Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
Otsin kaaslast kellega koos ratsutamist alustada.
 
Kaisa 04. detsember 2006, kl 22.08

Tere kõigile ! otsustasin hakata käima ratsutamas ( Ihaste Ratsaspordibaas)...ise elan Tartus ja olen 19. a. Oleks väga meeldiv kui leiduks keegi lõbus ja tore hobusesõber vanuses 19+ kellega koos ratsutamist täiesti nullist alustada =}
Ja veel, kui kellelgi on eelnevalt kogemusi/nõuandeid või mõni hea sõna treenerite kohta Ihaste Ratsaspordibaasis, siis on ka need kõik väga teretulnud !

Kõike kõige paremat !
Jään kirju ootama =}
Kaisa.
 
kats 05. detsember 2006, kl 09.03
Oleks kohe nõus kui Tartus elax. Aga kahjux elan pärnus. Ka huvitax ratsutamas käimine kellegagi koos.
 
flann 05. detsember 2006, kl 10.14
Küsiks kui palju see maksab? Oleks muidu asja vastu huvi küll
 
Kaisa 05. detsember 2006, kl 11.32
Treening gruppides klubi liikmetele ( saab registreeruda kohapeal ) :

1 tund nädalas- 100 EEK/h, ettemaks 1 kuu- 4OO EEK.
2 tundi nädalas- 90 EEK/h, ettemaks 1 kuu- 720 EEK.
3 tundi nädalas- 80 EEK/h, ettemaks 1 kuu- 960 EEK.


Mitte klubi liikmetele on aga 1 tund kallim- 150 EEK + ettemaks kokkuleppel.

( Klubi liikmemaks on 50.- )

jään vastust ootama =}
 
kaisu 07. detsember 2006, kl 10.23
Ihastes käib palju ratsutajaid. Olen seal ise sõitmas käinud. Enamus on ka a la 12 a lapsed. Sõitmas käisin Annika trennides. Ja kui veel Reet seal töötas, siis ka tema trennides. Annika oli siis kui mina seal käisin hästi populaarne treener ja seepärast oli tavaline,kui ühes trennis oli kuskil kümme sõitjat. Miinus selle asja juures oli see,et kui on palju rahvast trennis,siis jääb treeneril sinu jaox üsna vähe aega ja mõni trenn sai rohkem nagu kohal oldud,kui midagi õpitud. Kui sa alustad alles ratsutamist,siis treener paneb ikka sulle rohkem rõhku,kuid arvestama pead,et ta ei tegele terve trenn ainult sinuga...
Ise eelistan väiksemaid talle,kus vähem rahvast ja treeneril on kõigi jaox aega.Ma ei taha öelda,et Ihaste halb tall on,ei-ei. Ihastes on mul ka üx lemmikhobune,kelle selga lootsin iga trenn saada,kuid seda otsustab ikka treener,kes kellega täna sõidab ja seda vastavalt ratsutaja oskustele.Päris esimestex tundidex saad endale istumise alla ikka ühe turvalisema hobuse.
Aga tore,kui uusi ratsutamishuvilisi jurude tuleb :) Edu ja julget pealehakkamist ;)
 
K 08. detsember 2006, kl 23.18
Mina oleksin kord nädalas täitsa tulija, olen kunagi ratustanud, aga nüüd pole enam aastaid hobuse selga saanud, seega alustaksin hea meelega täitsa nullist. olen muidu 25.a kui sobib siis kirjuta
 
gucci 10. detsember 2006, kl 16.25
Tahad ratsutada? Sa mõtle, mis iseloomu ja närvikavaga need hobused on, kes peavad oma turjal taluma igat inimest, kes nende selga pannakse.. Ihaste hobustest on mul kogu südamest kahju.

Osta oma hobune, rendi talle boks, maksa looma ülalpidamiskulud ja vet.arsti arved. Muidu on sinu algav harrastus nagu lõbumajas käimine - üks (käpardlik) klient teise järel ratsutab, peaasi, et oma emotsiooni kätte saab.
 
Kirsten 11. detsember 2006, kl 10.37

Ühesõnaga üle 19.a. algajatele ratsutamine keelatud ! Jumala eest ärge hobuse selga ronige. Loom saab ju niimodi trauma !

=}

Hästi paned "gucci" ! =}
 
to: gucci 13. detsember 2006, kl 12.10
absoluutselt nõus Sinuga (10 aastat ratsutanud-hobuseid väntsutanud ja selle maha jätnud, tagasi mõeldes on ainult häbi)

lõbumaja näide on super hea ja sobiv.

