Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Kulutan rohkem kaloreid, kui kaal ei alane
 
Müstika 23. november 2009, kl 16.14
Tere,

ehk keegi targem seletab mulle -nimelt olen 3 nädalat teinud mõõdukat trenni, kiirkõnd/jooksmine + kõhlihaste harjutused, kätekõverdused jne. Nädalas kokku kulutan sellise trenniga ca.1800-2500 kalorit. Söömisharjumiste kohapealt pole drastilisi muutusi teinud, õhtuti söön jah küll vähem. Aga minu kaal pole langenud, hoopiski juurde on tulnud. Ma ei saa aru kuidas? Kui olen hakanud ennast liigutama, kuidas siis kaal tõuseb? Trenn ei tekita mul suuremat näljatunnet, ma ei söö selle võrra rohkem ning joon ka rohkem vett. Ma ei arvagi,et kaal nüüd kolinal kukkuma peaks, aga midagi ju siiski? Praegu olen juurde võtnud hoopiski 1-1,5 kilo.
 
kringel 23. november 2009, kl 16.29
oleneb ju asjaoludest: algkaal(ja selle suhe pikkusega), söögi reaalne kogus kalorites ja valgu-rasva-süsivsiku suhe ja ilmselt veel mitu muud asja.
 
d 23. november 2009, kl 16.35
lihas on äkki tekkinud, see kaalub rohkem kui rasv...
 
Lloora 23. november 2009, kl 16.43
Kõva trenn, hea isu. See lihasejutt on õige küll, liha on ju pekist raskem..
 
laivi 23. november 2009, kl 16.50
keha vajab ka harjumisaega natuke! võimalik, et äkilisest muutusest (füüsilise korrmuse järsk tõus) on su organism kerges šokis ja hetkel pigem säilitab või kogub raskeks ajaks juurde kui et annab ära. anna endale aega ja kuula oma organismi, nii kui sa ta millegagi paanikasse ajad saad soovitule hoopis vastupidise tulemuse. ja kui tarbid harjunust rohkem vedelikku, võimalik et organism peab vedelikku kinni ja sellest ka suurem kaal.
 
n 23. november 2009, kl 16.58
Ma võtan ka juurde, kui rohkem joon, keha lihtsalt ei väljuta vedelikku :(
Kui aga joomise tavatasemel hoian, siis kaal langeb. Teraviljatoodetega ole ka ettevaatlik.
 
www 23. november 2009, kl 17.48
Ise ju kirjutad-joon rohkem vett .

Aga asi on tegelikult selles et kui sa oma söömist drastiliselt ei muuda,väga-väga karmilt endisel või veelgi madalamal tasemel ei hoia ei juhtu kaaluga mitte midagi. Niipalju kui rohkem kulutad niipalju lipsab kohe ka suust sisse-see ei tähenda kohe lisapraadi vaid paari märkamatut kommi,1 võileba või 1 väikest saiakest päevas.See on loodusseadus ja sinna parata pole midagi.
 
Müstika 23. november 2009, kl 19.41
Joon selles mõttea rohkem, et varem jõin päeva jooksul vett väga vähe, nüüd ikka nii 0,5-1 liiter päevas, see ju peaks just hea olema? Ja ei söö tõesti rohkem, pigem veidi vähem, õhtusi söömisi olen piiranud. Varem on küll nii olnud, et tulemusi on näha nii nädala-paari pärast, kuid seekord hoopiski ju juurde tulnud.
Aga tänud kõigile vastajatele, eks vaatan, kas nädala-paari pärast saab keha juba aru, et oleks aeg natuke rasva loovutada :)
Lihtsalt minu loogika - kui siiamaani olen söönud nagu tavaliselt ja kaal on paigal, siis isegi kui ma söön samamoodi edasi, aga teen trenni,peaks ju kaalunumber ikkagi väheke alla poole minema.
 
looduse imeteod 23. november 2009, kl 21.13
Küll ta hakkab lõpuks minema.
Pole ju lihtne seletada sedagi, et mina näiteks kaalusin terve nädala 58 kilo ja peale reede õhtust suurt veinijoomist ja juustusöömist laupäeval 57,6. Vaat siis. Samas olen kindel, et kui ma igal õhtul juustu sööks, siis kaal tõuseks ja tulgevalt.
 
svea 24. november 2009, kl 09.38
müstika, kui palju sa siis trenni teed nädalas, et kuni 2500 ckal kaotad. kas iga päev vähemalt tund?
 
