
kahju Ibrahimist 12. aprill 2015, kl 17.58
Olen kommentaaridest lugenud, et kõik siin on ühel meelel ja kaitsevad Hürremit. Ise olen vastupidisel seisukohal. Et mõistetakse ka Ibrahimi olukorda. Võetakse kõike nii lihtsustatult. Hürrem ei sallinud ju kedagi, kes vähegi sultanile lähemal oli. Olgugi et on film, pealegi seriaal, on siin mõtlemisainet inimloomuse üle.
 
.. 12. aprill 2015, kl 19.10
Hürrem irvitas ja tegutses samamoodi julmalt Sultani vastu tema seljataga. Oli ju isegi seotud Sultani ema surmaga. Midagi nii oli. Kas see jäigi siis ajalukku, Sultanile saladuseks? Tundub küll, kui ta Hürremi haiguse ja surma pärast hiljem nuttis. Kui küsida, siis Ibrahim on minu jaoks positiivsem kangelane.
 
ometi 12. aprill 2015, kl 19.51
oli aeg ammune, aga inimkäitumise mustrid pole siiani muutunud.
Hürrem võib jätta ülbe ja võimuka naise mulje, aga samas on ta ikka ülimalt hea õpilane olnud ja edukalt selles olukorras välja tulnud. igatahes tark ja tugev naine mu arust.
 
viime 13. aprill 2015, kl 10.26
Olen kõik seeriad algusest peale vaadanud ja seepärast tean sisu täpselt. Eilses seerias tapsid neli timukat Ibrahimi poomise läbi otse sultani palees magamise pealt, kuhu too eelmisel õhtul oli sööma kutsunud nii Ibrahimi kui ka Hürremi. Viimane lahkus enne söögiaja lõppu, sest tundis mingit segadust.Sultan aga palus Ibrahimil jääda ööseks tema paleesse. Ibrahim lubas oma naisele enne söögile minekut, et tuleb hiljem tagasi aga ei tulnud. Miks jättis Sultan Ibrahimi enda paleesse ööbima? Nimelt planeeritud hukkamise pärast. Kuna Sultan oli lubanud Ibrahimi kaitsta ka enda eest, siis oli vaja tal targa mehe nõu, kuidas ta saaks vaenlaseks muutunud sõbrast lahti ,keda ta lubas kaitsta ka enda eest. Tark mees, nõuandja-kohtunik,uuris tarku raamatuid ja jõudis õige kohani, mille ta Sultanile ka ette kandis, et Sultan saab enda lubadusest loobuda vaid uneajal kui ta magab ja nii hukatigi Ibrahim sultani palees ajal mil Sultan korras tukastas, sest teda vaevas viimasel ajal unetus. Ta meenutas aegu, mil tutvus Ibrahimiga ja seiku nende ühisest elust, sõprusest ja vägitegudest, kus Ibrahim päästis Sultani elu, kui oli alles 17 aastane vaenlase noole eest, mille peale Sultan võttis ta omale sõbraks ja relvavennas...Aga aeg muudab vajadusi, käitumisi ja nii pidas end ka Ibrahim halvasti üleval, viibides Sultanist eemal lasi ta üles puua inimesi, kes ei pidanud teda maailma vägevamaks,kelleks ta end nimetada lasi kui oli kaugetel maadel anastamas ja vägesid juhtimas, seda sõjamehed ja teised inimesed ei saanud teha, sest nende truudus oli Sultanile ja nii saigi Sultan vähehaaval teada,( ka Hürremi abiga) mida Ibrahim himustas ja siis hakkaski see reetmine aegapidi temani jõudma, läbi Ibrahimi tegude.
Hürremile ustav teener nägi öösel pealt, kus timukad viivad omavahel hukatud Ibrahimi mööda koridori, ta jooksis sellest Hürremile teatama. Hürremit valdas mitmesugune segadus aga ta kogus end ja läks Sultani tuppa, seisis seal ja vaatas murtud Sultanit, kes oli ärkvel ja kookus laua juures. Hürrem lihtsalt seisis silmad märjad, pikk armastus-abielu oli neid õpetanud omavahel jagama õnne, õnnetust ja üksteise mõistmist. Hürrem tajus Sultani valu kaotatud sõbra pärast ja tema nägu väljendas seda, kui Sultan vaatas ta poole. Ja see osa lõppes Sultani palees nii.

