Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
Mis on aeroobne treening?
 
tahtmist täis 31. jaanuar 2008, kl 14.53
Otsustasin muuta oma aastetepikkust ülipassiivset ja istuvat eluviisi natuke aktiivsemaks. Vaatasin siin mõningaid teemasid soovituste saamiseks ja mitmel pool oli juttu aeroobsest trennist. Mis see on? Jooksmine ehk? Kas jõusaal käib sinna alla?

Otsustasin alustada käimisest - õhtul kontoris tossud jalga ja kiirmarsil koju. Meil lähedal spordisaal jõumasinatega, tahaksin sinna ka minna, aga masinatega ei oska midagi esiotsa peale hakata. Kas netis on õpetavaid pilte või videosid - ehk oskate aadressi juhatada?
 
hmm 31. jaanuar 2008, kl 15.37
aeroobne trenn on see, kui sa teed trenni oma aeroobse pulsisagedusega. ja see pulsisagedus on kõikidel erinev. aeroobne treening on siis jooks, ratas, rühmatrenn(aeroobne) jne. jõusaal ei ole, sest jõusaalis ei tõuse sul esiteks pulss nii kõrgeks(st jõumasinad siis) ja aeroobse trenni puhul oleks hea, kui pulss oleks enamvähem ühtlane.

Ma olen halb seletaja vb. las mõni targem räägib üle :D
 
maakas 31. jaanuar 2008, kl 16.11
ma olen siiani aru saanud, et see aeroobne on siis kui n.ö. treenimine seisneb liikumises.
Mitte aeroobne on see, kui istud n.ö. erinevate masinate taga jõusaalis ja pumpad vaid lihaseid.
 
cc 31. jaanuar 2008, kl 19.51
Aeroobne- mõõduka koormusega vastupidavustreening. Kui teha seda maksimumilähedaselt muutub see anaeroobseks.

Jõutreening muuseas on ANaeroobne treening kuigi pulss seal kuigi kõrgele ei tõuse.
 
muts 01. veebruar 2008, kl 00.32
Aeroobne treening - treening, kus energiaallikana kasutatakse rasva (süsivesikute asemel, mis on muidu kõige kiiremini kättesaadav energiallikas) ning kus rasva põlemine toimub hapniku osavõtul. Inimestel on aeroobne läbi erinev, kuid maksimaalsest südamelöögisagedusest on see ca 60-75%.
 
a 01. veebruar 2008, kl 04.56
aeroobsel treeningul siiski süsivesikud ka käigus ja esimesena.Peale ATP-d siis.Jõusaali treening on anaeroobne, sest keha ei suuda piisavalt kiiresti aeroobsel teel energiat toota, et max. võimsusel lihast ära toita.
 
muts 01. veebruar 2008, kl 09.03
to a - jap, õigus, kuid antud pulsisagedusel peaks olema eelistatud rasvade põlemine/põletamine:)
 
a 01. veebruar 2008, kl 16.34
reaalselt päris nii siiski ei ole.Kokkuvõttes on kõrge pulsiga treenides põletatud cal hulk, ka rasva hulk suurem, lihtsalt protsentuaalselt on rasvade hulk väiksem, kui madala pulsiga treenides.Madalama pulsiga treening samas arendab aeroobset vastupidavust.Süda ja vereringe.
 
soovitus 14. veebruar 2008, kl 10.49
Kui kogukas oled, siis ära jõusaalist küll alusta. Seal läheb inimene ikka laiemaks ja pigem "kilud" saavad sellest kasu.
Soovitan alustada shapingu kõige esimesest raskusastmest, piulssi mõõdetakse ka ja kontrollitakse, kas ikka kõik korras ja trenn mõjub.
Kõige aeroobsem on muidugi aeroobika, eriti bodyjam, aga see on ka mulle väsitav, et soovitaksin pigem bodypumpi, aga eelkõige shapingut.
 
aii uu 01. märts 2020, kl 15.51
Minu arvates oled sa küll hea seletaja
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!