Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
hea kogemus, reductil
 
lis 14. november 2008, kl 11.11
pean kohe rääkima.
eks olin minagi hädas oma söömise ohjeldamiseda. antud juhul ei hakka selgitama, mis oli söömishäire tekke põhjus.
olin proovinud väga erinevaid variante, kuid jäävat tulemsut ei saavutanud.
olin kuulnud reductilist ja sellest üsna ära hirmutatud, ei julgenud proovida. kui üks mu tuttav aga selle abil oma toitumise korda sai ja väitis, et mingeid halbu kõrvalmõjusid ei olnud, siis otsustasin ikkagi proovida.

praeguseks olen võtnud nädal aega ja uskuge või mitte, aga ma tunnen end eriliselt hästi!
sööki saan vaadata väga rahulikult ja sööngi vaid väikesed kogused, et kõht saaks täis, praegu siis ikkagi lahjemaid, et kaalu alandada.
ühel päeval oli tööl väga kiire ja kahjuks ei jõudnud lõunale, mingit erilist nälga aga ei olnud, ilmselt võiks täiesti söömata olla.
sams lugesin tähelepanelikult ravimi toimest ja olen endale aru andnud, et see on vahend, milel abil on võimalik oma toitumisharjumuis korda saada. just abivahend, sest sellesse tulebki nii suhtuda, et harjutan end sööma vähem, samas teen ka sporti jne. ravi ei tohi piirududa kindalsti ainult rohu võtmisega vaid ka elumuutuste tegemisega.

mulle üldiselt mõjub rohi väga hästi. tunnen endas palju rohkem energiat, magan palju paremini, jõuan oluliselt rohkem jne.

loodan, et jätkub samas vaimus. mu ülekaal ei ole õnneks tohutu, 15 kg, kuid lisaks endise hea vormi tagasisaamisele on põhieesmärk ikkagi tagasi saada õige toitumine.

kui kellelgi on veel sarnast head kogemust, siis võiks kirjutada.
 
... 14. november 2008, kl 11.31
mis reductili reklaam, ah......jälle hakkab pihta vä, tule taevas appi, igaüks kes mingist rohust on kunagi abi saanud peaks kohe reklaami tegema hakkama vä......oota ära kuni kuur läbi, pasunda siis ja räägi kõrvalmõjudest ja kaotatud kilodest......
see kõik on teil peas kinni, kui ka "tühi" tablett teile anda ja rääkida mida see kõik teeb, siis usute nii et seda nägu ja kujutate ette kuidas teie isu kaob jne. külllt selliseid katseid tehtud ja pärast patsiendile öeldud, et tegelikult saad sa ilma ravimita ise hakkama kui sa ainult tahad.
 
lis 14. november 2008, kl 11.46
..., milleks selline kisa?

kindlasti ei tee ma reklaami, räägin oma kogemust.
mina ei ole seda ravimit ostnud kusagilt delfist vm käest kätte. see sai läbi räägitud terapeudiga, kui ligi aasta tööd erilist vilja ei olnud kandnud.

rõhutasin, et see ei ole imetablett vaid abivahend ja tundub, et mulle sobib.

usun, et on tõesti paljusid, kellele ei sobi, kuid kui muu ei aita, siis proovida ju tasub.
 
. 14. november 2008, kl 11.46
loodame, et sul läheb jätkuvalt hästi.

küll aga on olnud inimesi, kellel üks hetk mõju lihtsalt kaob ja/või pärast reductili lõpetamist on isu 2x suurem.

kindlasti on ka neid, kes 100% rahul.