19 aastane inimene võiks juba mõelda suuta, mida ta sellele elusolendile peale sunnib keda seal ratsakoolides tõesti nagu lit.si peetakse.
 
kaisu 13. detsember 2006, kl 13.06
No olge normaalsed, kes te siin arvate, et ratsutamine on mõeldud ainult lastele!!! Täielik pubeka jutt käib, et mis see hobune tundma peab jne jne. Keegi ei lähe neid ju piinama!!!
Loll jutt suhu tagasi!!!! Eesti üx parimaid sõitjaid Gunnar Klettenberg ja teised tublid sõitjad on siis ikka jubeda asjaga hakkama saanud,kui siiani ratsutavad :P :D
Kui saan sulle kuidagi abix olla sina teemaalgataja siis aina küsi :) kahjux ei saa sulle seltsi pakkuda ratsutama minnes, kuna töö kõrvalt pole aega regulaarselt trenni teha. Lähen sõidan siis kui vaba aega on.Ja ära kindlasti muretse selle lolli jutu peale,et 19 a vana juba sellex on! Mina olen siis juba loomapiinaja,sest olen mõned aastad üle 19 juba :D
Edu!
 
Kaisa 13. detsember 2006, kl 14.39


Aitäh kaisu =}

Nüüdsest olen minagi loomapiinajate klubi ametlik liige =}
 
njah 13. detsember 2006, kl 15.25
eks elavate peal midagi harrastada on ikka lõbus
 
britta 18. detsember 2006, kl 19.48
Issver, ma päris loomapiinaja- juba 13 aastat vahelduva eduga tegelenud kappamisega :D

Muidu teemaalgatajale ja teistele huvilistele mõned hobufoorumite lingid... Äkki on abiks?

http://www.foorumid.net/hobune/index.php?sid=0807e7b11a7b710a5eafd2ac9f6402aa
http://www.capriole.ee/forum/index.php
http://www.lemmik.ee/index.php?13539

"Hobupiinajate" vastastele :P
http://hauteecole.ru/en/bitless_bridle.php
 
to: britta 20. detsember 2006, kl 21.44
oledki ju, ja see et sa sellest veel ise aru ka ei saa, näitab samuti midagi. no offence
 
to: britta 20. detsember 2006, kl 21.49
tean ka inimesi, kes - kuigi nad ei ole ratsutanud ja hobustega eriti kokku puutunud, ei kasuta nt hobuturismitalude teenusi, sest nad ei taha (oma sõnade järgi) ,,hobuseid piinata".
 
britta 21. detsember 2006, kl 11.34
Re: 2 eelmisele teatele...

Igal ühel oma arvamus, aga olen seisukohal, et kui loom ei taha midagi teha, siis ta ka seda ei tee- nuta siis või naera seal hobuse seljas.

Tõsiküll, kui ka Eestis oleks võimalik harrastada ilma valjaste/stekita ratsutamist, siis oleksin hea meelega esimeste seas, kes sellega tegeleks...

Aga muidu, ilusat jõuluaega kõigile :)
 
britta 21. detsember 2006, kl 15.24
Tõsi, ilma stekita saab nüüd ka, aga just see ilma valjasteta versioon...
 
to britta 04. jaanuar 2007, kl 17.52
Ilma valjasteta sõit ei ole mitte midagi erilist, ainult et hea istak peab olema.
 
hm 05. jaanuar 2007, kl 02.13
to britta

vaevalt need orjad vanasti tahtsid oma isandaid teenida...valu ja hirmuga saab palju. Hobune ju teab, et kui ta keeldub millestki, siis saab haiget. ,,ta hakkas vastu! anna talle stekiga!" kellele see väljend võõras oleks...
 
Mia Mai 14. detsember 2016, kl 23.24
Muidugi on ratsutamine hobustele kohati sunniviisiline - ise ka vihkan, kui treener ikka karjub, et ma need ratsmed kätte võtaks (ehk pmst hobust suust tiriks ja talle haiget teeks) ja säärtega suruks (ehk hobusele mingit voimalust andmata teda liikuma panna) aga ma olen nii lummatud nendest suurtest loomadest, et ma ei suudaks nädalatki ilma nendeta olla - pead lihtsalt leidma selle kuldse kesktee, seljas olles pead kõike tegema nii, et hobusele jääks sellest positiivne kogemus ja et tal poleks vaja midagi teha, ms paneks sind hobusele haiget tegema või neile midagi vägisi peale suruma. Kõik oleneb ratsanikust, muidugi kohad on ka erinevad - mõni annab hobused kätte ja ise mõtleb ainult teenimise peale, samas mõni tahab ainult ranget istakut ja koolisõitu peale suruda, aga mõni on selline, kus saad hobustega hetkeks aja maha võtta ja nendega suhelda, sa sõidad koos hobusega, mitte ainult hobuse seljas.<3
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!