Loobu suitsust
vihkan suitsetamist!
 
myrk 04. jaanuar 2011, kl 15.40
Ütlen kohe ära, et kõige jubedam asi, mida siin ilmas vihkan südamest on suitsetamine. Ma ise pole iial teinud ühtegi suitsu! Vihkan seda, et lähedased mu ümber tossavad, kui suitsu kohe ei saa, muutuvad närviliseks, kargavad mulle nö näkku, minu palveid ei pea miskiks.

Oma peikaga palju vaidlusi olnud sellel teemal. Mõneks aastaks suutis ta täielikult lõpetada, mille üle oli mul kohutavalt hea meel. Mis siis et ta võttis natuke juurde (ega ma ei teagi tegelt kas see oli sellest).

Nüüd aga teeb ta suitsu juba minu nähes, minuga koos jalutades. Tossab koos oma või minu emaga, käib nn suitsuruumis iga poole tunni tagant. Pakk päevas pole talle miskit.

Iga kord kui tema juurest tulen, esimene asi lähen pessu, kõik suitsust haisevad riided viskan pesumasinasse, enda küürin ka koheselt puhtaks, kuna riided ja juuksed haisevad :(

Ma saan aru, et ma ei saa panna teist maha jätma, aga mida ma üldse teha saan, asi muutub ainult hullemaks?!?
 
to myrk 04. jaanuar 2011, kl 16.23
sa saad olla talle toeks ja anda talle mõista, et sa armastad teda just sellisena nagu ta on. Anna talle mõista, et sa tunned ta tervise pärast väga muret. Ütle talle, et sa aitad tal sellega toime tulla. Ära ole selles suhtes isekas. See, et sulle ei meeldi, et ta haiseb, see ei mõjuta teda kuidagi. Pigem tekitab trotsi, kui midagi ette heidetakse. Ära palu tal loobuda sinu pärast vaid enda pärast. Ütle talle, et sa mõistad tema hirmu mahajätmise ees (suitsetajad ei taha olla suitsetajad, kuid on hirm, et jäädakse millestki ilma). Kingi talle raamat Allen Carr "Lihtne meetod lõpetada suitsetamine". Ütle, et sa mõistad tema hirmu, et mahajätmine võib olla raske, kuid ta ei ole proovinud edukust Allen Carri meetodiga. Võtke aeg maha ja kui võimalik, las ta loeb selle raamatu läbi ühe-kahe päevaga (järjestikuse) ning ma usun, et sind on ootamas suur üllatus.
 
veider 04. jaanuar 2011, kl 23.28
parim viis suitsetamisest loobuda on,kui tervisega tekivad tõsised probleemid.hirm on see mis inimese tegutsema paneb.paraku mõnikord võib siis juba hilja olla.kahjux pean tunnistama,et ise suitsetan-juba 27 aastat,u. pakk päevas.olen suutnud ilma olla 3 kuud ja selliseid nädal-kaks ilma suitsuta perioode on olnud päris palju,kuid lõplikult pole suutnud loobuda.eriti hea muidugi peale sööki ja alkoholi tarbides.
 
aadu 05. jaanuar 2011, kl 02.33
jäta maha see nõrga iseloomuga lohv ja otsi mõni tugevama isiksusega isane.
 
Pets 29. jaanuar 2020, kl 16.48
Ma ka vihkan suitsetamist ja igal pool inimesed kogu aeg tossavad minu ümber nii, et mul pea valutab ja pean oma tervist tugevalt rikkuma.
Kahjuks üldjuhul nad mu palveid millekski ei pea, ainult ülbitsevad vastu.
Täiesti haige on veel see olukord, kus lähen kellegi juurde tööga seoses, viin midagi ja hakkame kraami auto pealt maha laadima ,tema paneb just siis pläru ette, no kurat, ei või siis natuke kannatada, kas ei ole tõesti mõtlemist, et teise inimese nina all tossad.
Aga mulle tundub, et suitsetajad ei hooli kellegi tervisest ja lõhna nad ka ei tunne.
Oleks minu teha keelaksin suitsetamise üldse ära, iga koni tõmbamine tänaval või ettevõttes võiks tähendada näiteks 1000 Eurot trahvi, kas saab maha jäetud või ei saa.
 
ilmselge ju 04. veebruar 2020, kl 23.40
No kuidas saab suitsetav inimene hoolida teistest ja teiste tervisest, kui ta ei hooli endastki.
Ei sellisega ole muud teha, kui igaveseks temast kaugele joosta. Haisegu omaette ja mürgitagu ainult ennast!
 
Vihkan mittesuitsetajaid! 28. veebruar 2020, kl 18.40
Alatasa on mingi ving. Küll on mõnel häda, kui naabri rõdult suitsuhaisu tuleb. Teisele ei kõlba, et bussipeatuses suitsu tehakse. Kolmandal probleem, kui koni maha visatakse. Kõige tipuks on need pehmostunud vikerkaarelillad eurosotsid ära solkinud ka suitsupakkide esteetilise külje, aktsiisidest rääkimata.
Ausalt, see ei ole see Eesti, mida tahtsime 1988-89 öölaulupidudel lauldes ja Balti ketis seistes. Tegelege oma asjadega ja laske elada!
 
Unetu 20. juuli 2023, kl 23.03
Tore et vihkad aga kas suitsetamine solvas või hammustas sind.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!