..., ära lahmi. isu reguleerivad ajus erinevad osad ja protsessid. kui on olemas ravim, mis osadel inimestel seda tegevust blokeerib, siis on ju väga hästi.
 
lis 14. november 2008, kl 11.47
ja loomulikult olen nõus ka hiljem rääkima, et kuidas kulgeb.
 
tere talv 14. november 2008, kl 12.09
nädal on ikka väga,väga vähe aega,et selle heast või halvast toimest kirjutada:)olen eelkõnelejatega nõus,et mõttejõud on kõige suurem jõud!
 
lis 14. november 2008, kl 12.18
nädal aega head kogemust ongi nädal aega head kogemust. kas sellest siis ei võigi rääkida?

aga jah, ega ma olin/veidi olen veelgi skeptiline selle suhtes.
aga praegu on tõesti loodetust rohkem st just enesetunde osas.
mul on madal vererõhk, ei ole saanud küll mõõta, kuid ehk ongi nüüd veidi kõrgemaks läinud ja see teeb enesetunde palju paremaks :-)

ja kordan veelkord, et ma võtan seda kui ravi ja komplekselt harjutades end normaalselt sööma ja rohkem sportima.
oluline on seda kuuri teha rohkem kui 1-2 kuud(isegi kui soovitud kaal on juba käes), sest eesmärk on oluliste muutuste püsiv esilekutsumine, mis vajab aega vähemalt 4-5 kuud.

kui on huvi, siis võin oma kogemust aegajalt uuesti rääkida.
 
... 14. november 2008, kl 12.27
on vastutustundetu siin erinevaid ravimeid reklaamida kuna on hulk inimesi kes kohe sõnasabast kinni haaravad ja seda imerohtu igal võimalikul moel va. arsti käest, seda omale hankida üritavad ja siis on tagajärjed teinekord väga halvad. Kui kellegile on seda rohtu vaja, siis seda ka arst soovitab ja kirjutab ja väga tore kui sellest abi on, kõrvalmõjud olemata, ka seda ravimit süües tuleb käia arsti juures kontrollis jne. Enamus siin ei mõista ravimite ja igasuguste ekstreemsete dieetide mõju oma tervisele ei kohe ega hiljem ja väidavad, et nende tervis on nende endi asi, aga kas ikka on kui ravi tuleb osaliselt kõigi maksumaksjate rahast. Miks küll te ei taha ise tervislikult elada ja toituda? Peale kuuri või deeti tuleb mõnel rutem, teisel hiljem kõik samad probleemid tagasi kui peas ei toimu muutust, kui te ei muuda ise oma ellu suhtumist ja seda ei tee teie eest ükski ravim, kui - siis hetkeks.
 
Marta 14. november 2008, kl 12.37
Tõesti oleks tore, kui reductil aitaks Sul need 15 kg maha võtta. Minul aitas võtta ainult 12 kg ja siis jäi kaal seisma. Tarvitasin ära 3 karpi. Lõpmatuseni neid kalleid tablette ka ei võta kui nähtavat toimet pole ja kahjuks taastus ka endine söögiisu.
 
manni 14. november 2008, kl 12.42
pealtnägijas rääkis kunagi üks neiu sellest(vist oli ikka sama) ravimist. et algul oli kõik tore aga hiljem tekkisid tõsised terviseprobleemid ja hoiatas selle rohu eest.
No loodame et sinul läheb kõik kenasti aga kaua ma seda ravimit küll tarvitada ei soovitaks.
 
maimu 14. november 2008, kl 12.45
mu sõbranna sõi ka sama rohtu suvel,vist mingi paar nädalat olid head tulemused,kuid siis hakkasid tekkima kõrvalmõjud mille tagajärjel ta lõpetas rohtude tarbimise ja söögiisu tuli kohe tagasi.praeguseks on ta paksem kui enne oli.
 
lis 14. november 2008, kl 12.54
..., kas sa oled loll või mängid lolli?

toon siin ära väljavõtte ravimi kohta:
MIS ON REDUCTIL JA MILLEKS SEDA KASUTATAKSE

REDUCTIL kapsleid kasutatakse abistava vahendina kompleksses kaalualandamise programmis alimentaarse rasvtõvega patsientidel ning alimentaarse ülekaaluga patsientidel
Kompleksne kaalualandamise programm hõlmab ka dieedi ja elustiili muutusi ning suuremat füüsilist aktiivsust.

