Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Mesilased maja seinas - mida teha?
 
lulu 30. juuni 2016, kl 11.59
Avastasin, et maja seina sisse terassi äärde on uuristatud auk, kust nägin sisse lendavat mesilast. Auk sai kinni pandud. Kuid nüüd on augu ümber ilmunud kümned ja kümned mesilased, kes on kuhjas koos ja ei kavatsegi lahkuda. Nii juba kolmas päev. Mida küll teha - mürgitada neid ei tahaks, kuid elu tahab elamist. Ei julge last ja koera enam aeda saata. Samuti paiknevad nad just terassiukse juures, seega ei saa ka seda avada - lendavad tuppa.
Kas kellelgi on hea nipp, kuidas neile selgeks teha, et otsigu omale uus ja sobivam kodu.
 
hjklöä 30. juuni 2016, kl 12.15
elekriline putukapeletaja
 
just sulle 30. juuni 2016, kl 12.19
Tänases Maaelus on just artikkel selle kohta, et mesinikud tulevad appi, kui need putukad end tavapäratusse kohta sisse seavad. Telefoni nr. siin pole , aga on kirjas, et mesinike kontaktid leiab www.linnamesi.ee/tallinnasulemiabi ja www.parnumaamesi.ee/sulemiabi.
 
teemaalgataja 30. juuni 2016, kl 13.39
Täitsa lõpp. Võtsin siin soovitatud veebilehe kaudu ühe mesinikuga ühendust ning selgus, et põhimõtteliselt ei olegi lootust neist lahti saada ilma seina maha lõhkumata. Nad lihtsalt ei lähe kusagile ja lõpuks leiavad ikkagi prao kuidas vanasse pesasse tagasi minna :-(
 
nii armsad 30. juuni 2016, kl 17.34
meil olid kah üks aasta maja seinas ja toas undas nagu alajaamas. siis tehti remonti, kolgiti ja möllati ja mesilased lahkusid. mitu aastat oli vaikus ja sel aastal jälle platsis. mul nii hea meel. istun ja vahin nende toimetamisi, nende tulemisi ja minemisi ja tunnen, kuidas argimured kaovad. täielik teraapia. mesilased on imelised.
 
ummi 01. juuli 2016, kl 09.31
jah, on küll toredad. mind mesinikuna on ka kutsutud neid küll seinast, küll korstnast välja ajama. kusjuures viimane on küll täitsa lootusetu ettevõtmine. aga seinast...noh, neid saab sealt suitsuga välja ajada, hea tahtmise korral ka "purki panna" ja ära viia, aga pesa jääb ikka ja ema koos vajaliku "teenindava personaliga" peab viimseni vastu, nii et elu seinas võib siiski jätkuda. mis tähendab, et koht on hea ja sobilik, et valdaja/omanik saaks hakata mesilasi pidama.
Agne Tamm 01. juuli 2016, kl 14.58
Kui v@rske sylem, kas siis emal6hnaga kasti meelitada, suitsikuga?
 
ummi 01. juuli 2016, kl 21.42
lugesin uuesti: nad on juba mitu päeva kobaras koos? väljas? see auk siis on neile väike ja pole mugav, eriti kuna ilmad on ka soojad. ema on ilmselt sees. need, kes on väljas, saab ära korjata, aga kas asi on seda väärt, et kohale sõita? sulle tundub neid hiiglama palju, aga korralik sülem näiteks kaalub mingi 3-5 kilo. kus elad?
Agne Tamm 01. juuli 2016, kl 21.53
Emal6hnaga kast servapidi alla panna ja kui kastis on paar meek@rge, pole suitsikutki vaja, vist, l@hevad ise sisse ja kaas peale!
Kahmasin yhe v@iksema sylemi lihtsalt kasti , ei lootnud midagi..aga sain kasti v6ib ka peapeal hoida, l@hevad ise sisse kui on meek@rg ja emal6hn sees, neil pole 6htusel -ajal kusagile minna!
 
Nii armsad jah 11. juuli 2019, kl 18.24
Tulevad ja lähevad , kuni Cobra nad lahutas.Siis ainult läksid ja tiirlesid:)
Agne Tamm 14. juuli 2019, kl 18.31
Hakka mesinikuks!
 
Mesila 13. märts 2021, kl 17.05
Meil ka Asulas pidas siin üks olid tal mesilased kes olid päris saatana käsilased. Raisad olid dreseeritud. Mesipuus oli kaks sektsiooni. Ühte tegid müügi jaoks suhkrust käisid aga inimeste suhkrutopsidest lahtisest aknast suhkruteri toomas. No mis kuraditega teed sellistele ei saa suhkrutrahvi ka väänata. Teises osakonnas tegid siis pererahva jaoks korjasid kanapersete pealt. Aga no lõpuks keemia tegi õigust saatis nad igavestele korjemaadele
 
Amatöör Luulutaja 13. märts 2021, kl 17.06
need mesilased
on saatana käsilased
ta tunneb oma mesilaste üle uhkust
ei nad pea puhkust
teevad mett suhkrust
erilised
geneetilised
mesilased
nad suhkrumett toodavad
ja lolle hanesi ootavad
ta mesilstel on kummikud jalas ja tundlad blondeeritud
bersseaugud läikima poleeritud
jääb karu sellest suhkruhaigeks
suhkrusisaldus on seal räige
saad sa sellest aru
et sellest meest jääb suhkrutõppe karu
 
Agneke 17. märts 2021, kl 22.54
A las olla, las elavad maja sees mesilased, kui nad ei sega!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!