N46 24. november 2009, kl 10.47
Mul ka kaal kõrgem paar kilo, kui trenni teen. Kui tekivad pikemad pausid, siis hakkab kaal langema. 164/55-56 olen.
 
Müstika 24. november 2009, kl 11.03
Nädalas teen 4 kuni 5 korda trenni, vahel tund, vahel rohkem, vahel 40 min. Üritan iga trenni korraga kulutada u.600-700 kalorit. Kuskilt targast ajakirjast lugesin,et 1 kg. kaotuseks peab kaaluga korrutama, ehk kui mina kaalun 67 kilo, pean ühe kilo kaotuseks kulutama 6700 kalorit. Ei tea, kas see on ka õige?
 
naine 24. november 2009, kl 12.43
to müstika küsimus- Sooviksin ka vastust teada, see oli päris huvitav info.
 
leelo 40+ 24. november 2009, kl 13.47
1kg rasva kaotamiseks kehalt peab kulutama miinustesse kuskil 7000-7500 kcal.
1 tund rattasõitu trenažööril kiirusega 31 - 32 km/h kulutab umbes 600 kcal. See on ikka päris raske, tund aega nii kiiresti sõita.
1 tund sõudeergomeetril keskmise kiiruse juures kulutab kuskil 800 kcal.
Kalorite kulutamine oleneb ka kehakaalust, väiksema kaaluga inimene kulutab vähem kaloreid sama aja ja harjutustega.

Et kaotada 2-3 kg kuus, tuleb IGA päev trenni teha kuskil tund (suht kõva trenn) ja süüa mite üel 1400-1500 kcal päevas (1 kohuke on 180 kcal, klaas piima 100-150 kcal, 1 400 grammine leiva-pähkli jogurt 400 kcal, 2 keedukartulit 100 kcal, 1 viil tavalist leiba kuskil 80 kcal jne jne jne).
VAADAKE oma söömine üle, te ei kujuta ettegi kui palju annavad toiduained kaloreid ja kui vähesega saame on normi täis tegelikult.
 
n47 24. november 2009, kl 14.05
Leelol on õige nõuanne.
 
svea 24. november 2009, kl 14.51
ma usun ka, et su kalorite kulutamine ühes trennis on üle hinnatud. keskmine trenn, mis kestab 45-60 min, kulutab umbes 400 kal.
samas söömise juures arvestatakse neid pigem vähem :-)
 
müstika 24. november 2009, kl 15.50
Jooksen jooksulindi peal, seal on kalorite kadu näidatud, ei tee trenni pelgalt jalutamistempos, nii et ma ei usu,et oleks üle hinnatud. Kiirus varieerub 6 km/h -12 km/h, kiiremas tempos teen n.ö.lühemaid jooksmislõike. Ja kui isegi võtta keskmise trenni järgi, mis siis oleks 400 kalorit, siis 5xnädalas annaks kalorikadu juba 2000 kalorit. Ärge saage valesti aru,ma ei lootnudki nüüd kohe kaotada 2-3 kilo, vaid pigem arvasin,et pärast 3 nädalat nihkub kaalunumber siiski paigast natuke allapoole. Seda enam,et tegelikult on mul töö istuv ja enne trenni tegemist liikusin üsna vähe. Võib-olla tõesti minu keha kaotab vähem kaloreid.
Aga eks ma loomulikult pean söömise veel üle vaatama, pigem ehmatas mind, et kaalu tuli juurde, motivatisoonile ei mõju see just eriliselt hästi.
Eks ma võtan end kokku ja üritan menüüst välja jätta vähemalt saia ning magusa.
Aga mul veel paar küsimust - kuskilt on jällegi kõrvu jäänud,et peale trenni tegemist keha tegelikult mingi aja kulutab kaloreid edasi, kas pärast trenni on õige süüa? Või tuleks tunnike vahele jätta või võimaluse korral mitte süüa?
 
pumpija 24. november 2009, kl 17.07
Kui hakkasin kunagi BP tegema, ei läinud mul enam teksadki jalga. Lihast tekkis ja kui keha sellega ära harjub, siis taastub kõik paremuse poole.
Lihas kaalubki rohkem kui rasv, aga samas nädalaga teemaalgatajal küll lihast kohe tekkida ei saa.
 
