Telesaade
sajandi armastus
 
.. 20. aprill 2015, kl 10.13
Lõpptõuke Ibrahimi hukkamiseks andis Sultanile protokoll, milles Ibrahim lasi end nimetada lõviks ja valitsejaks.
Viga.
Ei tea, kuidas Ibrahim julges lasta oma juttu fikseerida? Või oli sõpruses kindel ja lootis, et väljatuleku korral saab kõik selgitatud ja andeks? Et tegemist on koostööga riikide anastamisel... mõnes mõttes oligi, aga kuningat saab olla ainult üks! Sina olid enne ori! Võid aidata, aga tippu ei saa. Staatus määrab.
Enne oli ju ka paar juhust, et Ibrahimi pea oleks lennanud.

Leidsin. Kellel huvi, siin on sarja lühikokkuvõte:
http://www.maaja.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=1665&Itemid=2
 
.. 20. aprill 2015, kl 13.52
Vaatan hetkel eilset osa järele. Viimne, Sul on õigus. Sultan lubas endale, et aasta pärast ootab Ibrahimi sama saatus, mis seda õnnetut süütut meest tabas. Võimalik, et Sultan otsis aasta-paar koguaeg tõuget Ibrahimi hukkamiseks ja sai selle lõplikult siis, kui protokolli luges. Selge oli, et Ibrahimile oli võim liiga pähe hakanud ja edasised tagajärjed võisid olla katastroofilised. Isegi kuni Sultani kukutamiseni. Ibrahim soovis olla nagu Sultan.
Nii solvunud oli Sultan, et käitus Ibrahimiga nagu õnnetu koeraga hukkamisel ehk orja, mitte sõbra väärilisena. Samas, südames on tal siiski kahju, et nii läks.
 
nii jube 21. aprill 2015, kl 11.37
Mul hakkas Ibrahimist kahju. Ei saanudki oma laevakest kätte :(
 
Jeee.. 27. aprill 2015, kl 13.46
Wuhuu... Balibei tuli tagasi!! :D Aga, kas keegi teab kui kauaks? :)
 
to Jeee 27. aprill 2015, kl 17.46
Kuskil maksimaalselt 10 osa.
 
.. 28. aprill 2015, kl 08.10
Uu. Ma pean siis ka korduse pealt vaatama. Kumba meest sultanitütar siis ikka armastab? Veidi koomiline siis ju.
 
vahet pole! 28. aprill 2015, kl 10.29
Vahet pole, keda armastab. Meheks saab selle, kelle ema valib.
 
viime 29. aprill 2015, kl 10.55
Mihrimahi esimene armastus, kes on tema vanema (pool)venna teenistuses, pandi valiku ette Esimese Sultanipoja ema Mahidebrani poolt, kas ta läheb nendega või jääb kohale (kui nad viibisid Sultanipalees). Mehel oli elu kallis ja ta ütles ka Mihrimahile, et nad enam ei kohtu, põhjust teatamata. Mihrimah kurtis emale ja Hürrem muidugi rõõmustas, samas tundis tütrele kaasa.(Mihrimahi annab tema ema naiseks ustavale mehele, kes ei ole kõige targemate killast küll aga ustavuse killast Hürremile truu, peale seda kui ta naine Nigar surma saab. Aga sinna läheb veel aega).
 
to viime 29. aprill 2015, kl 14.36
Vabanda, aga su keel on nagu Google tõlge.
Too Mustafa teenistuses olija ei ole Mihrimahi esimene armastus, võib-olla esimene tõsisem armastus, aga mitte esimene. Esimene on siiski Balibei.
Teiseks to Mustafa teenistuses olija suutis mõelda kainelt. Loomulikult oli talle elu armas, aga sama oluline oli talle ka lojaalsus ja karjäär.
 
kah to viime 29. aprill 2015, kl 17.22
Sa paistad siin silma sellega, et lihtsalt jutustad sisu ymber. Inimesed vaatavad ja teavad sisu isegi. Ja siis tuled sina oma ""tarkusega"".
 
Asi nüüd... 30. aprill 2015, kl 13.51
Ah, mis te norite. Las igaüks kirjutab nagu soovib. Ikkagi on huvitav lugeda.
Midagi pole parata, hoidsin ikka Ibrahimi poole, kuigi tema käitumine jättis kohati soovida.
 
viime 30. aprill 2015, kl 21.20
See oli noore tüdruklapse armumine, mitte armastus. Armumise ja armastuse vahe on suur. Mingit karjääri ei ole teenijal,kes on pealegi vaid luuletaja kui olla Sultanipoja teenistuses. Kes karjääri teeb on see õnnetu Nigari praegune mees, kelle Hürrem üles upitab ja kellele oma tütre pärast naiseks annab.Jutustan jätkuvalt filmist ümber.
 
to Asi nüüd .. 01. mai 2015, kl 08.18
Üks asi on ümberjutustus, hoopis teine asi on täielik puu eesti keel, tõesti nagu Google tõlge. Väga halb on lugeda sellist keele risustust, kus pole saba ega sarvi.
 