REDUCTIL-ravi tohib määrata ainult ühe osana pikaajalisest komplekssest kaalualandamise programmist, mis viiakse läbi kaalu alandamise ravi kogemust omava arsti jälgimisel. Sobiv kaalualandamise programm peab hõlmama ka dieedi ja elustiili muutusi, samuti suuremat füüsilist aktiivsust. Selline terviklik lähenemine on vajalik söömis- ja elustiiliharjumuste jätkuvaks muutmiseks, mis on eriti oluline alanenud kehakaalu pikaajalisel säilitamisel pärast REDUCTIL-ravi lõpetamist. Patsiendid peaksid muutma oma elustiili juba REDUCTIL-ravi ajal, see võimaldab neil pärast REDUCTILi kasutamise lõpetamist oma kehakaalu säilitada. Reductili toimeaine sibutramiin toimib kesknärvisusteemile, vähendades isu ja tekitades kiiresti küllastustunde.
Ravimi eesmärk on "õpetada" ajule normaalseid söömisharjumusi. Suurel osal neist, kes on pikemat aega ülekaaluga maadelnud, on tegu söömissõltuvusega, mis on oma olemuselt toitumishäire. Ravim tekitab ükskõiksust toidu suhtes ja seda võtval inimesel peaks kuuri jooksul kaduma suhtumine söömisesse kui emotsionaalsesse abivahendisse.


Marta, ravim ise ei võta midagi maha või õigemini on öeldud, et kuni 5%, kõik ülejäänu läheb maha ikka vähem söömisega.
Lihtne on siin öelda ja ilkuda, et söö vähem, liigu rohkem ja asi ants.
ega söömishäired ei ole mingi müüt vaid reaalne haigus. mina ei oota kiiret kaalulangust ühekordseks ürituseks vaid tahan oma söömishäirest lahti saada.
 
mh 14. november 2008, kl 13.16
öelnud kohe siis,et söömishäire on:(Sa oled ikka hingega nii asja kallal....rahune maha nüüd veits.juba kuulsine ,et tarvitad ja,et usk on korda saada toitumine,tore ju iseenesest,ei saa aru mis mõtet on siin kõigiga vaielda,igal ühel ju ometigi oma arvamus,hea kui sina oma oled leidnud:)
 
jah 14. november 2008, kl 13.20
mina arvan sama ,et sa oled hetkel oma ajus nö tööd teinud....see on nagu paastuminegi,valmistad ennast ju ette ja kõik ok:)aga räägime paari nädala-kuu pärast uuesti:)
 
lis 14. november 2008, kl 13.26
hea meelega räägin mingi aja möödudes uuesti, ennastki ju huvitab, et kuidas kulgeb ja kas seatud eesmärgid on võimalik täita, kui reeglitest kinni pidada. usun, et hea teave ka teistele kaaluga(loe söömishäirega) kimpus olevatele.
 
... 14. november 2008, kl 13.32
ma võiks sama küsida lis, et kas sa oled loll või.....ma tean rohkem kui sina ilmselt mis on reductil, mis söömishäired jne. see selleks
siin on ju kenasti öeldud, puust ja punaselt, et tuleb muuta oma elustiili, tuleb vähem süüa ja liikuda, siis ravim mõjub :))))
loota, et see tablett mõjutab su närvisüsteemi jäädavalt ja sa ei hakka enam uuesti kannatama söömishäire käes on müüt. Tuleb selgeks teha miks tekkis sul söömishäire, mis on selle põhjus ja sealt hakkavad su probleemid, aga selleks on palju tööd vaja iseendaga teha. Tegelikult on ju kirjas et sa pead oma elustiili muutma ja see on tõde. Tablett on sulle psüholoogilseks toeks, olgu see milline tahes, loeb usk sellesse.
Kui oleks olemas imeravimid, ei oleks maailmas iga päevaga järjest rohkem ülekaalulisi inimesi, nii lihtne on ju tablett põske pista ja loota imet.
Tubli kui sa trenni teed ja püüad nüüd tervislikult toituda, aga pea meeles, esimese probleemi korral tuleb sul su söömishäire tagasi kui sa ise oma problemme ei lahenda ja ellusuhtumist ei muuda. Söömishäire on haigus, aga igal haigusel on põhjus miks ta tekkib, katsu sellest aru saada.
 
