Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Palun abi .
 
oehjah 21. august 2012, kl 21.04
Tere naisteka rahvas . Ei oskagi kuskilt alustada , minu jaoks viimane võimalus midagi muuta . Nimelt võtsin rasedusega 30 kilo juurde nyydseks on aasta möödas ja kaal ei lange . Elan suht maa kohas ning ei ole võimalik totumis spetsjalisti juurde minna . Olen ennast pidevalt alt vedanud just toitumise kohapealt . Käin lapsega igapäevaselt jalutamas . fyysiliselt on ju endal raske väsin kergelt mingit fyysilist tööd tehes . Olen 18 aastane ning tunnen et asi on ikka väga olukorrast väljas . Mainiks ära et mul pole vaja et tuleks targutama siia kes on spets sportlased ja ilusa kehaga . Vaid selliseid inimesi kes on olnud pm samasolukorras kuid on tulnud sellest kõigest välja . Väga tore oleks kui keegi sooviks minuga liituda et koos miskit ette võtta kasvõi moraalselt et yksteist toetada ja utsitada tagant . Olen yritanud dieete ja asju , kuid nagu võib arvata siis olen mõistnud et mul pole sellist iseloomu et dieeti lõpuni teha . Kriitikuid pole ka vaja kuna olen enda suhtes juba v2ga kriitiline . Tahan ennast uuesti tunda enesekindlana kuid praegu puudub mul t2ielik enesekindlus .
 
aga 21. august 2012, kl 21.21
kus kohas sa ise elad, kus see maakoht asub
 
Anu Pulla 21. august 2012, kl 21.28
Pakun seksi teenust langetan su kaalu 10 kilo siis kuus
 
ehk on abi 21. august 2012, kl 21.41
Alusta sellest, et vaata üle, mis sa sööd. Tean, see tundub esialgu mõttetu tegevus, aga mina jätsin endal toidusedelist välja leivad, saiad, kartuli, keeduvorstid, viinerid, ja enamus magusast.
Söön puuvilju, mitte palju, aga söön. Juurvilju ja köögivilju, päris liha ( kana, kala eelistatult).Tumedat riisi ja täistera makarone.
Vähendasin söögi koguseid. Söön näiteks korraga ühe kanafilee (ahjus küpsetatud) ja siis ühe tomati( soola ja pipraga). Ja söögi kordade arv on suurenenud. Varem sõin palju ja korraga vb 3 korda päevas, siis nüüd natukene ja 5 korda päevas. Tühja kõhu tunne on vähenenud.
Leibade ja saiade asemel söön näkileibasid koos näiteks sulatatud juustu ja tomatiga.
Veel maitseb väga hapukurk, mis annab vähe kaloreid, nii et kui tekib isu, siis söö poolik hapukurk :D.
Näiteks sünnipäevadel kus pakutakse torti ja muud paremat, ma proovin koogi/tordi ära, kuid võtan väga väikse tüki.
Veel olen endale süvendanud sellist mõtteviisi: Kas ma vajan seda toitu praegu või ma tahan seda. Kui ma vajan, siis ma söön, kui tahan, siis mitte ( hetkeemotsioon).
Lõpetuseks võin öelda, et olen 5 nädalaga alla võtnud umbes 11 kg oma kehakaalust ja plaanin veelgi.

Soovin sulle edu kaalulangetamisel!
 
XS 21. august 2012, kl 23.52
Sa, 21.41, oled väga tahtejõulöine ja tubli, aga kardan, et su kaal langeb liiga kiiresti. Võid rikkuda nii tervise või murduda. Ise muutusin nr 44-st 34-ks ikka hoopis pikema ajaga. Umbes 2 aastat kõik kokku, ligi 30 kilo ja see tulemus on aastaid püsinud.

Su nõuanded olid tegelikult sarnased minu omaaegsele kaalulangetusele, aga sõin ilmselt rohkem.
 
ehk on abi 22. august 2012, kl 08.14
No mul oli ikka 100 kilo jalgadele, põlvedele koormaks, siis arvan, et esimesed kuud langebki kaal kiiresti. Muidugi on endal ka väike hirm, et järsku teen põntsu kehale, aga kuna ma ei lisa kehale füüsilist tegevust, siis leian, et ei ole hullu.
Esimese 2 kuuga oligi idee seee, et leida õige toitumine. Järjepikku suurendan kehalist aktiivsust ja siis söön ka rohkem.