Hatice võttis sel hommikul oma palees vastu küllasõitnud vanima õe, kes oli lesestunud peale seda kui tema abikaasa reetis riiki ja Sultan ta hukkas.Vat selle õega ta siis suhtleski , läks rõdule ilusat ilma nautima ehkki südames oli kurbus Ibrahimi mittenaasmise pärast...Hatice vaatas ringi seal rõdul ja viis pilgu aeda ning kangestus korraks ja hakkas jooksma treppidest alla-alla-alla , õue jõudes nägi kujude kõrval valvuritest ümbritsetud kirstu,(mis on meie usulistel kombeks surnu kirstu panna nagu ka Ibrahimi pärisusk oli)kus lebas tema surnud Ibrahim. Hatice kehahoiak ja nägu väljendasid meeletut arusaamatust hirmusegust ahastust. Nii lõppes eilne seeria.
 
viime 13. aprill 2015, kl 10.46
Kui keegi soovib mõne asjaolu kohta filmis küsida, siis räägin kui nüüd mäletan. Vaatasin "Sajandi armastust" tv3 vahendusel algusest peale.Vaatan kindlasti lõpuni.
 
Need 13. aprill 2015, kl 10.59
kes siin kommenteerivad, et kahju Ibrahimist ja Hürrem on paha, paha. Te teete seda emotsioonide pealt. Viimane osa oli tõesti väga ilus. Väga armas ülevaade Ibrahimi elule ja teda on näidatud igati positiivse kujuna. Aga ajaloos on Ibrahim siiski negatiivne ja võimujanuline kuju. Rahvas teda ei armastanud. Ja VIIME, kes on andnud siin omaarust mingit ülevaadet ja demonstreerib seda oma nägemusena. Seda kõike me nägime kõik viimases seerias. Iseasi, kuidas keegi seda tõlgendab. Aga filmi tegijatele: parim lahendus vaatajatele. Ibrahim oli siiski keskne tegelane. Selline on ajalugu, film on iseasi.
 
viime 13. aprill 2015, kl 11.04
Minu nägemus ei ole filmis kajastataud vaid ma kannan üle filmitegelaste ilmeid ja tegevust ise, kes huvitub, siis ka küsib ja ajalugu on ajalugu, filmis on aga oma sisu. Ajaloost saab lugeda Internetist ja ajaloo raamatutest aga filmi sisu, mida ma nägin Eesti televisoonist tv3 -e pealt, sellest ka kirjutan. Soovtaks sulle ja teistele, mitte sõnu välja karjuda, suurte tähtedega, pole vaja ei minu ega kellegi teise kommenteerija peale karjuda.Kes on teie? Mitte keegi, ära esinda kõiki vaid ennast.:)Sind pole selleks volitataud.
 
viime 13. aprill 2015, kl 11.07
Kui sa soovid filmi tegijatele midagi edasi öelda, siis võid seda teha vastaval leheküljel ja türgi keeles, võid ka inglise keeles,kui türgi keelt ei oska.:)))
 
Miks 13. aprill 2015, kl 11.52
nii närviline? Sa jutustad oma kommentaaris seda, mida kõik isegi nägid. Selline tunne jääb, et ainult Sina vaatad ja kõik ülejäänud oletavad. Lugupidamisega.
 
viime 13. aprill 2015, kl 12.32
Ei usu, et nad on kõik oskavad edasi anda seda, mida üks või teine näitleja oma väljendusega kajastas.Jah, ma jätkan selle huvitava "Sajandi armastuse" tv3-lt vaatamist ja kirjutan kindlasti siia, seda enam kui huvi on tekkinud. Pealegi ei kirjuta ma lahmides siit ja sealt , vaid kajastan tähtsamat.Nii on.
 
No tore 13. aprill 2015, kl 13.08
kui meil on selline analüüsivõimeline, kes oskab arvata, mida keegi vaatajatest oskab oma väljendustega kirjeldada. Lugupeetud Viime, Sinu postitustest loeb välja ainult seda, et Sinu arvamus ja vale arvamus.
 
Lisaks veel postitusele No tore 13. aprill 2015, kl 13.10
Kindlasti on siin väga palju neid, kes teavad ajalugu ja oskavad seda analüüsida ja läbi filmi tõlgendada. Nii et, Sina Viime ei ole sugugi ainuke.
 
