Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
Suitsetamisest loobumine, ärajäämanähud.
 
tossukas 19. märts 2015, kl 23.22
Ma 30 aastat suitsumees olnud... mõtlesin, et kui nüüd ei jäta siis suitsetan surmani....mul läks esimene kuu väga lihtsalt...ei mingeid asendusaineid ega plaastreid....kõik saab alguse mõtlemisest, ära tee seda esimest ja elu on kui lill;)) ma ei tea kaua vastu pean sedasi...aga selline mõte tuli, et kui oled juba näpu andnud siis lõpuni...sellest väljapääsu ei ole vist kunagi;))
 
Jipikajee 06. aprill 2015, kl 19.57
Tere kõigile
Püüan siin suitsetamisest loobuda, olen suutnud vähendada ca 10 sigaretini päevas, algsest 30 st.
Kas kellegil on veel olnud nii, et suitsetamisest loobumisel on tekkinud suhu aftid?
Enne polnud see minu jaoks probleem aga seoses koguse vähendamisega on see ilmnenud.
Lugesin kusagilt Inglise foorumist, et see probleem on levinud eks suitsetajate seas.
Mina muidugi ennast eksiks ei saa lugeda, kahjuks.
Lihtsalt kui see juba praegu nii on siis mis saab siis kui üldse loobuda?
Oleks meeldiv kuulda teiste kogemusest.
 
seda et 10. aprill 2015, kl 11.48
misasjad need aftid on?
 
Jipikajee 16. aprill 2015, kl 18.52
See on siis kui näiteks peale teatud toiduainete söömist on selline tunne nagu suulagi oleks katki.
Eriti tekitab selle tunde näiteks tsitruseliste söömine.
Kirgliku suitsetajana mul seda ei olnud.
Aga vähendades hakkas pihta.
 
fäänsi 17. aprill 2015, kl 01.26
kindlasti on see suitsetamise vähendamisest , eks. Gosh, söö vitamiine, mitte ära süüdista mürgi koguse vähendamist.
 
doktor buzz 01. mai 2015, kl 08.59
Kõik halb saab alguse sellest hetkest alates kui tahame suitsetamisest loobuma hakata?;))
Tegelikkuses hakkad sa loobumisest alates aru saama kui palju pöördumatut kahju sa oma organismile suitsetamisega teinud oled selleks ajaks...
 
Loobusin 34 aastat tagasi 17. juuli 2016, kl 12.09
Enne seda olin tõmmanud ligi 20 aastat. Aga ma ei olnud suur suitsetaja, 2 pakki nädalas, see oli vist pool keskmist. Väga tüütas ära suitsulehk korteris ja riietel ja hinna tõus ka. Olin varem pidanud ka mõnenädalasi vaheaegu, näiteks maal puhkuse ajal.

Natuke kaal suitsust loobumise järel ikka tõusis küll.
Hiljem nägin pikka aega unes, et suitsetan, aga see unenägu on ammu ära jäänud.
Vahel mõtlen, et kui nüüd ühe sigareti ära tõmbaks, siis ehk hakkaksin jälle suitsumeheks. Aga erilist kiusatust pole tegelikult tundnud.

Väljas liikudes olen märganud, et suitsetajad on põhiliselt naisterahvad, suitsetavaid mehi praktiliselt ei näe. Ma arvan, et nad on tööl.
 
kaal 18. juuli 2016, kl 18.02
Keegi siin märkis tabavalt, et mees igatseb suitsu järgi kuna viimane meenutab õnnelikku ja muretut aega. Võib ju olla küll nii. Mina jätsin selle vedamise päevapealt 2,5 a tagasi. Olin ahelsuitsetaja. Hakkasin suitsetajaid äkki märkama ja neid vaadates mõtlema mida nad sellest saavad. Hetkeks olin justkui mittesuitsetaja ja siis hakkasin enese üle juurdlema et mida see suits mulle õigupoolest annab. Tegelt mitte kui midagi oli minu vastus endale,niisiis jätsin maha päevapealt. Kui keegi küsis siis vastuseks oli , et minul on suitsetamine nüüd selge. Alati soovis keegi otsida mingit sügavamat põhjust. Ainus mure oli kaal, millega tuli rinda pista. Ja kilod ei tule suurematest söögikogustest vaid ainevahetus tõesti aeglustub. Minu vanus ei ole 25 vaid naine parimais aastais /armastan nii öelda/ siis olin selleks valmis. Hiljem kui ülekilod üle loetud ei takista miski neid maha võtmast. Tervise või muu asja kohapealt ei oska tõesti öelda. Ei saa muud aru kui rahakotis on mõned Eurid ehk rohkem. Jõudu kõigile, õnnelikku ja muretut aega ka peale suitsetamisest loobumist.
 
