Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
kui tihti suurendate BPs raskusi?
 
kuku kuu pealt 06. jaanuar 2011, kl 22.56
Olen nüüd käinud vist 10 x Bodypumpis 2 korda nädalas.
Alustasin nii, et
soojendus 2,5......nüüd 2,5
kükid 0 2,5
rind 1,25 1,25
selg 2,5 3,75
triitseps 1,25 1,25
biitseps 1,25 2,5
väljaasted 0 1,25
õlad 1,25 1,25
kõht 0 0


Kas on OK areng? Treener soovitab otsa laduda, aga tunnen, et pingutan end maksimaalselt niigi. Väljaasted ja õlad on mulle nt väga rasked. Et kui ikka viimased kordused lähevad ähkides-puhkides, siis on ju raskus õige? Samal ajal langetan ka kaalu jälgides menüü kaloraaži, seega on keha suht surve all niigi.

Samas kui vaatan teisi, kellel ikka megasuured kettad seal kangi otsas ja lausa mitu.... kas nad on aastaid käinud või olen ma lihtsalt nõrk?
 
kuku kuu pealt 06. jaanuar 2011, kl 22.57
Kui jäi segaseks, siis see teine arv tähendab raskusi, mida nüüd kasutan.
 
Styg 07. jaanuar 2011, kl 06.57
ära vaata neid teisi niiväga, ise ju ikka treenid ja enda jaoks. kui tunned, et seeria lõpuks on toss väljas ikka küll, siis on raskus sobiv. inimesed on erinevad, treeneri soovitust raskusi juurde laduda ei pea ka niiväga tõsiselt võtma. muidugi ülearu mugavaks ei maksa ka minna ja kui ikka juba hakkab tunduma, et võiks juurde panna, siis seda ka teha. aga ikka iseenda, mitte teiste järgi!
 
jee 07. jaanuar 2011, kl 08.13
Ära jah teisi jälgi, kui ikka lõpus on toss väljas, siis raskus on OK.
Ja kui sa oled alles 10x käinud, siis on natuke vara suuremaid raskusi panna. Raskust pane juurde siis, kui tunned, et harjutuse lõpus on sul veel jõudu.
Mina teen nii, et teen 2 trenni nn oma raskustega, 3ndal panen raskusi juurde, siis teen jälle 2 trenni oma vanade raskustega, 3ndal panen raskusi juurde... jne jne ja siis enesetunde järgi vaatan, millal võiks "vanu" raskusi tõsta.
Edu.
 
n 07. jaanuar 2011, kl 09.06
Ma tegin kangekaelselt 1,25 ketastega kuu aega (kükid olid siiski 2,5), siis vahetasin need 2,5 vastu (kükid 5).
Nüüd, mitu aastat hiljem, on endiselt enamus raskusi 2,5, v.a kükid, mis on 8.75 ja selg 6,25. Biitseps on mul tõeliselt nõrk, tahaks seda ikka veel 1,25-ga teha, aga uhkus ei luba.
Ära põe. Jälgi ainult enda enesetunnet!
 
e 07. jaanuar 2011, kl 09.17
eelkõnelejate mõtted väga õiged. 10 treeningud on kerge sissejuhatus. üldiselt on soovitus pigem pikemalt (mida see tähendab, on ikkagi väga individuaalne) teha madalama raskusega (=90% maksimumist), siis aga järsku tõsta koormust hüppeliselt (et oleks tõesti väga raske). peaasi et areng seisma ei jää, need aastate kaupa 2,5 kiloste ketastega tegijad ei ole tegijad :-)

kirjutad ka, et oled negatiivsel dieedil, selle puhul ka arvesta et jõudu vähem (lihastes glükogeeni vähem) ning võhma üldiselt vähem.
 
