Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
PMS rikub dieedi
 
Oh! 23. aprill 2014, kl 09.56
Ma ei ole küll suures ülekaalus, aga kaks nädalat enne päevi algab peavalu, masendunud olek ja imelikud isud. Keha muutub raskeks ja pekiseks (ilmselt vee kogunemisest). Kui tavaliselt toitumise ja liikumisega probleeme ei ole, siis sel ajal on reel püsimine ikka suur pingutus. Mõned päevad olen suisa voodis/diivanil pikali, midagi teha ei taha ega jaksa.

Kasutan hetkel kuningakepiõli ja mungapipra ekstrakti (olen juba pikemalt kasutanud), aga tunne on ikka halb. Lugesin kuskilt, et koos stressiga lööb see PMS veel tugevamalt välja- tõesti, töö on pingeline. On kellelegi sama mure või oskab keegi nõu anda kuidas ennast aidata?
 
PMS 23. aprill 2014, kl 10.57
Mis see PMS on?
 
viimasele 23. aprill 2014, kl 11.12
see on see, miks naised pole tõsiseltvõetavad, neil on kogu aeg mingi häda, küll nädal enne päevi, küll päevade ajal ja ovulatsiooni ajal. Oma t.ssu ori peabki vähem palka saama ja ei tohi vastutavatel ametikohtadel töötada.
 
no 23. aprill 2014, kl 11.49
küll peale päevi läheb jälle normi kõik!
 
Oh! 23. aprill 2014, kl 16.52
Peale päevi kestab nädal aega umbes kui saab normaalse inimesena ennast tunda. Asi seegi muidugi, aga tahaks rohkem. Ma pean ennast toredaks inimeseks muidu, aga sel halval ajal ma küll tore ei ole ja see lihtsalt raiskamine :/
 
samalugu 24. aprill 2014, kl 18.12
sama jama mul igal kuul. Samuti magan vahel terved päevad, lihtsalt ei jaksa midagi teha. Kaks nädalalt enne hakkavad igasugu isud ja näksimised. Umbes nädal jah ongi see aeg mis on imimese tunne, siis hakkab sama jama jälle pihta.
 
Pms(( 25. aprill 2014, kl 20.08
Kaks nädalat enne läheb isu suuremaks, aga lugesin kunagi, et PMSi ajal pidi keha rohkem kaloreid kulutama - midagi positiivset ))
 
Abiks 25. aprill 2014, kl 20.12
Üritan teadlikult vähem süüa see aeg, olen ka vee päevi teinud
 
Seller 25. aprill 2014, kl 20.15
Mõned soovitused keha veetasakaalu taastamiseks

Vähenda soola tarbimist, kuna liigne sool põhjustab veepeetust. Väldi ohtralt peidetud soola sisaldavaid valmistoite, poolfabrikaate ja kastmeid ning kasuta toidu maitsestamiseks hoopis ürte, küüslauku ja sellerit.
Vaata üle oma kohvi, kihisevate jookide ja alkoholi tarbimine. Sageli arvatakse, et veejoomisena kvalifitseerub ka karastusjookide ja kohvi joomine, kuid tegelikult on need, vastupidi, just vett väljutava toimega. Nagu öeldud, mõjub negatiivne veebilanss turseid ja veepeetust soodustavalt.
Suhkrud ja tärkliserikkad toidud ehk kiiresti imenduvad süsivesikud seovad endaga rohkelt vett. Vaheta rafineeritud jahu ja maiustused välja kiudainerikaste tervislikumate alternatiivide vastu. Lahustuvad kiudained reguleerivad keha veekogust, pehmendavad soole sisu ja kiirendavad ainevahetust.
Tarbi päevas u 25–35 ml vett iga kehakaalu kilo kohta, pool sellest veekogusest võib sisalduda toitudes (supid, mahlased aed- ja puuviljad jms) Umbes 70-kilone inimene peaks seega päevas tarbima 1,75 – 2,45 liitrit vett. Vesi on looduslik diureetikum, mis võimaldab veepuuduse hirmus rakkudel rahuneda ja oma vanadest kinnihoitud varudest vabaneda.
Suurenda puu- ja aedviljade hulka oma menüüs. Taimedes sisalduv struktureeritud vesi on parim, millega keha rõõmustada võid. Võimsad diureetikumid on arbuus, tsitruselised, seller ja kurgid.
 
hämming 25. aprill 2014, kl 20.16
oot, kaks nädalat enne "päevi" ei ole normaalne ja uuesti normaalseks lähed nädal peale "päevi"? Eeldusel, et menss kestab Sul 4-5 päeva, siis normaalne saad olla tubli 3 päeva kuus?
 
