Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
Kaua need suitsupiinad umbes...
 
Suits 14. november 2011, kl 11.41
Kestavad täna juba 8päev saaks pinnast lahti oleks ok
 
eksnikotiinik 14. november 2011, kl 12.47
no ma ei tea: mul kestis aktiivne suitsunälg ca 6 kuud kindlasti, kusjuures esimesed 3 kuud olid suht hirmsad. Nüüd on aga ligikaudu 7 a sellest möödas ja vahel ikka tahaks tõmmata, kuid see mõte on nõrk ja kaob kohe.
 
õnnetusehunnik 14. november 2011, kl 15.03
Noo läheb veel aega jah,mul kolmas kuu jookseb ja iga päev on suitsunälg. Ja peaaegu igal ööl teen unes suitsu. Aga no peame vastu, onju!
 
Suits 14. november 2011, kl 17.50
Peame vastu muidugi ma tean kui1 teen siis läeb jälle lahti
 
t. 15. november 2011, kl 12.19
need suitsupiinad kestavad täpselt senikaua, kuni te ei vabane mõtteviisist, et loobusite millestki imeheast. kohe, kui mõtlete, et tervenesite vastikust haigusest, ei igatse te enam haigusetekitaja järele. nii lihtne ongi.
mul läheb kolmas kuu suitsuta ja peaksin laushull olema, kui mõne nikotiinipulga, saasta, veel omale suhu topiksin :)
milleks, vaba inimene seda küll ei pea tegema, ainult ori.

superlahe on tubakatööstureile tünga teha!
 
t. 15. november 2011, kl 14.03
mis puutub veel mõtteviisi, siis
eks mul on endal ka vahel vaja meenutada tõepoolest endalegi mõnda asja, sestap kiikan mõnikord ka siia foorumisse.

teadupärast on enesesisendus võimas jõud. kui õigeid asju sisendada, on algusest saati lihtsam. ma mõtlen praegu nii: jess, ma sain hakkama, hurraaa!
ma olen mittesuitsetaja.

ja ei mõtle: olen mitu kuud vastu pidanud. sest ma ei kavatse tegeleda vastupidamisega, vaid olen vabanenud. selles ju asi ongi :)


kui mõelda, et suitsetamise mahajätmine on kohutavalt raske, siis sel juhul me mõtleme täpselt nii, nagu meeldib tubakaärikale. kuid me ometi ju ei peaks vabade inimestena nii mõtlema.
jõudu kõigile ja rahulikku selget meelt.
 
suits 16. november 2011, kl 16.22
aga kuidas on lood kehakaaluga on tousma hakanud...
 
t. 16. november 2011, kl 16.44
olen 174 cm pikk, talvel veel kaalusin 65 kilo, nüüd ainult 60
nii et otsusta ise, kas on tõusnud :)

ma olen olnud muidugi niisugune sportlik suitsetaja kah, st olen alati samal ajal olnud hästi liikuv inimene

muidugi ei soovita ma asendada sigaretti mistahes näksimisega, parem mine jooksma v võimle v tee midagi niisugust
suitsule ei ole asendust
see on oluline endale teadvustada
ja ka see, et suitsunälja ja sööginälja keskused ajus on lähedased

ehk niisugune nõuanne sulle: kui on tappev suitsunälg (v on just sinu meelest suitsu-, mitte sööginälg) aga pole justkui söögiaeg, siis kasvõi joo vett, väikeste lonksude haaval
mitte ära pugi nt kompvekke
joo ravimteesid jms

praegu ongi mul ainus küsimus endale: kuidas ma nii LOLL olin, et nii kaua nikotiinilõksus üldse olin
täitsa naerukoht
 
t. 16. november 2011, kl 16.47
jep, ja veel, oluline: tee hingamisharjutusi
kui võimalik, mine kasvõi mingisse joogatrenni (kogenud õpetaja käe alla)
 
t. 16. november 2011, kl 16.50
kehakaalu müstikast veel niisugune asi.
olin lõpuks nii jube nikotiinik, et ei söönud enam hommikuti, kohe suits suhu esimene asi hommikul. lõuna aegu sõin, aga mitte alati, ja siis põhiliselt sõin õhtul, palju. no kujuta ette, et sellise eluviisiga just kaal tõusebki.
nüüd söön hommikul korralikult, mõnuga.

nii et mida ma enda peal järeldan: ei maksa karta seda kuramuse kaalutõusu müüti kah lõputult, mul on kuri kahtlus, et seda külvavadki just suitsumüüjad v tootjad.
 
N52, kolmas kuu jookseb 16. november 2011, kl 22.37
Mina tegin viimase suitsu 5. septembril.
Suitsetanud olin 31 aastat ca pakk päevas, vahel rohkemgi.

Siis otsustasin, et teen kolmenädalase pausi. Just pausi, mitte ei mõelnud millestki igavikulisest.
Need 3 nädalat elasin küll hambaid kiristades üle. Kui see aeg täis sai, siis tundus kahju suurt vaeva nullida ja lasin edasi. Kõige raskem aeg oli pealelõunane aeg kohvipausiga:)

Nüüd on juba päris OK. Vahel tuleb küll täiesti ootamatult suitsuisu, aga see möödub päris kiiresti.

Kaalu ei ole igatahes veel grammigi juurde tulnud peamiselt tänu sellele, et teadlikult hoidusin näksimisest - ei tahtnud uut lolli kommet vana asemel külge harjutada - ja jõin selle asemel palju vett ja suhkruta teesid.
 
õnnetusehunnik 17. november 2011, kl 23.28
Minu kaal tõuseb küll mõnuga, see on muidugi puhtalt vähese liikumise viga. Väikese lapsega üksi kodus ja ega väga ei saa liigutada ka,3 korda seljaopil käidud ja iga liigutus teeb valu. 3 km jalutamist tekitab juba sellise seljavalu, et ei taha mõeldagi. Ühesõnaga ma arvan, et kui iga päev liikuda, siis ei tohiks väga hull olla - mina peaaegu ei liigu ja 2,5 kuuga 5 kg juures.
 
Pluss 10 kilo 18. november 2011, kl 19.46
No mina piinlesin terve aasta, siis hakkas ära kaduma see vaev. Nyyd juba 3 aastat puhas plika, aga juures pluss 10 kilo ja ma ei ole rahul. Nuuks.
 
Suits 19. november 2011, kl 12.37
Kui 10kg juures ju siis äkki vähe liigutasid ennast ja rohkem sõid või siis tõesti kuidas kellegile mõjub mõnele tuleb juurde mõnele mitte
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!