jutusta, jutusta, viimeke! 01. mai 2015, kl 09.00
Ega siis keegi teine ometi oska eelolevaid osasid vaadata! Sinu kirjutised on hädavajalikud. Kui ainult midagi aru ka saaks....
Südamlik soovitus - katsu kirjutamine selgeks õppida, siis ehk keegi loeb ka su üllitisi. Praegu need ainult risustavad foorumit.
 
viime 01. mai 2015, kl 15.42
Jutustan, neile jutustan,kes filmi ei näe. Need kes vene pealt on vaadanud nagu sina, neile muidugi ei meeldi meie vaatamine. Ole teiste vastu sõbralikum, siis tuleb ka sinu juurde kunagi armastus ja oleks hea kui sa armumist armastuseks ei pea nagu sa arvasid, et teismelise tüdruklapse Mihrimahi kiindumine täiskasvanud mehesse oleks esimene armastus.Muidugi on neil raske eesti keelest aru saada kui nad on lihtlauseid õppinud ja paljud eestikeelsed mõtted ja sõnad on arusaamatud.
 
ly 01. mai 2015, kl 23.06
Mulle näiteks meeldivad viime sõnavõtud! Pole vaja nokkida ja ärge lugege, kui ei meeldi.
 
Sultana 03. mai 2015, kl 03.05
ON mis on, aga kõige silmapaistvam ja minule meelepärane on olnud, Mahidevran sultana, temas on see ilu, mida teistes nii´-väga ei märka. Alati äärmiselt ilus kostüüm, värvid, jne, ja muidugi ta ise. Ei ole sultani lemmik, kuid siiski tema esikpoja ema ja elegants - seda jagub veel tänapäevagi.. ;)
 
viime 03. mai 2015, kl 11.36
Aitäh,ly.
Täna ma kahjuks ei vaata, tuleb olla väljaspool kodu aga homme hommikupoole on kordus ja siis saab süveneda.
 
viime 04. mai 2015, kl 19.59
Vaadatud ja päris kurb osa oli. Sultan saatis Hatice koos lastega Manissse, kus oli ees juba tema esikpoeg oma ema ja saatjaskonnaga, et Hatice seal murest ja leinast üle saaks ning selle kõik selja taha jätaks. Aga Hürremile tehtud atendaat ebaõnnestus, kui seda saab nii nimetada. Mahidebrani teenija Diana sokutati Hürremi lähedusse ülevaatajaks haaremisse (muidugi teise nime all), kus ta tappis kolm inimest teekonnal sauna Hürremit tapma(kus teda pesti) aga asja päästis ukse taga kloppiv haaremi ülevaataja, kes aimas halba.Nii oligi viimasel minutil silm silma vastu mõrtsukaga seisev Hürrem nii endast väljas, et Dianal oli kerge , käes ülestõstetud nuga, asi enda kasuks pöörata nagu oleks tema avastanud Hürremi vastu suunatud vandenõu. Küll mingil ajal Hürrem ka tõe välja uurib aga seni on nii nagu on, Diana (unustasin ta uue nime ära)viibib Hürremi läheduses. Hatice koos oma õe ja Sultani esimese lapse(kes suri juba ammugi) emaga plaanisid koos Mahidevraniga Hürremit tappa, selleks Diana haaremisse sokutatigi ja Sultan oli vihane, leinas ja vihas Hatice oli väärt Manisasse saatmist ( hea veel et Sultan teda tappa ei lasknud).
 
kahh 04. mai 2015, kl 21.05
Väga hea, et keegi siin kirjutab. Kuna olen hürremi suhtes allergiline siis seriaali ei vaata kuigi süžee iseenesest on paeluv.
 
vahel vaatan 04. mai 2015, kl 22.03
keegi räägiks, mis mängu see õde seal mängib õigupoolest??
hatice on üks hale kuju. juba alguses vaatasin...

diana on tegelikult sellise.. metsiku ja õiglase hingega. ta vist ei saa täpselt aru, mis mäng käib.. kas ma eksin? mis temast saab?
 
üks arvamus 05. mai 2015, kl 11.36
Hea, et keegi jutustab. Vaatan küll, ent mõnikord läheb ka midagi kaotsi. Hürrem pole algusest peale meeldinud, olgu ta nii tugev kui tahes. Lihtsalt ei istu sellised tüübid. Igaühele oma, ja pole see Hatice nii nõrguke midagi, ta on liiga otsekohene tolle elu jaoks. See elu seal vajab rohkem lipitsemist ja salakavalust.
 
Kui jutustad, siis ole detailides täpne 05. mai 2015, kl 12.30
Hatice ei pühendanud ju kumbagi õdedest Hürremi kõrvaldamise plaani, see oli tema, Mahidebrani ja Gülfemi plaan. Õed teadsid, et midagi on toimumas ja Hatice Mahidebrani mahitusel asja nii ei jäta, aga detailidest ei teadnud kumbki.
 
viime 05. mai 2015, kl 13.34
Hatice koos oma õdedega ja Mahidebrani ning Gülhemiga kõik koos ostustasid, eriti aktiivne oli Hatice, kes juba eelmsies seerias soovis Hürremi kiiret surma, mida talle Mahidebran ka lubas, pidades silmas Diana sinnjätmist. Mida oli ka näha, kuis Hatice, ise leinarõivas, mitmeid kordi küsis üle,kas ikka kõik laabub.