Seller 25. aprill 2014, kl 20.18
Looduslikud ja pehmed vahendid veepeetuse vähendamiseks

Tavaline nõges (Urtica dioica) on taim, mida juba antiikajal kasutati diureetikumi ja lahtistina. Taime kasutatakse sageli ka suurenenud eesnäärme ja urinaarsüsteemi probleemide korral. Nõgeseteed võiks tarvitada 10-päevaste kuuridena mõned tassid päevas.
Võilill on laialt tuntud oma sapi läbivoolutust edendava ja maksa puhastava toime poolest, kuid see tänuväärne taim aitab ka seedeprobleemide, paistetuse, nahahaiguste ja tursete korral. Mitmekülgse võilille juurel on viirustevastased omadused, õied sisaldavad rohkelt antioksüdante ning lehed toimivad diureetiliselt. Tee tegemiseks tuleb valada 1-2 tl kuivatud võilillelehti üle kuuma veega ja mõned minutid tõmmata lasta.
Peterselli-, tilli- ja kaselehe tee on eestlaste rahvaravis kasutatavad klassikalised veeväljutajad. Apteegis on saadaval on ka kaselehetabletid.
Jõhvikad ja jõhvikamahl on organismi veekogust reguleeriva toimega.
Roheline tee on populaarne jook ja kehakaalu alandaja, mis sisaldab võimsaid, polüfenoolideks kutsutavaid antioksüdante. Rohelise tee joomisega kaasneb kiirenenud ainevahetusest tulenev sagedasem urineerimine ning väheneb veepeetus. Päevas soovitatakse juua 2-3 tassi rohelist teed.
Igasugune liikumine, aga ka massaaž on ainevahetuse tasakaalustamise ning lümfiringluse stimuleerimise jaoks võtmetähtsusega.
 
To hämming 25. aprill 2014, kl 20.24
PMS on seotud teie menstruaaltsükliga ja algab reeglina nädal kuni kaks enne päevade algust. Sümptomid võivad lõppeda enne menstruatsiooni algust või kesta kogu menstruatsiooni aja.
Allikas: ipenelo.com
Kaks nädalat kuus on hea ja teine kaks nädalat isutab.
 
Oh! 28. aprill 2014, kl 11.26
Proovin järgmisel korral siis oma menüüs mingeid muudatusi teha ja vaatan kas on abi. Joon ainult rohelist teed ja söön peamiselt puuvilju. Vast mõikab. Peaasi on vist asja rahulikult võtta ja mitte tõmmelda. St kui ei jaksa jooksma minna, siis ei jaksa. Käimine on siiski ka ok.

:)
 
Jõhvikass 29. aprill 2014, kl 09.24
Jõhvikad aitavad veepeetuse korra.
Praegu igasuguseid artikleid võilille lehtedest ja kuidas neist salatit teha - ka hea vee väljutaja.
Proovi sellerit toitudesse lisada või võta vahepalaks. (Ilma dipikastmeta!)
 
Oh! 29. aprill 2014, kl 15.12
Kaselehe-, nõgese- ja tilliteed olen ikka usinasti teinud. Leevendab küll natuke. Mis aga halva tuju ja söögiisu vastu ette võtta? Ühel eespool kommenteerijal õigus selle koha pealt, et kui päevad hakkavad on kõik muidugi korras jälle. Isegi kehakaal.
 
hmhm 29. mai 2014, kl 18.46
Isudega on lihtne - käsk end vaos hoida ja elad üle. Masendusega on keerulisem. Mina olen nutnud, maganud, jälle nutnud ja veel maganud. Mõne päeva pärast on ok. Annan endale andeks, närvilisusest vaatan mööda ja teised ka, kus me pääseme. Kõik. Edasi särab jälle päike. Ära mõtle elu keeruliseks. Nuta, kui vaja on ja kogu lugu.
 
hmhm 29. mai 2014, kl 18.51
Aa, üksvahe tegin lausa kalendrisse mustad ringid. Pere teadis siis, et pole mòtet mind torkida, võin olla ettearvamatu ja hammustada. Praegu piisab kui ütlen, et kuu on vales faasis, küsi ülehomme.
 
Oh! 03. juuni 2014, kl 22.31
Tänasega jälle PMS peal. Toitusin korralikult, pigem vähem kui tavaliselt, jõin palju ja nüüd jooksma. Nii raske on olemine, aga tuleb vist ikka minna :) Ei tohi jah lõdvaks lasta ja jäätise ja küpsistega TV ette lesima jääda, teeb asja hullemaks.
 
paleo 04. juuni 2014, kl 16.16
Soovitan proovida toitudas paleo või LCHF järgi - see aitab hormoone paika saada lisaks muudele headele mõjudele.
 
Kaalutõus reisimisel 04. juuni 2014, kl 16.26
2-nädalasel bussireisil võtsin juurde ligi 7 kilo. Kuidas see on võimalik? Toitumisharjumused olid enam-vähem samad või sõin-jõin isegi pigem vähem. Olin küll veidi paistes, just jalgadest. Nüüd on nädalaga alla läinud 3 kilo.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!