Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Liigne muru niitmine
 
vihane 17. juuli 2007, kl 14.25
Häirib pidev liigne muru niitmine, küll siin ja seal . Võiks olla ka mingi vaba hingamise päev.
Meil müüdavad niidukid ületavad müradetsibelle. Miks krt midagi ette ei võeta.
Niitjad ise kõrva klappidega, kas ümberkaudsed maja elanikud peaksid ka troppide ja klappidega samal ajal olema. Täiesti korralagedus .
Konkreetsel juhul naabrid penskarid ja niidavad oma uue plärakastiga mitu korda nädalas.
 
ohoo 17. juuli 2007, kl 14.29
ja õmbrus puhta kollendab ju tänu nii intensiivsele muru niitmisele
 
kah häiritud 17. juuli 2007, kl 14.53
Jah, võiks olla mingi üleriigiline kord kehtestatud, et näiteks reede õhtust kuni esmaspäeva hommikuni ei tohiks ei muru niita, hekki lõigata, puid lõigata. Kes eelpool loetletud asju ilma mootorita masinateta teeb, siis palun väga, aga mürisevad-kolisevad asjad võiks olla keelatud.
 
Nõmmekas 17. juuli 2007, kl 15.06
Võib-olla nendel penskaritel on väga suur pindala, millelt tuleb muru niita? Teisiti ei oska küll seletada seda, et niidetakse mitu korda nädalas. Aga kindlasti ei niida nad PIDEVALT mitu korda nädalas, ju peavad ikka vahet ka?
 
Tore 17. juuli 2007, kl 15.33
Ja sinu muru kukub ise vaikselt sahisedes pikali?
 
Prukk Lõugan 17. juuli 2007, kl 16.34
Niidan iga nädal muru. Ja mulle sobival ajal. Kui naabreid segab - tulgu ja öelgu, igas asjas saab kokku leppida. Aga õnneks nad ise niidavad ka. Meil selline muruniitjate tänav!

: ))
 
muruniiduk 17. juuli 2007, kl 17.52
muruniiduki mürin on ju nii tavaline suvel juba nagu vanasti oli rohutirtsude sirin uveõhtul...olge sallivamad...teie haukuv koer või kisavad lapsed või üürgav makk jne häirivad võibolla teie naabreid - sellele ei ole mõelnud?
ja millal seda muru siis ikka niita kui suvel ja nädalavahetustel, muidu ei ole ju lihtsalt aega..
 
krt 17. juuli 2007, kl 18.51
muretsege veneaegne eesti tehase muruniiduk, siis ajate asja vaikselt ära.
 
Helga 17. juuli 2007, kl 19.17
Väga nõus kah häiritu-ga.
 
Liis 17. juuli 2007, kl 19.39
Mina niidan praegu muru iga kahe päeva tagant ja siis....vähemalt on mul aed ilus ja korras. Niidan siis , kui ise tahan ja mul selleks aega on, mitte siis kui naabritele sobib.
 
minni 17. juuli 2007, kl 20.29
kas tõesti muru kahe päevaga kasvab... muidugi kui ta ikka muru on?? ehh, mul endal ka kunagi sellise maniakaalse kalduvusega naabrid olnud. aga õnneks meie linnakeses siuke kord, et pühapäeviti kõiksugune müra keelatud ja kuna keeld tuli kirikuisade eestvedamisel, siis ametlikult on lubatud aind kirikukella kolin. vott. a ega seepärast elu veel elamata jää:) ja küllap pimedamatel aegadel jääb vaikusefännidel rohkem aega vaikust nautida, a nii pikalt pole nüüd ka vaja ette mõelda:)
 
kat 17. juuli 2007, kl 21.37
tean, et mõnedes maades on muruniitmiseks kindlad nädalapäevad ja kellaajad. nädalavahetustel ja õhtuti on vaikus. tööinimesed peavad puhata saama. selle peale, et õus makki või raadiot kuulata ei tule seal keegi ja koerad on kasvataud ka mittehaukuvateks.
ei tea, millal me nii kaugele areneme?
 
kat 17. juuli 2007, kl 22.13
Autor: muruniiduk
Aeg: 07-17-07 17:52

"...olge sallivamad..." - meil Eestis on see nihkes: ollakse sallivad teisi härivate (lärmi) suhtes ja ei olda sallivad selle suhtes, mis tegelikult ei tohiks teisi puudutada (nt. riietus, välimus). arenenud maades on see vastupidi.

