Kollaskeha analüüsi tehakse siis kui käib mingisugunegi tsükkel, tehakse harilikult tsükli 21.-23. päeval, st vereerituse algusest loed 21 päeva edasi. Tehakse ka mitterasedatele ja veeniverest võetakse analüüs, hommikul. Enne seda pead olema 8 tundi söömata, st hommikust ei söö enne vereanalüüsi andmist, vett juua võib, aga mitte üleliia palju.
Hormoonitaseme langust näitab ka see tihtipeale, kui päevad tugevalt hilinevad (ilma raseduseta loomulikult) või tsüklid lihtsalt väga pikad, 35-40 päeva ja rohkem. Kui ovulatsioon korralikult ei toiminud, siis tekkiv kollaSkeha on ka nõrgukene ja eriti palju progesterooni toota ei jaksa. Ja siis see progesterooni tase seal vindub, pole teda küllalt palju et korralik luteaalfaas tekiks ja pole teda nii vähe, et päevad hakkaks, venib ja venib. Normaalse tsükli korral, kui 14 päeva pärast ovulatsiooni saab keha aru, et rasedust ei ole, siis kollaskeha jõud saab otsa, ta kärbub ja koos progesteroonitaseme langusega hakkavad päevad. Kollaskeha tekib munasarjas sealsamas kohas, kus enne oli folliikul ja kust munarakk vabanes. See seletus, et kollaskehast saab laps toitu, pole nüüd otsesõnu täpne. Kollaskeha ja tema toodetav progesteroon aitavad kasvatada emaka limaskesta, kuhu arenev loode endale pesa teeb ja sealt hakkab laps toitu saama jah. Vähe progesterooni -> emaka limaskest on õhuke ja verevarustus on kehv -> pesastuv loode ei saa kinnituda korralikult ja ei saa toitu ning tõesti katkeb.
Duph on jah tegelikult üsna nõrk hormoonpreparaat, ainult 10 mg, kunstliku viljastamise jms puhul kasutatavad progesterooniravimid sisaldavad 90-100mg progesterooni ühe doosi kohta.