Siin pole see "midagi on toimumas" vaid konkreetselt oli räägitud plaan lahti ,kuidas ja kus Hürrem tappa.Kui jälgid hoolega jutuajamisi ja mida keegi ütleb, siis saad ise ka aru.See oli vandenõu, millests ai aru Sultan ise ja tabas ära, et kes asjale tõuke andis oligi leinas Hatice,kes süüdistas vaid Hürremit oma mehe - Ibrahimi surmas. Ibrahimi aga lasi mõrvata Sultan ise ja põhjusega.
 
viime 05. mai 2015, kl 13.38
Lisan juurde veel, et Sultan oli oma nõudmises väga otsekoheselt kindel, kui Hatice hakkas tõrkuma, et ta Manisasse ei sõida, ütles Sultan talle: kui sa Manisasse ei lähe, võtan sult lapsed ära, sa oled liiga mures, et neid kasvatada. ...Ta pidi kuuletuma.See oli käsk.
 
viime 05. mai 2015, kl 13.41
Ega keegi ei hooligi sest Dianast tegelikult, ta on küll truu Sultanipoja emale, Mahidebranile ja teeb, mida kästakse aga Mahidebran teab, et ükskõik,kuidas Diana Hürremit ähvardab või tapab, saab Diana ise niikuinii surma. Millest andis tunnistust tema lause ,kui ta Manisasse Sultanipaleest tagasi naasis ja teenijad küsisid, et kuhu Diana jäi, ütles ta selgelt: Dianat ei ole enam.
 
kui jutustad ... to viime 05. mai 2015, kl 16.54
Ma jään enda juurde, et Hatice õed küll teadsid ja kiitsid heaks, et Hürremist tuleb lahti saada, aga mil viisil ja millal on Hatice, Mahidebrani ja Gülfemi soolo, miks muidu šahh Sultana neid kiirustamise ja plaani läbi mõtlematuse pärast nahutas.
Loomulikult see kolmik ohverdab Diana ja selge on ka see, et isegi kui kõik peaks minema mingi imekombel õlitatult s.t Hürrem sureb, aga ei selgu teo täideviija ega tellija, siis on siiski parem, kui Diana Manisa haaremisse enam ei naase, vaid jätkab kas šahh Sultana või Hatice teenistuses.
Mind on hakanud see šahh Sultana oma intrigeerivuses huvitama, palju on temas lojaalsust Haticele ja palju oma huvisid mängus, igatahes vääriline vastane Hürremile.
 
To üks arvamus 05. mai 2015, kl 16.54
Sa vist ei ole seda seriaali algusest peale näinud. See, et Hürrem on praegu selline, nagu ta on, on väga palju tingitud sellest, kuidas temaga on käitutud. Ma pigem annan talle au, et ta on toime tulnud selle tema vastaste armeega. Tollal nii asjad käisidki, et pidid olema tubli intrigant, et ise ellu jääda. Hürremit on muidugi "aidanud" seegi, et Sultan teda armastab ja ka austab mingil määral. Muidu teda elavate kirjas enam ei oleks tõenäoliselt. Kõige hullem tundubki olevat just paljude lemmik (kui siin kommentaare lugeda) Mahidevran. Tema intriigide tulemusena jääb Hürremi ja Sultani lastest ainsana ellu nende tütar. Kõikide poegade hukkumiste või surmade taga on Mahidevrani käsi mängus. Aga jah... Mustafa hukkamise taga on jälle Hürrem. Tõenäoliselt.
 
viime 05. mai 2015, kl 17.35
Ega Diana ei lähegi kunagi tagasi, sellest polnud isegi juttu,( nagu ütlesin, et Mahidebran mainis oma teenijatele, et Dianat enam ei ole) tema nimelt ohverdati kui tööriist kes viib läbi Hatice, tema õdede, Mahidebrani ja Gülhemi planeeritud hukkamise varem või hiljem, sest esimene kord läks Dianal see nässu.(Ette rutates saab öelda, et ta ei tapa Hürremit).

Miks on Hürrem selline? Ta oli õppinud seda asja seal õukonnas olles, et kui tahad elada, tuleb olla vaenlastest sammukene ees, kui tahad teenet-osta, kui tahad olla võimu juures-armasta. Mitte keegi ei mõista Sultanit paremini kui Hürrem ja Sultan teab seda. Ainukene, keda Sultan ka usaldab ongi Hürrem. Hürrem aga armastab ja kaitseb ka oma lapsi.Sultani vanem poeg on vastupidiselt oma emale- Mahidebranile hella hingega, kasvatas teda ju Ibrahim sel ajal kui oli ise veel noor ja uljas.
 
viime 05. mai 2015, kl 17.36
Mahidevran, kirjutan kogu aeg Mahidebran, kirjutan seda nime valesti.Lihtsalt kui satud hoogu, siis läheb nässu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!