. 14. november 2008, kl 14.06
..., kas sa loed ka midagi lis kirjutas?

"Marta, ravim ise ei võta midagi maha või õigemini on öeldud, et kuni 5%, kõik ülejäänu läheb maha ikka vähem söömisega."

tunnistab ju ta isegi, et tuleb ka elustiili muuta.

mingi ilge vaidlemisisu on vist sul.

"Söömishäire on haigus, aga igal haigusel on põhjus miks ta tekkib, katsu sellest aru saada."

arvad, et elu on nii must ja valge?! kui ta seda oleks, siis meil tõesti poleks ülekaalulisi. kuna aga kõik põhjused ja probleemid pole teada, mis ülekaalulisust ja/või liigsöömist/isu põhjustavad, siis peame jätkama igapäevast võitlust, kes kuidas saab. kui ka on põhjused teada, siis alati pole neile lahendusi.
tahaks näha sind lahendamas mõistatust, miks nt laps on sünnist saati hundiisuga. arstid ei saa hakkama, aga ...l on kõik vastused olemas.
 
lis 14. november 2008, kl 14.15
vabandust, ..., võibolla ei ole sa loll, aga minu postituse sisu sa vist ei ole tähelepanelikult lugenud.

sellest ma ju räägingi, et tablett on abivahend! ja põhiline on muuta elustiili.
ja lõpeks, ole rahulik, ma tean ka päris palju nii psühhoteraapiast kui ka antud ravimist.
 
appi 14. november 2008, kl 14.21
sa ei saa ju ometi sooviatada rohtu...mida oled ise kõigest 1NÄDAL kautanud!!!
 
lis 14. november 2008, kl 15.01
appi, ma ei soovita vaid räägin oma kogemusest! ja kutsusin üles ka teisi rääkima
 
mis 14. november 2008, kl 15.55
nädala aega-ei saa ju kogemustest rääkida
 
lis 14. november 2008, kl 16.00
no võib siin ikka olla palju õelaid ja neid, kes ei oska või ei tahagi lugeda, lihtsalt plõksivad.
 
...to lis 14. november 2008, kl 16.10
sa ei ole ka vist minu postitusi hooega lugenud, ka mina ütlesin, et tablett on abivahend, loeb usk sellesse. Sa reklaamid tabletti, et see paneb sind elustiili muutma, et nüüd oled sellest aru saanud selle nädalaga....tore ju, edu! Miks sa ilma selle tabletita ei oleks võinud rohkem ennast liigutada ja tervislikumlat süüa, arvad, et nädal seda ravimit ja see pani sind seda tegema vä, tubli! Räägid, et pole püsivat tulemust varem saavutandud, nüüd saavutad vä, selle nädalaga oled selles kindel vä, väga hea ju siis! Kas varem kui midagi ettevõtnud oled oma kaaluga, ei ole head tunnet tekkinud, et kui trenni teed ja tervislikumalt sööd, et on hea olla ja tervis tundub parem? Kas sa ise tead mis selle põhjus on mis sind hullult sööma ajab? Ma saan aru, et sa oled varem kaalust alal saanud, aga kukud jälle õgima, miks, kas lihtslat on kõht tühi või isu ei lõpe, või lihtsalt sööd, sööd, sööd? Palju sul ülekaalu on millega peab võitlema? Tahad ma räägim oma kogemustest ka või?
 
