Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Esimesed külvid.
 
taim 04. jaanuar 2017, kl 15.17
On teil juba külvamiseplaane? ;)
Isiklikult plaanitsen lähimate päevade jooksul külvata porru ja juurselleri. Juurseller idaneb nagunii terve kuu. Porru on sügisel jämedam, kui seda hästi varakult ette kasvatada. Järgmine külvamine on veebruaris. Siis lähevad potti paprikaseemned.
Agne Tamm 04. jaanuar 2017, kl 18.52
Sibulad potti panin vaid
 
Kaarin 04. jaanuar 2017, kl 19.52
Oi, muidugi on plaane :-) Kuna lisavalgustusega pole kunagi taimi ette kasvatanud, siis pean ennast tagasi hoidma ja märtsikuuni ootama.

Tahtsin just täna teema algatada ja küsida, kust te oma seemneid olete tellinud?
 
taim 06. jaanuar 2017, kl 12.00
Olen juba mitu aastat tellinud seemneid seemnemaailm.ee
Õnneks on mul ka lisavalgustus olemas. Kuid sellega tugevaid taimi ikkagi ei kasvata :) Mis puutub juursellerisse ja porrusse, siis neile pole lisavalgustust vaja. Porru nagunii näpistatakse enne avamaale istutamist juurtest ja pealsetest tagasi. Juurselleri idanemine võtab aga jube kaua aega. Eelmisel aastal külvasin juurselleri jaanuari lõpus potti. Mingil ajal, kui veel ohtralt öökülmi oli, istutasin väikesed juurselleri taimed kasvuhoonesse koos porrudega. Katteloor sai ööseks mitmekordselt peale pandud. Midagi halba ei juhtunud. Hiljem kaevasin nad välja ja istutasin alalisele kasvukohale. Väga prisked mugulad sain sügisel. Juurseller ei kasvata tüve ja seega väike väljavenimine ei tee midagi. Alalisel kasvukohal kosub kiiresti.
Alati võib teha mitu külvi ja vaadata, millisest külvist priskem saak lõpuks tuleb.
Agne Tamm 06. jaanuar 2017, kl 20.20
Sibulad võtsid juured alla!
 
Külviplaan 15. jaanuar 2017, kl 00.33
Mul tuleb kohe, kui uuel aastal päev juba pikemaks veninud on ja päikest näitab, hirmus soov midagi mulda toppida.

Just paar päeva tagasi mõtlesin, et telliksin SEEMNEMAAILMAST mingeid tomatiseemneid - seal 113 eri sorti!
Kasvuhoone on meil väike, rohkem nagu hingele :-) Rohkem ei paneks, max 6 taime.

Soovitage midagi härjasüdame taolist suurt ja magusat ning varajasi - kui siin tomatiasjatundjaid on.

https://seemnemaailm.ee/index.php?lang=ee&CID=6

.
 
taim 15. jaanuar 2017, kl 18.34
Mina isiklikult olen härjasüdames pettunud. Kasvab suureks hiigeltaimeks aga saak on väike. Mõne tomati saab vaid. Viimati sain 2-3 tomatit ühelt taimelt. Vbl oli vilets seeme või taim.

Olen eestimaisete sortide poolt. Need on just meie kliimas kasvatamiseks. Rohkem on hakanud meeldima madalad sordid mis põõsaks kasvavad. Ka mini- ehk potitomatid kannavad hästi, kui nad õigel ajal kasvuhoonesse istutada. Neile on siis vaja tugesid, sest rasked viljakobarad võivad oksad ära murda. Aknalaual pole potitomatit mõtet kasvatada saagi eesmärgil. Ilu kaotab selline taim samuti üsna pea ja muutub rääbakaks. Tomat tahab ikka suurt konteinerit ja õueõhku. Mulle meeldivad ka kirsstomatid, kuid siiani pole head sorti leidnud, mis oleks saagi all lookas.

Sordi valikul tasuks jälgida haiguskindlust.
Agne Tamm 15. jaanuar 2017, kl 18.58
Sibulavarred kikkis! Tomatitest Tolstoi pidi hea olema!
 
k 19. jaanuar 2017, kl 16.03
Olen pannud kasvama sibulaid oktoobrikuust saati ja söön rohelisi sibulapealseid kogu aeg.Ei ole vaja oodata mingit ulmelist aastaalgust.Istutan tippsibulad lillekasti külg külje kõrvale tihedalt.Kastan ja peagi on juba esimesed rohelised nutid näha.Nii kui ühes kastis on võrsed 0,5 sm pikkused istutan järgmise kasti.Ja nii koguaeg.Kui suurtest mugulsibulatest hakkab mõni võrse end välja sirutama siis panen selle ka kasti.Mul on lillekasti kohal Led valguslampide rida,kõik kasvab mis mühiseb.
 