Lihtsalt hakkasin mõtlema, et need inimesed, kes söövad vb 1200 kcal jagu, siis kulutavad energiat trenni ja liikumisega 600 kcal.
Kas siis pm ei võiks 600 kcal jagu süüa ja mitte end liigutada?
Võib-olla on pisut rumal mõttekäik, aga kui arvate, et see on mööda, ootan tagasisidet.
 
tjeetlane 22. august 2012, kl 09.39
ehk on abi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No mul oli ikka 100 kilo jalgadele, põlvedele koor
> maks, siis arvan, et esimesed kuud langebki kaal k
> iiresti. Muidugi on endal ka väike hirm, et järsku
> teen põntsu kehale, aga kuna ma ei lisa kehale fü
> üsilist tegevust, siis leian, et ei ole hullu.
>
> Esimese 2 kuuga oligi idee seee, et leida õige to
> itumine. Järjepikku suurendan kehalist aktiivsust
> ja siis söön ka rohkem.
>
> Lihtsalt hakkasin
> mõtlema, et need inimesed, kes söövad vb 1200 kcal
> jagu, siis kulutavad energiat trenni ja liikumise
> ga 600 kcal.
> Kas siis pm ei võiks 600 kcal jag
> u süüa ja mitte end liigutada?
> Võib-olla on pi
> sut rumal mõttekäik, aga kui arvate, et see on möö
> da, ootan tagasisidet.

Mõttekäik on äärmiselt rumal.
Nimelt vajab keha energiat juba elus püsimiseks - seda seda nimetatakse BAV(baasainevahetus).Isegi 1200kcal päevas on väga vähe, 600kcal päevas aga on juba diagnoos - tegemist kas anorektikuga või paremal juhul lolliga, kes lihtsalt ei oska normaalselt toituda.Kuidas see mõjub tervisele, sellest ei hakka rääkima - kui inimene on piisavalt loll, siis see teda ei huvita.
Aga ka soovitud tulemust ei elik ilust välimust ei saavuta.
Ei, kaal langeb, ainult et lihaste arvelt, ja tulemuseks ei ole mitte trimmis ja prink keha, vaid saame tuhmi nahaga kondise ja samas "pehmekese" isendi.
 
to Anu Pulla 22. august 2012, kl 11.45
sa võid oma seksiteenust kellegile teisele pakkuda eks :)
 
to on ehk abi 22. august 2012, kl 11.47
suured tänud soovituste eest , hea on lugeda kui keegi on nii tahtejõuline ning kindel endas . :)
 
to tjeetlane 22. august 2012, kl 11.48
Aga on sul siis miskit paremat v2lja pakkuda ? :)
 
to Aga 22. august 2012, kl 11.49
see maakoht asub valgamaal metsa sees :D
 
tjeetlane 22. august 2012, kl 12.29
to tjeetlane Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Aga on sul siis miskit paremat v2lja pakkuda ? :
> )


Normaalne kaalukaotuse kiirus on BAV+päeval kulutatud energia - 250-300kcal.
Põhimõtteliselt saab kaalu alandada ka diivanil, esmane söömine.Ainult et kaalualandamine ei tähenda näljutamist, samuti on oluline, millest oma kaloraazhi täis sööd.
Kui tahad ka liigutada, siis soovitaks kas ujumist või jalgratast(velotranzhööri).
 
XXXL > XL 22. august 2012, kl 12.46
Hommikusöök: veega keedetud täisterakaerahelbepuder teelusikatäie võiga, suhkruta kohv piimaga. Või munaroog, tomatimahl ja kohv.
Vahepala: üks õun ja kaks viilu juustu. Või nt kangideks lõigatud värske kurk hapukoore-dipikastmega.
Lõuna: ühepajatoit või vormiroog aedviljast, pett või keefir, üks apelsin või mõned ploomid, suhkruta kohv.
Vahepala: pool topsi kodujuustu, üks tomat. Või paar toorest porgandit ja paar viilu lahjat kanasinki.
Õhtusöök: aedviljasupp, vähemagus kohupiimakreem.

Kõik portsud võta umbes kolmandiku võrra väiksemad kui sulle meeldiks :)

Iga õhtu 1-1,5 tundi kiiret (üle 6 km/h) kõndi - leia endale sobiv marsruut, pane pleier mängima ja muudkui astu.
 
marlee 23. august 2012, kl 11.05
Õhtune kohupiimakreem asenda MSITSESTAMATA kohupiima või jogurtiga, soovi korral lisa marju.
 
tjeetlane 23. august 2012, kl 11.27
marlee Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Õhtune kohupiimakreem asenda MSITSESTAMATA kohupii
> ma või jogurtiga, soovi korral lisa marju.


Miks on maitsestamata kohupiim nii kasulik-hea ja veel koos marjadega?
 
