Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Toitumine ja kalorid
 
Õnne-Ly 27. november 2018, kl 12.55
Kuidas saada teada, kui palju kaloreid toidust tegelikult organismi jääb? On ju selge, et mingi materjal kulub selleks, et toota s_i-t-ta, see ei koosne ju ainult veest ja õhust;)
Kui näiteks söödud toit sisaldab 300 kcal-it, siis mingi osa sellest jääb energia tarbeks organismi, aga mingi ju muudetakse s*taks, Ehk ei ole võimalik et kõik 300 kcal-it organismi jääb, muidu ei oleks ju millestki s*tta toota.
Aga kuidas seda arvutada kui palju kaloreid tegelikult organismi jääb?
 
loll.laura 28. detsember 2018, kl 03.39
S*tal ja kaloritel pole muud seos kui see et toit kust on kalorit pärit tuleb sellisel kujul kehast välja, küll ilma kalorite ja toiteväärtuseta. Seda kui palju kaloreid organismi jääb saab teada kui liidad kokku kõik tarbitud kalorid ja lahutad sellest kulutatud kalorid. Baasainevahetusele kulub juba ligikaudu 1300 kalorit ilma et midagi tegema peaks, sinna lisandub veel näiteks trenn või üldine liikumine. See osa mida ära ei kuluta jääb kehasse. Keha omandab toidust kalorid ja neid enam välja ei oksenda ega s*tu vaid saad kulutada aktiivselt liikudes.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!