Temperatuur: Väga tähtis tingimus alpikanni heaolu tagamisel–jahe temperatuur – umbes12-15°C;, kui mitte alla 10°C; ja üle17°C.
Valgus: Kasvukoht peaks olema väga valge, soovitavalt hajutatud ere valgus. Vältige otsest päikesevalgust, st pakkuge teimele päikesevarju.
Kastmine: Õitsemise ajal on vajalik regulaarne kastmine, on soovitavalt alt kastmisega. Pealt kastmisel tuleks vett valada poti äärest. Jälgige, et vesi ei satuks mugulale ega lehtedele.
Õhuniiskus: Kuna alpikann armastab niisket õhku, asetage pott alusele, kuhu on lisatud kergituskruus veega või niiske turbaga. Veega alpikanni pritsida ei tohi, õhku taime ümber võib niisutada väga peene pihustiga.
Puhkeperiood: Kui alpikann on ära õitsenud, tuleb närtsinud õied mugulast eemaldada, vähendada kastmist ning lõpetada väetamine. Eemalda kolletunud lehed koos rootsuga. Kavadeks kuivavad kõik allesjäänud lehed täielikult ära – taim läheb puhkeolekusse. Kastmine tuleb täielikult lõpetada. Pott tuleb asetada külili jahedasse kohta ning mitte kasta kuni kesksuveni.
Suve keskel asetada pott varjulisse hästi õhutatud kohta, mulda kasta perioodiliselt nii, et see oleks mõõdukalt niiske. Esimeste lehtede ilmumine – märk sellest, et taim on vaja ümberistutada.
Ümberistutamine: Istutada ümber, kui vana mulla koostis on muutunud. Alpikanni muld peaks koosnema: 1 osast lehtedest, 1 osast kõdust, 1 osast kamarmullast ja 1 osast liivast. Ümberistutamisel tuleks kontrollida ka juurestikku, eemaldada tuleb kõik haiged ja surnud juured. Alpikanni pott ei pea olema eriti suur, parim suurus on 12 –14 cm diameetriga. Liiga väikeses poti hakkab taim enneaegselt õitsema ning õied on nõrgad.
Peale ümberistutamist tuleks taim asetada valgesse kohta, kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Kastmine esimestl kahel nädalal peaks olema väga mõõdukas, kuni uut kasvu ning lehti ei imu.
Paljundamine: mugula jagamine ja seemnetega suvel temperatuuri 15-20°C juures. Enamus sortidest hakkab õitsema 15 –18 kuu pärast, miniatuursed sordid 6 – 8 kuu pärast. Alpikanne on lihtsam seemnest kavatada, kui Teil on toakasvuhoone (seda on võimalik saada aianduskeskustest või lillekauplustest). Muideks, alpikannid, mis on seemnest kasvatatud, kohnevad Sinu toatingimustega palju kergemini kui need, mis on kasvatatud Hollandi kasvuhoonetes.
Probleemid kasvatamisel
* Lehevarte, õite ja lehted mädanik, tihti on ülekastmise ja kasvukoha liiga kõrge temperatuuri tulemus.
* Lehtede kolletumine, kuigi nad on tugevad ja terved – liiga soe, kuiv õhk, liiga vähene kastmine või otsene päikesevalgus.
* Lühike õitsemisperiood - liiga kõrge tempeatuur, vale kastmine, kuiv õhk, muutused mullas. Ära unusta pealtväetamist kasvu- ja õitsemisperioodil.
* Õied avanevad lehtede all – niiske, samas külma kasvukoha tulemus, võib tuleneda ka mitte regulaarsest kastmisest.
Alpikanni on tihti ka seenhaiguste ohvrid – need on hallmädanik, juuremädanik jne, tavaliselt vale hoolduse tulemus.
Tähtis
Kõik alpikannid ei lähe puhkeperioodi kaotades kõik oma lehed.Võib juhtuda, et osa lehti jääb alles, kuid taim ei kasva edasi. Sellisel juhul on taime hooldus veidi teistsugune. Kasta ainult nii palju, et muld ei kuivaks täielikult läbi, vaid oleks veidi niiske. Valgust peaks olema piisavalt, st taime ei pea aseama pimedasse kohta. Uute lehtede ning uue kasvu ilmnemisel tuleks kastmist suurendada ning asetada taim valgemasse kohta.
Alpikanni kahjurid
Alpikanni puuk (Phytonemus pallidus ) - mikroskoopilised puugid, paiknevad lehe tagumisel küljel. Suures parves näeb välja nagu tolmu kiht. Vigastatud taime lehe ääred tõmbuvad krussi, lehevarred on kaetud haavadega, õienupud närtsivad. Kõrge õhuniiskus soodustab nende teket.
Tõrje. Eemalda taimelt kõik kahjustatud osad, võib pritsida putukatõrjevahendiga, kuid see ei anna alati tulemusi.
Ripstiivalised – ilmnemist soodustab kuumus ning madal õhuniiskus. Ripstiivalised moodustavad lehe tagumisel poolel rohkearvulisi kolooniaid ning lehe ülemisel küljel ilmnevad heledad täpid. Selle tulemusel muutub lehe ülemine pool hallika läikega hallikaspruuniks.
Tõrje. Taime tulek pritsida putukatõrjevahendiga, kui tarvis korduvalt (Fitoverm, Decis, Aktellik).