KÖHA 26. juuli 2016, kl 14.43
millal see ära jääb? olen ilmselt väga raske juhus, sest suitsetanud üle 30 aasta. reedel, st mõned päevad tagasi, jäin väga haigeks ja sellest ajast pole isegi mõelnud, et tahaksin ette panna. seega õige hetke ilmselt maha jätta. huvitaval kombel mul ei olegi mingit erilist isu, aga köha on küll meeletu. palavik ja nohu on möödas ja kondivalu samuti. õigupoolest on päris hea olla, aga kui köhahoog peale tuleb, ei jõua ega jõua kuidagi lõpetada. saan aru, et see on paratamatu, aga tahaks vaimu valmis panna, kui kauaks?
 
assdsa 01. august 2016, kl 23.36
rõõmusta selle üle, et köhid, järelikult kopsud töötavad ja köhimine on kõige kiirem viis puhastuda. Tõrvast ja muust pahnast tulenev köha möödub tavaliselt paari nädalaga. Siis ühel hetkel võib veel suu rämedalt haisema hakata paariks päevaks, mil see põhjakiht ka kopsust välja immitseb. Õige otsus.
 
rrr 16. aprill 2017, kl 12.36
et suitsetamise soov kestab ainult 3-5 minutit, aga need on kõige hullemad 5 minutit!
 
varnaa 07. detsember 2017, kl 15.04
Spray suitsetamise vastu - http://topleadbit.com/gHYV
Soovitan.
 
Viropoikka 25. märts 2018, kl 01.42
Tere kõigile uutele vanadele!!

Suitsetasin +10a nii +30 tükki päevas ka öösiti.
Olin seda juba mitmeid aastaid oodanud, millal see juhtub minua, ootasin vaid omat aega, kuna kõik varasemalt proovitud abivahendid ei aidanud mind kuidagi siis jäin vaid ootama oma aega.
Lõppetasin päevapealt!!!

Söögi isu paranes/suurenes esimesel päeval.
Peeretama hakkasin kõvasti :)
Kui enne käisin korra või paar päevas vetsus siis peale lõppetamist lõppes ka see.
Higi tuli kui saunas (nii päeval kui ka öösel).
Kuna lõhnataju paranes järgmisel päval märgatavalt siis hakkasin tundma jubedat koni haisu mis tuli kopsudest välja hingates.
Mustad tükkid hakkasid tulema suhu nii peale neljandat päeva.
Seksi isu tõusis.
Unetus.
Esimesel nädalal juhtunud kõrvalnähud.
Leidub veelgi kuid need pealmised asjad.


Õnnelik olen ja jään selleks igavesti.
Ärge kartke see on seda väärt.


Edu kõigile teistele üritajatele!!!
 
Võrukas 26. märts 2018, kl 13.21
Mul kaalutõus 4 kuuga 10 kilo. Söögiisu ikka tõuseb küll ja see on otseselt seotud mittesuitsetamisega.
 
Ei 12. aprill 2018, kl 10.37
oleks uskunud,et üldse suudan kunagi loobuda suitsust,kuna suitsetasin 50 aastat.Nüüdseks on hea meel,et suutsin end kokku võtta ja 11 nädalat ilma ühegi suitsuta olla.Ärge mõtelge,et see kerge on,ei ole.Tuleb tegevust otsida,et ahvatlusele mitte järgi anda.
 
Margus 27. september 2018, kl 13.21
Tartus saab hüpnoosi abil suitsetamisest loobuda 2 tunniga. Unustad suitsetamise kohe peale seanssi ära ja ei pea piinlema ärajääma nähtude all. Uurige järgi: http://onneklubi.onepagefree.com/?id=17083&
 
15 a olin suitsetaja 26. jaanuar 2019, kl 07.02
Olen 26 päeva sitsu vaba... Et minul tõmbas kõhu küll lahti.. Et nüüd nagu on kinnisem.. Kuid mind aitas maha jätmine see, et taipasin.. Mis asja ma teen.. Juba 15 a... Milleks.. Jätsin ka päeva pealt maha.. Peas käivad sellised laused, kui kusagil linnas näen lähedal suitsetajat.. Mine küsi.. Sa tahad teha... Siis saan aru, et see on keegi....ego... Et ma rikuks enda tervist.. Sitaga.. Oleksin tubaka tööstuse ORI.. Tunnen ennast hästi ja igapäev. Mis olen vastu pidanud. Teeb mu nii õnnelikuks.. Et ma suudan olla see kes olin lapsena.. Suitsuvaba elu.. Parim mida suuvitada.. Lõpeta suitsetamine kohe... Ja raha kulutan parem toidule kui mürgile.
 
Eelmisele 05. veebruar 2019, kl 22.12
Kuu aega suitsuta olla on ilmselgelt vähe ja vara hõisata, et enam ei tee ja jätsid maha!
Olin samuti üle 10 aasta suitsumees ja jätsin päeva pealt maha ja arvasin samuti, et oh olen juba pool aastat ilma olnud, enam ei hakka...eksisin hakkasin uuesti. Siis võtsin mingiaeg uuesti end kokku ja jätsin taas maha. Suutsin 9 aastat olla ilma suitsuta, kui ühel nõrkuse hetkel ise ka ei tea, mis see oli, hakkasin jälle tõmbama. Poleks eales uskunud, et peale nii pikka pausi hakkan taas suitsetama. See näitabki, et midagi ei saa siin sada prossa lubada, et jätsin igavesti maha...ei tea kunagi, mis elu taas ette toob.
Tõmbasin 7 aastat taas suitsu, kui selle aasta jaanuri alguses jätsin taas maha ja üks kuu on juba suitsuvaba olnud. Soovin, et suudaksin seekord jäädagi suitsuvabaks, aga 100% ei saa lubada ja seda ei saa meist keegi, kui aus olla, sest me ei näe nii kaugele ette!
 
Sirtsu 17. juuni 2019, kl 11.40
Tere!Kes müüb tabex tablette?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!