.. 13. aprill 2015, kl 13.32
Soovin viidata tähelepanu lihtsalt sellele, et Sultanil oli teadmata, et Hürrem oli tema ema surmas süüdi. Kui ta seda oleks teadnud, oleks ajalugu vb hoopis teisiti kulgenud.
 
Täpitriin 13. aprill 2015, kl 13.40
Ambitsioonikas ja võimujanuline oli Ibrahim kindlasti, parajalt ülbe ka, aga läbinisti halb küll mitte. Ta oli võõramaalane, tema puuslikud aias andsid samuti jutuainet, tema mõju sultanile ja paljud väljaütlemised kohtumistel saadikutega jätsid võimaluse temasse kahetiselt suhtuda ning rahvaga manipuleerida on ju oi kui lihtne, see tuli sealtki välja (üks paneb jutu teele, järgmine korjab üles, paneb omalt poolt juurde ning lumepall on pandudki veerema). Võim ei sobi kõigile.
 
viime 13. aprill 2015, kl 14.06
Ei olnud Hürrem Sultani ema surmas süüdi, vaid Ibrahimi armukesepidamine oli süüdi. Filmi olete näinud nagu üks "kõiketeadja" siin mainib, "et nemad teavad kõik",kuidas te siis selle koha vahele olete jätnud?! Mis andis tõuke validele, et ta tervis enam vastu ei pidanud.Peale mille teadasaamist, kukkus ta maha? Filmis oli see kenasti läbi mitme seeria ära näidatud.
 
viime 13. aprill 2015, kl 14.12
Kes pidas end tegelikult süüdlaseks valide surmas?

to 13.08-13.32,kui oled kõiki seeriaid näinud, siis oskad sellele vastata.
 
aga 13. aprill 2015, kl 18.48
mulle meeldib hürrem. ta kaitseb küünte ja hammastega seda, mille endale võitles.
ja mulle meeldib sultan, kes seda hinnata oskab.
kui sultan oleks mingi pehmo, kes naiste õelutsemist tõsiselt võtaks, ei oleks hürremit tõenäoliselt enam elus.
õige mees, kes läheb vastu isegi oma emale naise eest keda armastab ja kes teda armastab.

kanakari kõik ju olid hürremi vastu, aga hürrem võitles vahendeid valimata ja kui ta poleks seda teinud, siis oleks ta kaotanud - ajastule vastavalt----
 
no 14. aprill 2015, kl 00.04
Kui nüüd võrrelda Ibrahimi ja Hürremit, siis viimane on kahtlemata õelam ja vastikum tegelane. Kohati on lausa paha vaadata, kuidas temal kõik ''sitakeeramine'' nii veatult õnnestub.
 
pree 14. aprill 2015, kl 16.13
Agal (13. aprill 2015, kl 18.48) on täiesti õigus.
Tolleaegses haaremis ei olnud elu meelakkumine, oma olemasolu eest pidi igal sammul võitlema. Kui ei hävitanud sina teist, siis hävitas see teine sind. Igale vaatajale on ju selge, et sultanit jättis haaremis toimuv praktiliselt külmaks, temast polnud seal ei abi ega kaitset.
 
tööpõld on lai 14. aprill 2015, kl 16.28
Hürremi-suguste inimestega suhelda küll ei sooviks. Temasugustest tuleb hoiduda. Nii salakaval, kättemaksuhimuline, pugejalik, armukade, ka meeste vastu... Küllap tal jätkub Ibrahimi kõrvaldamise järelgi tegevust.
 
Täpitriin preele 15. aprill 2015, kl 10.39
Päris nõus su väitega ei oleks. Sultanit ei huvitanud igaühe saatus ega pidanudki huvitama, selleks olid Afife ja eunuhhid, isegi Valide ja nüüd Hürrem sekkuvad siis, kui asi suureks paisub. Oma lemmikute hea käekäik aga küll, kui mäletad stseeni Firuze kaela peal olnud nööri jäljega.
 
targematele küsimus 15. aprill 2015, kl 15.11
Kui palju neid osasid siis kokku on? Paar nädalat tagasi oli telekavas numbriks 90 midagi, youtubes on venekeelsete videode viimane number 139 ja see lõpeb sultani surmaga, nüüd on telekavas 155?
 
mh 16. aprill 2015, kl 20.13
Pole tähtis, meie tv kannab ilmselt kõik üle ja pole mõtet surkida seal vene kanalites, keskendu ühele-meie omale ja jälgi korralikult, siis saad ka aru.
 
no 16. aprill 2015, kl 23.31
Tore,et Viime suguseid televaatajaid leidub. Kui ikka tahad midagi küsida, on tore kui vastuse ka saad.
 