"ja millal seda muru siis ikka niita kui suvel ja nädalavahetustel, muidu ei ole ju lihtsalt aega.." kui endal pole aega, siis las naabripoiss niidab väiksese taskuraha eest - nii see mujal maailmas käib.
 
minni 17. juuli 2007, kl 22.13
soohh...
kat, ja kunas tööinimene koduseid toimetusi siis teeb, kui kodus sundpuhkus peale surutud? tööajast vai? see küll huvitav areng...
 
kat 17. juuli 2007, kl 22.17
kodused toimetused on kõik lärmakad või? ma peale muruniitmise ei teagi nagu rohkem..
 
Tore 18. juuli 2007, kl 08.50
Aga kui naabripoiss väikse tasu eest minu muru niites mingi trauma saab, kes siis vastutab?
 
mari 18. juuli 2007, kl 09.14
ei noh mida probleemi, mind küll ei häiri muruniiduki hääl. Ju meie muruniidukid on ka vähem mürisevad, pole kedagi kõrvaklappidega näinud niitmas:)
 
meie naaber 18. juuli 2007, kl 09.24
ka niidab maniakaalselt oma muru 2 korda nädalas. Kõige hullem - laupäeva hommikul pool üheksa kukub juba jooksma oma masinaga. Ma tahaks ka nädalavahetusel kauem magada aga... viha teeb. Kuidas inimene ise aru ei saa, et võiks teiste naabritega ka arvestada. Tuleb vist reede õhtul kell 22 niitma hakata - las ta magab siis selle surina saatel, mine tea, ehk lõikan hekkigi masinaga pärast niitmist...
 
naabrimutt 18. juuli 2007, kl 10.05
Ma ei saa aru inimsestest, kes siin anonüümselt kaeblevad.
Issand küll, kas teil suud peas ei ole või?
Minge ja rääkige oma naabriga!!!!!

Vaevalt, et see inimene, kes laupäeva hommikul kell 9 muru niidab, seda oma naabri kiusamiseks teeb - on teine lihtsalt varajane ärkaja ja ei tule võib-olla selle pealegi, et keegi sel kellaajal veel magab.
 
triin 18. juuli 2007, kl 12.48
ma ei näe küll probleemi,kui naabril muru pikk siis niidab,just siis kui talle sobib.kui laupäeva hommikul kell kaheksa siis andku minna,kui mul ikka on uni ,siis ma magan.kas teil on nii väiksed krundid et müra kostub või pole aknaid vahetanud?
kui oled ikka eluaeg majas elanud siis on teatud toimingud normaalsed ja neid ei pane tähelegi.ma tõesti ei saa aru inimestest keda see häirib,pane aken kinni ja maga kui uni erk või keera telekas valjemaks.
pole kunagi olnud ühegi naabriga probleeme.kui suvel oli lapse sünnipäev ja kohal tema 30 sõpra kes üürgasid ja mängisid sõda hüppasid batuudil ja tegid muidu nalja,siis vabandasin naabrinaise ees hommikul,et kisa kära ei lasknud teil magada(tema magamistoa aknad meie poole)vastuse sain et lapsed peavadki häält tegema ja see ju tema tähtpäev ,korra aastas ja 11 oli juba vaikus,miks oleks see mind pidanud häirima!
kui saaksin uued virisejatest naabrid,kes tulevad seletama kuna ma võin niita,pidutseda või autoga hoovi sõitta siis vist hakkaksin mootorattaga kesköist võiduajamist korraldama,
ühed naabrid on motosportlased käivitavad omi tsikleid vahest öösiti, mis siis ju on siis vaja,ma panen akna kinni ja magan
 