Ka 23. august 2012, kl 12.28
Olen ka hädas ülekilodega ja otsustasin appi võtta dieedikokteili,täpsemalt Eesti firmas Biolab valmistatud kokteili.Tundub üsna naturaalne olevat ja maitsel pole ka viga.Plaan nädalas üks kilo langetada.Momendil läheb esimene nädal ja enesetunne super(0,5 kg kaalu ka kaotanud paari-kolme päevaga).Asendasin kaks toidukorda kokteiliga ja kaks korda päevas söön tavalist toitu(püüan ikka tervislikumat menüüd koostada).Hinna poolest on Biolabi kokteil vast kõige soodsam,päevane 2*annuse maksumus umbes 1.20EUR.
 
korda saad! 23. august 2012, kl 20.00
Olen olnud sellises olukorras u 5 aastat. Ka laste tõttu. Miski ei aidanud ja olin lootust kaotamas. Olukord läks kergemaks poole taldriku dieediga. Ehk siis võtsin ja sõin ainult väikeselt taldrikult. Praetaldrku unustasin ja kuhjasin väikesele palju oskasin. Uut portsu ei võtnud iial. Sai palju normaalsemaks, arvan mingi -10kg. Edasi oli sein ees. Nüüd loen kaloreid ja kevadeks olen ilus! -22. Raudnael. Kerge pole vist aga keerulist ka eimidagi, nàlg puudub. Proovid ehk ka. Arst ütles, et ülekaal on ikka füüsika: sisse tuleb rohkem kui kulub. See kehtib siiani kui mõni uus Einstein füüsikaseadusi muutnud pole.
 
küs 24. august 2012, kl 13.21
mis teil on täistera leiva ja sepiku vastu. Peenleiba ei söö ammu, aga täistera leib täidab kõhtu ja selles on palju kiudaineid. Täielik propaganda käib. Aru ei saa kohe.
 
vas 24. august 2012, kl 14.25
ega vastu pole midagi otseselt - las ta olla! mind ei sega, ausalt. ma isegi sööks, kui miskit muud head süüa pole.
Vaata miinuseid ja plusse leiab igaltpoolt, kui ei taha niisama loodusega kaasa kulgeda vaid on hirmus tahtmine hoopis kõike analüüsida ja uurida :)
Näiteks täisteraleiva miinus, toon kohe välja, palun saage tuttavaks ;): see on töödeldud toode.. jup
 
XS 24. august 2012, kl 16.31
Täisteraleiva suur pluss on see, et ta on kasulik ise ja kui on toitev kate, siis täidab ka kõhtu väga hästi. Pane peale heeringas või lõhe, juust või sink või muna ja kuhja otsa tomat-paprika-kurk ning kõht on täis lõunani. Omlett on teine hea variant.

ÄRGE soovitage kaalualandajatele putru! Olin ise sellega kimpus, kuni aru pähe tuli, sellest loobusin ja riidenr 34-ks muutus.
 
korda saad! 24. august 2012, kl 22.42
Puder on vaga tanuvaarne!
1) saad kohu tais
2) saad vajalikke aineid
3) kui sa ei kuhja sisse koort ja void on toitevaartus taitsa moistlik
4) moju kestab pikalt ehk nalg saabub palju hiljem, eriti tohus on see hommikul enne rasket paeva, lounani vastu pidada
5) jah, pole puder "dieettoit" kull aga lahutamatu osa oigest toitumisest

(tapid ei toota, sorry!)
 
K 25. august 2012, kl 10.36
kõigile puder ei sobi. mina olen 1h peale pudru söömist näljasem, kui enne, kuigi kogus pole väike. korraliku kattega võileivad (toorjuust, sink, keedumuna, rukkileib) hoiavad aga kõhu lõunani täis.
 
KenaTartuMees 25. august 2012, kl 12.18
Pudrul ja pudrul on ka vahe. Kaerahelbepuder (päris kaerahelvestest, mitte kiir) peaks kaalulangetajale väga hästi sobima. Samas riisipudru asemel võib samahästi suhkrut süüa.
 
well 25. august 2012, kl 12.29
Mina isiklikult ikkagi kahtlen, kas kaerahelbepuder kaalulangetajale sobib. Tegemist on ju ikkagi jahutootega ja need kõik peaks olema kaalulangetamisperioodil keelatud. Putrudest peaks sobima ainult tatrapuder. Parandage mind, kui ma eksin.
 
tjeetlane 25. august 2012, kl 13.09
well Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mina isiklikult ikkagi kahtlen, kas kaerahelbepude
> r kaalulangetajale sobib. Tegemist on ju ikkagi ja
> hutootega ja need kõik peaks olema kaalulangetamis
> perioodil keelatud. Putrudest peaks sobima ainult
> tatrapuder. Parandage mind, kui ma eksin.


Ei eksi.Tatar on õige valik.
Tatar ei sisalda gluteeni ...
ja tglt ei ole ta ka teravili, sugulane hoopis rabarberile ja oblikale, viljaks aga pähkel.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!