N50+ 07. jaanuar 2011, kl 09.49
Mina teen nii, et püüan iga kord ühele lihasgrupile natuke juurde panna ja vaatan, kuidas tunne on. Järgmine kord see tavaliseks tagasi ja mõnele teisele natuke juurde. Biitsepsile ja õlale selles kavas pole kordagi pannud, mõlemat teen 2,5 kg ühes otsas.
10x on veel nii vähe käidud, et sa oled alles katsetusjärgus, mis sobib, ja raskusi lisa kindlasti vastavalt enesetundele, mitte käsu peale.
 
triinu 07. jaanuar 2011, kl 12.00
olen teinud BP nüüd 3 kuud. Selle ajaga toimunud muudatused (mõned paari astme haaval, mõni korraga):
soojendus 2,5->3,5
kükid 2,5->3,5
rind 1,0 pidevalt, vahel proovin 2 või 2,5, aga lõppu ei jõua teha, vb oleks 1,5 paras
selg 3,5 -> 5,0, varsti peab vist 6 peale tõstma
triitseps - nagu rind
biitseps - nagu rind ja biitseps
väljaasted 0
õlad - nagu rind jne

siit näha mis tugevamad mis nõrgemad kohad mul. mõni kava on ka kergem mõnes elemendis, mõni jälle raskem, vastavalt sellele üritan kohendada raskusi ka.
kui mõnd raskust suurendanud olen, siis lihas kannatab paremini ära kui kõõlused ja liigesed. ülakeha seeriad nagu rind ja biitseps-triitseps ja õlad on nõrgemad ja ka kiloga on lõpus ressurss läbi või miinuses. üle ei ole tavaliselt midagi jäänud.
 
paabulin 09. jaanuar 2011, kl 11.38
Käin aastaid BP-s ja raskused on muidugi suuremad.Pikka aega olin õlaraskustega ettevaatlik,sest seda on kõige lihtsam ära lõhkuda.Sa tee pigem väiksemate raskustega ja lihvi tehnikat.Triitseps võiks olla biitsepsist veits raskem või sama ja väljaastetega kükke võiks teha algul ilma raskusteta,sest kümne korraga ei tunneta veel päris õiget tehnikat ja liigne koormus tekib põlvedele ja päkale.Edu.
 
kuku kuu pealt 14. jaanuar 2011, kl 12.35
Veel küsimus, olen teemaalgataja. Seni nautisin trenni, aga hiljuti rääkisin treeneriga ja ta ütles, et seljatõmmete ajal peaksin selja palju nõgusama hoidma, muidu teen suuremate raskustega seljale liiga. Seni polnud mul mingeid hädasid seljaga. Viimasel trennil jälgin end eriti ja hoidsin selja eriti nõgusa ja nüüd on mul pool nädalat alaselg valus. Ei mingit tahtmist trenni minna. Kuidas siis on nüüd? Kas see liigne selja nõgusa hoidmine võib ka halba teha ja peaksin nii edasi laskma nagu alguses? Kuna alaselg valutab, järelikult tegin midagi nõgusa seljaga ikkagi valesti.
 
Paula 14. jaanuar 2011, kl 12.49
Kas selg ei peaks mitte sirge olema, mitte nõgus?
 
kuku kuu pealt 14. jaanuar 2011, kl 12.53
Treener väitis, et nõgus peab olema, muidu ma tegin ikka sirge seljaga jah. Ehk teab keegi teadjam veel kommenteerida!
 
jee 14. jaanuar 2011, kl 13.37
Mina tean ka, et selg peab sirge olema ja kõhtu tuleb tugevana hoida, et selga toetada.
Mina mõne teise treeneri trenni ja küsi tema käest ka, sest mõnikord näitavad erinevad treenerid harjutusi erinevalt - krt teab, mis see õige siis on, aga selg ei tohiks bp'st valusaks jääda.
 
kk 14. jaanuar 2011, kl 13.59
ikka sirge peab olema selg
 
paabulind 14. jaanuar 2011, kl 15.29
Aga kui kõht on tugevalt sisse tõmmatud ja puus veits tahapoole suunatud,siis läheb küll selg veits nõgusaks.Sa pole ilmselt selle harjutuse õige sooritusega veel harjunud ja ongi selg valus.Ehk üritad oma alaselga pikalt venitada ja teed siis trenni peale.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!