kogemus omast käest 14. november 2008, kl 20.49
olin ülekaaluga tõeliselt hädas 1.5a tagasi. Liikusin reipalt 90 kg kanti juba (olen lühemat kasvu), kuni proovisin seda ohtlikku rohtu. Absull isu läind- sain meeletu tahtejõu end TÕELISELT käsile võtta- tegin reipalt sporti nii kuis mu paks keha vähegi kannatas. Nägin ka pealtnägija saadet ja uuris palju inffi netist, korjasin kirjasõpru, kes seda rohtu olid varem kasutanud ja suhtlesin.
Kasutasin rohtu pisut vähem, kui 1 kuu jagu - isu ei olnud ja 1 kuuga sai selgeks, et ma jätkan! Rohu abiga sai tehtud algus, võtsin maha vist 7 kg, edasi liikusin omal jõul (aeglasemalt, kuid püsivalt ja edukalt). Tänase seisuga kaalun 60-63 kg ja olen ülirahul, et seda proovisin ja sellise jõu sain.
Mingeid hulle kõrvalmõjusid ei täheldanud, 1 kuul lõi päevad natuke segi, ju kaotasin algul liig palju kaalu ja tegin organismile n.ö üle-öö-muutuse. Meeletu joogijanu, ei muud - see kaasnes rohuga. Muid kõrvalmõjusid ei täheldanud ei siis kui kasutasin, ega ka nüüd. Olen 100% seda meelt et rohi ei ole loodud +5kg ülekaalulistele, seda võetakse väga suure ülekaaluga ja konsulteerides arstiga! Ma jälgin siiani mida ja kuna söön, sest vastasel juhul kannan taas rõivasuurust nr 44-46:P
Aga see tuleb kergemalt ja vabamalt - olles rohkem söönud, siis piiran pisut, hoian kaalul ikka 2x nädalas silma peal ja kui eelmine päev on olnud suurem söömine, siis püüan järgmised päevad olla n.ö tagasihoidlikum ja vaoshoitum.
 
heli 14. november 2008, kl 21.00
Olen eelkõnelejaga täitsa nõus. Ise tarvitan ka sama ravimit. pikkus on 154 ja kaal ligines 90 kg. Minu pikkuse kohta liig mis liig. alates 22 septembrist sellel aastal olen hakkanud käima ka trennis - personaaltreeneri juures ja olen väga väga rahul.
täna hommikuse seisuga on kaal 81,2 - millega olen ise vägagi rahul.
Nii palju, kui vähegi võimalik, püüan seda rütmi jätkata, kuigi personaaltreeneri tasu pole just väike. just seetõttu jääb mul selles osas väike paus, kuna pole hetkel finantsi, kuid õnneks on mul treenerilt väga head näpunäited olemas ja saan omal käel jätkata. Suveks tahaks 15 kilo kindlasti veel kergemaks saada.
 
kiska 14. november 2008, kl 21.18
mul ka kaaluga probleeme, kuskil 10 kg üle, palju sa lis nädalaga oled maha saanud(mis pikkus ja kaal) ma ise 168 kaal 70. Kui palju ülekaal üldse peaks olema, et seda kirjutataks välja?
 
nele 14. november 2008, kl 21.36
lis, ära pane õelutsemist tähele, minumeelest küll su jutus midagi rumalat või ülepaisutatut polnud. Muideks kasutan ka ise reductili juba peaaegu kuu aega ja alla on läinud juba 6 kilo veel 8 vaja võtta. Olen rohuga väga rahul. Kui viitsid võiks meili teel vahetada kogemusi?
 
oh 15. november 2008, kl 02.03
kuidas küll ühe kuuga 6 kilo. mul 2 kuuga 4 :(. söön lähes poole võrra vähem kui varem, kuna pole enam näljatunnet. ah, tegelikult edusamm seegi.
palju ülekaalu oli?
 