taim 20. jaanuar 2017, kl 09.53
Kuskil detsembri alguses pistsin lillepotti kasvama juurselleri mugula. Valisin selle sügisel välja kui saaki peenralt koristasin. Nüüd on mugula tippu kasvanud tihe lehekodarik. Ei veni välja väheses valguses. Muidugi hoian teda ikka aknalaual.
Agne Tamm 21. jaanuar 2017, kl 01.04
Ma sõin sibulapealsed ära, kasvavad uued, ma kohe ei saanud muudmoodi
aastat alustada!
Agne Tamm 21. jaanuar 2017, kl 01.07
Pastinaagi juurikaid mul! Ei tea kas pista kasvama?
 
seemneke 21. jaanuar 2017, kl 18.13
Plaanis kasvatada rippmaasikaid ise seemnest. Tahaks juba väga mullaga ja seenetega mässata, aga tuleb vist kuuke veel kannatada. Kui praegu panna, siis kardan, et kevadeks kasvavad liiga üle ja venivad välja.
Esimese laari tellisin seemneid ära, aga kindlasti tellin veel. Milliseid köögivilju olete rõdukastides-pottides kasvatanud ja kuidas on õnnestunud?
 
yxikmees 21. jaanuar 2017, kl 22.58
Külviplaan Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mul tuleb kohe, kui uuel aastal päev juba pikemaks
> veninud on ja päikest näitab, hirmus soov midagi
> mulda toppida.
>
> Just paar päeva tagasi mõtle
> sin, et telliksin SEEMNEMAAILMAST mingeid tomatise
> emneid - seal 113 eri sorti!
> Kasvuhoone on mei
> l väike, rohkem nagu hingele :-) Rohkem ei paneks,
> max 6 taime.
>
> Soovitage midagi härjasüdame
> taolist suurt ja magusat ning varajasi - kui siin
> tomatiasjatundjaid on.
>
> https://seemnemaailm
> .ee/index.php?lang=ee&CID=6
>
> .
Superhea tomat on roheline tomat Boloto, üks teine lemmiktomat on ka, aga see on niisugune väiksem, nimeks shoko mato.
 
puru 24. jaanuar 2017, kl 10.05
Sa, Agne, söö oma pastinaagid ära, nende lehed ei ole ju nii maitsvad, et nende nimel juurikad raisku lasta. Kui mõni juurikas kevadel alles on, võid ju maha torgata, saad sügisel seemet.
 
Anne S. 24. jaanuar 2017, kl 13.44
Külviplaani teen Thuni kalendri järgi kindlasti, siin nt eesti keelne variat https://www.maheseemned.ee/et/thuni-kalender/
Agne Tamm 25. jaanuar 2017, kl 01.30
Pastinaagi lehed piruka sisse ei kõlba? Aga mida nad sinna siis topivad?
 
puru 30. jaanuar 2017, kl 10.08
Ikka selleri lehti. Pastinaagi lehed maitsevad umbes nagu porgandi lehed.
 
Mannu 17. veebruar 2017, kl 10.38
Paprika juba kasvab. Mul olid 2013 a seemned ja seepärast panin varakult mulda. Arvasin, et ei idanegi, kuid kõik idanesid.
Agne Tamm 17. veebruar 2017, kl 14.35
Oh, spinatit mõtlesin, mida pannakse piruka sisse, minul seda pole!
 
variant 20. veebruar 2017, kl 06.18
Pane roheline sibul, porgand, kapsa lehed,arbuusi koored või mida iganes.
 
me 27. veebruar 2017, kl 08.01
külvasin kaljukilbirohtu, kukekannust, teravalehelist elulõnga, punast siilikübarat, karusõrga, ohtset mõrsjalille, kuldheleeniumit, begooniat.
ninad on väljas kilbirohul, kuldheleeniumil ja mõrsjalillel.
 
lilleke 28. veebruar 2017, kl 16.13
Kas võib juba lilleseemneid puistata mulda,nt.aster,keskpäevalill jne...Kas vara pole?Tomati panen 9-ndal märtsil,paprika on juba mullas.
 
me 28. veebruar 2017, kl 18.14
minu lilleseemnetest tulevad püsililled. nendega on ok. aga suvelilli ma ei tea, millal panna, sest ma ei kasvata neid.
Agne Tamm 18. märts 2017, kl 16.30
Noh, tomat üleval seemnest, tilli ja apteegitilli külvasin kasvuhoonesse!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!