www 24. november 2009, kl 19.40
End füüsiliselt liigutama hakates kohastuvad sellega ka lihased-hakkavad senisest suuremaid energiavarusid(glükogeeni) endas hoidma + 3-4 korda suuremas koguses vett-sellest tulebki esmane kaalutõus ja minu soovitus liigset vett endasse mitte toppida.

kilo pekki(rasva,õli) on ca 9000-9200 kcal
kilo kehakaalu on ca 7000kcal-s.o. rasv ja glükogeen+sellega seotud vesi.

Numbrid mida sa näed jooksulindil joostes on tavaliselt ülehinnatud,sellest hoolimata arvan et 4-5x nädalas treenides on raske mitte kulutada vähemalt 2500 extra kalorit.
 
m6tleja 24. november 2009, kl 19.49
Kooliajal õpetati
1 g rasva annab 9,6 kcal=> 1000g annav 9600 kcal

1g süsikaid ja 1g valku annavad 4,2 kcal => 4200kcal
 
Inimene 25. november 2009, kl 10.08
Väga halb on kui inimesed toovad siia mingeid üldistavaid numbreid. Kõigi inimeste jaoks on need erinevad. Palun jätke see meelde.
 
www 25. november 2009, kl 11.18
Need numbrid on puhas täppisteadus ja kehtivad inimese iseärasustest või tahtmisest sõltumatult, nagu gravitatsioon, aine energiasisaldus või arv 3.14159265...
 
sai!!! 25. november 2009, kl 12.10
Teemaalgatajale.
Kui sa saia ja magusat ikka veel sööd, siis ära imesta.
Ma pole saia 15 aastat söönud ja kaal on etappidena kokku 30 kilo langenud. Praegu hoian seda ja söön peale trenni tavaliselt 2 juustupulka või keedumuna tomatiga, aga kui alla tahtsin võtta, siis küll ei söönud enam õhtul. Päeval toitusin tavapäraselt, aga sai mul toidu hulka enam ei kuulunud.
 
Müstika 25. november 2009, kl 15.03
No õnneks ma saia väga ei armasta ka, rohkem leiva sõber, sedagi tarbin suhteliselt vähe. Aga igatahes ma enam saia koju ei ostagi, siis ei teki kiusatust tühja kõhtu võileibadega täita. Aga siiski - kuidas toituda pärast trenni? Kui õhtul trenni teen, siis on võimalik küll jah,et ei söö,aga kui lõuna paiku trenni teen, siis suhteliselt võimatu söömata olla. Kas peaks pärast treeningut tunnikese ootama enne söömist? Või ei ole vahet?
 
to www 25. november 2009, kl 15.05
Et 100 kilone peab samamoodi sööma 1400 kalorit nagu 50 kilone? No muidugi.
 
n 25. november 2009, kl 15.28
Ei ole vahet, söö kohe peale trenni korralik tervislik lõuna.
 
mia 25. november 2009, kl 20.57
Karm värk! Olen ka imestanud umbes sama probleemi üle, et miks siis kaal ei lange kui ometi peaks.
 
minaise 18. november 2011, kl 23.09
Ega see kaal nüüd nii väga ei loegi, kas muutusi kehal on näha?
 
Mai 21. november 2011, kl 12.19
Leelo räägib õigust. Ilmselt sööte kogemata 3000 kcal, aga ei oska seda oodatagi. Minuga nii juhtus.
 
krissu 29. aprill 2013, kl 17.55
Tere,
Minul ka ei langenud kaal alguses, pigem ka tõusis 1kg võrra, aga siis hakkasin ka natuke teisititoituma ja peale jooksmist tegin harjutusi ja nüüd on hakanud kaal alla minema. Soovitan siia teha kasutaja ja jälgida kui palju päevas sööd kcal: http://tap.nutridata.ee/ . minul toimib, seesuhtes et kui ma olen söönud lõunaajal näiteks rohkem teatud asju ja rohkem kcal kui tohiks siis õhtul lihtsalt söön midagi ülikerget ja vähese kcal. :D minu kaal oli tõusuteel ja püsis oma kolm neli nädalat, kui alla hakkas minema.. Raske on aga edu !
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!