.. 18. aprill 2015, kl 07.53
Ikkagi vaatasin eile ära Eestis jooksnud viimase osa. Starmani korduse pealt. Mõtlesin, et lõpus Sultan ütleb Ibrahimile kahe lausegagi, milles teda süüdistab, aga ei. Kange mees ja karm lugu. Võimalik, et sellisel käitumisel oli oma põhjus ja ehk oligi nii parem. Aga eks Ibrahim sai viimastel hetkedel, kui ta kinni nabiti ja traat oli kaelas, isegi aru.. Õele haigettegemise võid veel andestada, sest see on eraasi, aga seljataga võimu haaramist mitte. Mis oli nt Nõukogude Liidu ajal teistmoodi tegelikult? Kõige karmima ja pikema karistuse said riigireetjad.
 
ei ole nõus 18. aprill 2015, kl 09.04
Mina ei saanud küll aru, et ta reetis. See oli ju kombineeritud värk, et temast igal võimalusel vabaneda. Võimuahne oli ta küll, aga samuti truu sultanile.
Järgmine on vist Mustafa, kelle suhtes samad meetodid käiku lähevad.
 
.. 18. aprill 2015, kl 09.17
Sultani kaudu sai Ibrahim ennast teostada.
 
.. 18. aprill 2015, kl 09.21
Viimases osas näitas üht noorpõlvekatkendit, kus nad leppisid kokku, et teevad kõike koos. Midagi nii oli. Aga selge on see, et ainult üks saab olla võimu juures tegelikult.
 
Toomas 20. aprill 2015, kl 09.09
Ibrahim võis olla vahest ülbe aga ta oli alati lojaalne Sultanile ja tema lastele. Isegi Ibrahim oli valmis surema hürremi laste pärast. Ibrahim tegi nii palju oma riigi heaks, jäi alati truuks Sultanile jne aga ülbus tappis ta. See ülbus oli tegelikult ka osa taktikast kuidas luua suhteid teiste riikidega ning mis andis Ottomani impeeriumile jõudu aga kahjuks saadi sellest teada alles siis, kui ibrahim hukati.
 
viime 20. aprill 2015, kl 09.40
Eilses seerias kajastas korra ühte Ibrahimi vigadest, kus ta lasi hävitada ausa mehe aga Ibrahim ei näinud, et Sultan vaatas teiste hulgast seda hukamist pealt, maskeeritult ja niimoodi kogus Ibrahim endale miinuspunkte Sultani silmis kuni enda hukkamiseni välja.Ibrahimi kuju kadumine seriaalist on muidugi märgatav, seriaalid saavad vaesemad olema aga eks keegi tõuseb seal ka esile edaspidi.Antud momendil on Hürremil enda ja laste kaitseks rohkem võimu kui Sultani kolmel õel kokku. Kaks leske ja kolmas on ka mures.Isegi Mahidebran küsis ta käest pisarsilmil, et kas järgmine on minu poeg.IBrahimi hukkamisega tagas Sultan omale suuremat võimu ka vanema poja üle, keda ta arvas austavad Ibrahimi rohkem kui teda, sest IBrahim kasvatas ja koolitas Sultani vanemat poega, misläbi on ta nüüd ka nii murtud mees,kuna kaotas õpetaja, treeneri, sõbra ja nõuandja. Ibrahim tegi ka suure vea, kui valetas Sultanile, et sõidab mujale aga ise sõitis Sultani vanema poja juurde.Kuidas sai Ibrahim nii naiivne olla, et ei mõistnud, see tuleb ju välja.Võib-olla olid ta soovid meeldivad aga samas võis olla ka see hoopis troonipärija mõjutamiseks mõeldud, et Sultani selja taga asju ajada.Oli ju Sultan korra isegi nii haige,et lamas voodi oimetuna (ja sel ajal mõtles Ibrahim ka troonipärijale) öeldi et mürgitamine ja kahtlus langes igale ühele, kes tema teadmata samme tegid ja siiani polegi see välja tulnud,kuidas ja kelle käe läbi sai Sultan mürgituse.Vaatame järgmisel pühapäeval edasi.Seniks toredat nädalat armsad filmisõbrad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!