ki 18. juuli 2007, kl 14.09
mulle meeldib muruniidkui hääl ja värske niidetud muru lohn...voyttt
 
vihasele 18. juuli 2007, kl 18.54
ja mind häirib suvel igast aiast tulev liha kärsatamise hais, eranditult igast aiaaugust, eriti reedeõhtuti kuni pühapäeva õhtuni välja. Kui hakatakse muruniitmise keelustamise seadust tegema, siis palun keelake see kärsatamine ka ära suviti:DDDDDDDDD
 
nii ja naa 18. juuli 2007, kl 20.15
huvitav, mida siis veel võiks ära keelata??? Hingata ikka antakse?

Võin kindel olla, et siinkärajad ei salli TEISTE poolt tehtavat muruniiduki müra ning grillitamist. Ise grillivad ja müritsvad muruniidukiga nii et küll.

Kui mind kellegi mutuniiduki hääl segab, siis võtan oma muruniiduki ja käran teise omast üle.... ikkagi MINU ja hea!
 
Arvamus 18. juuli 2007, kl 21.06
Miskipärast on mul tunne, et teemaalgataja on ise seda tüüpi, kelle makid, raadiod ja televiisorid lärmavad päev ja öö läbi aias või vähemasti akna peal. Aga muruniiduki üle on ta kange kaeblema.
 
meie eelmine nädalavahetus 18. juuli 2007, kl 21.30
Poeg lõikas elektrisaega puid 30 cm juppideks ja lõhuti ära, järvest lõi pump vaikse surinaga vett, mina kastsin ja mees niitis muru ca 5000 m2.

Ka naaber teeb samu toiminguid, jah, puid ta ei lõhkunud sel korral.

Kes tahab, magagu ja kui und segab, magada ei saa, ärgu siis magagu, selleks on öö, tulgu ka tööd tegema.
 
meie eelmine nädalavahetus 18. juuli 2007, kl 21.32
Poeg lõikas elektrisaega puid 30 cm juppideks ja lõhuti ära, järvest lõi pump vaikse surinaga vett, mina kastsin ja mees niitis muru ca 5000 m2.

Ka naaber teeb samu toiminguid, jah, puid ta ei lõhkunud sel korral.

Kes tahab, magagu ja kui und segab, magada ei saa, ärgu siis magagu, selleks on öö, tulgu ka tööd tegema.
 
Anne 18. juuli 2007, kl 21.39
-huvitav, mida siis veel võiks ära keelata??? -

Elektrisaega saagimise. Meil algab iga laupäeva ja pühapäeva hommik selle vingumise saatel. Niimoodi suvi läbi. Muruniiduk ei ole selle kõrval midagi.
 
anu 19. juuli 2007, kl 11.11
Müra- ja valgussaaste vastu peab võitlema, see pole miski paratamatus. Kõiki neid aiatoimetusi saab teha nii, et ei rikuks suhteid naabritega. Võime kompromissidele minna ja ühtseid kokkuleppeid teha on arenenud inimese tunnus :)
 
arvan 19. juuli 2007, kl 12.27
mind küll ei sega muruniidumasinate hääl, pealegi, see ei kesta ju kuigi kaua.
iseasi aga, kas murule on kasulik iga paari päeva tagant niitmine. kui muru on liialr lühike ning juhtub olema kuiv suvi, siis muutub muru kollaseks, see aga on hoopis inetu.
 
spets 19. juuli 2007, kl 13.14
No vaevalt küll, et keegi lihtsalt lõbu pärast tihti muru niidab, äkki on põhjuseks siiski see, et sooja ja niiskega kasvab rohi ruttu! Minu silma riivab küll rohkem naabri räämas ja niitmata hoov, kui tunnike muruniitja häält kõrva.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!