Kogenu 15. november 2008, kl 03.03
Olen kasutanud reductili nüüd juba 6 kuud !!!!
2 aastat tagasi lisandus 22 kg, mis on vaja uuesti maha võtta.
Algul proovisin kaalujälgimise punkte lugeda - tulemus null.
Siis proovisin lisaks söömise piiramisele ja trennile ka rasva siduvaid tablette enne sööki võtta - tulemus null.

Siis sain arsti käest reductili kasutamise soovituse:

Esimesel kuul kadus 5 kg.
Teisel kuul ei kadunud midagi.
Kolmandal kuul ei kadunud midagi.
Neljanda kuu jätsin reductili võtmata kuna 2 kuud polnud grammigi alla saanud.
Neljandal kuul lisandus kaalule 5 kg.
Viiendal kuul alustasin jälle reductili võtmisega - tulemus null.
Kuuendal kuul - tulemus null.
Seitsmendal kuul - tulemus null.
Nüüd läheb juba kaheksas kuu - siiani tulemus null.

Mõtlen kas jätkata reductili võtmist või leppida lisandunud 22 kg-ga, mis on tegelikult väga karm, sest tervis kipub käest ära minema.
 
... 15. november 2008, kl 10.11
lähedase kaotus ja enda haigus mis ei võimaldanud trenni teha ja tulemus oli see, et võtsin kurvastusest ja masendusest 25 kilo juurde. Proovisin erinevaid dieete, üritasin rohkem liikuda, aga erilist kaalukaotust ei märganud. Kusjuures IGA DIEEDIGA läks nädalas algul maha 4-5 kilo ja pärast tuli tagasi. Nii, proovisin tervislikult toituda ja läksin ujuma, väga visalt nii nädalas kilo või pool läks alla, vähemalt ei tulnud juurde. Otsustasime perearstiga, et katsetan reductili. Kuna oli vaja ka veel rohkem söömist piirata ja ennast liigutada, siis hakkasin ka joogaga tegelema. Loomulikult võtsin alguses kohe oma 5-6 kilo paari nädalaga maha, järgmine kuu ei garmmigi ja kolmas kuu ka sama.
Otsustasin, et milleks need tabletid, aitab, ma ei taha paks olla, tahan kena ja naiselik välja näha ja seda saan ma ainult ise saavutada, mitte mingi tableti, eridieedi ega võlupulbriga. Ja nii ongi, olen 30 kilo maha võtnud ja 1,5 aastaga. Olen söönud kõike mida tahan, ei piina ennast dieetidega, ei kasuta tablette ega pulbreid, vaid söön tervislikult ja liigutan ennast, jooga, ujumine, matkamine jne. Söön isegi õhtul. Jälgin kolme tunni söömist, siis veresuhkur ei lange, kõht ei lähe tühjaks, ja söön korraga vähe, milleks õgida, varsti saab ju jälle:)ja just seda mis mulle maitseb. Kui tuleb isu süüa krõpse või kooki, siis seda ka söön, järgmine paar päeva ujun pikema ringi ja söön kergemalt.
Tabletid ei mõjunud ei söögiisule ega kaalule mitte kuidagi, ilma nendeta sain ma sama tulemuse iga kord kui ennast kokkuvõtsin. See et kõht pole enam nii tühi ja isu pole, tuleb sellest, et magu hakkab kokku tõmbama kui te söögi kogust vähendate ja kujutlusvõime on ka võimas asi:)vaevalt et see tablettidest tuleb:)
Kõrvalnähtudeks sain kõrge vererõhu ja neerukivid! Võipolla oleks need ka muidu saanud, ei tea vaielda, aga neerud jäid haigeks küll+kivid.
Hea kogemus oli see, et igaüks saab aidata ennast ainult ise ja paksus on näost sisse läinud viga ning on igaühe enda teha milline ta tahab välja näha, imevahendeid pole, ega polegi vaja, vaja on tahtejõudu mis meis kõigis on olemas kui laiskusest jagu saame!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!